Jump to content
MEE

Hea vormi ja enesetunde saavutamine ennast piinamata !!!

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

No vot, kõrgemalt poolt tuli "käsk" kirjutada oma nägemus-versioon sellest,  kuidas oleks õigem ja samas valutum ennast vormi saada. Kindlasti ei ole allpool olev jutt mõeldud võistlusvormi tegemiseks, kuid paljud asjad kattuvad niikuinii. Lugesin siin mõningaid artikleid, kus on antud miljon soovitust, kuidas ja mis teha. Isegi mina, kes ma igapäev selle teemaga kokku puutun, tehes inimestele toitumiskavasid, ei viitsi sellisesse teaduslikku jurasse erit...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selle asemel, et kommentaare panna uudise alla võiks seda kõike siin täitsa arutada.

Enda puhul on asi lihtne, kulturist ma ei ole ega "kehakasvatus" per se minu eesmärgiks ei ole. Ise kasutan nö F.A nägemust ja pärast seda kui ta mu "toitumise" üle vaatas pool aastat tagasi on jõudlus ja vastupidavus drastiliselt kasvanud. Ja seda kõige tõsisemas mõttes.

Ennem oli mul ka pm valgudieet, vähese rasva ja süsikatega. Nüüd on palju rasva ja norm valku ja norm süsikaid.

Seda teemaks võiks täitsa arendada, kuna nö "koolkondi" paistab Eestis olevat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina samuit usun,et kui tahad saavutada tugevust ja jõulist väljanägemist,siis ei tohi ennast eriti piirata,peab olema ohtralt valke,rasvu ja süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et kõige lollikindlam viis vormi saavutada on vähe valku, vähe rasva ja vähe süsivesikuid.

Kõik ju sõltub - kas oled ülekaaluline enne või alavormis ... ehk siis mispidi inimest vormi vaja ajada on..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik ju sõltub - kas oled ülekaaluline enne või alavormis ... ehk siis mispidi inimest vormi vaja ajada on..

Kui rääkida veel Fred Antsonist, siis tema toitumispõhimõtted sobivad täiesti ideaalselt ka inimesele, kes ei tee üldse mingit trenni. Kaal hakkab järjepidevuse juures langema nagunii, samas kõht on koguaeg täis ja ei pea kunagi nälgima. Minumeelest oleks selline variant just ideaalne inimesele, kes tahaks küll alla võtta, kuid pelgab, et peaks selle saavutamiseks hakkama kapsalehti närima ning nälgima.

Aga muide, ma proovisin eile õhtul jalga pükse, mis enne Fredi põhimõtetel toitumis- ja treeningkavaga alustamist (so u aasta tagasi) olid ikka päris ümber vöökohast ning tagumikust ja seetõttu ma neid vahepeal kanda ei saanudki- kaalusin tegelikult siis umbes 3-4 kilo vähem, aga nüüd võib varsti värvli ja keha vahele terve rusika panna....trenn ja õige toit teevad imet :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui varem sõin süsiv 60%, valk 15% ja rasv 25% - 1800 kcal ja 90kg ikka alla poole ei saanud. Praegu high fat/low carbs söön 3000 kcal ja kaal on 84kg peale langenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et kõige lollikindlam viis vormi saavutada on vähe valku, vähe rasva ja vähe süsivesikuid.

Aga niimoodi saad ju lõppkokkuvõtes nõrga ja ärakuivanud keha,mis pole mingi vorm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, aga alla võtad :lol:

Allavõtmine ei ole vorm. :lol:

Ja head enesetunnet on ka vaja. :lol:

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen nüüd teoks selle, mida plaanisin juba selle päeval, Kui Marek Kalmus oma artikli avaldas. Lugesin artikli kommentaare ja ka neid arvamusi, mis siin foorumis ja sain oma mõistust mööda aru, et igal oma teooria.

Üritan siia kirja panna lühidalt oma 8 nädala mõtted, mis ei ole enam teooria, vaid praktika minus eneses..

8 aprillil st. kaheksa nädalat tagasi kaalusin ma 83,3 kg (pikkus 162cm) Tegin 3-4 korda nädalas trenni (bailatiino ja shaping ) ja olin hiiglama õnnetu, sest vaatamata kõiksugu treeningutele ei saanud ma hakkama kaalulangusega. Enda arust ma ikka toitusin ka õieti, sõin tihti, ikka köögivilja ja puuvilja oli minu menüüs, mis seal pattu salata olin ka väikselt šokohoolik. Kodus oli meil selle nimeline magus ära peidetud :lol: , ning kohupiimakoogist ei suutnud ka ära öelda :lol:

Nüüdseks olen Mareki näpunäidete järgi toitunud kaheksa nädalat.

I nädal oli uus, põnev ja tahtejõudu oli küllaga!!

II nädal oli entusiasm jätkuv!

III nädal sai poole paele ja siis oli käes aeg, kus minu tervis hakkas „streikima“ Ma kohe tundsin ennast kuidagi halvasti. Minu organism tõenäoliselt ei tahtnud leppida sellega, et ei saa oma armastatud süsivesikuid. Elasin selle nädala üle.

IV nädal oli rütm ikka endine 4x päevas süüa.. minu keha leppis, et vot nii ongi. Neljanda nädala lõpus olin ühel üritusel, kus kuidagi ei olnud võimalik süüa etteantud asju… no sõin seljankasuppi, lasin ennast käest ja suhu lipsas ka tükk kohupiimakooki Koju tulles oli mõte, et sellel päeval läks trumm, mingu, siis pulgad ka ja sõin kolm ruutu tumedat kirssidega šokolaadi;) Pärast seda kuulis minu pere lauset, et no see ei olnud üldse enam selle maitsega mida mina mäletasin ja tahtsin. Oli sündinud väike ime- ma ei tahtnud šokolaadi.

V, IV, VII nädal kõik on ühtlaselt stabiilne, kaal langeb ja teksapükste värvli tegin 10 cm kitsamaks

VIII nädal ja olen kaotanud oma kaalust 6,4 kg. Sõpruskond on kõik vaimustuses ja kõigi arvamine on , et ma olen vähemalt 10 kg oma kaalust kaotanud st, välja paistab paremini, kui kaal näitab. Minu kehakuju on muutunud!

Kõige selle juures on veel üks aga , ma vigastasin 4 nädalat tagasi oma põlve ja ei ole saanud teha intensiivselt trenni. Üritan iga päev vähemalt 1 tunni rahulikult kõndida, et miskigi liikumine jääks. Seega toitumiskava toimi ka sellel juhul, kui treenida ei saa

Raske osa minu jaoks oli aeglane söömine. Hetkel olen seisus, kus iga söögikord on pidu ja ma suudan juba toitu närida tunduvalt kauem, kui seda varem tegin.- 20 minutist jääb veel natike puudu!! Varem olin tõeline kiirsööja

Kui minu „pihtimus“ kedagi aitab, siis olen ma tänasel päeval vähemalt ühe heateo teinud :lol:

Mina olen nüüd üks neist, kes on Marekkalmuse usku!!!

Aitäh Marekile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsitaat artiklist: Hommikuti on soovitavad neljaviljapuder, riis, ja tatar. Päevapeale aga aedviljad ja kusagile ka natuke leiba- soovitavalt teraleiba.

Marek on vist öelnud, et liha sisaldav söögikord ja piim ei sobi kokku ühel toidukorral, aga kas täisteraleib ja liha sobivad või tekitab see organismil seedimisel häireid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsitaat artiklist: Hommikuti on soovitavad neljaviljapuder, riis, ja tatar. Päevapeale aga aedviljad ja kusagile ka natuke leiba- soovitavalt teraleiba.

Marek on vist öelnud, et liha sisaldav söögikord ja piim ei sobi kokku ühel toidukorral, aga kas täisteraleib ja liha sobivad või tekitab see organismil seedimisel häireid?

Piima ja liha koos süüa on tõesti kõige rumalam tegevus. Leib ja liha aga koos sobib küll, kuigi taragad inimesed väidavad, et ükskõik mis süsivesik ja valk ühe söögikorrana ei ole soovitav siis sportlane ja veelenam kulturist nii päris hakkama ei saa. Süües süsivesikuid ja valke eraldi söögikorrana seedib ja omastab organism need küll paremini, kuid vaadake ise mitu söögikorda teil siis päevas peaks olema. 10?......12? või veelgi rohkem. See läheks juba keeruliseks ka kõige pühendunumale kulturistile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas suhtuda taimsete ja loomsete rasvade tarbimisse ühel toidukorral?

Mõtlen konkreetsemalt liha ja pähklite peale. Peaks nad hoidma lahus või vastupidi?

Õhtuse söögiga kalaõli tarbin juba aastaid, aga soovin lisada ka pähklid toidusedelile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas suhtuda taimsete ja loomsete rasvade tarbimisse ühel toidukorral?

Mõtlen konkreetsemalt liha ja pähklite peale. Peaks nad hoidma lahus või vastupidi?

Õhtuse söögiga kalaõli tarbin juba aastaid, aga soovin lisada ka pähklid toidusedelile.

Usun, et midagi hullu sellest küll ei ole. Samas ise soovitaks pähkleid hommikul süüa. Pudru juurde natuke sobiksid need paremini. Aga miks mitte ka lihaga. Paljud lihaküpsetamis retseptidki kus pähklid ka "asjamehed".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tahaks teada miks piima ja liha ei või koos süüa ?

mida peaks üldse toidukõrvale jooma?

Vett näiteks-ise joon hommikul pudru kõrvale küll hea kruusitäie piima,kuid ülejäänud toidukorrad olen harjunud vett jooma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tahaks teada miks piima ja liha ei või koos süüa ?

mida peaks üldse toidukõrvale jooma?

Piimas sisalduv kaltsium takistab raua imendumist lihast.

Muudetud kasutaja scorpion666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vett näiteks-ise joon hommikul pudru kõrvale küll hea kruusitäie piima,kuid ülejäänud toidukorrad olen harjunud vett jooma.

Pudru juurde piim või kohvi, või ka mõlemat. liha juurde õlu, vesi , sobiks hästi ka vesi millesse sidrun pigistatud. C vitamiin soodustab lihast raua omastamist.

Piim ei sobi liha juurde seepärast, et esmalt hakkab magu seedima piima, (teatavasti pole piim jook vaid ikka söök) ja seejärel alles hakkab magu tootma vastavaid maomahlu mis liha seedimiseks vajalikud. Piima seedimise ajal liha aga lihtsalt seisab maos ja kogu seedeprotsess venib liiga pikaks. Selle aja jooksul peaks aga lihased, organism üldse saama juba uut "kütust" kütust mis kiirelt verre imenduks. Kui aga süüa liha õhtul ja juua kõrvale piima siis piim jõuab korralikult seedida, liha aga jääb hommikuni sooltesse nö. "roiskuma" tekitades niimoodi mürgiseid aineid mis siis sealt verre imenduvad. Hommikul sel juhul erilist isu ei ole ja kogu söömis rütm ongi häiritud. Pidevalt nii tehes ei ole see kindlasti enam kehaehitajale kasulik kuna tekib energia ja toitainete vaegus. Jõud ja lihasmass hakkab langema jne.

See on muidugi kõige mustem stsenaarium, noor tugev organism saab mingi aeg hakkama ka liha ja piima koos seedimisega kuid milleks teha endale elu raskeks. Teadmatusest tehakse ikka vigu, aga nüüd kus te seda teate poleks nagu põhjust.

Mulle isiklikult ei maitsegi liha ja piim koos.

Ja veel....

Kui vähegi võimalik kasutage ühe söögikorraga ainult ühte , äärmisel juhul kahte valguallikat.

Kokku sobiks:

Munad + juust

Kohupiim-piim +juust

Kala+muna

Väga hull pole ka liha + muna.

Aedviljad - sobivad kokku nii liha, kala, munade kui kohupiimaga.

Kartul - munaga, ka kalaga

Tatar - kohupiima, juustu ja munaga

Puder - juustu, kohupiima, piima ja munaga

Leib - muna ja juustuga miks mitte ka kalkuni singiga.

Vett sobib juua iga söögikorra juurde, samuti tee.

Kui mahaldest midagi söögijuurde soovitada siis ehk apelsiini ja jõhvika mahl punase liha juurde. (c-vitamiini sisalduse poolest)

Kõik muud mahlad on aga juba mitte niivõrd jook kui söök. Ehk siis energiajook, sest süsivesikuid on neid ikka omajagu. Mahlad on üsna mõtetu teema üldse. Parem sööge puuviliju.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui mahaldest midagi söögijuurde soovitada siis ehk apelsiini ja jõhvika mahl punase liha juurde. (c-vitamiini sisalduse poolest)

Kas tsitruselised mitte ei takista raua imendumist lihast?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tsitruselised mitte ei takista raua imendumist lihast?

Enamus tsitruselisi on suure c-vitamiini sisaldusega ja seega vastupidi soodustavad raua omastamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mis puutub süsikate ja valgu koossöömisesse siis näiteks toitumisspets or whatever ta ei ole (dr. Gillian McKeith) soovitas süüa neid eraldi, kuna nad koosmõjus pidid tekitama kõhus gaase. Vot siis... aga tema raamat oli suunatud rohkem keskmisele üleõginud tugitoolisportlasele kui reaalselt energiat treeninguks vajavale sportlasele :rolleyes: (minu peas tekkis ka esimene küsimus, et mitu krt toidukorda päevas ta siis sportlastele soovitab ?!)

(see möla on informatsiivse sisuga, mitte küsimus :D )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga näiteks siirupivesi. Mõnel päeval joon seda oma 3-5 liitrit. See pigem halb?

Ja selline küsimus, et millal siis üldse piima juua tohib, kui liha kõrvale ei või?

Koolis üldiselt iga söögi sees liha ja joogiks piim/morss/keefir.

Ise jõusaalis käinud 8 kuud ja kaal vaid tõusnud, jõud suurenenud rasva kogusega kehas.

Hiljuti hakkasin tegema jõutõmmet ja kükke, ning kaal tõusis nädala-pooleteisega 4kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×