Jump to content
someday

küsimus liigeste kohta

Recommended Posts

Selline asi siis, et viimasel ajal on liigesed häda hakanud tegema. Mitte trenni tehes vaid just sellistel ootamatutel hetkedel, nt kui vaja kükitada või midagi maast korjata. Külmaga ka nt kõndides üks põlv annab tunda. Asi ongi just põlvedes.

Taustaks nii palju, et olen 20a. noormees, otsest jalatrenni pole enne teinud suurte koormustega. Küll aga viimased 3-4 aastat olen teinud iga nädal 2-3 tundi aeroobset-anaeroobset treeningut siis jooksu ja jalgpalli näol, kuid jalad on üldiselt nõrgad. Trenni ajal ei anna põlved tunda. Kaaluga probleeme pole. Pigem olen alakaalus.

Nüüd ongi selline mure, et äkki asi hakkab süvenema ja läheb hullemaks.

Sellest ka küsimus: et kuidas käituda, et asja parandada?

Olen lugenud, et glükosamiini peaks tarbima.

Milline peaks olema trenn, et parandada põlveliigeste olukorda? Baasharjutused või mingid spets(millised)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei soovita sul kükke teha.. Ka tavaelus.. Kui vaja, siis tee kükk võimalikult aeglaselt alla laskudes.

Millisel pinnal oled enamasti jooksnud?? Metsa?? Staadionil?? Asfaldil??

Glükosamini tablette soovitan sul igal juhul võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegemist võib olla liigesekulumisega e. artroosiga. Artroosi tekkeks võib aga olla ka geneetiline eelsoodumus - kindla genotüübiga inimestel häirub kõhre ainevahetus tavapärasemast kergemini. Liigesekulumist on avastatud juba 2.-3.-ndal eluaastal. Liigesehaiguse üheks teguriks on ka krooniline kurgumandlite põletik. Artroosi teket soodustab ka eesti niiske ja külm ilmastik.

Liigese kulumist ei saa välja ravida, seda saab edasi lükata ja vaevusi vähendada vaid elustiili muutes.

Tuleb tarvitada regulaarselt glükosamiini sisaldavaid preparaate koos kalaõliga. Looduslikud liigesetoitained on organismile ohutud.

Sportides ja füüsilist tööd tehes tuleb vältida liigsete raskuste tõstmist, eriti kontsentreerituid hüppeid ülalt alla, järske pöördeid.

Liigese ainevahetuse parandamiseks on väga oluline pidev mõõdukas füüsiline koormus. Sobivad jalgrattasõit, jooksmine pehmel pinnasel, staatilised harjutused. Kindlasti vältida ülekoormusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegemist võib olla liigesekulumisega e. artroosiga. Artroosi tekkeks võib aga olla ka geneetiline eelsoodumus - kindla genotüübiga inimestel häirub kõhre ainevahetus tavapärasemast kergemini. Liigesekulumist on avastatud juba 2.-3.-ndal eluaastal. Liigesehaiguse üheks teguriks on ka krooniline kurgumandlite põletik. Artroosi teket soodustab ka eesti niiske ja külm ilmastik.

Liigese kulumist ei saa välja ravida, seda saab edasi lükata ja vaevusi vähendada vaid elustiili muutes.

Tuleb tarvitada regulaarselt glükosamiini sisaldavaid preparaate koos kalaõliga. Looduslikud liigesetoitained on organismile ohutud.

Sportides ja füüsilist tööd tehes tuleb vältida liigsete raskuste tõstmist, eriti kontsentreerituid hüppeid ülalt alla, järske pöördeid.

Liigese ainevahetuse parandamiseks on väga oluline pidev mõõdukas füüsiline koormus. Sobivad jalgrattasõit, jooksmine pehmel pinnasel, staatilised harjutused. Kindlasti vältida ülekoormusi.

V2ga hea...

Lisaks juurde t2iendust staatiliste harjutuste kohta. Pea igas j6usaalis on s22re sirutajad ja painutajad olemas. Minimaalne raskus peale ja hoidke m6nuga tippkontraktsiooni (5-6 sekundit) ja aeglaselt tagasi. Nii 15 kordust ja yks kuni kaks korda n2dalas ja te ei tunne oma p6lvi enam 2ra (heas m6ttes ;) ).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
V2ga hea...

Lisaks juurde t2iendust staatiliste harjutuste kohta. Pea igas j6usaalis on s22re sirutajad ja painutajad olemas. Minimaalne raskus peale ja hoidke m6nuga tippkontraktsiooni (5-6 sekundit) ja aeglaselt tagasi. Nii 15 kordust ja yks kuni kaks korda n2dalas ja te ei tunne oma p6lvi enam 2ra (heas m6ttes ;) ).

järgi proovitud, toimib:) (küll teise harjutusega, aga siiski)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aitäh kõigile vastuste eest.;)

Ma ei soovita sul kükke teha.. Ka tavaelus.. Kui vaja, siis tee kükk võimalikult aeglaselt alla laskudes.

Millisel pinnal oled enamasti jooksnud?? Metsa?? Staadionil?? Asfaldil??

Glükosamini tablette soovitan sul igal juhul võtta.

kunstmuru(pehme) ja tavaline muru. Pooleks umbes. kunagi sai ka natuke aega asfaldil.

Küsiks siis, et millist glükosamiini preparaate kasutada?

vaatasin siit e-poest, et olemas igasuguseid ja igas hinnaklassis. Samuti leiab apteegist kindlasti veel midagi.

Millist eelistada?

Ja mis kalaõli? Kalamaksaõli?

ja trennikohapealt veel, et kui ma teeks nt kükke minimaalse raskusega(tühi kang)? või ei ole soovitatav üldse teha kükke?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no.. mina puht isiklikult ei soovita teha kükke. Kui kükki minnes põlve nurk on väiksem kui 90 kraadi, siis see avaldab põlvedele tohutut koormust. kuigi loomulikult peab inimene ise ka iseend tunnetama. kuna oled öelnud, et jalad kehvas seisukorras, siis lihased on nii palju nõrgad, et arvan, et sa ei suuda kontrollida ka kükke tehes põlve-varba liini. Kasutan siin küll tantsualast terminit, aga lahti seletades - et tuleb kontrollida, et laskudes põlv ei vajuks sisse poole või välja poole. see tekitab põlveliigeses väände,mis lõhub liigest. õige liin oleks, kui põlve nukk jookseb 2. varba peale. Võib olla ma räägin natuke keeruliselt... aga loodan, et saad aru.

Tõenäoliselt leidub ka inimesi, kes mulle vastu vaidleksid, aga seda teemat on põhjalikult uuritud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aitäh kõigile vastuste eest.B)

kunstmuru(pehme) ja tavaline muru. Pooleks umbes. kunagi sai ka natuke aega asfaldil.

Küsiks siis, et millist glükosamiini preparaate kasutada?

vaatasin siit e-poest, et olemas igasuguseid ja igas hinnaklassis. Samuti leiab apteegist kindlasti veel midagi.

Millist eelistada?

Ja mis kalaõli? Kalamaksaõli?

ja trennikohapealt veel, et kui ma teeks nt kükke minimaalse raskusega(tühi kang)? või ei ole soovitatav üldse teha kükke?

Kasuta erinevaid tooteid ja kalamaksaõli asemel ikka kalaõli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul teevad õlad muret. juba 4-5 kuud söön Arthryl´i aga nagu eriti paremaks ei lähe. Hetkel olen sõjaväes ja füüsilist koormust ei saa parktiliselt üldse.. hommikul paar kätekõverdust ja õhtul vahest ka.

Käisin MRT-s ja seal öeldi, et mingi põletik sees (nimetust ei mäleta) ja, et arvatavasti ületreeningu tulemusena (kukkusin õla peale, kuigi õlamure oli tsiviilist kaasa võetud juba, aga kukkudes läks asi hullemaks).

Kätekõverdusi saan teha, lõuatõmbed on välistatud... isegi lihtsalt rippumine on väga valulik, öösel külge vahetades lööb ka pidevalt valu sisse ja kõhuli magada käed padja all ei saa (liiga valus hakkab).

küsimus siis selline, kas oleks mõtekas selle arthryli kõrvale või selle asemel midagi muud manustada?

Näiteks siit nimekirjast midagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitaks vaheldumisi manustada erinevaid Glükosamini tablette. Igas preparaadis on midagi rohkem või vähem kui teises. Teha aastas kaks kolme kuulist kuuri üks kevadel teine sügisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul teevad õlad muret. juba 4-5 kuud söön Arthryl´i aga nagu eriti paremaks ei lähe. Hetkel olen sõjaväes ja füüsilist koormust ei saa parktiliselt üldse.. hommikul paar kätekõverdust ja õhtul vahest ka.

Käisin MRT-s ja seal öeldi, et mingi põletik sees (nimetust ei mäleta) ja, et arvatavasti ületreeningu tulemusena (kukkusin õla peale, kuigi õlamure oli tsiviilist kaasa võetud juba, aga kukkudes läks asi hullemaks).

Kätekõverdusi saan teha, lõuatõmbed on välistatud... isegi lihtsalt rippumine on väga valulik, öösel külge vahetades lööb ka pidevalt valu sisse ja kõhuli magada käed padja all ei saa (liiga valus hakkab).

küsimus siis selline, kas oleks mõtekas selle arthryli kõrvale või selle asemel midagi muud manustada?

Näiteks siit nimekirjast midagi?

Artrylis on 1500 mg glükoosamiinsulfaati, nendes teistes on 500 mg.

Kui öeldi, et on põletik, siis tegemist võib olla ligamentiidiga e. sidemepõletikuga.

Ligamentiidi põhjuseks on lõpuni ravimata äge trauma või krooniline ülekoormus. Ligamentiit on väga visa taanduma, kui põhjust ei kõrvaldata. Raviks kasutatakse üldiseid ja lokaalseid põletikuvastaseid vahendeid, lokaalseid süste, vajadusel kirurgilist ravi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ligamentiidi põhjuseks on lõpuni ravimata äge trauma või krooniline ülekoormus. Ligamentiit on väga visa taanduma, kui põhjust ei kõrvaldata. Raviks kasutatakse üldiseid ja lokaalseid põletikuvastaseid vahendeid, lokaalseid süste, vajadusel kirurgilist ravi.

Lõpuni (üldse) ravimata trauma oli umbes 6-7a tagasi, kui sai lollusest rambot mängitud esimest korda jõusaalis olles B)

Jõusaalis olen trenni teinud paar aastat ja peaaegu alati olen kõrvale joonud UltraGeli, Arthrostopi või lihtsalt Glükosamiini (nende abiga olen saand trenni teha, tõsi küll... kavast on mõned õla harjutused välja jäätud) a vot nüüd rsk. ei aita nendest ravumites :o

Süste ja kirurgi sekkumist eriti ei tahaks just...

a on ka mõni tableti või pulbri kujul põletiku vastane ravim mida oleks ise hea manustada?

Muudetud kasutaja Karx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lõpuni (üldse) ravimata trauma oli umbes 6-7a tagasi, kui sai lollusest rambot mängitud esimest korda jõusaalis olles B)

Jõusaalis olen trenni teinud paar aastat ja peaaegu alati olen kõrvale joonud UltraGeli, Arthrostopi või lihtsalt Glükosamiini (nende abiga olen saand trenni teha, tõsi küll... kavast on mõned õla harjutused välja jäätud) a vot nüüd rsk. ei aita nendest ravumites :o

Süste ja kirurgi sekkumist eriti ei tahaks just...

a on ka mõni tableti või pulbri kujul põletiku vastane ravim mida oleks ise hea manustada?

Hakka tarvitama kalaõli kapsleid ja välispidiselt määri Fastum geeliga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakka tarvitama kalaõli kapsleid ja välispidiselt määri Fastum geeliga.

saab tehtud!

Ma vahepeal määrisn Diclaciga muidu.

Muudetud kasutaja Karx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere jälle.

tahaks küsida trenni kohapealt.

Mille poolest on staatlised harjutused paremad? Umbes aiman, aga tahaks täpselt teada.

Milliseid staatlisi harjutusi veel on jalgadele peale sääresirutaja-painutaja.

Eesmärgiks põlvede olukorra parandamine.

Aitäh eelnevate ja järgnevate vastuste eest:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere jälle.

tahaks küsida trenni kohapealt.

Mille poolest on staatlised harjutused paremad? Umbes aiman, aga tahaks täpselt teada.

Milliseid staatlisi harjutusi veel on jalgadele peale sääresirutaja-painutaja.

Eesmärgiks põlvede olukorra parandamine.

Aitäh eelnevate ja järgnevate vastuste eest:)

Staatiliste harjutuste korral ei toimu keha või selle osade dünaamilist liikumist e. siis tegemist on lihaste pingutusega. Jõu juurdekasv ilmneb ka maksimaalsete staatiliste pingutuste kasutamisel treeningute, s.o. isomeetrilise režiimi korral. Nende harjutuste juures on positiivseks küljeks nende lühiaegsus - 5-6 harjutusest koosneva kompleksi sooritamiseks kulub 2-4 minutit. Selgituseks, maksimaalset lihaspinget ei saa hoida kuigi kaua, see ei välta tavaliselt üle 1 sekundi. Mida väiksem on lihaspingutus, seda kauem suudetakse seda teostada. Negatiivseks küljeks on pingutuse suuruse, kestuse ja arenduse kiiruse diferentseerimine.

Üks harjutus on nt. istumine ilma toolita, toetades selga vastu seina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

küsiks kalaõli kohta veel.

On seal vahet, millal ma seda võtan? Pakendil on öeldud, et kaks korda päevas enne sööki.

Ühes teises teemas aga hr. Fred Antson ütles, et kalaõli peale õhtusööki.

Siiamaani olen enne sööki võtnud. Samas, kas on ka vahet kui palju aega enne sööki ma seda võtan? Sesmõttes et kas vahetult enne või mingi 15 minutit enne või pool tundi enne?

Mida annab juurde see sidrunimahla lisamine veele kalaõli manustamisel(öeldud, et vajadusel lisada)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsiks kalaõli kohta veel.

On seal vahet, millal ma seda võtan? Pakendil on öeldud, et kaks korda päevas enne sööki.

Ühes teises teemas aga hr. Fred Antson ütles, et kalaõli peale õhtusööki.

Ma arvan et ta mõtles seda ainevahetuse ja selle kiiruse seisukohalt.

Mida annab juurde see sidrunimahla lisamine veele kalaõli manustamisel(öeldud, et vajadusel lisada)?

Et öökima ei ajaks, mõni on ikka üsna jälgi maitse ja lõhnaga B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

soojendaksin vana teemat natuke :rolleyes:

kirjutasin siia umbes aasta tagasi õlavaludest ja võib öelda, et läänerindel muutusteta (viimati käisin jõusaalis 2007a kevad)

olen söönud glükosamiini tablette, arthryli, kalõli kapsleid määrinud erinevate kreemidega (nii inimestele, kui loomadele mõeldud) a tulemus null.

Olen külastanud ka spordiarsti ja ortopeedi.

Esimeselt sain kummilindi, millega teha erinevaid liigutusi (kahjuks hakkavad valutama pea koheselt)

Teine naeratas ainult ja ütles, et tegu ületreeninguga vaja koormusi vähendada. Ma olen 1,5a piltlikult TV vaadanud ja kui see on liigne koormus siis ma ei tea.

Kopin siia ka kunagi tehtud MRT kokkuvõtte: Reaktiivne luuödeem humeruse peas, vähene bursiidileid. Tõenaoliselt on muutused ülekoormusest relatiivselt piiratud subakromiaalruumi tõttu.

Ma ei oska enam ise midagi teha... natuke noor olen, et lõplikult hambad varna panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin su neid poolaastat tagasi postitatud nähtusi, tundus kole tuttav jutt, just see magamisel tekkiv valu, vahepeal ikka tõesti võimatu magada(jõusaaliga tegelen jätkuvalt), väga raske on teha paljusi triitsepsi harjutusi(kitsalt surumine jt.) samuti õlale lendamine, esimesed seeriad alati läbi valu, olenemata soojendusest- viimastel seeriatel kaob valu ära.. oletan , et harjun lihtsalt ära sellega?

esimest korda tuli see valu nähtus rohkem kui aasta tagasi, siis ostsin ilma arsti soovituseta omale arthostopi ja tegin 2,5 kuulise kuuri, aitas. Siis tuli mandliop ja jõusaal jäi pooleli, ei tekkinud ka vahepeal valusid. Nüüd sügisest uuesti jõusaalis käinud ja mingi kuu aega tagasi hakkasin glükosamiini tarvitama(põlvega oli trauma, sidekoega täpsemalt, arst kirjutas lisaks kõigele muule ka 3 kuulise glükosamiini kuuri), nüüd valud nõrgemad, öösiti pole probleeme ja jõukas annab kah vähem tunda..

samas sinule ei oska küll midagi soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
soojendaksin vana teemat natuke :rolleyes:

kirjutasin siia umbes aasta tagasi õlavaludest ja võib öelda, et läänerindel muutusteta (viimati käisin jõusaalis 2007a kevad)

olen söönud glükosamiini tablette, arthryli, kalõli kapsleid määrinud erinevate kreemidega (nii inimestele, kui loomadele mõeldud) a tulemus null.

Kas see loomadele mõeldud salv on nn. hobusesalv?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
üks oli see hobuse jah.. ja teine oli rohkem lehmadele mõeldud udarapõletiku vastu :rolleyes:

Kaua kasutasid neid salve?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

seda hobuse oma paar nädalat ja lehma oma 2 kuud umbes (2x päevas).

käisin eelmine pühap ujumas (arst soovitas) sulistasin vaikselt ja väga aeglaste liigutustega ujusin konna. Sellest tulenevalt tugevnesid ka valud. Nüüd olen 5 päeva artrostop kreemi kasutanud ja menüüs on ka glükosamiin (3tbl päevas) ja kalaõli kapslid.

Muudetud kasutaja Karx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
seda hobuse oma paar nädalat ja lehma oma 2 kuud umbes (2x päevas).

käisin eelmine pühap ujumas (arst soovitas) sulistasin vaikselt ja väga aeglaste liigutustega ujusin konna. Sellest tulenevalt tugevnesid ka valud. Nüüd olen 5 päeva artrostop kreemi kasutanud ja menüüs on ka glükosamiin (3tbl päevas) ja kalaõli kapslid.

Paar nädalat on ilmselgelt vähe, kasuta hobusesalvi kauem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×