Jump to content
Freshmeat

Närimiskumm

Recommended Posts

Müüt järgmine: Närimiskummi närimisel hakkab seedimisprotsess kiiremini tööle.

Ootan kinnitamist või ümberlükkamist.

No pista näts suu ja jära ja vaata,hakkab kiiremini tööle või mitte.

Milles küsimus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nätsutades sööd ka lisaõhku sisse, mis siis gaasidena väljuvad hiljem.

V-b too lisahapnik seal sooles mõjutab mingis suunas sooles toimuvat protsessi. ei oska öelda kuidas ta võiks mõjutada. Sepikodades on küll lisahapnik nagu kiirendajaks, et tuli tervam ja kuumem kui seal intensiivsemalt pumbata hapnikku või mis gaas seal on, et siis nagu saab metalli küll kiiremini kuumaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Müüt järgmine: Närimiskummi närimisel hakkab seedimisprotsess kiiremini tööle.

Ootan kinnitamist või ümberlükkamist.

Sul võib isegi õigus olla, kuna ükskord ma sõin palju nätsu ja siis järgmiseks päevaks olin üle kilo maas, sama juhtus ka Menthosiga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul võib isegi õigus olla, kuna ükskord ma sõin palju nätsu ja siis järgmiseks päevaks olin üle kilo maas, sama juhtus ka Menthosiga

Ma loodan, et Sa ikka lihtsalt närisid seda nätsu, mitte ei söönud B)

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pmst jah nätsu närides töötavad süljenäärmed kõvemini. Sülge eritub suhu rohkem, üldiselt neelatakse see koos maitsega alla. ja see peakski kuidagi kiirendama ainevahetust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kunagi nagu koolis mainiti et kui lõuad järavad siis kohe ka magu ja muud asjad taga, umbes nii et ootab sööki ja hakab tegema teed uuele ja vana eest ära. kuid ei tea ka täpselt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks väide on selline, et kui sööd nätsu, paneb see süljenäärmed tööle, sülje neelad alla, magu saab signaali- aeg toitu seedima hakata, ja paneb happed tööle, selletõttu saab magu kahjustada, halvemal juhul kõrvetised. Sellepärast pole soovitatav nätsu väga tihti närida B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi sai nätsupaki pealt loetud, et näts sisaldab kusihapet, mille tarvitamisel suures koguses tekitab kõhulahtisust. Hoiatas, et ei paneks tervet pakki korraga kinni, sest siis võib põhja alt ära lüüa B) Ehk on seal mingi seos ainevahetuse kiirenemisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rennu21 ütles õigesti.

Et mäludes saadetakse signaal makku, kus hakkab pihta seedimine.

Kui kõht on tühi, siis ma ei soovitaks nätsu närida, siis magu hakkab ennast seedima.

Aga närimine on jah hea rähustaja ja aitab keskenduda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nätsutamine ei tee ka kõhtu tühjemaks ning ei täida teda

No lubage pisut vaielda teiega siinkohal B) Teeb ikka tühjaks küll ja mitte vähe,kui peale tugevat söögikorda näts suhu panna,siis on juba poole tunni pärast tahtmine uus söögikord teha :D Seepärast olen viimasel ajal pastillide peale üle läinud,nemad ei tee kõhtu tühjaks õnneks B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul l2heb k6ht tyhjaks.

N2rimiskummi asemel eelistan kasutada hambaharja. J22vad 2ra igatsugu magustajad ja muu kr2pp.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen staažikas nätsutaja (eelmisest sajandist sain harjumuse külge ja nüüd nätsutan iga päev vähemalt 2 (vahel rohkemgi) padjakest peale igat söögikorda, söön 4-5 korda päevas) ja pole küll märganud, et mu seedimine kiirem oleks. Süljeeritus intensiivistub küll, sest see põhimõtteliselt nätsu üks ülesandeid ongi: sülg ju hammastele hea jne. Nätsutamine ei tee ka kõhtu tühjemaks ning ei täida teda, kuid räägitakse, et nätsutamine pidavat ajutööks (mälu) hea olema :D

No kust karupersest sa sellise teooria välja kuokisid? :P Ei "söö" sa mingit lisaõhku nätsutades sisse ja ei teki ka nätsust mitte mingeid gaase. Muidugi ma ei tea, mis nätse sina sööd B) Mina närin stabiilselt Orbiteid ja ei ole mitte mingit lisaõhku ega gaase B)

Siit:

http://www.olemees.ee/index.php?option=com...3&Itemid=41

Tsiteerin:

"Nätsu närimine paneb inimesed peeretama, kuna sellega koos neelavad nad tavalisest rohkem õhku ja see elustab seedimist soodustavat süsteemi. "

Ja head tööpäeva algust kõigile:)

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks väide on selline, et kui sööd nätsu, paneb see süljenäärmed tööle, sülje neelad alla, magu saab signaali- aeg toitu seedima hakata, ja paneb happed tööle, selletõttu saab magu kahjustada, halvemal juhul kõrvetised. Sellepärast pole soovitatav nätsu väga tihti närida B)

kudas kellegil ma olen umbes 2-3aastat kindlalt käind niimoodi et näts puudub ainult magades ja süijes kuid maoga jama pole küll täheldand

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen Aile ja Mattiga ühes paadis, mul teb ka nätsutamine kõhu tühjaks.

mul teeb ka kõhu tühjaks... ehk seepärast et organism loodab süüa saada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt mina näiteks olen nätsu närimisest loobunud lutsutatavate asjade kasuks (Orbit drops näiteks). Tegin sellise otsuse, sest tõesti hakkas ainevahetust häirima. Ja üks oluline põhjus oli nimelt selline: närisin nätsu väga tihti, kuid samas käin ka saalis sagedasti ja tarbin proteiini toidulisandina.. hakkasin täheldama, et lõualihased muutuvad tugevamaks ja põsed suurenevad... üsna loomulik ju tegelikult... igatahes ma omale mingeid hamstri põski ei taha ja lõpetasin B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siit:

http://www.olemees.ee/index.php?option=com...3&Itemid=41

Tsiteerin:

"Nätsu närimine paneb inimesed peeretama, kuna sellega koos neelavad nad tavalisest rohkem õhku ja see elustab seedimist soodustavat süsteemi. "

Ja head tööpäeva algust kõigile:)

Sama hästi võiks hakata elu24.ee-d tsiteerima jne. Selle artikli allikas on mingi välismaa netilehekülg, mille pädevuses ei saa kindel olla. Ehk siis ma kahtlen selles väites. Ei kujuta ette küll end õhku neelamas.

Aga endal on ka sama lugu, et nätsu närimine teeb kõhu kiiremini tühjaks, ehk siis kiirendab mingil määral seedimist, eriti kui kõht on nö. peaaegu tühi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kunagi nagu koolis mainiti et kui lõuad järavad siis kohe ka magu ja muud asjad taga, umbes nii et ootab sööki ja hakab tegema teed uuele ja vana eest ära. kuid ei tea ka täpselt

just, täpselt sama tahtsingi öelda. Nii on.

Mul läheb ka muidu kõht tühjaks.

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt mina näiteks olen nätsu närimisest loobunud lutsutatavate asjade kasuks (Orbit drops näiteks). Tegin sellise otsuse, sest tõesti hakkas ainevahetust häirima. Ja üks oluline põhjus oli nimelt selline: närisin nätsu väga tihti, kuid samas käin ka saalis sagedasti ja tarbin proteiini toidulisandina.. hakkasin täheldama, et lõualihased muutuvad tugevamaks ja põsed suurenevad... üsna loomulik ju tegelikult... igatahes ma omale mingeid hamstri põski ei taha ja lõpetasin :D

no see on küll jama. Siis peaks silmad ka suuremaks minema, kui iga päev loed ja käid ka jõusaalis ja tarbid kenasti proteiini..või siis muud asjad suurenevad, millega teed MIDAGI :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama hästi võiks hakata elu24.ee-d tsiteerima jne. Selle artikli allikas on mingi välismaa netilehekülg, mille pädevuses ei saa kindel olla. Ehk siis ma kahtlen selles väites. Ei kujuta ette küll end õhku neelamas.

Aga endal on ka sama lugu, et nätsu närimine teeb kõhu kiiremini tühjaks, ehk siis kiirendab mingil määral seedimist, eriti kui kõht on nö. peaaegu tühi.

Bioloogias rääkis õpetaja mulle, et näts sisaldab kusiaineid vms :) selle peale läks kohe nätsuisu ära.

Aga eks näts sisaldab ise ka mingeid kaloreid ning ei usu et kiiremini kõht tühjaks läheb(100g sisaldab 620Kj/149kcal süsivesikuid 62 g, valgud 0g jms)

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pavlov tegi katseid koertega kus alati enne toidukorda helistati kellukest. mõne aja pärast piisas kellukese helistamises etkoertel hakkaks ila tilkuma. Seega kui õpitud oskused selliselt mõjuvad, siis miks ei peaks toimuma sama närimise puhul. Kui midagi näritakse, siis kogemustest magu "teab", et seedimisprotsess peab algama, millega paratamatult kiireneb ka ainevahetus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×