Jump to content
pintje

mitu kalorit on kilo keharasva?

Recommended Posts

kas keegi teadja teab, kui mitu lisakalorit peab sööma, et üks kilo rasva juurde tuleks... või siis mitu kalorit kulutama, et kilo alla võtta. tahaks teada, millega umbes arvestama peab... on see suurusjärgus 10 000, 100 000 või rohkem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks mingi osa läheb ainevahetuses kaduma ka, ei tea kui suur osa see keskmiselt on? Et kui sööd 9300 nö lisakalorit, kui palju organism sellest suudab rasvaks "konverteerida"? Arvatavasti on ka vahet kas süüa see korraga või mitme söögikorraga.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks mingi osa läheb ainevahetuses kaduma ka, ei tea kui suur osa see keskmiselt on? Et kui sööd 9300 nö lisakalorit, kui palju organism sellest suudab rasvaks "konverteerida"? Arvatavasti on ka vahet kas süüa see korraga või mitme söögikorraga.

Ma ei kujuta ettegi seda korraga söömist! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas keegi teadja teab, kui mitu lisakalorit peab sööma, et üks kilo rasva juurde tuleks... või siis mitu kalorit kulutama, et kilo alla võtta. tahaks teada, millega umbes arvestama peab... on see suurusjärgus 10 000, 100 000 või rohkem?

kui pika aja jooksul sa tahad 1kg rasva juurde tekitada v maha võtta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega see ei ole jah nii, et trenni tehes kultad 9300 kalorit ja siis ongi kilo rasva läinud. See oleks ju eriti ideaalne variant. Tõenäoliselt kulub selleks veel rohkem energiat. Mida aeglasemalt seda kilo maha võtad seda suurema tõenäosusega on sellest ka rasv. Ehk siis maksimum kaotus ei tohiks olla suurem kui 50-100 grammi ööpäevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas keegi teadja teab, kui mitu lisakalorit peab sööma, et üks kilo rasva juurde tuleks... või siis mitu kalorit kulutama, et kilo alla võtta. tahaks teada, millega umbes arvestama peab... on see suurusjärgus 10 000, 100 000 või rohkem?

ega see nii käi. oleneb ainevahetuse kiirusest. mõni võib metsikult õgida pekki aga ikka juurde ei tule. teine läheb aga kergelt rasva vähesema toidukogusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hm, kui ma sööks pool kilo pekki ja jooks õli peale, siis ma hakkaks oksele ja võtaks hoopis alla :D

Aga olen kuulnud, et 7000 kalori üle söömine võrdub 1 lisakilo. Ei tea andmete usaldusväärsust. Teistpidi võib ilmselt vähemasti kahega korrutada- et mingi 14 000 kalorit vähem süüa, kui kulutad, siis üks kilo maas äkki? Enda pealt tundub küll nii, juurde tuleb alati kaks korda kiiremini, kui maha võtmine aega võtab B). Samas jälle on õnnestunud ju kilo nädalas ka võtta, kui 1000 kalorit päevas süüa, see teeb ikkagi 7000 kalorit miinust... Tõenäoliselt pole see värk siiski raketiteadus. Ja kindlasti sõltub ju kehakaalust ka- rasvane inimene võib ahvi kiirusel 5 kilo alla võtta, samas kui teine higistab oma 2 viimase normaalkaalu alampiirist puuduva kilo kallal kuude kaupa. Samuti kehtib see ka, et jämedast peast võib inimene süüa veidi üle, ilma et kaal kasvaks, samas kui ta alla võtab, siis tuleb hoopis kergemini juurde kilosid uuesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hm, kui ma sööks pool kilo pekki ja jooks õli peale, siis ma hakkaks oksele ja võtaks hoopis alla :D

Aga olen kuulnud, et 7000 kalori üle söömine võrdub 1 lisakilo. Ei tea andmete usaldusväärsust. Teistpidi võib ilmselt vähemasti kahega korrutada- et mingi 14 000 kalorit vähem süüa, kui kulutad, siis üks kilo maas äkki? Enda pealt tundub küll nii, juurde tuleb alati kaks korda kiiremini, kui maha võtmine aega võtab ;). Samas jälle on õnnestunud ju kilo nädalas ka võtta, kui 1000 kalorit päevas süüa, see teeb ikkagi 7000 kalorit miinust... Tõenäoliselt pole see värk siiski raketiteadus. Ja kindlasti sõltub ju kehakaalust ka- rasvane inimene võib ahvi kiirusel 5 kilo alla võtta, samas kui teine higistab oma 2 viimase normaalkaalu alampiirist puuduva kilo kallal kuude kaupa. Samuti kehtib see ka, et jämedast peast võib inimene süüa veidi üle, ilma et kaal kasvaks, samas kui ta alla võtab, siis tuleb hoopis kergemini juurde kilosid uuesti.

Sa vist mõtlesid kilokaloreid :D Ja tõesti,see 7000 tundub kuidagi liiga väike mulle. Jah,mulle tundub ka ,et suurema rasvkoega inimene võtab esialgu kiiremini alla,eriti kui toitumine paikka panna. Samas muutub ju teatud piirist alates allavõtmine juba mõtetuks ja kahjulikuks,seepärast püüabki keha sellele vastu seista. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja tõesti,see 7000 tundub kuidagi liiga väike mulle.

Rasvkoes on 80% rasva, mitte 100%.

Samas muutub ju teatud piirist alates allavõtmine juba mõtetuks ja kahjulikuks,seepärast püüabki keha sellele vastu seista. :D

Ega see keha nüüd nii tark küll ei ole kui sa arvad.

Ja punu - see teema on keerulisem kui raketiteadus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidust omastamisel saab grammist rasvast 9,3 kcal energiat.

Depoorasva (kehas olemas oleva rasvkoe) ühe grammi kulutamiseks tuleb energiat kulutada u 7,6 kcal.

Põhjus, miks mitte 9: rasvkude ei koosne ainult rasvadest (~89%). Mingi osa energiat läheb kaduma ka protsessi käigus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin p6neva kysimuse :) Arendame seda veel...

Mitu kcal on kg p6llurammu, mis wc sse l2heb? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leidsin p6neva kysimuse :) Arendame seda veel...

Mitu kcal on kg p6llurammu, mis wc sse l2heb? :D

Oleneb kas on vedel või paks ma arvan. Lahtise kõhu korral läheb palju toitaineid lihtsalt läbi.

Aga tahke on suht kalorivaene ja kiudaineterikas - seega ideaalne dieettoit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb kas on vedel või paks ma arvan. Lahtise kõhu korral läheb palju toitaineid lihtsalt läbi.

Aga tahke on suht kalorivaene ja kiudaineterikas - seega ideaalne dieettoit.

Vale puha... Sa oled vist sita sisse v2he astunud :)

Sitaga ei taha keegi eriti jamada, kuid mingid uuringud on ikka olnud (mis puudutasid juustusorte :D ) edasi m6tle ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vale puha... Sa oled vist sita sisse v2he astunud :)

Sitaga ei taha keegi eriti jamada, kuid mingid uuringud on ikka olnud (mis puudutasid juustusorte :D ) edasi m6tle ise.

http://chestofbooks.com/health/nutrition/D...omposition.html

Jaapanlased tahavad jamada küll:

Mitsuyuki-Ikeda-shit-burger.jpg

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

V2ga ylevaatlik! Suur t2nu! :D

30 per cent. of fatty acid soaps, lecithin, a little neutral fat, mucin and nucleoprotein...

...ja kuna kalor on nii imev2ike yhik, siis ju nad m6tlesid kcal (ameerika...)

fuel value of 1 gram of the dry organic substance of the faeces is 6.2 calories (kcal....).

No ikka t6eline p6lluramm :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on meelde jäänud, et 1kg rasva arvelt alla võtmiseks peab kulutama 3000cal, mitte 9300... kust selline utoopiline suur number tuleb??

edit: 3500/pound ehk siis ca 7700 kcal 1kg kohta

Muudetud kasutaja batmannu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×