Jump to content
nilsleven

Ühekülgne toidulaud :(

Recommended Posts

Tegelen parajasti kuivatamisega ning olen kenasti alla võtnud kilo nädalas, juba peaaegu 10 kilo.

Paraku hakkab kohutavalt vastu süüa iga päev neid samu asju:

lõhe;

veiseliha;

makra;

värske salat;

munavalgetest omlett;

tiigerkrevetid.

Ei jaksa enam!

Mida veel soovitate süüa, mis ei sisaldaks süsivesikuid ja küllastunud rasvasid?

Ma ei saa tõesti süsivesikuid süüa, sest kaalu langemine peatub kohe. Raskema trennipäeva hommikul luban endale ka 2 10-grammist täisterakuivikut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks kaladest veel tuunikala, tursk jne. Ma ei näe veel kohupiima, kodujuustu. Päevas korra võiksid ikka süüa ka nt. pudru ja mõne puuvilja. Lisaks võtad liiga kiiresti alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kilo nädalas on kindlasti liiga kiire kaalukaotus, nagu M.M. ütles.

Ja lisamärkusena, makra all mõtled krabipulkasid? Kui nii, siis ma arvan, et sa ei ole selle pakendit väga uurinud. Kui ma viimati uurisin, siis olid seal küll enamasti süsivesikud. Ta on küll kalatoode, kuid samuti on vorst lihatoode.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tegelesi nkunagi krevettide jm mereloomadega. Ja meenub, et tiigerkrevett on lihtsalt suurema kehaga loom kui tavaline vaike krevett, aga tiigrer.krevetis on valku vahem kui tavaparases. Vahemalt neis tuupilistes Vici (voi olid need mingi muu firma oma) krevettiddes, mis on soolvees voi lihtsalt mingis vedelikus. Et ma kunagi ise oletasin, et mida suurem krevett seda rohkem valku akki, aga vota napust, vaiksem krevett o nsuurema valgusisaldusega. Et lihtsalt infoks, voib-olla sa muidugi tead juba seda.

Mulle endale meeldis pikka aega kalkuni hakkliha. Ja seda maitsestasin ma kahe vedel-maitseainega. Uks oli must viskoosne "thai auster sauce", teine samasuguses pudelis "punane magus-kange paprika-tomati jne" segu, et need kaks uheskoos muutsid hakkliha vaga maitsvaks, ja just kalkuni hakkliha, mitte kana oma, kana hakkliha mulle ei maitse vaga. Et siis kalkuni hakkliha voiks proovida ku iveel pole proovinud. Aga oluline on just maitsestamine, tuupiline rutiinne kanafilee voib kergelt krobedana meekastmes ulihea olla jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Otsi vaheldust piimatoodetest. Eestis on suurepäraseid piimatooteid (erinevad kodujuustud, kohupiimad). Jõudu!

Eestis on jah suurepärased :) Aga mitte siin maailmanurgas, kus mina pesitsen....

Tänud soovituste eest!

Muide kuidas rahvas maksa suhtub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eestis on jah suurepärased :) Aga mitte siin maailmanurgas, kus mina pesitsen....

Tänud soovituste eest!

Muide kuidas rahvas maksa suhtub?

Väga positiivselt,söön tihti maksakastet ja maksavorsti,mõnus,sisaldab verd.Sealiha järel on maks mitu arust paremuselt teine lihatoode.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga positiivselt,söön tihti maksakastet ja maksavorsti,mõnus,sisaldab verd.Sealiha järel on maks mitu arust paremuselt teine lihatoode.

Maks sisaldab väga palju A-vitamiini, 100 g praetud vasikamaksa sisaldab 3X päevase soovitusliku koguse A-vitamiini. A-vitamiini pidev liigtarbimine võib põhjustada mürgistust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maks sisaldab väga palju A-vitamiini, 100 g praetud vasikamaksa sisaldab 3X päevase soovitusliku koguse A-vitamiini. A-vitamiini pidev liigtarbimine võib põhjustada mürgistust.

Sellest saan ma siis aru , et maksa ei soovitata väga palju süüa jah...Hmm mis veel A-vitamiini sisaldab , et ma teaks , mida ma samal päeval maksaga süüa ei tohiks.?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahjaa muide - lõhet söön nagu sushit. Toorelt, koos wasabi ja ingveriga. Ainult ilma nori ja riisita.

Minu arust väga maitsev.

Ja veel üks asi, lisan siia väikse lihapraadimisõpetuse, sest ma näen haruharva, et keegi oskaks loomaliha praadida.

Esmalt aja pann väga kuumaks. Kui on näiteks 6-astmeline regulaator, siis pane 5 peale. Lihatükid võivad olla väga paksud, kuni 4 või isegi 5 cm. Pane natuke oliiviõli (kannatab rohkem kuuma ja ei lähe kärssama) pannile.

Liha ei tohi enne pannile panna, kui pann on tõesti päris kuum.

Kui praed, pane pannile kaas vildakalt peale, et jääks suur õhuvahe. Või kasuta seda resti, mis pritsmed kinni võtab. Prae kuni liha on ühelt poolt pruun. Ära jumala eest liha enne ümber pööra! Ja kaant ei tohi tihkelt peale panna!

Siis viska liha teistpidi ning raputa peale mõnda lihamaitseainet. Muide maitseainesegud on sageli täitsa OK, näiteks mingi Santa Maria Chilli Explosion on väga hea. Prae, kuni liha on ka teiselt poolt pruun. Edasi on siuke maagia, et võta pann tulelt ja kas:

a ) pane kaas tihedalt peale või veel parem

b ) mässi liha fooliumisse.

Ja nüüd lase lihal seista (järelvalmida). Mida kauem teda niimoodi hoiad, seda rohkem küpseb seest ära. Ise hoian tavaliselt umbes 4 minutit, siis jääb seest mõnusalt roosaks.

Kui parajasti ei ole vaja alla võtta, siis võid lubada ka paar tükki fetajuustu kõrvale! Aga ettevaatust, see raisk on 45% rasva.

Ma ei tea, kas päris kokad ka niimoodi teevad, aga ise jõudsin selleni katseeksituse meetodiga ja tulemus on parem kui 90% restoranides :)

Muudetud kasutaja nilsleven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ahjaa muide - lõhet söön nagu sushit. Toorelt, koos wasabi ja ingveriga. Ainult ilma nori ja riisita.

Minu arust väga maitsev.

Ja veel üks asi, lisan siia väikse lihapraadimisõpetuse, sest ma näen haruharva, et keegi oskaks loomaliha praadida.

Esmalt aja pann väga kuumaks. Kui on näiteks 6-astmeline regulaator, siis pane 5 peale. Lihatükid võivad olla väga paksud, kuni 4 või isegi 5 cm. Pane natuke oliiviõli (kannatab rohkem kuuma ja ei lähe kärssama) pannile.

Liha ei tohi enne pannile panna, kui pann on tõesti päris kuum.

Kui praed, pane pannile kaas vildakalt peale, et jääks suur õhuvahe. Või kasuta seda resti, mis pritsmed kinni võtab. Prae kuni liha on ühelt poolt pruun. Ära jumala eest liha enne ümber pööra! Ja kaant ei tohi tihkelt peale panna!

Siis viska liha teistpidi ning raputa peale mõnda lihamaitseainet. Muide maitseainesegud on sageli täitsa OK, näiteks mingi Santa Maria Chilli Explosion on väga hea. Prae, kuni liha on ka teiselt poolt pruun. Edasi on siuke maagia, et võta pann tulelt ja kas:

a ) pane kaas tihedalt peale või veel parem

b ) mässi liha fooliumisse.

Ja nüüd lase lihal seista (järelvalmida). Mida kauem teda niimoodi hoiad, seda rohkem küpseb seest ära. Ise hoian tavaliselt umbes 4 minutit, siis jääb seest mõnusalt roosaks.

Kui parajasti ei ole vaja alla võtta, siis võid lubada ka paar tükki fetajuustu kõrvale! Aga ettevaatust, see raisk on 45% rasva.

Ma ei tea, kas päris kokad ka niimoodi teevad, aga ise jõudsin selleni katseeksituse meetodiga ja tulemus on parem kui 90% restoranides :)

Ma ise teen ka enamvähem nii loomaliha B) Ja seest roosa liha on HEA!!:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×