Jump to content
Margus Silbaum

Surumissärkidest ...

Recommended Posts

Ma isiklikult jääksin erapooletuks, ütlen ainult seda, et senikaua, kui on nende kasutamine ja mittekasutamine selgelt reglementeeritud ja välja toodud, ei tohiks ju suurt probleemi olla.

Sõidavad ju mootorrattad erinevates klassides.

Surumissärkidega ollakse siis lihtsalt suuremas kubatuuriklassis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle isiklikult ei meeldi poksikindad!! Teevad löögi liiga pehmeks, muidu oleks ikka naturaalne andmine!!

Ma ei tea ka, et sportlane ise poksikindad kätte paneks - ikka pannakse talle. Abilised, team!!

Juba Charlie Chaplin leidis sellele lahenduse pannes poksikinda sisse hobuseraua. ;)http://www.imdb.com/title/tt0005074/

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keeruline teema. Ühest küljest muidugi jah selles mõttes ebaausaks vms seda särgiga surumist ei saa nimetada, et kõik võivad seda kasutada kui on vastav võistlus, see tähendab kõik on võrdsetes tingimustes. Teisest küljest vaadates jällegi nagu päris hästi ei saa aru, et mille jaoks see surumissärgiga surumine reeglitesse sisse viidi. Kui kõik suruksid ilma särgita, siis oleks samuti ju kõik võrdsetes tingimustes ja võistlus oleks aus. Võib ju näitena tuua kõrgus- või kaugushüppe. Et kui viiakse sisse selline reegel, et iga võistleja võib kasutada talla all teatud tugevusega vedrusid, mis võimaldavad tal pool meetrit kõrgemale/kaugemale hüpata, siis selles mõttes probleemi ei ole, et kõik on võrdsetes tingimustes, kõik võivad neid vedrusid kasutada, aga tekib küsimus, milleks üldse sellist veidrat meetodit kasutusele võtta? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina pakun, et need särgid on siiski võistlejate hoidmiseks ehk vigastuste oht on särgiga surumisel väiksem, kui särgiTA surumisel....tõesti ei näe mingit ebatolerantsust reeglistikus....ainuke probeem võib tõesti olla särgi maksumuses, kuid usun, et iga võistulssportlane suudab selle särgi omale muretseda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keeruline teema. Ühest küljest muidugi jah selles mõttes ebaausaks vms seda särgiga surumist ei saa nimetada, et kõik võivad seda kasutada kui on vastav võistlus, see tähendab kõik on võrdsetes tingimustes. Teisest küljest vaadates jällegi nagu päris hästi ei saa aru, et mille jaoks see surumissärgiga surumine reeglitesse sisse viidi. Kui kõik suruksid ilma särgita, siis oleks samuti ju kõik võrdsetes tingimustes ja võistlus oleks aus. Võib ju näitena tuua kõrgus- või kaugushüppe. Et kui viiakse sisse selline reegel, et iga võistleja võib kasutada talla all teatud tugevusega vedrusid, mis võimaldavad tal pool meetrit kõrgemale/kaugemale hüpata, siis selles mõttes probleemi ei ole, et kõik on võrdsetes tingimustes, kõik võivad neid vedrusid kasutada, aga tekib küsimus, milleks üldse sellist veidrat meetodit kasutusele võtta? :P

Egas surumissärgid vedruna tööta päris. Nende põhimõte on pigem lihaste jõu poolt genereeritava suunamine, mitte ise töö ära tegemine. See tähendab, et surumissärk aitab juba olemasolevat lihasvõimsust efektiivsemalt kasutada, mitte ise juurde lisada.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poksikindal on küll minu jaoks natuke selgem põhjus kui surumissärgil, aga maitseasi jah. Võistluskindaid kätte üldiselt aidatakse ja ka käed seotakse kellegi teise poolt. Isegi raundide vahel annab mõnikord pudelist juua ja loputab hambakaitsmed keegi teine. Kanderaami kannavad ka mingid teised tegelased. :P

Lõppkokkuvõttes on terve inimühiskond tänapäeval üksteise abistamine. Vaid kusagil metsas elav erak on iseendale kokk, arst, ehitaja, rätsep jms korraga. Ei sega enamus kulturiste ise endale võistlusgrimmi kokku ja ei õmble ujujad endale ise oma ujumispükse - kõik kõrvaline abi. Ilma särgita surumine tundub küll naturaalsem, aga siiski ei mõista ma mõne tegelase kadedust ja viha särgiga surumise vastu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ma ei mõelnud muidugi tõsiselt seda poksimise näidet.

Ma arvan, et koos treenides ja üksteist abistades on trenn põnevam ja võimalik seda muuta väga atraktiivseks.

Nii see areng tuleb tavaliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Egas surumissärgid vedruna tööta päris. Nende põhimõte on pigem lihaste jõu poolt genereeritava suunamine, mitte ise töö ära tegemine. See tähendab, et surumissärk aitab juba olemasolevat lihasvõimsust efektiivsemalt kasutada, mitte ise juurde lisada.

On jäänud mulje (ja nii see vist ongi), et kui see särk seljas on, siis on käed nii kõvasti ette (pingil lamades üles) surutud, et "normaalasendisse" saamiseks tuleb lausa pingutada. Et kui näiteks mingi 10 kg (võibolla ka raksem) raskune kang kätel oleks, siis peaks pigem kangi rinnale tirima, mitte ta ei vaju sinna ise? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×