Jump to content
inside14

ETV-st saade!

Recommended Posts

Päris huvitav saade! :rolleyes:

dokkaader Ülisuur mina (Super Size Me, USA 2004)

Oma debüütfilmis tunneb dokumentalist Morgan Spurlock sügavat muret Ameerika elanike üha suureneva vööümbermõõdu pärast. `Kõigi unistuste täitumise maal` on kaks täiskasvanut kolmest ülekaalulised või tüsedad. Põhjuste selgitamiseks satuvad tema kaamera ette tervishoiuseaduste loojad, toitumiseksperdid, treenerid ja mitmed arstid. Tõestamaks oma püstitatud hüpoteesi, et ameeriklaste lainetavate rasvavoltide tekitajaks on suhkru- ja rasvarikkad suurte toidukontsernide ülereklaamitud tooted, sööb katsejänes Morgan Spurlock 30 päeva ainult McDonaldsi menüüs olevaid toite. Kolme arsti, toitumiseksperdi ja personaalse treeneri igapäevase jälgimise all tõdetakse, et iga järgneva `dieedipäevaga` Morgani tervis halveneb. Kolesterooli tase lendab pilvedesse, algavad peavalud ja päev-päevalt süveneb ka väsimus. Katsealune kaotab huvi seksi vastu, ta kehakaal tõuseb suure hooga ja tuleb ette valusid rinna piirkonnas. Juba enne eksperimendi planeeritud lõppu küsivad kõik kolm arsti Morganilt, kas on ikka vaja ühe filmi pärast enda tervist rikkuda. Eriti mures on spetsialistid tema maksa pärast, sest analüüside tulemused osutuvad sarnasteks paadunud joodikute omadega. Et Ameerika trendid jõuavad kohutava kiirusega ka Euroopa mandrile, on igati tark tegu õudustäratava tulevikuvisiooniga tutvuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
dokumentaalfilm, mitte saade :D

:rolleyes:

Mis sai teema "mitte risustamise" propageerimisest, või äkki kustutad üldse teema ära!? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

informatiivsus on "risustamine" on erinevad asjad eks.. see kui sa ... ei suuda nimetada asja õige nimega, eksitad sa lugejat. Suure kella külge ei pannud aga vot sarkasmi võid küll endale jätta järgmine kord eksju-onju :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise seda dokumentaali näinud päris mitu korda erinevatelt kanalitelt. Iga kord pani ikka silmi suureks ajama, et kuidas inimesed nii "pimedad" on? Koolides õpilaste lõunad olid ju alla igasugust arvestust. Kehalisekasvatuse tunnid ei ole olemaski enam koolides. Küsiks huvi pärast lugejatelt, et kui tihti ja mida ja kas üldse tarbite selles dokumentaalis muret tekitavast menüüst?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka näinud seda mitu korda, eile vaatasin algust ja siis jäin magama.

Aga mis puutub räpmstoitu (MacDonalds, Hesburger), siis söön seda u. kord vast poole aasta jooksul. Toitumisharjumused on sellised, et ei käi lihtsalt tihedamini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suht kahju on sellistest inimestest kes ei saa aru või ei tahagi saada et nad lihtsalt sellise elustiiliga tapavad ennast.See on umbes nagu see 3d dokument mis TV3'st tuli kus näitas ülekaalulisi oma salenemis haiglas kus nad kaalust alla võtmise asemel lihtsalt õgisid kuni kõht täis,kuigi paar inimest mõistsid oma probleemi ja tahtsid terveks saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To MEE: Sel juhul eksitasin vaid sind! :rolleyes: Ma vabandan enda harimatust!

Isegi söön sellist toiti vb aastas korra kaks, pitzzat küll tihedamini. Ma ei ela kuskil linnas või sihukeses kohas kus oleks pidevalt võimalus tarbida rämpstoitu ja, et ekstra selle pärast nüüd kuskile minna, jääb ära! :D Viimased aastad olen ka ilma nn karastusjookiteta saanud, ise vähemalt küll mingi Sprite, Coca-Cola või Fanta järgi poodi ei lähe, parem ostan mahla või Arcticut! :D

Aga keegi seda valu rinnus oskab kommenteerida? Tal hakkasid mingid valud lõpuks rinnus kuid üks arst ütles, et ta ei tea mis seda põhjustab.

Hetkel käib muideks kordus saade, kellel nägemata ja tõusis huvi vaadata! 11:50 - 13:30

Muudetud kasutaja inside14 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul tekitas see film haige nälja McDonaldsi hamburgerite vastu, mida ma nüüd kustutama pean minema. Iga kord kui seda filmi näen, sama pull. Täna lõunaks 2 Bigmäkki ja hunnik friikartuleid. Kõrvale joon vett paraku küll :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnikord harva tuleb burgeriisu, siis söön ühe. Friikartulid ja pitsa ei maitse õnneks üldse, samuti igasugused karastusjoogid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päris huvitav saade! :rolleyes:

dokkaader Ülisuur mina (Super Size Me, USA 2004)

Oma debüütfilmis tunneb dokumentalist Morgan Spurlock sügavat muret Ameerika elanike üha suureneva vööümbermõõdu pärast. `Kõigi unistuste täitumise maal` on kaks täiskasvanut kolmest ülekaalulised või tüsedad. Põhjuste selgitamiseks satuvad tema kaamera ette tervishoiuseaduste loojad, toitumiseksperdid, treenerid ja mitmed arstid. Tõestamaks oma püstitatud hüpoteesi, et ameeriklaste lainetavate rasvavoltide tekitajaks on suhkru- ja rasvarikkad suurte toidukontsernide ülereklaamitud tooted, sööb katsejänes Morgan Spurlock 30 päeva ainult McDonaldsi menüüs olevaid toite. Kolme arsti, toitumiseksperdi ja personaalse treeneri igapäevase jälgimise all tõdetakse, et iga järgneva `dieedipäevaga` Morgani tervis halveneb. Kolesterooli tase lendab pilvedesse, algavad peavalud ja päev-päevalt süveneb ka väsimus. Katsealune kaotab huvi seksi vastu, ta kehakaal tõuseb suure hooga ja tuleb ette valusid rinna piirkonnas. Juba enne eksperimendi planeeritud lõppu küsivad kõik kolm arsti Morganilt, kas on ikka vaja ühe filmi pärast enda tervist rikkuda. Eriti mures on spetsialistid tema maksa pärast, sest analüüside tulemused osutuvad sarnasteks paadunud joodikute omadega. Et Ameerika trendid jõuavad kohutava kiirusega ka Euroopa mandrile, on igati tark tegu õudustäratava tulevikuvisiooniga tutvuda.

(http://forums.fitness.ee/index.php?s=&...st&p=103811)

Muudetud kasutaja argonaut poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On ju vahe ka, kas sööd rämpstoitu iga päev iga toidukord või kord päevas kui kiire on. Ühtegi toitu ei tuleks süüa nii nagu seal saates, ka neid nö tervislikke, sest sel juhul muutuvad need ikka ebatervislikuks. Tervisehädad tulevad ka kiiresti nagu saateski. Kuid kui mitmekesise toidu sekka süüa mõnikord rämpstoitu ei juhtu midagi, kuid mida tihedamini seda ette tuleb, seda tõenäolisemalt hakkab ka kaal tõusma (enamikel ameeriklastel üsna tihti).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rämpstoitu söön ma tavaliselt siis kui sattun Tallinnasse või siis ka Tartusse,seda juhtub ehk mõned korrad aastas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On ju vahe ka, kas sööd rämpstoitu iga päev iga toidukord või kord päevas kui kiire on. Ühtegi toitu ei tuleks süüa nii nagu seal saates, ka neid nö tervislikke, sest sel juhul muutuvad need ikka ebatervislikuks. Tervisehädad tulevad ka kiiresti nagu saateski. Kuid kui mitmekesise toidu sekka süüa mõnikord rämpstoitu ei juhtu midagi, kuid mida tihedamini seda ette tuleb, seda tõenäolisemalt hakkab ka kaal tõusma (enamikel ameeriklastel üsna tihti).

Ma vaatasin mingisugust lõiku sellest dokist ja mõtlesin täpselt sama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen endiselt seda meelt, et McDonalds iseenesest ei ole vastutav. Kõik erafirmad keskenduvad nõudlusele, tarbimisele. Riik peab keskenduma sotsiaalsele heaolule ja inimeste tervisele ning rahastama tervisliku toitumise ja füüsilise aktiivsuse kampaaniaid. Kui riik avaldab piisavalt survet ja rahvas ei soovi enam tarbida supersize high-fat tooteid, siis peab ka vaene McDonalds oma menüüd ja suhtumist kõvasti muutma. Aga erafirmat ei saa panna vastutama ühiskondliku heaolu eest

Ise olen kiirtoidukohas ehk 3-4 korda elu jooksul käinud ja samas pole pidanud pettuma. Leidsin välismaa mcdonaldsist tervisliku salati keedetud kanaga, samas kui kõrvalasuvates söögikohtades olid vaid suured praed või saiad.

Pealegi Eestis ei ole põhiline probleem mcdonalds, vaid vähene füüsiline aktiivsus ja üleliigne liha tarvitamine. Tegelikult on täiskasvanud pereinimestel suhteliselt vähe võimalusi liigutamiseks. Tööd ja õppimisasutused peaksid pakkuma nii häid tingimusi ja soodustusi sportimiseks, et ainsakas barjääriks saaks vaid inimese enda laiskus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kas siis kiirsööki ei anna absoluutselt mingisse söögiselisse sisse võtta? selles suhtes et kui mõnel liiga vähe rasvu on vms?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka seda filmi mitu korda vaadanud ja paneb ikka mõtlema küll.

Ise pole McEinet aastaid söönud ja pole ka mingit isu sellise toidu vastu.

Mõni külastab McDonaldsit lausa iga päev. Täitsa imestama paneb kuidas inimesed ikka elavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olles elanud mingi aja Ameerikas, on see ikka kohe näha mida ka filmis. Esiteks on neid fast foode iga nurga peal, inimesed sõidavad sinna auotga, kas drive in või siis teevad paar sammu ka asutusse sisse, pärast sõidavad koju autoga, kodus liftiga üles, jnejne. Ja see rasvumine on seal jube, perekonniti käivad inimesed Mc-is ja üks on suurem kui teine. Kõhedust tekitav!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõni külastab McDonaldsit lausa iga päev. Täitsa imestama paneb kuidas inimesed ikka elavad.

Asi on võib-olla ka selles,et Mc-s on toit palju odavam kui teistes kohtdes? :rolleyes: Eriti veel suurlinnades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no jah, eks peab tõdema, et ameeriklased on väga mugav rahvas.

Ja no tendents on praegu selline, et "puhas toit" ja "tervislik toit" on kallis ja aina kallimaks läheb kuna nõudlus tõuseb. Supermarketid ja muud samalaadsed kohad on üleujutatud odavate kaupadega mis on suunatud vaesematele sotsiaalsetele sihtgruppidele.

Tuleb näha asju õiges valguses, toitumine ja terve olemine sõltub tugevalt sellest palju sul arve peal raha on. Vahe on kas ostad fileed või vorsti ja tulemused nähtuvad ka vöö ümbermõõdus.

Industrialiseerimise ajastu.. mis teha

Post Scriptum! mul on see dokumentaalfilm olemas plaadi peal, kes ei näinud andku teada võin koopia teha. (soovitan kindlasti vaadata)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no jah, eks peab tõdema, et ameeriklased on väga mugav rahvas.

Post Scriptum! mul on see dokumentaalfilm olemas plaadi peal, kes ei näinud andku teada võin koopia teha. (soovitan kindlasti vaadata)

Ma sooviks vaadata :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×