Jump to content
Tarts5

Rinnalt surmine ei arene

Recommended Posts

Ma sekundeerin eintsiusele - ära jaga esialgu kava mitmeks. Kui maksimum on 55, siis ära mine iga trenn seeriatega 50 kiloni välja. Tee kuskil 40 kiloga pikemaid seeriaid ja iga nädal lisa 2,5 kg ning püüa siis sama korduste arv ära teha. Kui käid kolm korda nädalas trennis, siis võid teha nt üks trenn hantlitega surumist ja kaks trenni kangiga. Või ka iga kord kangiga - erilist vahet ei ole.

Ja maksimumi ära hirmus tihti proovi.

vahe on

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2) sa ei tee aeroobset, sul pole vastupidavust

kui teed aeroobset, treenid südant ja seega tõusevad ka jõu numbrid.

Eeee... nii küll ei ole. Ma ei ütle, et aeroobne või üldine kardiovaskulaarse süsteemi vastupidavustreening vajalik ei oleks, aga nii ikka ei ole nagu sa ütlesid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teemaväline küsimus Andreele: 120x6 surud põrkega, nagu ma aru sain. Mul hakkas huvitav nüüd, kui palju siis selle raskusega ilma põrketa teeksid umbes? Ja palju sul hetkel rekord on (võistlusreeglite järgi).

noo ma olen teinud 110kg 8 seeriat ja 4 kordust seerias pausiga( võistluspärasepausiga) rohkem pole proovind.. Mul pole mõtet alumist osa ertiti treenida kuna ma kasutan võistlustel särki siis enamasti vaja triitsepsit ja ülemist osa.. ma olen 3pakult 170kg kolkorda lükand. Mul trumbiks ülemine osa. taks MM jõuda pakult kukil 210kg siis ok ..Loodan, et randmed peavad vastu. Ma arvan, et ilma varustuseta peaks 140 kindlalt ära lükkama kaal ka praelt veids tõusnud 68kg hetkel.vot

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma nüüd ei tea kas on sobilik sulle, kui algajale, järgnevaid soovitada. need on pigem shokeeringud lihasele, mida on hea vahest kasutada. mina olen kasutanud surumise parandamise puhul (ma palju ei suru, rind mu nõrgim lihaskond) nt peale surumisi väikese raskusega plahvatuslikke surumise, kus nn plahvatusjõuga surud kangi üles ja kiiresti.

teiseks on hea kasutada peale surumisi või üldse rinnaharjutusi kätekõverdusi tühi kang maas, kangilt surumise haardelaiusega. ja seda KOHE peale tavalist surumist (või muud rinnaharjutust). tehnikaid on muidugi veel, kuid kas need just surumise tulemust parandavad kõige paremini.

ka Archangel jutus on iva.

Vaimne valmisolek võib ka faktor olla. Kui oled surmkindel, et üle 50kg ei jõua, siis ega sa ei jõuagi. Kui oled endas kindel ja sunnid end uskuma, et 60kg pole mingi probleem siis on täitsa võimalik, et nii see ka on.

Muidugi lisaraskustega ei soovita üksi riskima minna. Las sõber või trennikaaslane hoiab silma peal. Kangi alla jääda pole just hea asi.

seda olen ise kogenud. proovi raskusi tahtlikult mitte lugeda ja lähtuda oma enesetundest. pane soojendusraskus peale ja lisa iga korraga 5-10 kilo vastavalt enesetundele. enesetunne ütleb sulle palju rohkem kui teadmine, et sellest raskusest üle ma ei suru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aeroobset, mida näiteks?

eelpool soovitati kergemaga rohkem teha, see juba ju lihasvastupidavus. Jõud ikka raskemaga ja vähem kordusi? Aga ma ei oskagi just raskusi valida. Keegi ehk ütleks mingi süsteemi kui max on 55.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
et siis teha üle päeva trenni? Ja sama kava vast sobiks veel? Aga millised raskused umbes siis ikkagi valida? Ja millised toidud oleks need mis just kasu ei too?

Ootad, et keegi seletaks sulle kogu toitumise paari lausega ? Siin lehel on palju artikleid ja teemasid, uuri terviseks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

okei, ju ma siis hakkan jubedalt liha jms jubedalt näost sisse ajama :ph34r:

Igatahes tänud! Eks ma nüüd siis treeni vähe teistmoodi ja ehk tuleb ka parem tulemus

Muudetud kasutaja Tarts5 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mõned soovitavad siin sulle treenerit, aga seda pole alati vaja.ma olen ka 16.a jõukas olen käinud 9kuu algas,rinnalt lükkan 85kg ja kaal 59kg ja mitte ühtegi treenerit,aga samas peab alati vaatama sinu treeningu puhtsust, proovi rohkem raskemat raskustega teha siis lihas harjub raskustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga milliseid raskusi tuleks minu puhul suruda. Eriti nagu valikut ple aga ..

Tahad jõudu üldiselt arendada, siis vahemik 6...8 kordust on hea. Kui on kiire asjaga, siis 3...5. Muidugi viimase harrastamisel on päris hea võimalus vigastada saamiseks.

Kiire jõu arengu jaoks on põhiline see, et iga seeria pingutad nagu sellest sõltuks sinu elu. Siin on oluline see, et teed ühe korduse rohkem kasvõi vale tehnikaga, aga peaasi et teed - viid lihase viimase piirini. Kindlasti ei tähenda eelmine lause seda, et tehnika ei ole oluline - tehnikaga võib sohki teha trennis, aga mitte niipaju, et see harjumuseks saab(see maksab hiljem kätte tulemuste arvelt).

Surumise arendamiseks keskendu lisaks eesmiste õlalihaste ja triitsepsi treeningule. Triitsepsit tuleks treenida sama intensiivselt kui surumistki. Seal on tohutult potensiaali peidus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul ka vahepeal lamades surumine ei arenenud...vahel oli tunda isegi arenen allapoole,kuigi tegin korra nädalas surumist...Rääkisi saalis ka mõnele probleemist ja soovitati käte asendit muuta.Mina panin käed peopesa võrra laiemini ja nädal hiljem oli juba surumine palju jõulisem.Ennem seda jäi selline mulje magu ei kasutaks kogu jõudu ära aga käte asendit muutes see tunne kadus...

Võid proovida äkki aitab.

edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul ka vahepeal lamades surumine ei arenenud...vahel oli tunda isegi arenen allapoole,kuigi tegin korra nädalas surumist...Rääkisi saalis ka mõnele probleemist ja soovitati käte asendit muuta.Mina panin käed peopesa võrra laiemini ja nädal hiljem oli juba surumine palju jõulisem.Ennem seda jäi selline mulje magu ei kasutaks kogu jõudu ära aga käte asendit muutes see tunne kadus...

Võid proovida äkki aitab.

edu

Sinu puhul tegi triitseps enamuse tööst. Niipea kui haarde laiemaks võtsid, hakkas enamuse tööst tegema rinnalihas. Rinnalihas kui suurem ja tugevam lihas, jõuab enamike inimestel palju suuremate raskustega hakkama saada.

Paljud treenivadki surumist sellise tehnikaga milles liiga suur koormus jääb triitsepsi kanda. Siis tehakse samal või teistel päevadel rämedalt triitsa veel peale ja kokkuvõttes ongi ületreening. Ning surumise tulemus hooopiski langeb. Siis tehakse veelgi rohkem triitsepsile trenni kuna arvakse, et asi on selle taga kinni - ja sinna see surumise tulemus jääbki.

Siin loeb tehnika päris palju.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu puhul tegi triitseps enamuse tööst. Niipea kui haarde laiemaks võtsid, hakkas enamuse tööst tegema rinnalihas. Rinnalihas kui suurem ja tugevam lihas, jõuab enamike inimestel palju suuremate raskustega hakkama saada.

Paljud treenivadki surumist sellise tehnikaga milles liiga suur koormus jääb triitsepsi kanda. Siis tehakse samal või teistel päevadel rämedalt triitsa veel peale ja kokkuvõttes ongi ületreening. Ning surumise tulemus hooopiski langeb. Siis tehakse veelgi rohkem triitsepsile trenni kuna arvakse, et asi on selle taga kinni - ja sinna see surumise tulemus jääbki.

Siin loeb tehnika päris palju.

Edu!

Ainult triitseps väsimuse taga see kinni ei ole. Kui max langeb, siis on üldine energia otsas ja/või närvisüsteem kurnatud. Kitsa haardega surumisel ei ole asi mitte ainult triitsepsis kinni, vaid eesmised õlalihased teevad samapalju tööd. Tihti peale on keskmisel jõusaali fännil just õlalihased nõrgad.

Enda kogemustest ütlen, et 80% surujatest suruvad laia haardega ja 20% kitsa haardega. Arengu kiiruselt on alguses kitsa haardega surujatel eelis:triitsepsi ja õlalihaste väljaarendamine on lihtsam kui rinnalihastel. Laia haardega surudes on eeliseks see, et triitsepsi ja õlalihaste hetkeline vorm ei mõjuta nii palju tulemust, numbrid on stabiilsemad. Laia haardega surudes on õlalihasel suurem koormus ning samuti randmetel.

Ise surun kitsalt - natuke laiema haardega, kui on õlgade laius.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida laiem haare, seda rohkem rinda peaks treenima, mdia kitsam, seda rohkem piitsepsi.

Kitsamalt treenib rohkem triitsa, mitte biitsa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida laiem haare, seda rohkem rinda peaks treenima, mdia kitsam, seda rohkem piitsepsi.

Triitsepsi ikka :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellist lihast nagu "piitseps" pole olemaski :ph34r:

Kõnes on,kirjas pole ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×