Jump to content
Rebane

Uus kasutajagrupp

Recommended Posts

Tekitasime uue kasutajagrupi vanemate olijate jaoks nimega 'vanad kalad'.

Kui keegi arvab, et teab paremat nime kui see, andku julgelt teada oma soovitus.

Sai ka käputäiele inimestele see tiitel välja jagatud. Mõningad õigused on parandatud - näiteks saab pilte uploadida, sõnumikast on mahkuam jms ninni-nänni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul nime suhtes ettepanekuid ei ole aga on üks teine valukoht. Nimelt, see, et vastavalt postituse arvule antakse staatus on kohati mööda. St mõned foorumi külastajad kes on postituse arvude kogujad vist saavad staatuse "vana kala" või "vana olija" ning ise täitsa tumba (st postituste sisukus on tõsiselt kaheldav) mistõttu on see eksitav uuematele olijatele kes küsivad ja saavad "pädeva" vastuse "vanalt kalalt" kes ei tee vahet seerial ja korduselgi. St kas reaalselt on üldse võimalik parameetreid reguleerida?

Äkki tasuks selle teema üle mediteerida? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul nime suhtes ettepanekuid ei ole aga on üks teine valukoht. Nimelt, see, et vastavalt postituse arvule antakse staatus on kohati mööda. St mõned foorumi külastajad kes on postituse arvude kogujad vist saavad staatuse "vana kala" või "vana olija" ning ise täitsa tumba (st postituste sisukus on tõsiselt kaheldav) mistõttu on see eksitav uuematele olijatele kes küsivad ja saavad "pädeva" vastuse "vanalt kalalt" kes ei tee vahet seerial ja korduselgi. St kas reaalselt on üldse võimalik parameetreid reguleerida?

Äkki tasuks selle teema üle mediteerida? :D

Täitsa nõus. Ma sain nüüd ühe postituse juurde, ühe sammu vanale kalale lähemale, aga kas ma ka targemaks sain?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tekitasime uue kasutajagrupi vanemate olijate jaoks nimega 'vanad kalad'.

Kui keegi arvab, et teab paremat nime kui see, andku julgelt teada oma soovitus.

Sai ka käputäiele inimestele see tiitel välja jagatud. Mõningad õigused on parandatud - näiteks saab pilte uploadida, sõnumikast on mahkuam jms ninni-nänni.

Vanad kalad???

Diskrimineerimine!!!!

Pakun välja vähk oma parimates aastates ja need vanad kalad:-)) :D:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul nime suhtes ettepanekuid ei ole aga on üks teine valukoht. Nimelt, see, et vastavalt postituse arvule antakse staatus on kohati mööda. St mõned foorumi külastajad kes on postituse arvude kogujad vist saavad staatuse "vana kala" või "vana olija" ning ise täitsa tumba (st postituste sisukus on tõsiselt kaheldav) mistõttu on see eksitav uuematele olijatele kes küsivad ja saavad "pädeva" vastuse "vanalt kalalt" kes ei tee vahet seerial ja korduselgi. St kas reaalselt on üldse võimalik parameetreid reguleerida?

Äkki tasuks selle teema üle mediteerida? :D

Selline probleem on kõikides foorumites ja arvatavasti selliseks see jääbki, sest tõenäoliselt foorumi meeskond ei tahaks/ei jõuaks hakata nö. käsitsi neid staatuseid panema tuhandetele kasutajatele, eelnevalt põhjalikult kõiki tema sadu postitusi uurides ja tema "tarkuseastme" välja uurides. Registreerimise aja põhjal pole ka mõtet panna, sest see ei näita ka tihti mitte midagi. Ma arvan, et iga uus kasutaja peaks juba teadma, et postituste arvu põhjal antud staatus tihti ei peegelda reaalset tarkust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline probleem on kõikides foorumites ja arvatavasti selliseks see jääbki, sest tõenäoliselt foorumi meeskond ei tahaks/ei jõuaks hakata nö. käsitsi neid staatuseid panema tuhandetele kasutajatele, eelnevalt põhjalikult kõiki tema sadu postitusi uurides ja tema "tarkuseastme" välja uurides. Registreerimise aja põhjal pole ka mõtet panna, sest see ei näita ka tihti mitte midagi. Ma arvan, et iga uus kasutaja peaks juba teadma, et postituste arvu põhjal antud staatus tihti ei peegelda reaalset tarkust.

No nii hull see nüüd ka pole. St meil ei ole siin tuhendeid aktiivseid kasutajaid kes pidevalt "möliseks". Arvamuse avaldajad (kelle vastusest on ka näha, et kogemust on) on tunduvalt vähem. Mistõttu tegelikult annaks paika panna küll ( ma julgeks spekuleerida, et neid kes aktiivselt vastavad on maksimum 100 ringis) aga siinkohal peaks juba Rebane sõna võtma.

Ja mis puutub " iga uus kasutaja peaks juba teadma, et postituste arvu põhjal antud staatus tihti ei peegelda reaalset tarkust." siis ma nii optimist ei oleks... siin ikka läbi aastate nii mõningast "sõda" nähtud sel teemal. Et üks vastab ja siis ei jõua ära kiruda seda teooria lainet mida kõik kohe tõepähe võtavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt on asi nii, et ma olen tagasi tõmbunud foorumi modereerimisest ja teen seda, mida nagu Admin tegema peaks. Mu llihtsalt pole puhtfüüsiliselt aega igal hommikul 50+ postitust läbi vaadata. Nii et selle ülesande olen lükanud moderaatorite kaela.

Kuna ma ka ei jälgi foorumit, siis mul pole ausalt öeldes õrna aimugi, kes kuipalju teab. Minu idee, kuidas asja parandada:

Teha rohkem kasutajagruppe ning proovida kasutajaid paremini grupeerida. Selleks oleks vaja mõelda kasutajagruppide nimetused, mida nad sümboliseerivad ning mis õigused vastaval grupil on. Järjekordselt oleks vaja siis 'kellelgi' kokku panna list, kes kuhu grupeeringusse kuuluks. Paar gruppi meil siin siis juba olemas on - Administraatorid, Globaalsed moderaatorid, Moderaatorid, Süpetsialistid, Fitness.ee, kasutajad ning Heidikud (peaks vist olema kõik). Kõik grupid on vastavalt vajadusele tehtud ja siis sinna alla paar nime topitud. Aga asi on soiku jäänud. Kuna mu aeg on suhteliselt muudele asjadele broneeritud ja ega ma ka eriline kulturist pole, siis niisama 'naljaviluks' ma ei viitsi ka foorumit lugeda. Ja isegi kui viitsiks, siis osade inimeste teadmistega jääks ma kindlalt hätta - et kas bluffitakse või tegelikult kah teatakse mis tehakse.

Nii et kui kellegi on veel paremat lahendust välja pakkuda, ootan abi.

Näidake mingit initsiatiivi enda poolt ning ülejäänud (tehniline pool) jääb ju juba administraatorite teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Offtopic - omal ajal pakkusin välja ka selle, et kasutajaks ei saaks enne lasta kedagi registreeruda, kui ta pole sisestanud oma sugu ja vanust. Siis kaoks ära võimalus, et vastajad lahmivad niisama, teadmata küsija sugu ja vanust. Teeks asja lihtsamaks, arvan. Või mis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Offtopic - omal ajal pakkusin välja ka selle, et kasutajaks ei saaks enne lasta kedagi registreeruda, kui ta pole sisestanud oma sugu ja vanust. Siis kaoks ära võimalus, et vastajad lahmivad niisama, teadmata küsija sugu ja vanust. Teeks asja lihtsamaks, arvan. Või mis?

Selle peale ei tule, et igaüks võib ennast mingi 1654.a sündinuks panna? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Offtopic - omal ajal pakkusin välja ka selle, et kasutajaks ei saaks enne lasta kedagi registreeruda, kui ta pole sisestanud oma sugu ja vanust. Siis kaoks ära võimalus, et vastajad lahmivad niisama, teadmata küsija sugu ja vanust. Teeks asja lihtsamaks, arvan. Või mis?

vanuse tõesust kontrollida ei saa rääkimata siis soost.. (no sugu tuleb pärast hiljem postide tegemisel välja kes on kes) a vanus võib ikka räigelt kõikuda.

rohkem kasutajagruppe on hea mõte.. postituste arv ei tohiks olla nii määrav. See, kes kui palju teab või kas teab on suhteliselt hästi välja joonistunud juba siin foorumis. Vanad olijad teavad juba üksteist. Kes keda nägupidi, kes keda "nimepidi"

Niiet tasuks tõesti mõelda gruppide üle..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No äärmustesse ei saa ka langeda - to Batman. Nagu MEE ütles, tuleb varem või hiljem postitaja orienteeruv vanus ikkagi välja (kõnepruuk, kirjaoskus, teadmised jne). Peaks siiski eeldama, et inimesed on ausad, mitte lähtuma sellest, et kõik hakkavad massiliselt oma sünniaastaid võltsima. Vähemalt mina ei näe sellele (võltsimisele siis) ühtegi objektiivset selgitust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga midagi sellist teha kui näiteks 20posti täis sis tuleb mingi 10küsimust, et järgist astet saada ja kui 90%pakub õigesti siis saab järgmise grupinime ja seni järgmisele tasandile ei sa kui pole eelmised vähemalt 90%läbinud.

Küsimused oleks siis vastuse varjandiga nagu näiteks see

Hüperplaasia on

Lihasraku mahu kasv

Närvirakkude jätkete kasv

Kõrge rakuplasma rõhk

Lihaskiudude jagunemine

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga midagi sellist teha kui näiteks 20posti täis sis tuleb mingi 10küsimust, et järgist astet saada ja kui 90%pakub õigesti siis saab järgmise grupinime ja seni järgmisele tasandile ei sa kui pole eelmised vähemalt 90%läbinud.

Küsimused oleks siis vastuse varjandiga nagu näiteks see

Hüperplaasia on

Lihasraku mahu kasv

Närvirakkude jätkete kasv

Kõrge rakuplasma rõhk

Lihaskiudude jagunemine

Googeldades saab ju nagunii kõik vastused, kui ise ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust ei ole neid punaseid kastikesi ja kirja "vana kala" või mis iganes üldse vaja. See on seotud puhtalt postituste arvuga ja postituste arv on niigi kõigile näha. Mille jaoks neid kastikesi veel juurde vaja, seda ma ei mõista.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust ei ole neid punaseid kastikesi ja kirja "vana kala" või mis iganes üldse vaja. See on seotud puhtalt postituste arvuga ja postituste arv on niigi kõigile näha. Mille jaoks neid kastikesi veel juurde vaja, seda ma ei mõista.

Mõni staarpostitaja on mulle küll suht labida mulje jätnud. Ei saa tõesti aru, miks postituste arvu põhjal tiitleid jagatakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tiitleid võiks jagada mõni aktiivsem admin või mode, kes mingil määralgi teab vastavast kasutajast midagi.

Siis on näha, kas tegu asjaliku isikuga või mitte. Muidu saavad tühja lammutajad ilmaasjata kõrgemasse kasutajagruppi.

Lisaks näitab see kohe ära, et tegu muidumehega, kellel on 12345 postitust ja kes ei kuulu kõrgemasse kasutajagruppi. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See küsimuste värk on küll üle tüki aja üks kõige absurdsemaid ideid üldse... mida ma saan mingi deklaratiivse teadmise pähe ajamisest? Kas just koolipingist tulnud tuupurid/kiired googeldajad on "kõige vanemad kalad"?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pakutakse küll küsimustikke ja värke, aga te ei kujuta ette kui raske seda tehniliselt teostada on. IPB-le pole arvatavasti selliseid lisasid olemas ning need tuleks nullist kirjutada. Pole midagi ületamatut, aga vajab siiski programmeerija kätt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teine idee siis kasutaja hindamine süsteem. Mõnedes foorumites saab hea vastuse eest inimest tänada kui see vastus on sind aidanud.

ehk näiteks kui mingi 100inimest on tänanud sind siis saad järgmise astme ja siis jälle 100inimest jne

ideed on edasi arendamiseks ei tasu kohe pähe võtta, et nii võiks olla.

Muudetud kasutaja Innovative poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks tõmmelda mingi mõttetuse kallal? B) On olemas ju kasutajagrupid: administraatorid, moderaatorid, kunnid, spetsialistid, fitness.ee... Neisse kuuluvad inimesi ei ole valitud postituste arvu järgi ja üldiselt nad ka niisama tühja ja mõttetut juttu ei aja foorumis. Ka "Vanad kalad" grupi kuuluvad inimesed vist on kellegi admini poolt sinna manuaalselt lisatud. Ülejäänud tegelased siis on tavakasutajad.

Ma pigem tahaks, et mu nime all seda "fitnessist"-i ei oleks... eriti fitnessist näen välja praegu üle 100-kilosena. ;) Võiks siis juba olla nii, et alates mingist "tasemest" saaks seda nimetust ise muuta või hoopis eemaldada.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen kasutanud ühte foorumit nii, et lasen sealsetel kasutajatel lahendada minu igapäeva töist ülesannet, samal ajal ise lahendan teisi oma töö-ülesandeid, nii jõuan edukamalt tööd teha. Vastajatele annan eriti hoolsalt reitingut nö, see motiveerib neid, nemad saavad virtuaalselt "Guru"-deks, mina saan palka, seega mõlemad pooled võidavad. Tüüta on veidi igale vastajale seda reitingut poetada, pean kaks korda nuppu vajutama, mis väsitab ja frustreerib, kuid see hoiab nad motiveeritud ja õnnelikud, seda hindamist tuleb mul seetõttu teha. Aga kui ma mingit kasu ei saa hindamise eest, siis ma küll ei viitsiks hinnata. näiteks siin foorumis ma seda kül lei viitsiks teha, ma ei saa selel eest ju mitte midagi, väsitan oma sõrmi lihtsalt, ja sealjuures kuna tegu on pseudo-teadusega fitnessi näol, siis miskit tõde samuti ei kooru sellest, kas hindan postituse heaks või halvaks, kuna ühest selgest vastust pole sel alal.

Seega ma ei soovita miskit hindamist teha. Kuna ei näe sellel mõtet, ja usun, et enamus nagu ka mina seda ei praktiseeriks. Las foorum ollab nagu ta on, minuarust pole vaja miskit leiutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×