Jump to content
torbolents

"löögi lihas"

Recommended Posts

Tervist

Tegelen pikemat aega kahevõitlusaladega. Küsimus siis selline, et millist/milliseid lihaseid peaks jõusaalis treenima, et äkilisemat lööki saada. Varem kaalusin vähe,u 70 kg ja siis olid löögid kõvasti plahvatuslikumad ja tundus ka ,et jõudu oli taga rohkem. Praegu olen teinud jõusaali üle aasta ja kaalun 80 kg.

Ühes kodulähedases kõrtsis on ka selline imelik aparaat, mis löögi tugevust möödab. Minu mäletamist mööda eelmine aasta oli tulemus seal 830, nüüd kui lambist proovisin jäi ka umbes samasse auku. Eks seal loeb palju ka juhus. Kuigi nüüd massi pea 10 kg juures peaks ka lööki rohkem olema.

Olen eraldi treeninud triitsepsit ja õlga. kuid see erilisi tulemusi pole andnud.

Huvitaks selliste jalalöökide nagu mavashi geri, yoko geri treenimine.

Ja käte löökidest võiks otselöögid teravamad olla

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tehnika on võrratult olulisem kui jõud. Ilmselt oled aja jooksul kaotanud kiiruses ja tehnikas. Samuti avaldab mõju see kui jooksvalt trenni teed - mul oli kevadel nädal aega pausi (täielikku trennipausi) ja kui trenni naasesin siis imeväel olid läinud löögid kiiremaks, tugevamaks ja teravamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiire jõud avaldub kiiretes liigutustes. See jõud ilmneb väga mitmekülgselt, on väga spetsiifiline ja raskesti arendatav. kiire jõud areneb seda efektiivsemalt, mida enam kasutatakse treeningutel kiiruskoormusi ja vähem kestvat aeglast tööd. Optimaalseks vastupanuks on 20 % maksimaalsest. Harjutust tuleb sooritada maksimaalse pingega, püüdes anda treening vahendile maksimaalne kiirendus. Sel juhul tagatakse liigutuste kiiruse oluline juurdekasv. Täiendavalt jõukomponendi arendamiseks on vaja kasutada suuremat vastupanu kuni 40 % maksimaalsest. Kõige sobivamaks peetakse erinevate vastupanude vaheldumist treeningprotsessis vahekorras 5:1 (väike vastupanu : suur vastupanu).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühes kodulähedases kõrtsis on ka selline imelik aparaat, mis löögi tugevust möödab. Minu mäletamist mööda eelmine aasta oli tulemus seal 830, nüüd kui lambist proovisin jäi ka umbes samasse auku. Eks seal loeb palju ka juhus. Kuigi nüüd massi pea 10 kg juures peaks ka lööki rohkem olema.

Neid aparaate ei ole mõtet tõsiselt võtta. Tulemus juba teine, kui lööd veidi madalamale või kõrgemale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arendada annab lööke igati jõusaalis:

Otseselt annavad kiirenduse käele: eesmised õlalihased, triitseps ja ülemised rinnalihased. Kaudselt mõjuvad kõhulihased, jalalihased. Löögijõudu tõstab ka liikuvate "osade" massi tõstmine. Seetõttu võib treenida randmelihaseid.

Treenida tasub nii kiirusharjutustega kui ka väga kõrge intensiivsusega harjutuste abil. Esimeste treenimise kohta andis infot Oldman, teised jäävad koormuste vahemikku 85...100% max raskusest. Viimaste harjutuste tegemise järgi on oluline lihaste pidev venitamine, sest vastasel korral lihtsalt lihased lühenevad taastumisprotsessidega niivõrd palju, et hakkavad lööki takistama. Muidugi ei saa mainimata jätta, et nii intensiivset harjutuste tegemine vajab väga head eelnevat soojendust(vigastused on kerged tulema).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänud.

Aga kuidas peaks see 5:1 vahekord väljanägema. Kas see on mõeldud nii ,et teen 5 päeva nädalas trenni ja siis sellest 1 korra suurema vastupanuga? Või on kasulik kasutada sellist tehnikat ka seeriate juures. Kui näiteks teen tavaliselt osades harjutustes 5 seeriat?

Vb sain millestki valestki :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×