Jump to content
rookie5

Tõsiselt masenduses...:(

Recommended Posts

räägin siis omadest kogemustest natuke.

alustasin paar aastat tagasi, olin 193 ja 68... sai rahulikult tehtud ja mis oli minu viga üle aasta, et ei põõranud tähelepanud toiumisele...

eelmine suvi 5 kuud trenni ei teinud, olin füüsilise tööpeal, rääkimata korralikust toitumisest ja mass langes masendavalt umbes 67 peale...

novemris sain aru, et asi on mäda, andis ka füüsiliselt tunda. sai asi korralikult uuesti kätte võetud, trenn, toitumine, lisandid ja praeguseks 80 kilo olemas.

pika ja igava jutt point siis selles, et korralik toitumine ja regulaarne trenn on kõige võti!

ja kindlasti mitte ei tasu ennast häbeneda. mina ka 67 kilose poisina käisin rannas ilma probleemideta...

sama siin suht Tom , 191 pikk ja alguses kaalusin 65 kg , nüüüd 78 kg . saaks jalad suuremaks oleks päris korralikult üldist massi kah, praegune mass on enamjaolt ülakehas :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui otsustad alustada treeninguid, siis mis pane kõrva taha:

1. Kavas olgu kindlasti jõutõmme sees

2. Kavas olgu kindlasti kükk sees

3. Toitumisel tuleb massi kogumiseks süüa valkusisaldavaid toiduained ca iga 3h tagant. See on lihasmassi kasvatmisei üks alustalasid.

4. Massi kogumiseks tuleb süüa natuke rohkem kui söövad fitnessi fännid, sest vastasel korral organism hakkab valke energiaks kasutama. Energiabilanss tuleb hoida kergelt positiivsena (st sööd rohkem energiat sisse kui organism tarbib). Natuke rasvaprotsent kasvab, ent selle-eest on lihaskasv kiirem. Seda tasub kasutada võib-olla kuu või kaks.

Jõutõmbe ja kükide tegemise ohutu tehnika tee endale 110% selgeks ning seejärel pinguta neid harjutusi tehes korralikult.

Rinnalt surumise soovitaks ma asendada kaldpinnal kangiga surumisega, sest viimane harjutus arendab rinnalihastele lisaks veel õlavööd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5. ära muutu torsistiks.Peab treenima kogu keha,kõikki lihaseid.Vastasel juhul ei saavuta sa maksimaalset arengut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan "ohvtopiku" pärast, aga eelnevalt on mitmed inimesed ses teemas öelnud, et algul ära toidulisandeid tarbi. Mis on selle põhjuseks, kas see on algajale pigem kahjulik, pigem nati kasulik, aga mitte piisavalt, et sellele raha kulutada või ei anna ta mingit effekti algaja puhul? Ja see pole esimene teema, kus ei soovitata algul midagi tarbida, mis siis on ikkagi see põhjus!?

Ootan huviga!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandan "ohvtopiku" pärast, aga eelnevalt on mitmed inimesed ses teemas öelnud, et algul ära toidulisandeid tarbi. Mis on selle põhjuseks, kas see on algajale pigem kahjulik, pigem nati kasulik, aga mitte piisavalt, et sellele raha kulutada või ei anna ta mingit effekti algaja puhul? Ja see pole esimene teema, kus ei soovitata algul midagi tarbida, mis siis on ikkagi see põhjus!?

Ootan huviga!

Ütleme nii,et kulutatud raha ja saadud kasu suhe on algaja puhul üsna väike. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandan "ohvtopiku" pärast, aga eelnevalt on mitmed inimesed ses teemas öelnud, et algul ära toidulisandeid tarbi. Mis on selle põhjuseks, kas see on algajale pigem kahjulik, pigem nati kasulik, aga mitte piisavalt, et sellele raha kulutada või ei anna ta mingit effekti algaja puhul? Ja see pole esimene teema, kus ei soovitata algul midagi tarbida, mis siis on ikkagi see põhjus!?

Ootan huviga!

Loe nüüd seda sõna veelkord:toidulisand.

Ehk siis,on vajalik sel juhul,kui ei saa vajalikke aineid tavatoidust piisavalt.Üldjuhul ei ole algaja lihtsalt võimeline nii suurte koormustega treenima,et tekkiks vajadus lisade järele.

Ja minu arust on lisandid ka suurepärane reserv,kui areng aeglustub või hoopis peatub.

Ehk siis,kõigepealt toitumine korda ja lisad käiku siis,kui tõesti LISA vaja on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandan "ohvtopiku" pärast, aga eelnevalt on mitmed inimesed ses teemas öelnud, et algul ära toidulisandeid tarbi. Mis on selle põhjuseks, kas see on algajale pigem kahjulik, pigem nati kasulik, aga mitte piisavalt, et sellele raha kulutada või ei anna ta mingit effekti algaja puhul? Ja see pole esimene teema, kus ei soovitata algul midagi tarbida, mis siis on ikkagi see põhjus!?

Ootan huviga!

mul on selline tunne, et osadel, kes kohe, ilma toitumisest midagi teadmata, lisandeid tarbima hakkavad, tekib nendest sõltuvus, ei suudeta enam nendeta treenida, kuigi tegelikult on tavatoit kõige alus. niiet võta aeglaselt, õpi toituma. tihti ei arvestata sellega, et kui tahad lihaskasvu ja trennis käia, pead ka toidu hulka suurendama. käiakse küll trennis, aga ikkagi piirdutakse 3 tavalise toidukorraga, kus tihti on kõike liiga vähe

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et siis põhiline oleks esialgu rasvakihi saamine? Olen kuulnud, et kõhnadel inimestel ei tulegi lihased eriti esile ja et lihas kasvab rasva "najal".... ons see tõsi?

Suur aitähh kõigile...

See on tõsi kellel rasva on sellel lihas saab tulema treeningul!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, ega ma enda ärast küsinudki, mul pole küll põhjust mingeid lisandeid tarbida, kaalun 185cm juures 105-110kg, ok väike magu on ka ees, a see selleks :ph34r: Eesmärk polegi kulturisti välimus, pigem lihtsalt siia-sinna sentimeetreid juurde saada ja jõunäitajaid parandada! Tahtsin teada lihtsalt, miks ei soovitata lisandeid!

Teemasse niipalju, et enamus on minu arust ära öeldud, võta varu aega, kiiresti ära küll tulemusi looda ja ära liiga suurte raskustega ka rahmeldama hakka, paned oma tervise eluks ajaks p....e pole vaja Sulle vigast kätt, jalga, selga, eriti seepärast, et ronisid jõusaali kuna inimesed Su välimuse kallal nokkisid! Kindlasti, kui võimalus on, kasuta treeneri abi, hakkavad tulemused kiiremini tulema! Ja söö nagu loom ;)

Head pugimist ja head kangi kangutamist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas mitte koormus selgroole (kükid,jõutõste) põntsu kasvule ei pane kui inimene on kasvueas?

liiga suur koormus paneb seljale põntsu igas vanuses

nooremad peaks aga eriti tehnikale ja puhtusele ning tunnetamisele rõhuma

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on tõsi kellel rasva on sellel lihas saab tulema treeningul!!

Kust nii kindlad teadmised?! :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×