Jump to content
kwan

puhkepausid

Recommended Posts

tere kõigile! küsiksin targematelt et kas on olemas mingid kindlad ajad mis peaksid olema korduste ja seeriate vahel? või on see täiesti individuaalne? ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sõltub mis trenni teed?

lihasvõhma jaoks on seerias palju kordusi ja pausid kuni 2min, jõu jaoks on vähe kordusi ja pikad pausid (5min näiteks)

Mina teen näiteks rinnalt surudes nii:

15x85kg

2min

10x100kg

4min

7x110kg

6min

5x115kg

max on kuskil 135 kandis vist, pole proovinud ammu, ei taha ennast lõhkuda.

ülejäänud harjutustel aga 8-12kordust ja vahed 2min max.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest bohemianrhapsody

Kui teed jõutrenni, siis peaks üldiselt pikemad pausid olema ( kuni 5 min. ). Selliste harjutuste vahel, nagu kükk, jõutõmme, lamades surumine jms ka pikemad pausid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

et siis kui ma teen jõu jaoks siis peaks iga seeria järel olema 3-5 min pausi või? see ju jube pikk aeg, või ei ole? kui pikka puhkepausi siis erinevate harjutuste vahele oleks vaja? tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkepauside pikkus sõltub treenigu suunitlusest , kulturismi treeningu puhul on see tavaliselt vahemikus 45 - 90 sekundit , jõu/ massi puhul pikkenevad need isegi kuni 5 minutini.

On muidugi erinevaid treening süsteeme, millede puhul üldlevinud põhimõtted - mida pikkem seeria seda lühem paus ja vastpidi - ei kehti. Nt. minge vaadake Tallinnas avatavasse METAL GYM saali - näete täiesti erinevat lähenemist seeriate ja puhkepauside suhtele -

tehakse kolmeseid seeriaid 45 sekundiste pauside järel, tegu on väga tõhusa jõu treeninguga.

Soovitan omaltpoolt katsetada erinevaid variante, so. ainuke võimalus leida se õige ja oma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kiidusõnad Arnoldile, oleks vaid kõik postitused nii asjalikud, minu arvates on alfonzel vist palju sõpru, kellega saalis juttu puhuda, kui mina puhkaks kahe seeria vahel 6 mini siis jääka küll vist magama no trenn se igatahes poleks. Kuulake targemaid, (arnoldit) sest targad õpivad teiste vigadest loll ei õpi endaomadestki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei tea, kas see on õige või vale, aga ise reguleerin oma pause pulsimõõtjaga.

kui seeria järel on pulss tõusnud 130-140 peale, siis ootan enne järgmise seeria alustamist, millal pulss taastub 100-110 peale, et vältida liigset valkude põletamist ja sellest tulenevat võimalikku kahju lihaskasvule. ühesõnaga püüan hoida ennast kogu trenni vältel enam-vähem rasvapõletustsoonis, et põletada võimalikult palju pekki ja võimalikult vähe lihast. trenni lõpupoole taastub pulss aeglasemalt, siis peab pikemaid pause tegema, kuid kindlasti eelistan pigem natuke molutada, kui valgupõletustsoonis rassida.

aga isegi, kui mul see omaaretatud teooria suisa vääraks osutub, on selline mõõdukate vahedega trenn ikkagi mõnusam, kui mingite arbitraarsete 45-sekundiliste vahedega rauda väänata, samal ajal kui endal süda kolgib sees nii et silme ees läheb ähmaseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nii peabki vastama küsimustele, mitte aasima teiste vastuseid. Arnoldiga 100% nõus seeriate vaheliste puhkuste osas. Tonyx-iga 100% nõus et pulsimõõtjaga saab kõige õigema tulemuse kuna idee ongi ju puhata nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik ja ainult pulsimõõtjaga saab parima tulemuse. Sest kui palju organism jõuab sõltub nii paljudest asjaoludest. N: jättes päevase söögikorra vahele ei jõua pooltki nii palju kui muidu ja selle toidukorra ärajätmisest tuleneva kao näitab ära pulsimõõtja, sest siis ei taastu pulss nii kiiresti ehk kui pulss on õigesse vahemikku kukkunud on õige aeg kang taas kätte võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkepausid oleks mõistlik pidada konstantsena.

Sellise meetodiga suudab paremini jälgida arengut - taandarengut, samuti treenig muutub kokreetsemaks. Soovitan selleks kasutada kella või stopperit. Tunne võib petta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul seeria lõpus pulss ainult 130-140 on, siis sa ei pinguta ju üldse, mis sellise trenni mõte on? Ma olen kah paar korda pulsimõõtjaga jõutrenni teinud (muidu käin sellega ainult jooksmas) ja kui alarmi 175 peale sättisin, siis seeria viimaste korduste ajal hakkas igatahes piiskuma s.t. pulss tõusis üle 175. Harjutustest tuleb ikka viimane välja võtta või olen ma millestki valesti aru saanud? Kui kõrgele tippudel pulss jõutrenni ajal tõuseb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×