Jump to content
rainisk

Suitsetamine... KASULIK ??

Recommended Posts

Suur suitsetamise vastane, nagu ma olen, läksin vaidlema jälle paar päeva tagasi ühe suitsetajaga. Vaidlus lõppes sellega, et ta väitis kaljukindlalt, et 1-2 suitsu päevas on tervisele kasulik ja pikendab eluiga. Mulle ei mahu kuidagi pähe, et suitsetamine kasulik oleks ( v.a see , et suitsetajad ei saa Parkinsoni tõbe). Kas sellel väitel on mingi tõepõhi all?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur suitsetamise vastane, nagu ma olen, läksin vaidlema jälle paar päeva tagasi ühe suitsetajaga. Vaidlus lõppes sellega, et ta väitis kaljukindlalt, et 1-2 suitsu päevas on tervisele kasulik ja pikendab eluiga. Mulle ei mahu kuidagi pähe, et suitsetamine kasulik oleks ( v.a see , et suitsetajad ei saa Parkinsoni tõbe). Kas sellel väitel on mingi tõepõhi all?

... ja narkomaan jääb ka endale kindlaks, 1-2 grammi päevas, see teeb ainult head.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loll on see kes põhjust ei leia :)

Eks su tuttav valetab ka endale, et tunda ennast paremini... See minu arvamus...:)

Muudetud kasutaja sexyer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nujah joomine ka tapab. Aga jah vähemalt suitsetamine ei pane inimesi lollusi tegema, nagu seda teevad narkots ja alko. Tuttava vanaisa mängis kah karsklast ei suitsule ja alkole ja viskas ikka suht noorelt sussid taeva poole. Kuidas keegi ennast tapab ikka rohkem enda asi. Varem või hiljem viskame kõik sussid taeva poole, mis vahet seal on :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur suitsetamise vastane, nagu ma olen, läksin vaidlema jälle paar päeva tagasi ühe suitsetajaga. Vaidlus lõppes sellega, et ta väitis kaljukindlalt, et 1-2 suitsu päevas on tervisele kasulik ja pikendab eluiga. Mulle ei mahu kuidagi pähe, et suitsetamine kasulik oleks ( v.a see , et suitsetajad ei saa Parkinsoni tõbe). Kas sellel väitel on mingi tõepõhi all?

ma tean.

Ta mõtles,et kui suitsu liha säilib kauem ,et siis kui tema ka ennast läbi suitsetab siis ta säilib ka kaua.Aga palju ei tohi,muidu läheb kõrbema :)

Piirituse sees ka säilitatakse asju,niiet juua on ka kasulik :)

Niiet jooge, suitsetage, sööge toitu,kus on hästi palju säilitusaineid ja te elate kaua......see ongi pikaelu saladus ;):o:lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur suitsetamise vastane, nagu ma olen, läksin vaidlema jälle paar päeva tagasi ühe suitsetajaga. Vaidlus lõppes sellega, et ta väitis kaljukindlalt, et 1-2 suitsu päevas on tervisele kasulik ja pikendab eluiga. Mulle ei mahu kuidagi pähe, et suitsetamine kasulik oleks ( v.a see , et suitsetajad ei saa Parkinsoni tõbe). Kas sellel väitel on mingi tõepõhi all?

mina kui endine suitsetaja ei salli neid, kes tulevad seletama et suitsetamine on kahjulik :) see on igaühe enda asi kas suitsetab või mitte, siis on teine asi kui kuskil ruumis või kuskil mujal kinnisemas kohas kus rohkem mittesuitsetajaid ja üks hakkab suitsetama siis jah ple tema asi vaid rikub teiste tervist sellega. Samuti ei salli ma noori emasid, kes suitsetavad oma lapse juures :) . Natuke offtopic aga hea on asja südamelt ära rääkida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasulik ? xD

Kasulik ta nüüd vaevalt on ;) ja samas 1-2 suitsu...see vast ei tapa ka :)

Piim pidavat ka ju kurguvähki tekitama x) Ütleme nii, et otsiks asja mis ei "tapaks"

Ise olen suitsu vastane :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suitsetamine on kasulik vast selles aspektis, et suitsetaja arvab, et suitsetamine rahustab teda, ja kui inimene midagi väga usub või arvab, no siis ongi hea rahustav tulemus. Et selline rutiin, mis mõjub psühhiaatriliselt hästi.

Teine aspekt on see, et kui vaadata ntx sünnitajaid, ja ka psüühiaatrilikke rahustavaid võtteid, ja võitluskunste jm hingamis-kunste meie elus, siis õpetataksegi ju, et hinga sügavalt sisse, see rahustab. Ja suitsetamsiel niiviisi rhaustavalt hingataksegi. Ses suhtes on see kasulik ju.

Olin ise 2a suitsetaja, eluaastatel 21-23. Ja ei oska hinnata, kas see oli pigem kasulik või kahjulik, sest kasulikke momente oli selles kindlasti. Näiteks sain ma tööajal suitsupausidel ligi informatsioonile, mis selelst infost ilmajäänutele peavalu võis hiljem valmistada, minul aga pea ei valutanud, kuna olin informeeritud tänu suitsuseltskonnas viibimisele.

Kui soovi on spermatoneerimisega tegeleda, siis suitsetamine on halb, seetõttu soovitan mitte suitsetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina kui endine suitsetaja ei salli neid, kes tulevad seletama et suitsetamine on kahjulik B) see on igaühe enda asi kas suitsetab või mitte, siis on teine asi kui kuskil ruumis või kuskil mujal kinnisemas kohas kus rohkem mittesuitsetajaid ja üks hakkab suitsetama siis jah ple tema asi vaid rikub teiste tervist sellega. Samuti ei salli ma noori emasid, kes suitsetavad oma lapse juures ;) . Natuke offtopic aga hea on asja südamelt ära rääkida.

Noh, vaidlus saigi enamvähem sellest alguse, et ta ise väitis, et suitsetamine on kasulik. Ega ma päris niisama ka tuttavat kes tänaval vastu tuleb, suitsetamise kahjulikuses veenma ei hakka. Ja mind häirib tõsiselt see, et mõned sõbrad puhuvad suitsu teadlikult minu poole kuna olen mittesuitsetaja. Ja kui nüüd meenutama hakata, siis olin juba viie aastaselt suitsetamise vastane, elasin ühel tuttaval kukil ja rääkisin järjepidevalt "Kes suitsetab see vähem elab" :D . Aga noh paraku tänapäeval noorte hulgas on pidu=lausjooming, lahe olemine=suitsetamine. Kurb aga tõsi. Ja suitsetavadest emadest niipalju, et tean ühte naist, kes ei suutnud lapse kandmise ja imetamise ajal ka ilma suitsuta olla. Ning tulemus oligi käes- laps sai astma.

Aga ta seostas seda väidet kuidagi nikotiiniga, et keha pidavat ise tootma kuigipalju nikotiini, aga suitsust saab selle kergemalt kätte vms. Ja seda oli talle rääkinud koolis bioloogiaõpetaja ( sel juhul tore küll, a'la hakkake nüüd kõik suitsetama kes seda veel ei tee ).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh, vaidlus saigi enamvähem sellest alguse, et ta ise väitis, et suitsetamine on kasulik. Ega ma päris niisama ka tuttavat kes tänaval vastu tuleb, suitsetamise kahjulikuses veenma ei hakka. Ja mind häirib tõsiselt see, et mõned sõbrad puhuvad suitsu teadlikult minu poole kuna olen mittesuitsetaja. Ja kui nüüd meenutama hakata, siis olin juba viie aastaselt suitsetamise vastane, elasin ühel tuttaval kukil ja rääkisin järjepidevalt "Kes suitsetab see vähem elab" B) . Aga noh paraku tänapäeval noorte hulgas on pidu=lausjooming, lahe olemine=suitsetamine. Kurb aga tõsi. Ja suitsetavadest emadest niipalju, et tean ühte naist, kes ei suutnud lapse kandmise ja imetamise ajal ka ilma suitsuta olla. Ning tulemus oligi käes- laps sai astma.

Aga ta seostas seda väidet kuidagi nikotiiniga, et keha pidavat ise tootma kuigipalju nikotiini, aga suitsust saab selle kergemalt kätte vms. Ja seda oli talle rääkinud koolis bioloogiaõpetaja ( sel juhul tore küll, a'la hakkake nüüd kõik suitsetama kes seda veel ei tee ).

Minuarust küll nii ei ole et kes sutsetab on lahe ja pidu ei ole ka jooming aga noh eks seltskonnad ole ka erinevad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niiet jooge, suitsetage, sööge toitu,kus on hästi palju säilitusaineid ja te elate kaua......see ongi pikaelu saladus B);):D

Mitte sina ei säili kaua, vaid su laip säilib normaalse 80 aasta asemel üle 100 aasta ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minuarust küll nii ei ole et kes sutsetab on lahe ja pidu ei ole ka jooming aga noh eks seltskonnad ole ka erinevad

Minu arust ka mitte, aga tundub, et praegune tendents on sinnapoole. Aga kuna elan põhimõtteliselt maal siis ega siin ei olegi seltskondi valida :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud suitsetajad toovad näiteks kellegi sugulase, kes tossas nagu korsten ja jõi nagu kaamel, kuid elas ikka 90 aastaseks. Rõõm kuulda, aga milline see elu oli? 50 aastat rögisevat köha, värisevaid käsi, kollased näpud ja hambad, paistes nina, pidev pohmell, depressioon, füüsiline jõuetus, hingeldamine, haisev hingeõhk, erektsioonihäired....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina ei saa aru miks hinnatakse seda suitsu kahjulikkust nii üle et jube..Ma ei poolda küll suitsetamist..aga ütleme nii et on olemas palju kahjulikumaid asju kui suits ja nendest isegi ei räägita...toome näiteks tavalise 14-15 aastase koolilapse kes koolis ostab mitu pudelit kokat igapäev ja ajab krõpsu näost sisse ja sporti ei tee..samas võtta üks suitsetaja kes toitub tervislikult ja teeb sporti..ja mõelge kui palju on eestis inimesi kes ei tee sporti ja ajavad päevast päeva seda keemiat näost sisse..ja tulge nüüd ütlema et see on ohutum kui suitsetamine..minu loogika on see et tegelikult need kes söövad igapäev krõpsu ja joovad kokat jne..kahjustavad oma tervist rohkem kui suitsetaja..ja neid inimesi on eestis samapalju kui suitsetajad kui mitte rohkem..igaüks teeb oma tervisega mis tahab..aga ühte ma teile ütlen kallid inimesed..suitsetamine pole see kõige suurem kurjajuur mis tervise tuksi keerab.. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina ei saa aru miks hinnatakse seda suitsu kahjulikkust nii üle et jube..Ma ei poolda küll suitsetamist..aga ütleme nii et on olemas palju kahjulikumaid asju kui suits ja nendest isegi ei räägita...toome näiteks tavalise 14-15 aastase koolilapse kes koolis ostab mitu pudelit kokat igapäev ja ajab krõpsu näost sisse ja sporti ei tee..samas võtta üks suitsetaja kes toitub tervislikult ja teeb sporti..ja mõelge kui palju on eestis inimesi kes ei tee sporti ja ajavad päevast päeva seda keemiat näost sisse..ja tulge nüüd ütlema et see on ohutum kui suitsetamine..minu loogika on see et tegelikult need kes söövad igapäev krõpsu ja joovad kokat jne..kahjustavad oma tervist rohkem kui suitsetaja..ja neid inimesi on eestis samapalju kui suitsetajad kui mitte rohkem..igaüks teeb oma tervisega mis tahab..aga ühte ma teile ütlen kallid inimesed..suitsetamine pole see kõige suurem kurjajuur mis tervise tuksi keerab.. :huh:

täpselt , minu klassikaaslased ajavad kah krõpsu ja muud värki nöost sisse.Kui pakkuvad eks ma üritan siis viisakalt ära öelda.Ise käin poes ostan endale kodujuustu ,pärmi ,panen paar sibulat ja küüslauku kotti ja korras:D mõni vaatab küll imelikult ,aga mind see ei huvita ,las söövad oma krõpsu edasi.EDU NEILE !!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täpselt , minu klassikaaslased ajavad kah krõpsu ja muud värki nöost sisse.Kui pakkuvad eks ma üritan siis viisakalt ära öelda.Ise käin poes ostan endale kodujuustu ,pärmi ,panen paar sibulat ja küüslauku kotti ja korras:D mõni vaatab küll imelikult ,aga mind see ei huvita ,las söövad oma krõpsu edasi.EDU NEILE !!!

Coca-cola on nüüd küll keemia, mille osalisi komponente valmistab ka kiviõli keemiagrupp :huh:.Aga nii kahjulik ta nüüd pole kui suits.See ikka teeb hävitustööd tõhusalt, ka noortel meestel seal allpool-põiehädad, vähid rääkimata kopsudest.Terve inimese kopsu sisepinnal peaks olema nagu harjasteha rakusein või seesugust, suitsetajatel on see hävinenud, taastub see küll,kui mahajätta, kuid mitte kõvadel suitsumeestel.Ja siis veel tõrv.Üldiselt see tolm jms, mis kopsu satub see ka sinna jääb-noored inimesed nii et vaadake, mida te sisse hingate.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

samas vaadake mida teeb coca cola roostega kui natuke seal ligundada teda..ja sis mõtlema hakata mida teeb coca pikapeale hammastega..aga noh eks suits ole jh paha asi..aga see pole ju ainuke millega tervist rikkuda saab..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
samas vaadake mida teeb coca cola roostega kui natuke seal ligundada teda..ja sis mõtlema hakata mida teeb coca pikapeale hammastega..aga noh eks suits ole jh paha asi..aga see pole ju ainuke millega tervist rikkuda saab..

coca-cola ei tee hammastega midagii hullemat kui suvaline limonnad või mahl. krt, ärge uskuge neid linnalegende.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustasin suitsetamist 18 aastaselt, tirisin seda ca 15 a ja nüüdseks olen mõned aastad puhas olnud. Tahan öelda seda:

põhjused, miks maha jätsin, olid järgmised:

- krooniline bronhiit (hommikused köhimised, öökimised)

- pidev jäle hais riietel

- pidev sõltumine mõttetust tegevusest (vastik on millegist sõltuda, eriti vastikust asjast, veel hullem - ülirumalast asjast)

Nüüd, olles vaba inimene, ei luba ma kellelgi oma lähiümbrust reostada, ma ei salli silmaotsaski konihaisu, olen komposteerinud oma heade tuttavate ajusid, et enam nad ei pane minu juuresolekul suitsu enesestmõistetavalt ette.

Partnerid jätavad suitsetamise hoopis maha :huh:

Ärge parem vaielge kasulikkuse üle. See on suht mõttetu tegevus, sest kõik ju teavad, mis värk tegelikult on. Vahe krõpsude vms on selles, et neid saad sa ise sisse pugida niipalju kui jaksad, see ei häiri ega kahjusta teisi. Küll aga suitsetamine, kui teised on sunnitud tossu sisse hingama, seega "suitsetamine vs ebatervislik toit" võrdlus on siin kohatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise elan Tartus ja tean miks raatuse kool suitsuvaba kool on, sellepärast ,et neid ei lasta koolimajast välja mis on minu arust suht väga väga idiootne asi. Passid koolis nagu vangis.

Ja teistele teadmiseks et suits ega alko ega narko ei keera elu tuksi ega tapa sind, VAID SINA ISE TEED SEDA. Tean mõnda inimest kes rääkinud et oi amfetamiin nende elu p*rse keelanud, no for fuck sake mis loll jutt see on ? Mitte narko pole nende elu ###### keeranud vaid nad ise on!!!! Narkot ei hinga sa õhust sisse et ise süüdi poleks, vaid ise proovid ja teed seda, järjelikult oled ise enda elu vastavalt viinud. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suitsetamine, joomine, söömine, treenimine jms

Kõik ju algab peast (mõtlemine), kui ma suudan tõsiselt ka nii mõelda, et paar suitsu päevad ei ole kahjulik siis ta ka ei ole!

Kui langen seetõttu stressi, et püüan mõelda, et see on kahjulik või kui suitsestan seetõttu, et olen juba stressis!

Seega üldiselt inimesed suitsetavad, mitte harjumusest, vaid pigem väiksest stessist (pingete vabastamiseks)!

Kui on juba stress on see ka kahjulik!

Kuid siiski elupäevi ei saa me ju kangai arvestada oma harjumuste arvelt! Elame nii kaua, kui meile antud on!

Kui ei suitsetaks või ei teeks napsu üldse, söök hoopis teistmoodi, suhtleks teiste inimestega, kes võivad tekitada pingeid!

Las teeb aga oma paar suitsu, võib olla homme ta enam seda ei tee!

Ja siis ju tekib mõte- kui ta vaid olek saanud teha veel need suitsud!

Suur inimene, las teeb, mis tahab!

Kahjulik- kasulik mõiste on üks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×