Jump to content
trigger

Põlvesidemed, põlvetoed, soojendussukad

Recommended Posts

Tere. Fitshopis müüakse põlvesidemeid Titan THP 2,5m (http://shop.fitness.ee/product_info.php?cPath=58_60&products_id=904). Seal on öeldud, et need on max pikkusega lubatavad sidemed, mis on IPF poolt heaks kiidetud. Aga IPF reeglites on kirjas, et 2m on max lubatud (http://www.powerlifting-ipf.com/fileadmin/data/Technical_Rules/IPF_rulebook_05_2009.pdf). Et kumb siis ikkagi lubatud on, kas 2m või 2,5 ??? :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere. Fitshopis müüakse põlvesidemeid Titan THP 2,5m (http://shop.fitness.ee/product_info.php?cPath=58_60&products_id=904). Seal on öeldud, et need on max pikkusega lubatavad sidemed, mis on IPF poolt heaks kiidetud. Aga IPF reeglites on kirjas, et 2m on max lubatud (http://www.powerlifting-ipf.com/fileadmin/data/Technical_Rules/IPF_rulebook_05_2009.pdf). Et kumb siis ikkagi lubatud on, kas 2m või 2,5 ??? :huh:

2m

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis on põlvesidemete põhieesmärk ning millistel harjutustel neid enam jaolt kasutada(kükk,käärkükk,jalapress,)?

Plaanin soetada sidemed kuna põlved kõvasti vatti saand ning valulised,kas sidemetest on abi ka traumade puhul?

Asjalike vastuseid ootama jäädes ning edu soovides!

:huh::huh:;):D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise küll sidemeid ei kasuta, kuna minumeelest see pole muud kui raskuste petmine. Aga põlve soojana hoidmiseks plaanin põlvesukad osta ..

Aga kui põlv viga saand, siis EHK nad stabiliseerivad kuidagi ja on neist rohkem kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui jalapressi trenazööril asetad jalad liiga ülesse tõuseb selg kindlasti.Jalad tuleks asetada plaadi keskele õlgade laiuselt ja jälgida,et ei vajuks kogu kehaga liiga alla. Sooritades harjutus rahulikus tempost suudad ka kontrollida keha asendit.Minu kogemus ütleb seda,et põlved annavad ise teada kui on vaja kasutama hakata põlvesidemeid.Samas tekib ka huvitav moment kus põlvesidemetega 1 korra max tõuseb korralikult(treenitud inimestel muidugi)

Mismõttes 1 korra max tõuseb korralikult ? Ei saa nagu aru sellest...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu 1 x max erineb 15kg sidemetega ja ilma.

No kes see ole kergelt selline "surumissärgi" effekt. Sidemed toetavad põlvi ja teatud piirist edasi osutavad vastupanu põlve edasisele paindumisele. Ning võtavad nõksa raskust lihaselt ära.

Harjutuste õigesti sooritamise koha pealt niipalju, et ei tasu metsikut usku panna igasugustesse nurgatagustesse treeneritesse, kes pole elus suurt midagi muud teinud, kui hantlitega veidi vehkinud ja siis teisi õpetama hakanud.

Suuremate kogemustega treenereid ja võistlevaid sportlasi, kui on siis keskkonnas on ei leidu arvatavasti kuskil mujal. Seega, kui sinu saalitreener räägib üht aga siin kõik mehed räägivad teist juttu, siis on enam kui kindel, et siinsetel meestel on õigus. Muidugi hoia silm peal kasutajate tasemetel. "Kunnid", "Moded", "Spetsialistid" need on mehed keda kuulata.

Teadagi asi, et jõusaalis teeb oma 75% inimesi harjutusi valesti ning on terve hunnik treenereid, kes samuti asju valesti teevad. Seega ei tee kunagi halba siit nõu küsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismõttes 1 korra max tõuseb korralikult ? Ei saa nagu aru sellest...

Põlvesidemed tõmmatakse peale nii kõvasti, et ilma raske kangita sa ei saagi kükitada ..põlved on nagu vedrud, mis tuleb alla suruda. Seepärast ma ei kasutagi sidemeid. Inimene, kes sidemetega kükib 200, ei pruugi ilma nendeta 175 kükkidagi! Sama surumissärgiga ..teine inimene peab sela küljes rippuma, et see sulle selga üldse tõmmata ning siis näed nagu kloun välja sellega... parem teen "naturaalselt" neid harjutusi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põlvesidemed tõmmatakse peale nii kõvasti, et ilma raske kangita sa ei saagi kükitada ..põlved on nagu vedrud, mis tuleb alla suruda. Seepärast ma ei kasutagi sidemeid. Inimene, kes sidemetega kükib 200, ei pruugi ilma nendeta 175 kükkidagi! Sama surumissärgiga ..teine inimene peab sela küljes rippuma, et see sulle selga üldse tõmmata ning siis näed nagu kloun välja sellega... parem teen "naturaalselt" neid harjutusi :D

Mina arvan, et kui teha lühemaid ja raskemaid seeriaid, siis võivad sidemed vajalikud olla. Pole see midagi raskuste petmine. Miks mitte hoolitseda oma põlvede eest? Sidemetega v-o tõesti tuleb väheke suurem raskus peale panna, kui muidu aga jalad saab ju kurnatud ja ohutumalt.

Surumissärgi koha pealt ei oska ma midagi öelda aga ehk on need selleks, et õlgu hoida?!?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põlvede eest hoolitsed nii, et teed õige tehnikaga kükki ja korralikult soojaks ennem.

Kui raskused suureks lähevad, siis lihtsalt põlved saavad liiga suure koormuse. Mis mu tehnikal siis viga on? Oled ju näinud. Mul andsid põlved mingi aeg tunda ju.

Sa arvad, et võistlevad kükkijad, kes sidemeid trennis kasutavad ei tee õige tehnikaga?

Ma ei usu, et ka tegijate seasnii laialt esinenud asjad nagu on põlvesidemed, on kasutud ja niisama nalja pärast kasutusele võetud. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui raskused suureks lähevad, siis lihtsalt põlved saavad liiga suure koormuse. Mis mu tehnikal siis viga on? Oled ju näinud. Mul andsid põlved mingi aeg tunda ju.

Sa arvad, et võistlevad kükkijad, kes sidemeid trennis kasutavad ei tee õige tehnikaga?

Ma ei usu, et ka tegijate seasnii laialt esinenud asjad nagu on põlvesidemed, on kasutud ja niisama nalja pärast kasutusele võetud. :huh:

Mismoodi need sidemed põlvele koormust vähendavad?

Ma arvan seda, et kui kükid õige tehnikaga, pole sidemeid vaja ..pole öelnud, et keegi kuskil valesti kükiks..

Nalja pärast neid ei kasutatagi ...need aitavad raskusi tõsta ja on reeglitega lubatud :P

Miks sa neid ise siis ei kasuta? :rolleyes:

Muudetud kasutaja emmimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismoodi need sidemed põlvele koormust vähendavad?

Ma arvan seda, et kui kükid õige tehnikaga, pole sidemeid vaja ..pole öelnud, et keegi kuskil valesti kükiks..

Nalja pärast neid ei kasutatagi ...need aitavad raskusi tõsta ja on reeglitega lubatud :huh:

Miks sa neid ise siis ei kasuta? :rolleyes:

Ei vähenda koormust aga isoleerivad põlve.

Eks kunagi kasutan, kui raskused suureks lähevad.

Aga noh see selleks...

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib-olla on auk mõeldud selleks, et põlv vähem higistaks? Ma ilma auguta ei ole kasutanud, aga need auguga neopreenist (sinised) "sokid" ajavad küll jalga jubedalt higistama ja haisema. Tund aega hoiad peal ja kui pärast seda need ära võtad, siis kaastreenijad lähevad roheliseks ja prussakad tulevad igast nurgast välja plakatitega "EI KEEMILISELE RELVALE". Jube hais. Neid peab pärast igat trenni pesema ka. Ilma auguta on võib-olla veel hullem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võib-olla on auk mõeldud selleks, et põlv vähem higistaks? Ma ilma auguta ei ole kasutanud, aga need auguga neopreenist (sinised) "sokid" ajavad küll jalga jubedalt higistama ja haisema. Tund aega hoiad peal ja kui pärast seda need ära võtad, siis kaastreenijad lähevad roheliseks ja prussakad tulevad igast nurgast välja plakatitega "EI KEEMILISELE RELVALE". Jube hais. Neid peab pärast igat trenni pesema ka. Ilma auguta on võib-olla veel hullem?

Mul auguta sinised. Peale jala päeva ( 1,5 - 2 tundi kestev trenn ) nende äravõtmisel saab hea laksu kätte küll. Samas kui panna mingi elastik neile alla, siis ei tohiks nii hullult need haisema hakata. Mul samast materjalist lai seljaside. Kui särgi peale panen selle, siis pole midagi häda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina arvan et põlve sukki võiks kasutada kogu jalapäeval kuna need hoiavad põlve soojana ja vigastuste oht väheneb ja põlve sidemeid kasutaksin siis kui jalapäeval hakkavad kükki või jalapressi kordused jääma 1-3 ja põlve sukki siis kui kordused on üle 3.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×