Jump to content
karel9999

Kas aeroobne trenn on kohustuslik peale massitrenni 30 minutit?

Recommended Posts

Mul selline küsimus, et kas massiperioodil on kasulik teha peale treeningut 2 - 3 korda nädalas 30 minutit aeroobset treeningut (jooksmine, stepper)?

Erinevatest kohtadest lugedes tulnuks üldse jätta ära aeroonne treening peale treeningut!!! Kas see jutt vastab tõele?

Mida arvate teie: Kas siis aeroobne treening aitab lihastel paremini kasvada? :huh: Vaevalt!!

Ootan mõistvat vastusidet!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul selline küsimus, et kas massiperioodil on kasulik teha peale treeningut 2 - 3 korda nädalas 30 minutit aeroobset treeningut (jooksmine, stepper)?

Erinevatest kohtadest lugedes tulnuks üldse jätta ära aeroonne treening peale treeningut!!! Kas see jutt vastab tõele?

Mida arvate teie: Kas siis aeroobne treening aitab lihastel paremini kasvada? :huh: Vaevalt!!

Ootan mõistvat vastusidet!!

noore inimese puhul, kes alles algaja, on mõistmatus/teadmatus täiesti normaalne. Kuid seda enam ei peaks ta muretsema selle pärast, et 30min jooksu pärast jõusaalitreeningut miskitviisi lihaskasvu oluliselt pidurdaks.

See nn. "aeroobne treening" pärast jõusaali pole tingimata mõeldud eraldi treeninguna. Selle eesmärgiks võib olla ka lõdvestav/taastumist parandav tegevus. Ja pulss ei pea olema aeroobses tsoonis. Võib ka madalam olla (massikava puhul siis nt). Ja kestvus ei pea ka 30min olema. Aga ära jätta seda kindlasti ei tasuks, parem tee madala intensiivsusega. Kõik oleneb, mis treeningut sa veel teed, kui vana sa oled, eelnev treeningkogemus jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Massi see sul kasvatada ei aita, küll aga hoiab südame terve.Muidugi 2-3 x nädalas 30 min on vast palju massiperioodil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Massi see sul kasvatada ei aita, küll aga hoiab südame terve.Muidugi 2-3 x nädalas 30 min on vast palju massiperioodil.

Täitsa loll jutt! ! ! 3x 30 min nädalas tuleb ainult kasuks ja lihaskasvu ei pidurda küll vähemalgi määral. Muidugi iseasi kui tahad pekki kasvada ja oma südant ära rikkud. Eriti just noortele kangisikutajatele on see 3x 30 min ülivägavajalik, et süda areneks proportsioonis. Tetavasti areneb raskusi tõstes südame üks pool ja aeroobset tehes teine pool. Jättes nüüd aeroobse täiesti kõrvale on üsna pea platsis rütmihäired ja võib olla ka midagi hullemat.

Näide elust:

Kui me Elvas aastaid tagasi jõusaali avasime siis käis seal mitu üsna lootustandvat noort meest pidevalt trennis kes arenesid küllalki hästi. Rääkisin neile pidevalt, et on vaja ka ratast sõita või joosta aga noored mehed ei tahtnud seda kuulda või lihtsalt ei viitsinud seda teha. Trennis käisid mehed pidevalt 6-7 aastat. Vanuses 23-24 hakkas kahel vennal süda jamama. Tugevad rütmihäired. Üks neist sai abi mingitest rohtudest mis arst talle kirjutas, teisega läks hullemini, see käis opil. Trennimehi ei ole nüüd neist kummastki. Vahel harva on saalis käinud ja juttu rääkinud, et krt oleks pidanud ikka su juttu kuulama kunagi. Sina saad peagi 40 ja pole sul häda midagi, meie pole aga veel 30-sedki aga juba trevis peeeeeeees.

Nii on arvatavasti ka praegu noortega, tahetakse hirmus kiiresti musklisse minna aga süda unustatakse ära.

Teadmiseks, et kui teie aeroobne töövõime on nõrguke, siis pole ka loota, et te kunagi suuri lihaseid endale saate. Lihtsalt raskuste kasvades ei pea süda treeningseeriale vastu ja olete sunnitud seeria tunduvalt varem lõpetama kui lihase täielikuks koormamiseks vaja oleks.

Ega asjata ei ole Sergio Oliva öelnud, et kui tahate endale suuri biitsepseid siis tehke kangiga kükke. Sest kükkimine on on tõeliselt raske harjutus mille käigus süda kõige enam koormust saab.

Kükkimine ei asenda küll kestvat aeroobset tööd kuid on iseloomult kõige ligilähedasem sellele pingutusele. Pingutus võib olla isegi nii tugev, et töö iseloom nihkub juba anaeroobsesse tsooni.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei öelnudki, et aeroobset pole mõtet teha, ma ise teen peale igat jõusaalitrenni 10-15min massiperioodil, 4x nädalas, tuleb umbes sama välja, aga kevadel kui ma enne suve tahan sellest väiksest pekikihist lahti saada, mis on kogunenud, teen ma rohkem.Lisaks on veel koolis kehaline kasvatus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei öelnudki, et aeroobset pole mõtet teha, ma ise teen peale igat jõusaalitrenni 10-15min massiperioodil, 4x nädalas, tuleb umbes sama välja, aga kevadel kui ma enne suve tahan sellest väiksest pekikihist lahti saada, mis on kogunenud, teen ma rohkem.Lisaks on veel koolis kehaline kasvatus.

10-15 min 4x nädalas on ikka haletsusväärselt vähe, ja sama ei ole see kindlasti mitte kui 3x30min. Siis võiks ka ju 7x 5-10min teha nädalas aeroobset kui see sama oleks.

Aga ok, parem siiski kui mitte midagi.

Aeroobset massi ajal teha ei tohiks küll karta , eriti noorted. Vastu hakkaks see massikasvule töötama siis kui korra kestvus oleks üle 1 tunni ja seda teha igapäev. Olen oma esimestel aastatel seda ise kogenud. Kuna rattasõitjast kulturistiks hakates tundus mingi 30-40 min väntamist kolmel korral nädalas naeruväärselt vähe. Sõitsin pea iga päev , hommikul 1h, ja õhtul peale kangi samuti 1h. Areng lihasmassi seisukohalt ei olnud küll olematu kuid nüüd võin öelda, et see oleks olnud vähe suurem kui ma niipalju sõitud ei oleks.

Nii, et see mis ma siin foorumites soovitan või kirjutan on kõik minu enda 18 aastasest kogemusest sellel alal. Üks-üheselt ei soovita midagi võtta, kuid õigema suuna peaksid need kätte näitama küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul selline küsimus, et kas massiperioodil on kasulik teha peale treeningut 2 - 3 korda nädalas 30 minutit aeroobset treeningut (jooksmine, stepper)?

Erinevatest kohtadest lugedes tulnuks üldse jätta ära aeroonne treening peale treeningut!!! Kas see jutt vastab tõele?

Mida arvate teie: Kas siis aeroobne treening aitab lihastel paremini kasvada? :) Vaevalt!!

Ootan mõistvat vastusidet!!

Kui teed liiga palju kardiovaskulaarset treeningut,siis on tulemuseks ka valede lihaste jaotumise suurused ja on väga raske olla sünteesi soodustavas seisus.

..küsid palju teha,oleneb toitumisest jne.Kulturistid on võtnud tavaks süüa pisut rohkem,aga kulutada lisakaloreid tehes aeroopset lisaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isiklikust kogemusest võin öelda, kui ma kord pea terve kuu pikemast aeroobsesttrennist viilisin (v.a soojenduseks lühike sõudmine ja harv lühiajaline rattasõit peale trenni), siis oli peagi tunda kahtlaseid valusid südames. Peale seda hakkasin usinasti jälle peale trenni ratta peal sõitma ja valud olid kiirelt läinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×