Jump to content
someday

Top 6 Fitness Müüti ja Tõde

Recommended Posts

Järgnev on tõlge artiklile "Top 6 Fitness Myths and Truths", mille on kirjutanud sertifitseeritud treener Jen Mueller.

Link artiklileOlen lisanud ise mõningaid asju, mida pidasin oluliseks.

Kas su sõbrad valetaksid sulle? Nad võivad seda teha...

On mitmeid väärarusaamu treenimisest ja kaalu langetamisest. Järgnevalt on ära toodud Top 6 Fitness Müüti ja tõde, mis need kummutavad.

Müüt #1: Sa saad kindlalt kehaosalt kaalu vähendada tehes harjutusi,mis on suunatud nendele kehaosadele.

Tõde: Seda põhimõtet kutsutakse "lokaalseks treenimiseks/rasvapõletuseks" ja kahjuks see EI põleta rasva soovitud kohast. Kui sa tahad kaalu kaotada, siis sa ei saa valida piirkonda, kust sa rasva põletad. Keha ise valib milliseid rasvavarusid ta kasutab. Näiteks, tehes istesse tõuse tugevdad sa oma kõhulihaseid, aga sa ei põleta rasva oma kõhult. Joostes ei põleta sa rasva mitte ainult oma jalgadelt vaid ülekogu keha. Seega sa võid koostada/lasta koostada tasakaalus treeningkava ja toitumiskava ning järkjärgult kaotada kaalu ja anda toonust oma kehale.

Müüt #2: Naised, kes tõstavad raskusi lähevad lihastesse.

Tõde: Raskuste tõstmisel on vaja teatud hormoone(testosteroon), et minna lihaseliseks. Naiste testosterooni tase on palju madalam, kui meestel. Seega, enamikul juhtudest ei ole naised võimelised üldse suuri lihaseid kasvatama. Tegelikult, kuna lihased võtavad vähem ruumi, kui rasv, siis naised kipuvad kaotama sentimeetreid jõutreeningul. Niisiis lisaks füüsilistele kasudele(kiirenenud ainevahetus, vähenenud osteoporoosi risk, suurenenud jõud) aitab jõutreening sul saleneda.

Müüt #3: Kui sa ei saa treeninda intensiivselt ja tihti, siis pole sel mingit mõtet.

Tõde: Isegi mõõdukas/vähene tegevus vähendab südamehaigusi ja infarkti. Kui sul pole päevas 30 minutit aega treenida, proovi jagada see näiteks 10-minutilisteks juppideks. Igaüks leiab päeva jooksul 10 minutilisi pause, kus ta võib teha mõnda harjutust. On lihtsaid asju, mida sa võid teha, et suurendada oma aktiivsust ilma, et peaks minema jõusaali: kasuta lifti asemel treppi; hüppa hüppenööriga või tee keharaskusega harjutusi(käte kõverdused, istesse tõusud, kükid jne) näiteks kasvõi reklaamipausi ajal. Käi jalutamas peale või enne lõunasööki. Pea meeles, et iga tegevus on parem kui üldse mitte midagi teha.

Müüt #4: Tehes kõhulihaste harjutusi, saad sa omale trimmis kõhu.

Tõde: See on sarnane Müüdile #1. Et saada lamedat trimmis kõhtu, pead sa eemaladama rasva oma keskkohast. Seda saab saavutada järgides järgnevat 3 punkti: 1)Teha aeroobset trenni(et põletada kaloreid), 2)Teha jõutrenni(et kiirendada ainevahetust), 3)Järgida õiget dieeti korralikult.

Kõhulihaste harjutused kasvatavad lihast sinu kõhule, aga sa ei näe oma kõhulihast kunagi, kui sa ei eemalda pekki oma keskkohast.

Müüt #5: Sa põletad rohkem rasva, kui treenid pikalt madala intensiivsusega.

Tõde: Tähtsaim faktor treenimisel ja kaalujälgimisel ei ole mitte see, kui palju sa protsentuaalselt rasva põletad vaid see, kui palju sa kokku kaloreid põletad treeningu jooksul. Näiteks, mida kiiremini sa kõnnid, sõidad rattaga või ujud, seda rohkem sa põletad kaloreid minutis. Kuigi sa põletad vähem rasva, põletad sa kokkuvõttes rohkem kaloreid ja seega kaotad ka rohkem kaalu.

Müüt #6: No pain, No gain! ehk ilma valuta sa ei kasva.

Tõde: Harjutus ei tohiks olla valulik. On tähtis teha vahet lihase väsimusel(põlemise/kõrvetamise tunne) ja lihase/liigese valul(terav ja ebameeldiv valu soorituse ajal). Valu on keha viis öelda sulle, et teed midagi valesti. Kuula oma keha. Kui sul on valus, siis lõpeta kohe.

Oma treeningu lõpul sa peaksid higistama ja hingeldama kõvasti. Sa ei tohiksolla nii hingetu, et sa ei suuda isegi küsimusele vastata, kuid samas ei tohiks olla sul ka nii mugav, et saaksid vabalt juttu puhuda.

On olemas väga palju infot - osa sellest tõsi, osa mitte. Tähtis on alati küsida küsimusi. Kui sa ei saa millestki aru või kahtled allikates, siis küsi kvalifitseeritud treenerilt tema nõu.

---

Võite kommenteerida ja lisada infot. Samuti küsida küsimusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Müüt #6: No pain, No gain! ehk ilma valuta sa ei kasva.

Tõde: Harjutus ei tohiks olla valulik. On tähtis teha vahet lihase väsimusel(põlemise/kõrvetamise tunne) ja lihase/liigese valul(terav ja ebameeldiv valu soorituse ajal). Valu on keha viis öelda sulle, et teed midagi valesti. Kuula oma keha. Kui sul on valus, siis lõpeta kohe.

Oma treeningu lõpul sa peaksid higistama ja hingeldama kõvasti. Sa ei tohiksolla nii hingetu, et sa ei suuda isegi küsimusele vastata, kuid samas ei tohiks olla sul ka nii mugav, et saaksid vabalt juttu puhuda.

On olemas väga palju infot - osa sellest tõsi, osa mitte. Tähtis on alati küsida küsimusi. Kui sa ei saa millestki aru või kahtled allikates, siis küsi kvalifitseeritud treenerilt tema nõu.

---

Võite kommenteerida ja lisada infot. Samuti küsida küsimusi.

huvitav kumba kuulata, kas mingit Jen Muellerit või "jõusaalikuningat" Arnold Schwarzeneggerit, kes treenis viimse valuläve peal ?!?!?! ;);):P

küsimus: kas fitnessi treening erineb kulturismi treenigust?

Muudetud kasutaja tonn999 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
huvitav kumba kuulata, kas mingit Jen Muellerit või "jõusaalikuningat" Arnold Schwarzeneggerit, kes treenis viimse valuläve peal ?!?!?! ;);):P

küsimus: kas fitnessi treening erineb kulturismi treenigust?

Loe ka mis seal kirjutati, tuleb vahet teha lihase ja liigese valul!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loe ka mis seal kirjutati, tuleb vahet teha lihase ja liigese valul!

6 punkti alla jätaks ainult: On tähtis teha vahet lihase väsimusel(põlemise/kõrvetamise tunne) ja lihase/liigese valul(terav ja ebameeldiv valu soorituse ajal)

ülejäänud on kaheti mõistetav!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
huvitav kumba kuulata, kas mingit Jen Muellerit või "jõusaalikuningat" Arnold Schwarzeneggerit, kes treenis viimse valuläve peal ?!?!?! ;);):P

küsimus: kas fitnessi treening erineb kulturismi treenigust?

Iga inimene treenib nii nagu talle sobib ja kuidas ta saavutab paremad tulemused. Kas sa soovitaksid algajale treenida edasi vaatamata valule, mis võib väga vabalt olla lihase rebestus või liigese valu? Arnold on ju kuningas, tema treeniks...aga tema arvatavasti saaks aru kui asi on ka juba mäda. Ega ta nii väga vigastusega ei treeniks ikka küll!

ja teisele küsimusle:

Üldiselt ei tohiks mingit vahet olla treeningul. Lihtsalt võistlustel on erinevad kategooriad.Leidsin sellise lingi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Müüt #5: Sa põletad rohkem rasva, kui treenid pikalt madala intensiivsusega.

Tõde: Tähtsaim faktor treenimisel ja kaalujälgimisel ei ole mitte see, kui palju sa protsentuaalselt rasva põletad vaid see, kui palju sa kokku kaloreid põletad treeningu jooksul. Näiteks, mida kiiremini sa kõnnid, sõidad rattaga või ujud, seda rohkem sa põletad kaloreid minutis. Kuigi sa põletad vähem rasva, põletad sa kokkuvõttes rohkem kaloreid ja seega kaotad ka rohkem kaalu.

ja jõuamegi tagasi teemani "aeroobne treeningg vs HIIT ja segatreening"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Iga inimene treenib nii nagu talle sobib ja kuidas ta saavutab paremad tulemused. Kas sa soovitaksid algajale treenida edasi vaatamata valule, mis võib väga vabalt olla lihase rebestus või liigese valu? Arnold on ju kuningas, tema treeniks...aga tema arvatavasti saaks aru kui asi on ka juba mäda. Ega ta nii väga vigastusega ei treeniks ikka küll!

ja teisele küsimusle:

Üldiselt ei tohiks mingit vahet olla treeningul. Lihtsalt võistlustel on erinevad kategooriad.Leidsin sellise lingi

ei ole veel kunagi lihasrebestust tundnud aga arvan, et tunneksin selle kahtlemata ära ;) ja liigese valu tekib ilmselt nõrgast soojendusest või valest tehnikast...

Igasttahes ei meeldinud lause : No pain - No gain müütide hulgas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Müüt #2: Naised, kes tõstavad raskusi lähevad lihastesse.

... Seega, enamikul juhtudest ei ole naised võimelised üldse suuri lihaseid kasvatama. ..."

Sellega mulle tundub, et kas just testosteroon, või on (lisaks) muud asjad sobilikult kõrgel tasemel, aga teinekord on kohata muskulatiivseid jooni küll naistel, harvad juhtumid, aga tõesti vaatad, et reied ikka on lihavad, ja see pole rasv, see on liha. Sedalaadi naisi harva kohtab, ju siis osadel miskit lihaskasvu soodustavat organismis on, sest muskel neil reie peal on. Olen selliseid näinud. Ja seletus mul selle kohta hetkel selline ongi ,et ju neil naistel miskit ebanaiselikult maskuliinset organismis siis on, teevad sellised natuke oma bodybumpi ja ongi tulemus käes.

No jah, võib muidugi sepkuleerida, et olen ma ikka kindel ,et tegu lihasega on, ja olen ma ikak kindel, et nad sportinud üldse on ja kust ma tean, mida nad endale eneseteadmatagi treeneri käsul kasvõi sisse on joonud- jah ei tea, et arvangi lihtsalt, et on selliseid harvu näiteid aga on, kel ilmselt kehas testo kõrgem, jm soodustavad faktorid, ja siis väike bodypump vm trenn ananbki kohe lihaselise vormi üles. Et selline arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Müüt #2: Naised, kes tõstavad raskusi lähevad lihastesse.

... Seega, enamikul juhtudest ei ole naised võimelised üldse suuri lihaseid kasvatama. ..."

Sellega mulle tundub, et kas just testosteroon, või on (lisaks) muud asjad sobilikult kõrgel tasemel, aga teinekord on kohata muskulatiivseid jooni küll naistel, harvad juhtumid, aga tõesti vaatad, et reied ikka on lihavad, ja see pole rasv, see on liha. Sedalaadi naisi harva kohtab, ju siis osadel miskit lihaskasvu soodustavat organismis on, sest muskel neil reie peal on. Olen selliseid näinud. Ja seletus mul selle kohta hetkel selline ongi ,et ju neil naistel miskit ebanaiselikult maskuliinset organismis siis on, teevad sellised natuke oma bodybumpi ja ongi tulemus käes.

No jah, võib muidugi sepkuleerida, et olen ma ikka kindel ,et tegu lihasega on, ja olen ma ikak kindel, et nad sportinud üldse on ja kust ma tean, mida nad endale eneseteadmatagi treeneri käsul kasvõi sisse on joonud- jah ei tea, et arvangi lihtsalt, et on selliseid harvu näiteid aga on, kel ilmselt kehas testo kõrgem, jm soodustavad faktorid, ja siis väike bodypump vm trenn ananbki kohe lihaselise vormi üles. Et selline arvamus.

Reied lihavad!!! Teil lihtsalt puudub n2gemus, milline see jalg n2eks v2lja heas vormis olevana. 2rge ajage mulli lihavatest st lihaselistest reitest naiste puhul, isegi kui nad tunduvad teile mitte just tselluliidised v6i lihtsalt rasvased. :P

Pilte on siin kyllaga. Tutvuge!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
huvitav kumba kuulata, kas mingit Jen Muellerit või "jõusaalikuningat" Arnold Schwarzeneggerit, kes treenis viimse valuläve peal ?!?!?! :P:lol::lol:

küsimus: kas fitnessi treening erineb kulturismi treenigust?

no pain, no gain ongi müüt

no pain, some gain on mõnevõrra reaalsem

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Reied lihavad!!! Teil lihtsalt puudub n2gemus, milline see jalg n2eks v2lja heas vormis olevana. 2rge ajage mulli lihavatest st lihaselistest reitest naiste puhul, isegi kui nad tunduvad teile mitte just tselluliidised v6i lihtsalt rasvased. :P

Pilte on siin kyllaga. Tutvuge!

Ma teen järgmine kord siis mobiiliga salamisi pildi subjekti reitest, siis arutame ja vaatame, saan siis näidata, et näete, ei ole rasva üldprotsent inimesel suur, üsna kena sale, ei ole reied ka siledad, näeme seal lihas-separatsiooni kergelt, üsna tugev reis näeb välja, vaatan katsun sellise kaadri üles võtta. Pole muidugi kõige moraalsem tegu muidugi, aga siis saaks analüüsida vaadata, ma olen täiesti sedalaadi tänavapilti näinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma teen järgmine kord siis mobiiliga salamisi pildi subjekti reitest, siis arutame ja vaatame, saan siis näidata, et näete, ei ole rasva üldprotsent inimesel suur, üsna kena sale, ei ole reied ka siledad, näeme seal lihas-separatsiooni kergelt, üsna tugev reis näeb välja, vaatan katsun sellise kaadri üles võtta. Pole muidugi kõige moraalsem tegu muidugi, aga siis saaks analüüsida vaadata, ma olen täiesti sedalaadi tänavapilti näinud.

Separatsioonil ja separatsioonil on vahe...

Mina kutsun selliseid reisi n8 h2sti kasvanud "peekoniks". Olete vast k6ik n2inud marmorjaks kasvanud lihatykki.

...ja seda 2rge te kyll tehke, et te pildistate ja arutate hiljem kellegi reite yle. Austage inimese privaatsust.

Mis see teie asi on, millised on tema reied. Kui teda ennast h2irib, siis ta p88rdub ise kellegi poole abi saamiseks. :P

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Separatsioonil ja separatsioonil on vahe...

Mina kutsun selliseid reisi n8 h2sti kasvanud "peekoniks". Olete vast k6ik n2inud marmorjaks kasvanud lihatykki.

...ja seda 2rge te kyll tehke, et te pildistate ja arutate hiljem kellegi reite yle. Austage inimese privaatsust.

Mis see teie asi on, millised on tema reied. Kui teda ennast h2irib, siis ta p88rdub ise kellegi poole abi saamiseks. :P

Ega ma teaduse nimel nö teekski seda, ega mugav seda teha polegi, aga polegi vaja vist teha, juba miskit nagu seletust vist sai- mida see "marmorjas lihatükk" lihtsamalt öeldes kujutab siis endast ja millest see tekib?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oot, milles küsimus üldse? Et Charlesi üllatab, et naistel lihastoonust üldse välja paistab? :] Ma usun, et müütide seas kasutati sõna 'suur' võrdlusena meeste lihaskasvuga. Ja kerge lihastoonusega jalad naistel on ainult positiivne nähtus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oot, milles küsimus üldse? Et Charlesi üllatab, et naistel lihastoonust üldse välja paistab? :] Ma usun, et müütide seas kasutati sõna 'suur' võrdlusena meeste lihaskasvuga. Ja kerge lihastoonusega jalad naistel on ainult positiivne nähtus.

Seal müüdis nr 2 või välja lugeda, et muskulatuurseks naine niivõinaa ei saa, tõstku raskusi või mitte:

"Müüt #2: Naised, kes tõstavad raskusi lähevad lihastesse."

Minu jutt oli üllatus selles mõttes, et tegu pole midagi müüdiga, et tänavapildis leidub päris arenenud jalalihastega nähte, jah leidub, ja sellest saab järeldada, et kuidagi nad ikka lihasesse on läinud, tõenäoliselt väikse bodybumby trenniga ja seejuures organismi maskuliinsust toetavate aspektidega, et mõnel on testo tase või muu näitaja ilmselt selline ,et paneb jalad kasvama, või mudu asjad, ja mitte pekki kasvama, ega mitte toonusesse* ei aja, vaid ikka konkreetne liha on näha. No vot nii tundub, aga müüt nagu viitaks, et raskuste tõstmine kuhugile lihast ei tekita, ma arvan, eelneva jutu põhjul ,et kasvatab küll, olgu siis kasvõi bodybumby väike kang käes. Ses suhtes siis minu mõte oli, lihased on jah igal olevusel vist maailmas olemas, ja mõnel nad tõesti ka nö toonuses vaid, ma aga näen, et on harva esinev nähtus kuid siiski esinev, mis pole pelk toonus vaid, ikka rohkem on, kui arvab keegi et ei ole, siis ma lähen kevadel balti jaama pildistama, ma seal nägin ühte head eksemplari ,et jah ei kõla kuigi viisakalt eks, aga teaduse nimel, et usutaks siis millest räägin, et leidub, ja põhjendan ma seda nähtust siis sellega, et neil subjektidel on siis organismis miski lihaskasvu toetav, siis väike trenn, ja lihas paisubki kohe, kui ei ole päri selle seletusega, siis mismoodi veel seletada?

Kui minu sedalaadi idee ei meeldi kuidagi, siis ma kerin tagasi selle jutu, ignoreerige lihtsalt rahumeeli:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega ma teaduse nimel nö teekski seda, ega mugav seda teha polegi, aga polegi vaja vist teha, juba miskit nagu seletust vist sai- mida see "marmorjas lihatükk" lihtsamalt öeldes kujutab siis endast ja millest see tekib?

Vale toitumine on p6hiline lisaks vale treening.

J2medajalgsete aeroobikatreenerite syndroom tuleb tuttav ette?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
huvitav kumba kuulata, kas mingit Jen Muellerit või "jõusaalikuningat" Arnold Schwarzeneggerit, kes treenis viimse valuläve peal ?!?!?! :P:lol::lol:

Steroidide peal treenides võivad need tõed mõnevõrra paindlikud olla...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need olid huvitavad artiklid küll!

Eriti esimene. Seal siis Polyquin teeb järeldusi hormonaalse taseme kohta keha analüüsides, näiteks reie (välisest) analüüsist siis järeldab östrogeeni taset kehas:

reie nelipea- ja kakspealihas:info östrogeenide taseme kohta.

need,kelle keha toodab liiga vähe kasvuhormooni/palju östrogeeni,saavad kõige rohkem kasu jõuvastupidavustreeningust,mille käigus tekib palju laktaati;

Toda Poliquin'i ideoloogiat ma veel loen nõksa, aga tundub, et see vastab mu küsimustele küll, hea artikkel ka siin:

http://vegfamily.com/dietician-marty/fat-belly-diet.htm

4. Don't suffer from Chunky Aerobic Instructor Syndrome (=C.A.I.S)

...C.A.I.S refers to some of those aerobic instructors that teach umpteen classes a day, and still are overweight, flabby and saggy. This is most likely caused from TOO MUCH exercise, and exercise at the same constant rhythm, and resistance, with no change. This in turn results in releasing stress hormones including the dreaded CORTISOL. That's right, exercise can make you fat! ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×