Jump to content
tann15

söök enne trenni

Recommended Posts

Ise joon sheiki vast 10 minutit enne trenni sisse (umbes 1 mõõdulusikas) ja trenni ajal tarbin joogiks veega lahjendatud spordijooki või puhast spordijooki (oleneb kestvusest). Peale trenni pisut suurem sheik.

Samas ma ei tea kui palju minu arvamus konteksti mahub, kuna minu trennid koosnevad ujumisest, rattasõidust ja jooksust. Vahel ka kombinatsioonist kahest alast, kestvused on tunnist kuni 3 tunnini. Jõudu hetkel üldse ei tee (v.a. gluteus mediust ja kõhtu/selga/külgi)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõik olete kiivikad???

Kunagi oli sellest ka juttu, et kas teised võivad konkreetsele persoonile postitatud küsimusele vastata (hetkel Kiivikas siis) ning siis oli Oti seisukoht positiivne, kuna ta ise ei jõua iga päev ja igal ajahetkel arvutisse tormata. Seega - ka teiste arvamused on olulised ning nagu näed, on neid seinast seina.

Ma ise söön näiteks tund-poolteist enne trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
õige, talitan ise samamoodi. kodus söön (ka süsivesikuid - riis, maisihelbed) ja umbes poole tunni pärast jõuan jõusaali. on tekkinud ka tunnine ja suurem vahe toidukorra ja trenni vahele - siis on tunda juba, et trenni lõpp kisub kergelt uimaseks ja tuleb tahtmine süüa.

peale trenni olen piisavalt tühi ja sheik läheb suure näljaga alla. peale trenni sheigi ja järgmise toidukorra vahele jääb 2h.

trenn kestab umbes mul tavaliselt 1-1,5h. seega enne trenni söögikorra ja peale trenni sheigi vahele jääb ka umbes 2h, mis peaks nagu OK olema.

teemasse: ei leia erilist mõtet sellel, et 10 min enne trenni süüa. liiga väike aeg.

Mul läheb sheik pärast trenni ka väga suure näljaga alla, aga samasuure näljaga läheb alla ka õhtusöök pärast trenni umbes 1 tunni pärast :) Ja siis veel enne magamaminekut läheks alla veel üks samasugune õhtusöök, aga siis ma olen juba sunnitud isu piirama. Siis joon peamiselt petti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tunnike enne trenni kodujuust, juurviljad, leib. Kohv ka kindlasti, sinna peale mingit rasvasemat kraami ka. Täna juhtus pool tundi enne trenni söömine, ei surnud ka ära. Jalga tegin, maksimum raskustega. Pärast trenni kõva söök, mis sisaldab rohkem taastavaid süsikaid.

Banaan tekitab kõrvetisi mul -seda ma ei sööks niisama ja raha eest ka :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no seda jh aga ma mõtlesin just enne trenni nagu nt 10 min enne trenni 3 banaani

:huh: Kolm banaani ja veel enne trenni u 10 min?

Ma vahel söön 2h enne trenni kõigest kuni 50g täisteraleiba. Oleneb muidugi, mis trenni sa teed ja mis eesmärgil?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida madalam veresuhkur, seda kõvem kasvuhormoonilaks trenni tulemusel vallandub. Väga madala veresuhkruga minestad muidugi ära :huh:

Tervise seisukohast pidi stabiilne veresuhkru tase vist parem olema? Eriti ei saa aru neist, kes k2ivad j6usaalis ennast tapmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

H'sti veic off topic, aga:

Olen aru saanud, et suurem toidukord peaks olema ca 2,5 h enne trenni algust. Olen lugenud ka sellest, et kui tarbida enne ja/v6i trenni ajal sysivesikuid, siis rasvap6letust eriti ei toimu.

Kas teen 6ige j2relduse, et 2,5 h enne trenni oleks m6istlik syya v2hem sysivesikuid ning energiaallikateks valida rasva&valgu p6hiseid toite ning sysivesikuid tarbida kohe p2rast trenni taastumiseks (koos valguga)?

P.S. On topic: ma vahest ostan teel trenni putkast yhe batooni shokolaadi - kui k6ht liiga tyhi on. See on nii v2ike kogus, et v6ib vist vabalt ka 10-15 min enne trenni syya, v6i ma eksin?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
H'sti veic off topic, aga:

Olen aru saanud, et suurem toidukord peaks olema ca 2,5 h enne trenni algust. Olen lugenud ka sellest, et kui tarbida enne ja/v6i trenni ajal sysivesikuid, siis rasvap6letust eriti ei toimu.

Kas teen 6ige j2relduse, et 2,5 h enne trenni oleks m6istlik syya v2hem sysivesikuid ning energiaallikateks valida rasva&valgu p6hiseid toite ning sysivesikuid tarbida kohe p2rast trenni taastumiseks (koos valguga)?

P.S. On topic: ma vahest ostan teel trenni putkast yhe batooni shokolaadi - kui k6ht liiga tyhi on. See on nii v2ike kogus, et v6ib vist vabalt ka 10-15 min enne trenni syya, v6i ma eksin?

parem see shoks ära süüa, kui et tühja kõhuga trenni minna.

ja see 2,5h enne trenni söömine pole mingi reegel..... mina söön nt 3h (suur/toekas eine) v 2h (kerge eine) enne jooksma minekut. Selleks ajaks on toit maost kadund, hea kerge joosta. Sama ka enne jõusaali.....kui kõht läheb trenni ajal nii tühjaks, et segab treeningut, siis edaspidi tuleks trennieelset söögiaega nihutada hilisemaks v siis süüa rohkem. Ja treeningu ajal pole vaja süüa midagi (vihjan algajatele), kui siis ainult nt spordijooki juua (treeningu kestvus on ka siin määrav). Ise tarbin Spartakiaadi ja super enesetunne on.

Toitumis- ja treeningualaseid nõuandeid ei saa võtta üks-üheselt, et keegi kuskil kirjutas/ütles ja et nii ongi. Praktiseerige ise ja katsetage, kuidas teile sobib. Keegi ei saa 100% väita, et see ühele või teisele sobib.

Treeningut aeroobses tsoonis meeldib mulle aga just alustada tühja kõhuga, sest olen avastanud, et nii on töövõime suurim (insuliini tase veres on normilähedane). See on omane aga isiklikult mulle, võibolla ka mõnele teisele ja kindlasti ei tasu seda puhta kullana võtta.

EDU

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida madalam veresuhkur, seda kõvem kasvuhormoonilaks trenni tulemusel vallandub. Väga madala veresuhkruga minestad muidugi ära :huh:

Kas see nö. kasvuhormoonilaks trenni ajal ja vahetult peale seda tähtis on, sest sel ajal lihast "lammutatakse", kasvab ta ikkagi põhiliselt puhates (magades)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see nö. kasvuhormoonilaks trenni ajal ja vahetult peale seda tähtis on, sest sel ajal lihast "lammutatakse", kasvab ta ikkagi põhiliselt puhates (magades)?

Magades tuleb jah teine laks, aga seda sa palju mõjutada ei saa. St niipalju saad, et magades võiks ka veresuhkur madal olla. Ja uni sügav.

Aga põhiline mõjutatav kasvuhormoonilaks on just see anaeroobse või väga intensiivse aeroobse trenni järel vallanduv.

Põhiline GH toodang koosnebki nendest laksudest ja ilma GH-ta sa muud ei teegi kui "lammutad" lihast ja kogud rasva :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×