Jump to content
Char27

Valk

Recommended Posts

olen 17 aastane

plaan siis septembrist jõusaalis käima hakata..

eelmine aasta sai ka käia..aga mitte regulaarselt ja üsna vähe

tahaks sis jõusaali kõrval tarvitada valku või mingid ainet, mis lihast suurendaks

kas keegi oskaks midagi soovitada? ja kui kaua seda kasutada ning kui palju?

midagi mis oleks effektiivne, aga mitte väga kallis

ootan teie vastuseid huviga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söö liha, kala ning piimatooteid! Parim valk sulle kui algajale.

Pulbritega ei ole sul küll niipea mõtet mässama hakata. Korralik toitumine on lihaste alus!

miks pulbriga pole mõtet? <_<

seda joooki või asja mis sellest teha, seda ma saan ise nagu juua ja valmistada kui vaja

kala, liha , neid peab spetsiaalselt valmistama vms

ja kui palju neid peaks päevas sööma..?

ise pooldaks pulbrit..samuti võin aeg ajali liha,kala süüa..

piimatooteid niikuinii

et sis tõesti pole mõtet pulbrit?

mis teised arvavad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Algajatel sellest erilist tolku ei ole . Pulbrid tulevad nagu siis mängu kui lihas enam kasvada ei taha <_<

hmm..ma kuulsin kuskilt teist juttu, et esimesel kuul pidi just hästi lihas kasvama

aga palju sis neid tava toite süüa?

liha ja piimatooteid?

peale trenni midagi eriti?

aga kui lihas veel kasvab peaks valguga eriti kasvama juu :P hmm

Muudetud kasutaja Char27 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lühidalt:

sa pead sööma iga 3-4 tunni tagant ( OK öösel magamise tõttu tuleb 8-10 tunnine paus). Seega näiteks kell 8, sis kell 12, siis kell 16, siis kell 20, ja lõpuks kell 23. See teeb siis 5 toidukorda päevas. Igas toidukorras peab olema vähemalt 30 g valku. süsivesikuid ja rasvu rohkem kõvasti. Valku leidub palju munas, lihas, kodujuustus, piimas. Ise loe pakendilt kus kui palju valku on.

Ja kui sa nii toitud KOGUAEG ja treenid nii nagu peab siis AASTA pärast ehk näed mingit arengut. Niisama lihtsalt ei tule mitte midagi.

Dr. Balancer

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulge ärge hirmutage noori selle AASTA jutuga... kui kaks kuud trenni tehtud ja tulemust ei ole, siis on see raisatud kaks kuud imo...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuulge ärge hirmutage noori selle AASTA jutuga... kui kaks kuud trenni tehtud ja tulemust ei ole, siis on see raisatud kaks kuud imo...

Aasata on tõesti üle pakutud. Kuid see 2 kuu piir pole ka midagi tõsiselt võetavat. See kuna sa tulemusi näed on siiski pelgalt individuaalne. Pealegi, kui inimene peaks olema küllaltki rasvunud, siis on tulemusi raskem märgata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No muidugi tulemust võib ka kuuga näha, kui sa luubiga vaatad, aastaga lihtsalt näevad teised inimesed ka, et sa oled endaga kõvasti vaeva näinud.Ma treenisin ka aasta aega ilma igasuguste toidulisanditeta, areng oli hea, nüüd tuli platoo, hakkasin kreatiini võtma ja areng on jälle hea.Ühesõnaga toidulisanditega võid oma pool aastat vähemalt oodata.Need pole mingid imeasjad, kui sa just steroide silmas ei pea.Kõik need valgud ja kreatiinid, mida poes müüakse, neid kõiki aineid saab ka tavatoidust kätte, lihtsalt kui sa oled juba palju treeninud ja lihased korralikult kasvanud, siis on nende nõudmised toitainete järele suurenenud ja siis ei saa enam tavatoidust piisavalt kõike kätte, siis tulevad mängu need pulbrid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
imo...??? mis tähendab?

in my opinion ..

lühidalt:

sa pead sööma iga 3-4 tunni tagant ( OK öösel magamise tõttu tuleb 8-10 tunnine paus). Seega näiteks kell 8, sis kell 12, siis kell 16, siis kell 20, ja lõpuks kell 23. See teeb siis 5 toidukorda päevas. Igas toidukorras peab olema vähemalt 30 g valku. süsivesikuid ja rasvu rohkem kõvasti. Valku leidub palju munas, lihas, kodujuustus, piimas. Ise loe pakendilt kus kui palju valku on.

Ja kui sa nii toitud KOGUAEG ja treenid nii nagu peab siis AASTA pärast ehk näed mingit arengut. Niisama lihtsalt ei tule mitte midagi.

Dr. Balancer

mitu korda peaks jõusaalis käima nädalas ?

ja palju munas seda valku on ? ise kuulnud, et kogu see valge osa ongi puhas valk

Muudetud kasutaja Char27 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle on tundunud vahel, et toit(umine) pole niivõrd oluline. Et kui enam-vähem on toitumine normaalne, et sööd kella 7me aeg õhtul 4nda toidu päevas, siis nagu on niigi küllalt keha toidetud. Ja ku itrennist hiljem õhtul tulla, siis nagu polegi nii oluline, et pärast trenni niiväga midagi süia vaja oleks, et juua tass teed ja võibolla süia üks võileib ja küllalt hea niigi. Tean, et "teooria" on selline, et peale trenni peaks valku tarbima, aga kas see on ikka nii oluline lihaskasvu seisukohalt. Sest ega trennijärge seisund pole tähtsaim taastumis/arengu periood, pigem järgnevad 3 päeva on olulised, kuna nad juba kestavad kauem, kui see trennijärgne paartund enne südaööd. Et kas see valgusheik või söök pärast trenni omab ikka niivõrd nimetamisväärset mõtet. Minu kogemus on, et kui süia nagu eespool kirjeldasin, ilma trennijägse sheigi ega toiduta, siis saab keha arenguks süia küllalt järgnevatel päevadel. Ja oluliselt olulisem on hoopis treening. Kui tõsta igal treeningul raskusi järjepidevalt, siis see on hoopis mõjusam ja olulisem vahend arenguks. olen viimase kahe kuu jooksul lisanud iga trenn raskusi juurde veidi, ja sellega on jõudu juurde tulnud, ja ka käed nagu oleks ka rohkem paistes ja mõni lihasmügarik siit sealt samuti. Ennem nagu jälgisin just toitumist hoolega ja niisuurt arengut nagu ei märganud, nüüd aga olen trennijärgset söömist hooletult võtnud (nagu kirjeldasin, et peale trenni võtan suutäie midagi, mis külmkapis ette jääb, tassi teed ja mitte rohkemat muud, vanasti aga tegin prae pärast trenni), ja näen, et jõudu on juurde tulnud, kui olen kõige prioriteetsemaks seadnud justnimelt selle, et pean iga trenn raskusi juurde lisama. Vanasti tõstsin ka loomulikult aeg-ajalt raskusi trennides, nüüd aga agressiivsemalt. Niiet selline mõte siis, et see toitumine pärast trenni minu arust polegi nii oluline, see on vaid väike trauma-hetkeke lihastele, mis aga ei tapa, ega moodusta nimetamisväärset protsenti kogu taastumis-perioodist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihased kasvavad peamiselt öösel, niiet enne magamaminekut oleks hea ikka aegalselt imenduvat valku võtta, kaseiini näiteks.Aga peale trenni kohe söömine pole vist jah nii oluline lihaste taastumise seisukohalt, lihtsalt peale korralikku trenni on kõht nii tühi, et ühe tassi teega küll ei piirduta.Võibolla sa ei treeni siis piisavalt intensiivselt, et sul ainult ühest tassist teest jätkub?Peale õiget trenni on lihased glükogeenist nii tühjad, et sa lihtsalt ei suuda söömata olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik need valgud ja kreatiinid, mida poes müüakse, neid kõiki aineid saab ka tavatoidust kätte, lihtsalt kui sa oled juba palju treeninud ja lihased korralikult kasvanud, siis on nende nõudmised toitainete järele suurenenud ja siis ei saa enam tavatoidust piisavalt kõike kätte, siis tulevad mängu need pulbrid.

Proteiini puhul ei ütleks, et ka suurte lihaste korral tavatoidust piisavat kogust kätte ei saaks, saab ja saaks veelgi rohkem kui vaja. Põhiline on just see, et kohe peale trenni on seda kiiresti vaja ja ega siis eriti keegi ei hakka jõusaali riietusruumis kohupiima, kodujuustu vms nosima. <_< Midagi vedelal kujul juua (piim, pett) on muidugi mõeldav. Kreatiin on selline asi, mida tõesti tavatoidust vähe saab ja seda peaks siis lisaks võtma, aga päris esimeste kuude jooksul pole erilist mõtet vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proteiini puhul ei ütleks, et ka suurte lihaste korral tavatoidust piisavat kogust kätte ei saaks, saab ja saaks veelgi rohkem kui vaja. Põhiline on just see, et kohe peale trenni on seda kiiresti vaja ja ega siis eriti keegi ei hakka jõusaali riietusruumis kohupiima, kodujuustu vms nosima. <_< Midagi vedelal kujul juua (piim, pett) on muidugi mõeldav. Kreatiin on selline asi, mida tõesti tavatoidust vähe saab ja seda peaks siis lisaks võtma, aga päris esimeste kuude jooksul pole erilist mõtet vist.

Mina teen alati peale jõukat kohe riietusruumis sheigi ära ja + koju jõudes söön veel korralikult juurde! See jutt on minu arust suht vale, et valku ei tohiks kohe võtma hakata, sest äkki ei saa ta oma tavatoidust vajalikku kogust kätte, rahaliselt odavam vms. põhjuseid on palju ja ega see sind ära ei tapa vaid teeb arengu kiiremaks. Ise hakkasin kohe esimesest päevast valku jooma, põhjus oli ka selles, et trenn tuli pärast kooli ja koju sõit oli pikk ja et nälga lihas ei jääks tegin sheigi. Selle tulemusena kasvas aastaga päris korralik lihasmass juurde + suur jõu kasv!

Muudetud kasutaja Hellboy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina teen alati peale jõukat kohe riietusruumis sheigi ära ja + koju jõudes söön veel korralikult juurde! See jutt on minu arust suht vale, et valku ei tohiks kohe võtma hakata, sest äkki ei saa ta oma tavatoidust vajalikku kogust kätte, rahaliselt odavam vms. põhjuseid on palju ja ega see sind ära ei tapa vaid teeb arengu kiiremaks. Ise hakkasin kohe esimesest päevast valku jooma, põhjus oli ka selles, et trenn tuli pärast kooli ja koju sõit oli pikk ja et nälga lihas ei jääks tegin sheigi. Selle tulemusena kasvas aastaga päris korralik lihasmass juurde + suur jõu kasv!

Nojah kõik oleneb tegelikult sheigist ja organismist , sest mulle see sheik küll midagi ei andnud <_< Praegu olen ilma sheigita ja areng on vähemalt sama hea :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teema algatajale: „Treening on kuningas. Toitumine on kuninganna. Pange nad kokku ja te saate kuningriigi.“

Ja mis jutt see nüüd tuli siin, et peal trenni pole oluline korralikult süüa! <_< Kasutage otsingut, hr Janar Rückenberg on väga asjalikke artikleid sellel teemal kirjutand, nii, et pole vaja jalgratast leiutada! Treeningjärgne toitumine I ja II jne jne!!

Muudetud kasutaja inside14 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuidas defineerida, siis korralikult süüa?

nii et kõht täis on ?

või peangi 5 korda päevas 30g valku kuidagi ära sööma?

öeldi siin ka mingid kellajad, millal peaks sööma.

kuna käin veel koolis, siis kooliajal on üsna raske seda valku kuskilt kätte saada

ja oma kohupiima pakikesega oma koolisööklasse ka ei taha eriti minna :huh:

aga, kas peale trenni, siis valku on vaja? põhimõtteliselt on võimalik iga kord muna kaasa keeta ja see peale trenni ära süüa :o

pmst kas sellest ei piisaks, kui saaks alati kõhu täis ja asju, aga vähem söögikordi?

hommik, koolis , õhtu ( äkki päevalt peale kooli ka vahele midagi? ) saan võileibu teha :D aga see pole see õige toit ju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...ja oma kohupiima pakikesega oma koolisööklasse ka ei taha eriti minna :huh: ...

Klassivend näiteks võttis alati kooli kas kohupiima või riisi/kana kaasa, ning sõi neid vahetunnil klassis või klassi ukse taga, teised vaatasid küll natuke imelikult :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Klassivend näiteks võttis alati kooli kas kohupiima või riisi/kana kaasa, ning sõi neid vahetunnil klassis või klassi ukse taga, teised vaatasid küll natuke imelikult :huh:

"Siin seisab Herakles teelahkmel: Ühel pool meelitavad teda ilma lõbud kuristikku, teisel pool avaneb tee, mis ehk küll okkaline, siiski aga sportlikule surematusele viib." Nii on öelnud Georg Lurich. Selle näite puhul pole see küll nii drastiline, aga ikkagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pole ju mingi tippsportlane, ära liialt üle pinguta!!! Proovi tihemini jõusaali sattuda ja arvesta, et tavatoidust saad esialgu küll ja rohkem, kohupiima või kodujuustu võid ju kõrvale näksida, peaasi et trenn kõva oleks! Pole mõtet kohe lada pealt wrc-sse hüpata :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×