Jump to content
Madis232

taastumine

Recommended Posts

2 päeva tagasi tegin suht intevsiivselt rinna trenni (rind , triitseps, õlg) eile ja täna on rind üpris valulik(rinnalihaseid venitades on valus ja kõik tegevused milles on vaja rinnalihaseid kasutada on ebameeldiv sooritada- valu tõttu). rinnal peaks taatumine võtma ca 48 tundi, kuid ma ise ei ole eriti kindel kas ma nii kiiresti taastun.isiklikult mul,läheb valu tavaliselt 3ndal päeval ära. küsimus siis, et millal oleks optimaalne teha järgmine rinna trenn( intevsiivsema trenni puhul)?

teistel päevadel teen veel- (selg,biitseps) ja ( reied, säär)-lihasgrupp mis samamoodi 2-3 päeva valutavad on põhiliselt reied.

äkki pingutan trennis liiga palju ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2 päeva tagasi tegin suht intevsiivselt rinna trenni (rind , triitseps, õlg) eile ja täna on rind üpris valulik(rinnalihaseid venitades on valus ja kõik tegevused milles on vaja rinnalihaseid kasutada on ebameeldiv sooritada- valu tõttu). rinnal peaks taatumine võtma ca 48 tundi, kuid ma ise ei ole eriti kindel kas ma nii kiiresti taastun.isiklikult mul,läheb valu tavaliselt 3ndal päeval ära. küsimus siis, et millal oleks optimaalne teha järgmine rinna trenn( intevsiivsema trenni puhul)?

teistel päevadel teen veel- (selg,biitseps) ja ( reied, säär)-lihasgrupp mis samamoodi 2-3 päeva valutavad on põhiliselt reied.

äkki pingutan trennis liiga palju ?

alles päev pärast lihasvalu kadumist võiks uue trenni sellele lihasgrupile teha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui alles läksid sellise treenimisega, siis lihtsalt pole lihas veel harjunud, juba ülejärgmien trenn võib tunda, et lihasvalu pole üldse. Aga lihasvalu kestabki rohkem kui 2 päeva mõnikord, minuarust võiks esmaspäeva õhtul treenitud lihas kolmapäeva hommikust kuni neljapäeva õhtuni valutada küll, reedel hommikul aga oleks kogu valu kadunud ja saaks reede õhtul taas lihast treenida. Selliseid 3-päevaseid puhkusi tuleb ikka ette, kas siis on üle pika aja lihast õllatatud, või lihtsalt üle pika aja korralik trenn tehtud. Valutavat lihast treenida küll ei tasu, kül laga võiks oodata, et niipea kui see taastub, siis kohe treenida, ja siis märkab tihtipeale, et 2-3 trenni ja taastumisaeg palju lühem, või et lihasvalu üldse pole enam. Ma olen treeningkava sõna-sõnalt jälgimist ka ignoreerinud, ja arvan et see on õige. Nimelt on mul pärast seljatreeningut kavas puhkepäev ja seejärel triitsepsi/õla treening, aga olen lükanud selle viimase treeningu päeva võrra edasi, kui selg on tugevalt valutanud ja on üldse väsinud olek. Et ses suhtes leian, et kui tunned, et poel konditsioonis trenni jaoks, siis lükata päeva võrra edasi julgelt. Kindlasti aga mitte treenida valutavat lihast.

Oluline on lihase taastumine, mitte koormamine, st et, võiks pidada taastumis-aega olulisemaks, kui trenniaega ja trennikordi.

Muudetud kasutaja estrose poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korraliku soenduse tegid ja venitasid ilusti pärast ? Mul olid ka üle pika aja lihased valusad. Aga põhjus vist selles, et kuidagi imekombel ununesid venitused :D . Noh teine saal, palju korralikum varustus ja juu olin siis nii hajevil...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb lihtsalt oma treeningkava niiviisi refaktoreerida, et mingi lihase mõõdukas valu ei takistaks järgmist trenni. Aga jah, see läheb sul mõne aja pärast mööda, keha harjub ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega sa mingit toidulisandit ei tarbi, kui ei tarbi siis soovitaks sest siis taastub kiiremini ära ja saab tihemini treenida.(peale trenni valgukoks peale ja ongi kogu moos) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega sa mingit toidulisandit ei tarbi, kui ei tarbi siis soovitaks sest siis taastub kiiremini ära ja saab tihemini treenida.(peale trenni valgukoks peale ja ongi kogu moos) :D

Taastuda aitab ennekõike korralik toitumine ja piisav puhkus. Loomulikult aitab sind ka see shake kui toitumist ta ei asenda.

Ei pea eriti mõttekaks üht lihast mitu korda nädalas treenida, arvestades, et trennis võetakse lihas ilusti läbi (eranidk oleks siis fullbody- ja kahepäevakavad. Minimaalselt tuleks lihasele puhkust anda 5 päva (isiklik arvamus).

EDIT: Yey! Postitus nr 500!

Muudetud kasutaja Creek poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Taastuda aitab ennekõike korralik toitumine ja piisav puhkus. Loomulikult aitab sind ka see shake kui toitumist ta ei asenda.

Ei pea eriti mõttekaks üht lihast mitu korda nädalas treenida, arvestades, et trennis võetakse lihas ilusti läbi (eranidk oleks siis fullbody- ja kahepäevakavad. Minimaalselt tuleks lihasele puhkust anda 5 päva (isiklik arvamus).

EDIT: Yey! Postitus nr 500!

5 päeva?Nii kaua...mul on juba kolme päeva pärast taastunud lihas ja jälle jõudu täis :D või ainult tundub nii ? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
5 päeva?Nii kaua...mul on juba kolme päeva pärast taastunud lihas ja jälle jõudu täis :D või ainult tundub nii ? :D

See on ikka ülimalt individuaalne, kui kiirelt ära taastud. Ja sõltub ka ju sellelest, kas suudad lihasede täiesti "läbi võtta".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mhm 5-6 päevaga peaks jah arvestama kui korralikult läbi võtta.. üldiselt olen keskmisest tsipa aeglasema ainevahetusega .. mitte väga hard gainer( massi tuleb kergelt, aga mitte puhast lihast alati) - arvan et selline viis sobib keha tüübile rohkem kui vähem intevsiivsed ja tihedamad trennid. :D ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on ikka ülimalt individuaalne, kui kiirelt ära taastud. Ja sõltub ka ju sellelest, kas suudad lihasede täiesti "läbi võtta".

Ütleme nii, et läbivõtmise taha asi ei jää :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda 48h teemat ei saa võtta täiesti mustvalgelt. Olulisem on siiski organismi tunnetus. Kõige parema tulemuse saad kui jälgid, mida lihased teevad.Mina näiteks jätan trenni päeva vahele, kui tunnen, et lihased on justkui tihked, ei reageeri pingutusele kohe täiskontraktsiooniga, vaid uimavad. Raske kirjeldada seda tunnet, aga võrrelda annab näiteks vastupidavusaladel trenni järgse piimahappe tundega.

Vahelduseks võid stimuleerida taastumist venitamise ning massaažiga. Venitamine vabadel päevadel soodustab lihaste hapnikuga rikastamist ning stimuleerib lihasesisest vereringet. Massaaž stimuleerib samuti vereringet. Mõlemad kiirendavad taastumist tugevalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda 48h teemat ei saa võtta täiesti mustvalgelt. Olulisem on siiski organismi tunnetus. Kõige parema tulemuse saad kui jälgid, mida lihased teevad.Mina näiteks jätan trenni päeva vahele, kui tunnen, et lihased on justkui tihked, ei reageeri pingutusele kohe täiskontraktsiooniga, vaid uimavad. Raske kirjeldada seda tunnet, aga võrrelda annab näiteks vastupidavusaladel trenni järgse piimahappe tundega.

Vahelduseks võid stimuleerida taastumist venitamise ning massaažiga. Venitamine vabadel päevadel soodustab lihaste hapnikuga rikastamist ning stimuleerib lihasesisest vereringet. Massaaž stimuleerib samuti vereringet. Mõlemad kiirendavad taastumist tugevalt.

nõus. venitamine peaks olema iga trenni lõpu loomulik osa.

Ja massaažis peaks iga jõusaalimees ka käima. olen isiklikult väga suuri edusamme tänu sellele näinud.

aga üldiselt vähendab minu kogemusele tuginedes teatud lihases valu selle lihase vereringe soodustamine, ehk mida rohkem verd läbi käib, seda vähemaks peaks valu minema. Proovi kergeid võimlemisharjutusi, võtab kanguse ära

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas triitseps taastub 48 tunniga ära?`Mul olude sunnil selline graafik viimasel ajal, et: |päev.1 Rind-selg| |päev.2 Alakeha| |päev.3 Triits-biits-õlg| siis 1 päev vaba ja sama 3 päevane tsükkel ning siis nädal puhkust(tööl peab olema). Et just, et kui ma teen õlga-triitsa-biitsa ning 2 päeva hiljem rinda, selga siis nagu mingit "taastumisreeglit" ma ei riku? :o

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×