Jump to content
Guest Temake

Raud-hemoglobiin-ferritiin-transferriin-rauavaegus-rauatoksilisus-aneemia

Recommended Posts

Imendumine sõltub ühekordse doosi suurusest. Soovitav on päevadoos jagada mitme korra peale, nii imendub rohkem.

Mis puutub raua erinevatesse tüüpidesse siis erineb palju igas tabletis reaalselt toime-ainet sees on mida keha kasutada saab. Erinevate toodete puhul on numbrid sellised:

iron.figure1.jpg

Ehk 200mg RaudSulfaati annab ca. 40mg kasutatavat rauda kehale. Ma ütleks, et see on suht sobilik doos rauapuudulikkuse elimineerimiseks. Rohkem ei ole mõtet võtta kuna rauaga liialdamine on täpselt sama halb, kui selle puudus. Ning ka sümptomid on suuresti samad. Kuigi teoreetiliselt rauapuuduse korral võib ka rohkem võtta, siis tundub, et ei ole mõtet leiutama hakata.

Seega jääge arstide soovituste juurde. 200mg sulfaati on täiesti OK.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem järgmine: tuttaval naisterahval hemoglobiin 80, raud väga madal (numbreid ta ei tea) Arst soovitas Retaferi, kus toimeaineks raudsulfaat. 2 tabletti päevas, seega 200 mg toimeainet, peaks nagu piisav olema. Aga on raudsulfaadi imendumine hea? On ehk efektiivsemaid raualisandeid?

Milleks preparaadid...

Top 10 Iron-Rich Foods

Eat these to pump up your diet

By

Kathleen M. Zelman, MPH, RD, LD

WebMD Weight Loss Clinic - Expert Column

It used to be called "iron-poor blood," but now we know it as

anemia. Whatever you call it, one way to help treat it is to eat foods rich in iron (most doctors recommend taking a supplement, too).

To boost the amount of iron in your

diet, try these foods:

  • Red meat
  • Egg yolks
  • Dark, leafy greens (spinach, collards)
  • Dried fruit (prunes, raisins)
  • Iron-enriched cereals and grains (check the labels)
  • Mollusks (oysters, clams, scallops)
  • Turkey or chicken giblets
  • Beans, lentils, chick peas and soybeans
  • Liver
  • Artichokes

And here's a tip: If you eat iron-rich foods along with foods that provide plenty of vitamin C, your body can better absorb the iron.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rauavaegusaneemia puhul tasub meeles pidada, et võetakse normi saavutamiseni ja edasi depoo tekkimiseni.

Eks see naisterahvas ikka sestap võtab, et pöördus murega arsti poole ja sealt välja kirjutati.

Toidule võib muidugi loota, aga antud juhul on tõsine probleem, mitte kergelt vähe seda rauda.

http://nutritiondata.self.com/ saab ise ka vaadata koostist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidule võib muidugi loota, aga antud juhul on tõsine probleem, mitte kergelt vähe seda rauda.

Ma arvan et rauamürgisus on see tegur, miks ohtrat punast liha seostatakse vähja ja neurodegeneratiivsete protsessidega.

Tundub et liha on täitsa võimekas rauaallikas.

Eks see naisterahvas ikka sestap võtab, et pöördus murega arsti poole ja sealt välja kirjutati.

Piisavalt palju propageeritakse rauda ka umbes nii, et kui on väsimus siis võtke.

Kusjuures nendesamade inimeste poolt kes arvavad et D-vitamiini peab piirama ja 200-400 IU on mõistlik päevanorm ja sedagi "kuurina". Tehku toidu ja õhuga "kuure" krdi lambad.

Neurodegeneratiivsed probleemid on ilmselgelt Eesti Nokia.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Väike mure seoses sellega, et Retafer on konkreetselt praegu Eestis defitsiit ja asenduseks tundus kõige mõistlikum Ferretab Comp. Retaferis on raud sulfaadina (100mg) ja Ferretabis fumaraadina (150mg). Nüüd ma olen natuke segaduses, et kui Retaferi peaks võtma 2tk päevas, kuidas toimida Ferretabiga? Kas võtta üks, nagu ravimiinfos soovitatud? Fumaraadi imendumine ju parem.

Kahe kuu pärast peaks tagasi perearsti juurde minema vereanalüüse tegema ja tahaks väga selle rauaprobleemi korda saada selleks ajaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Mure enesetundega sportimisel. Esiteks tõuseb mu pulss sportimisel (enamasti tegelen kestvusaladega, jooks, rattasõit) ülikiiresti kõrgele, sealjuures soorituse kiirus on ülimadal ja jõudu paremaks ka pole. Kuigi olen tervisepordiga tegelenud pidevalt paar aastat järjest, enne seda oli mõni aasta spordivaba elu ja veel enne seda tegelesin spordiga intensiivsemalt kui praegu.

Teiseks on umbes ühel juhul viiest peale treeningut enesetunne nii halb, et liikuda ka ei kannata. Mõningatel juhtudel õnnestub mul suuremast hädast (oksendamine) pääseda juues veidi mingit magusamat jooki.

Spordiarst midagi erilist ei tuvastanud, ütles vaid, et treeningute intensiivsus peab olema madal ja aeroobset taset tuleks aegamööda tõsta. Hemoglobiin on madal (110 g/l) ja ferritiin ülimadal (5,0). Rasvaprotsent olevat ka veidi madal (12,5), kuid selle mõõtmistulemustes ma veidi kahtlen, olen 171 cm (naine) ja 62 kg, mis sellisele rasvaprotsendile väga ei viita.

Perearst soovitas punaseid tooteid süüa (liha, maasikad, tomat, till) ja käsimüügist rauatablette juurde osta ja neid 4 kuud võtta

Lugesin veidi ka varasemaid foorumipostitusi selle kohta, kus räägiti Retaferi mõjust (enamasti küll mittemõjust) ja võtmisest apelsiinimahlaga ja enne sööki, sellest kas sporti on üldse mõtet teha enne kui verenäitajad normi piires on jälle.

On kellelgi analoogseid kogemusi ja näpunäiteid, mis aitab, mis mitte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh, sul veel isegi kõrged näitajad võrreldes minuga! (hemo 86 ja ferritiin 2.1) Minul Retafer ka ei aidanud, õnneks saingi seda täpselt 3 lehte ära süüa ja ostsin asemele Ferretab compi. Esiteks ei tekita see puhitust nagu Retafer ja selle puhul olen ma ka reaalselt mõju tundnud juba peale 2 nädalat kasutamist.
Oma menüüd rikastades saad ka olukorda natuke parandada: rohkem peeti, peedimahla, granaatõuna, loomaliha, maksa jne

Muudetud kasutaja RiinaSolo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal oli ka kevadel hemoglobiin madal (ei lubatud selle pärast verd anda). Ei tea, mis põhjus on, aga rauapreparaate võttes sain korda (on muide ka aastaid tagasi kord hemoglobiin alla langenud, aga ülejäänud aeg on korras).

See arvatavasti siin teemas läbi käinud, aga rauda soovitatav võtta koos C ja B vitamiiniga, need aitavad rauda omastada (kuigi rauapreparaatides on tavaliselt C vit sees, siis võiks ikkagi lisaks võtta).

Jõin ka nõgeseteed, ise mõjust aru ei saanud (sest võtsin ka samal ajal rauda), aga sõber kellel hemoglobiiniga pidevalt pobleeme soovitas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Madalal hemoglobiinil võib palju põhjusi olla, ferritiin on see mille järgi rauda on mõtet juurde süüa. Raua liig on pikas plaanis suurem risk kui puudus.

Aga verist liha ja maksa vabatahtlikult Retaferi vastu küll ei vahetaks, kui just väga suur probleem ei ole raua kättesaamisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×