Jump to content
Guest Temake

Raud-hemoglobiin-ferritiin-transferriin-rauavaegus-rauatoksilisus-aneemia

Recommended Posts

Seda küll jah... Aga isegi referentsi alumises otsas olles ei tohiks see veel "õhupuudust" jms tekitada. Või siiski?...

Muudetud kasutaja FG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelen samuti nii jõusaali kui jooksuga (3 x nädalas jõusaali, 3x jooksmas 60-90 min). Olen naisterahvas, hemoglobiin on aastaid olnud 110-115. Söön väga mitmekülgselt ja palju: liha, juurikaid, muna-juustu-kohupiima, puuvilju, pähkleid. Ei aita miski.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen mitu kuud tegelenud jooksuga (tund pooteist üks jooks) ( 30 km nädalas) Käisin verd kontrollimas ja selgus, et hemoglobiin on madal (135) ja ferritiin (rauavarud) on kõrge (415). Umbes nädala tagasi tundisn joostes, et nagu õhku ei jätkuks. Millest selline rauavaru ja nö õhupuudus?

See ka veel, et kevadel oli max pulss 187 aga nüüd üle 173 ei saanud koormustestis. Proovisime mitu korda.

Endal tekib sama sümptom kui süsivesikud on liialt madalal. Olen seda eelnevalt mitmeid aastaid täheldanud enne võistlusi dieedil olles. Kui langeda päris ketoosi (pikemat aega süsivesikud ülimadalal) võib tekkida isegi periooditi lämbumis hood. Ketoosi ise tunneb ära lihtsalt - kui higistades eraldub sellist spetsiifilist amoniaagi ehk nuuspiirituse taolist lõhna, seega on asi juba halb (koos rasvaga põleb ka lihas) See on tingitud sellest, et organism eraldab mürkained(jääke), mis omakorda tekib siis kui süsivesikuid tarbitakse väga vähe.

Ma muidugi hästi ei usu, et sa selle all kannatad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kilpnääre on korras? HGB on madal küll, aga mitte veel eriti. Omal oli 115 peal, olen meesterahvas. Siis ei jõudnud küll enam mitte midagi teha, sellest ka see nö. "õhupuudus"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen mitu kuud tegelenud jooksuga (tund pooteist üks jooks) ( 30 km nädalas) Käisin verd kontrollimas ja selgus, et hemoglobiin on madal (135) ja ferritiin (rauavarud) on kõrge (415). Umbes nädala tagasi tundisn joostes, et nagu õhku ei jätkuks. Millest selline rauavaru ja nö õhupuudus?

See ka veel, et kevadel oli max pulss 187 aga nüüd üle 173 ei saanud koormustestis. Proovisime mitu korda.

Normaalne vere ferritiini sisaldus on meestel 30-400 ng/ml kohta.

Mina tunneksin pigem muret normi ületava ferritiini näidu pärast, sest see võib viidata väga mitmele haigusele.

Aga võib olla ka geneetiliselt päritav ja iga referentsväärtust ületav näit ei tähenda veel muidugi haiguse olemasolu. Aga mingi probleem on, aga täsustada saab seda teades ka teisi vereanalüüsi näitajaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen mitu kuud tegelenud jooksuga (tund pooteist üks jooks) ( 30 km nädalas) Käisin verd kontrollimas ja selgus, et hemoglobiin on madal (135) ja ferritiin (rauavarud) on kõrge (415). Umbes nädala tagasi tundisn joostes, et nagu õhku ei jätkuks. Millest selline rauavaru ja nö õhupuudus?

See ka veel, et kevadel oli max pulss 187 aga nüüd üle 173 ei saanud koormustestis. Proovisime mitu korda.

Ilmselt see arst, kelle juures Sa vereproovi andmas käisid, oskab ka kõige asjakohasemalt sulle need tulemused lahti seletada. Sõnavõtud foorumis selles küsimuses (kui sa ei ole just erialaarst) on lihtsalt taustinfo- kellegi kogemused, internetist loetu, isiklik arvamus jne, mille tulemusena ajad ennast lihtsalt paanikasse.

P.S. käisin kaks nädalat tagasi verd loovutamas ja HBG 178. Soovitati rohkem vedelikku (vett) juua.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ketoosi ise tunneb ära lihtsalt - kui higistades eraldub sellist spetsiifilist amoniaagi ehk nuuspiirituse taolist lõhna, seega on asi juba halb (koos rasvaga põleb ka lihas) See on tingitud sellest, et organism eraldab mürkained(jääke), mis omakorda tekib siis kui süsivesikuid tarbitakse väga vähe.

Ketoos nüüd seda küll veel ei tohiks tähendada et sul lihas põleb ? Kui sa just valgunäljas ei ole nii et glükoneogeneesiks lihast sööma hakatakse. See ketoonilõhn ei tähenda iseenesest midagi halba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilmselt see arst, kelle juures Sa vereproovi andmas käisid, oskab ka kõige asjakohasemalt sulle need tulemused lahti seletada.

Loota ju võid aga mina niiväga ei loodaks seniste kogemuste najal <_<

Kui jah selline arst on kellest sa tead et ta teemat tunneb... huvitav kas Oldman praktiseerib ? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
P.S. käisin kaks nädalat tagasi verd loovutamas ja HBG 178. Soovitati rohkem vedelikku (vett) juua.

Jaak Mael on ka HBG näit kõrge ja võistlustele nii mõnigi kord ei lubata, peaks ka talle enne starti vee joomist soovitama. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõik teised näidud olid korras veres, v.ä langustrendiga Mg. Spordiarsti jutt oli sama nagu Oldmanil: kõrged rauavarud võivad viidata mitmele haigusele ja soovitas perearsti poole pöörduda. Hemoglobiin mulle muret ei valmistagi. Leidsin proovide tulemused aastast 2006 ja 2004. Seal see näitaja sama.

Eks ma perearsti poole pöördungi aga millistele haigusetele see ferritiin viitab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõik teised näidud olid korras veres, v.ä langustrendiga Mg. Spordiarsti jutt oli sama nagu Oldmanil: kõrged rauavarud võivad viidata mitmele haigusele ja soovitas perearsti poole pöörduda. Hemoglobiin mulle muret ei valmistagi. Leidsin proovide tulemused aastast 2006 ja 2004. Seal see näitaja sama.

Eks ma perearsti poole pöördungi aga millistele haigusetele see ferritiin viitab?

Vajalik on teha uuringud:

* Hematokrit

* Hemoglobiin

* Retikulotsüütide hulk

* Seerumi ferritiini tase

* Seerumi raua sisaldus

* Rauasidumisvõime

Nende omavahelistest suhetest võib selguda, mis haigus võib ohustada. Aga võib-olla peab vähem sööma rauarikkaid toiduaineid, kuna raua omastamine organismi poolt on väga hea. Üleliigne raud ladestub maksas. Enne analüüside vastust ei saa õigeid järeldusi nagunii teha.

See ferritiini näit muidugi nii väga kõrge ka ei ole, aga perearst otsustab kõige paremini.

Mg vähenemise kompensatsiooniks tuleb võtta Mg tablette.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis perearsti juurest tagasi koos tulemustega ja kõik on kõige paremas korras. <_< Aru ma ei taipa.

HMG on 143 ja ferritiin 351. Kas raua varud saavad nii ruttu väheneda ja hmg tõusta? Jooksutrennidega olen tagasihoidlikum olnud.

Muudetud kasutaja ergon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täna siis perearsti juurest tagasi koos tulemustega ja kõik on kõige paremas korras. :rolleyes: Aru ma ei taipa.

HMG on 143 ja ferritiin 351. Kas raua varud saavad nii ruttu väheneda ja hmg tõusta? Jooksutrennidega olen tagasihoidlikum olnud.

Organismile ongi iseloomulik taastada eluks vajalikud tasemed.

Verenäitajad on pidevas muutumises, seda mõjutavad söömine-joomine, töö, emotsioonid, haigused jne. Kui avastatakse kõrvalekaldeid referentsväärtusest, siis tehakse teatud aja jooksul korduvanalüüs. Kui siis on näidud normis ja kaebusi ei ole, siis rohkem ei uurita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!On siin kellegil olnud probleeme kõrge raua sisaldusega veres??Endal olnud rauaga probleeme juba 3a vahepeal sain mingit moodi normi,aga praegu jälle asi 50 peal norm väärtused mehel 11-35.Hemoglobiin samuti kõrge 170.Ferritiin 150 ja maksa näitajad olid normis.Milles võib asi olla,on ehk kellegil kogemusi??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!On siin kellegil olnud probleeme kõrge raua sisaldusega veres??Endal olnud rauaga probleeme juba 3a vahepeal sain mingit moodi normi,aga praegu jälle asi 50 peal norm väärtused mehel 11-35.Hemoglobiin samuti kõrge 170.Ferritiin 150 ja maksa näitajad olid normis.Milles võib asi olla,on ehk kellegil kogemusi??

http://www.inimene.ee/pages.php3/06?haigus...22%3E%3C%2Fa%3E

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kasutad multivitamiine (centrum), siis saab meesterahvas sealt juba liiga palju rauda. Lisaks veel see raud, mis tuleb igapäevasest toitumisest - lihast jne. Meeste päevanorm oli vist 7-10 mg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin selle haiguse kohta,aga inimestel kel se on,tunnevad end halvasti ja on ferritiini tase kuskil 500-1000 peal ja esineb igasugu sümptomeid muid ka.Mul hemo oli juba 17a 190 peal,olen selle isegi alla saanud praeguseks.Ja kuna mul eelmine aasta kontrollis oli raud vahepeal 19 peal siis ei klapi se eriti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere nii doonoritele kui ka spetsidele!Olles nüüd eemal haigla ja polikliiniku uste ületamisest aastaid kümme või rohkemgi ,hakkab yha enam painama mõte ,et võiks end uurimas käia või vähemalt siis verd loovutamas!kysimus ongi kas vere loovutamisega saab kõikide haiguste jälile pisematest, kuni vähini välja kujutan ette et kui hakata laskma spets uuringuid teha läheb see ysna kalliks-kas on veredoonoritel olemas selline privileeg ,et saavad siis enda seisundist absoluutse tõe?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere nii doonoritele kui ka spetsidele!Olles nüüd eemal haigla ja polikliiniku uste ületamisest aastaid kümme või rohkemgi ,hakkab yha enam painama mõte ,et võiks end uurimas käia või vähemalt siis verd loovutamas!kysimus ongi kas vere loovutamisega saab kõikide haiguste jälile pisematest, kuni vähini välja kujutan ette et kui hakata laskma spets uuringuid teha läheb see ysna kalliks-kas on veredoonoritel olemas selline privileeg ,et saavad siis enda seisundist absoluutse tõe?

veredoonoritel ei ole privileegi. veredoonoril lasub vastutus tagada see, et "haiget verd" andma ei minda. vereandmine ei ole koht kus testida ennast verega edasi kanduvate nakkushaiguste vastu.

seega, enne vere loovutamist käi korralikult enne arstil ära ja lase muud testid teha, kui kahtled enda tervises. kui enesetunne on hea ja tead, et ei ole a) tätokaid teinud viimase poole aasta jooksul (oli vist sedasi), :D olnud omasoolisega vahekorras, c) olnud kaitsmata vahekorras tundmatuga d) süstiv narkomaan, e) omanud palju seksuaalpartnereid, siis mine ja saad tõesti teada, kas need viimatimainitud tegevuste mittetegemised on taganud verega edsikanduvate nakkuste mitte külgehakkamise sinule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milline on normaalne hemoglobiini tase noorel spordiga tegeleval mehel?

Hemoglobiini referentsväärtus meestel 136 - 163 g/l.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandan oma võhiklikkust, aga kas see referensväärtus tähendab siis normipiire?

Referentsväärtused väljendavad, et 95%-l tervetest inimestest jäävad lugemistulemused antud vahemiku piiridesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem järgmine: tuttaval naisterahval hemoglobiin 80, raud väga madal (numbreid ta ei tea) Arst soovitas Retaferi, kus toimeaineks raudsulfaat. 2 tabletti päevas, seega 200 mg toimeainet, peaks nagu piisav olema. Aga on raudsulfaadi imendumine hea? On ehk efektiivsemaid raualisandeid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×