Jump to content
rookie5

Tõsiselt masenduses...:(

Recommended Posts

Tere!

Mul on ausalt öeldes suur masendus ja alaväärsuskompleks oma keha üle. Ma olen 186 cm pikk ja kaalun 71 kg- nagu öeldakse; pikk ja peen, nagu sitaseen. Teinekord ei julge päikese käes isegi särki miaha võtta kuna kõik näevad minu keha. Söömise kohapeat ma ei kurda- ma söön hommikul 2-3 röstsaia, lõunal söön natukene rohkem ja siis õhtul söön kõige rohkem. Biitsepsi ümbermõõt on kõigest 28 cm, reie ja säärelihaseid pole peaaegu et märgatagi, lisaks sellele paistavad roided välja. Rasvakihti absoluutselt ei tundu olevat. Kõik mu sõbrad narrivad mind, et ma sobiksin väga hästi naismodelliks ning küllap võidaksin järgmise American's next topmodel'i tiitli :lol:.... Tõsine masendus tekib selliseid solvanguid kuulates. Ma pole kunagi jõusaalis käinud. Olen mänginud pallimänge ja neid mängides saan aru, et füüsiline vorm on ikka väga nigel. Äkki oskaksite teie mind aidata?

Missugust treeningkava peaksin kasutama? Ise arvan et Algajate kava(2) oleks suhteliselt jõukohane.

Keerulisem probleem on raskustega. Kumb on tähtsam, kas see kui teen seeriad korralikult ära, või raskuste suurus?

Tahaks midagi manustada ka, mis aitaks kasvatada lihast (vaatasin FAST CREATINE 100% Pure Creatine). Kas peaks veel midagi kasutama, et tulemused kiiremini väljapaistma hakaksid?

Ma loodan, et keegi oskab mind aidata või välja pakkuda mida ja kuidas ma peaksin tegema...

Aitähh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis tähendab hommikul kaks-kolm röstsaia, lõunal rohkem ja õhtul kõige rohkem? Hakka normaalselt sööma ja treenima. Pole Sul esialgu, vähemalt minu arust, mingeid lisandeid vaja, eriti veel, kui sa varem üldse trenni teinud pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa võid treenida nii kõvasti kui tahad aga massi ilma õige toitumiseta ei tule. Hommikul 2 röstsaia on väga vähe. Soovitan süüa piima-, muna- ja lihatooteid(va pihvid, viinerid), riis, kartul, puuviljad . Päevas ürita ca 4-5 korda süüa. Uuri ka ise foorumit ja siinseid artikleid, saad väga palju toitumise kohta teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mul on ausalt öeldes suur masendus ja alaväärsuskompleks oma keha üle. Ma olen 186 cm pikk ja kaalun 71 kg- nagu öeldakse; pikk ja peen, nagu sitaseen. Teinekord ei julge päikese käes isegi särki miaha võtta kuna kõik näevad minu keha. Söömise kohapeat ma ei kurda- ma söön hommikul 2-3 röstsaia, lõunal söön natukene rohkem ja siis õhtul söön kõige rohkem. Biitsepsi ümbermõõt on kõigest 28 cm, reie ja säärelihaseid pole peaaegu et märgatagi, lisaks sellele paistavad roided välja. Rasvakihti absoluutselt ei tundu olevat. Kõik mu sõbrad narrivad mind, et ma sobiksin väga hästi naismodelliks ning küllap võidaksin järgmise American's next topmodel'i tiitli :lol:.... Tõsine masendus tekib selliseid solvanguid kuulates. Ma pole kunagi jõusaalis käinud. Olen mänginud pallimänge ja neid mängides saan aru, et füüsiline vorm on ikka väga nigel. Äkki oskaksite teie mind aidata?

Missugust treeningkava peaksin kasutama? Ise arvan et Algajate kava(2) oleks suhteliselt jõukohane.

Keerulisem probleem on raskustega. Kumb on tähtsam, kas see kui teen seeriad korralikult ära, või raskuste suurus?

Tahaks midagi manustada ka, mis aitaks kasvatada lihast (vaatasin FAST CREATINE 100% Pure Creatine). Kas peaks veel midagi kasutama, et tulemused kiiremini väljapaistma hakaksid?

Ma loodan, et keegi oskab mind aidata või välja pakkuda mida ja kuidas ma peaksin tegema...

Aitähh!

Esmalt annan Sulle soovituse, mida ilmselt ka kõik teised selle foorumi kasutajad annaksid-kasuta otsingut.

Aga kuna Su näol on tegemist sellel alal absoluutse algajaga, siis annan mõned vihjed, millest lähtuvalt end harima hakata.

Kiireid tulemusi ei maksa loota, kui kavatsed kasvatada lihast. Rasva osakaalu tõstmine on muidugi palju hõlpsam, kuid seda eesmärgiks omaette ei tasuks võtta. Üritades kasvatada lihast ja toitudes vastavalt, kasvab tõenäoliselt rasvaprotsent kehal nagunii.

Kindlasti on paigast ära Su toitumine, nii et uuri seda asja, lisaks treeningu ja puhkamisega seonduvale.

Lisaks sellelt lehelt võetud treeningkavale võiksid hankida endale ka adekvaatse toitumiskava. Ja kindlasti pööra tähelepanu puhkamisrežiimile-maga 8-10 h-d.

Ole aktiivne ja loe asja kohta.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommiku söök on Sul täitsa null ju tegelt. Tore, et soojaks tegid aga SAI, hmmmm......... Ma hommikuti ei jõua täitsa ärkvelgi olla, kui juba mugin hommikusööki. Number üks päeva alustamisel!!! Vahest ajab tühi kõht mind üles.

Muudetud kasutaja ebyem poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisandid jäta kindlasti välja.

Arvan et peaksid lihtsalt alustama selle algajate kavaga, siis juba näed isegi mis edasi saab. Pead lihtsalt algust tegema.

Sooritus peaks olema puhas, raskustele ei pea nii väga mõtlema, on vaja et jaksaksid harjutuse õigesti sooritada.

Kui toitumiskava ei taha tellida, siis lihtsalt uuri siin otsingust et mis teised söövad, foorumist on väga palju läbi käinud erinevaid toitumisvariante, mis on kasulik ja mis ei ole nii kasulik.

Muudetud kasutaja rantel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahta maksimaalselt kiirelt ja pühendunult olukorrale reageerida, siis võib personaaltreeneri omale palgata, see on kulukas, aga nii saad vast kõige effektiivsemalt tulemusi.

Kui aga mure niisuur pole, et maksimaalselt selelle pühenduda, siis võiks lihtsalt toitumiskava ja treeningkava tellida interneti teel ja seda järgida.

Juba esimese 5-6 nädala pärast peaks olema märgatavaid muutusi, kehale tekivad nähtavale väiksed lihasmügarikud siia-sinna. Proovi järgi kui ei usu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seeriad ikka täis amplituudiga, tasa ja targu, 8-12 kordust seerias, oleks nö põhja ladumiseks mõistlik. Kindlasti ei ole treenituse võtmekarakteristik biitsepsi ümbermõõt :lol:, ikka kogu kehale vaja tähelepanu pöörata. Kehatüübi geneetika vastu muidugi ei saa, aga see ei välista kuigivõrd veel treenimise vajalikkust.

Edu!

A.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis põhiline oleks esialgu rasvakihi saamine? Olen kuulnud, et kõhnadel inimestel ei tulegi lihased eriti esile ja et lihas kasvab rasva "najal".... ons see tõsi?

Suur aitähh kõigile...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et siis põhiline oleks esialgu rasvakihi saamine? Olen kuulnud, et kõhnadel inimestel ei tulegi lihased eriti esile ja et lihas kasvab rasva "najal".... ons see tõsi?

Mis mõttes "rasva najal"?

Ja tulevad ka kõhnadel inimestel lihased esile kui neid treenida ja õigesti toituda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
... Söömise kohapeat ma ei kurda- ma söön hommikul 2-3 röstsaia, lõunal söön natukene rohkem ja siis õhtul söön kõige rohkem ...

just söömise koha pealt peaksidki kurtma. sellise info põhjal eeldan, et sul on see ikka väga korrast ära - umbes, et hommik 2-3 saia, lõunal natuke rohkem, 4-5 saia ja õhtul 8 saia.

minu soovitus oleks minna jõusaali ja konsulteerida treeneriga - nii treeningu kui ka kindlasti toitumise osas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mul on ausalt öeldes suur masendus ja alaväärsuskompleks oma keha üle. Ma olen 186 cm pikk ja kaalun 71 kg- nagu öeldakse; pikk ja peen, nagu sitaseen. Teinekord ei julge päikese käes isegi särki miaha võtta kuna kõik näevad minu keha. Söömise kohapeat ma ei kurda- ma söön hommikul 2-3 röstsaia, lõunal söön natukene rohkem ja siis õhtul söön kõige rohkem. Biitsepsi ümbermõõt on kõigest 28 cm, reie ja säärelihaseid pole peaaegu et märgatagi, lisaks sellele paistavad roided välja. Rasvakihti absoluutselt ei tundu olevat. Kõik mu sõbrad narrivad mind, et ma sobiksin väga hästi naismodelliks ning küllap võidaksin järgmise American's next topmodel'i tiitli :lol:.... Tõsine masendus tekib selliseid solvanguid kuulates. Ma pole kunagi jõusaalis käinud. Olen mänginud pallimänge ja neid mängides saan aru, et füüsiline vorm on ikka väga nigel. Äkki oskaksite teie mind aidata?

Missugust treeningkava peaksin kasutama? Ise arvan et Algajate kava(2) oleks suhteliselt jõukohane.

Keerulisem probleem on raskustega. Kumb on tähtsam, kas see kui teen seeriad korralikult ära, või raskuste suurus?

Tahaks midagi manustada ka, mis aitaks kasvatada lihast (vaatasin FAST CREATINE 100% Pure Creatine). Kas peaks veel midagi kasutama, et tulemused kiiremini väljapaistma hakaksid?

Ma loodan, et keegi oskab mind aidata või välja pakkuda mida ja kuidas ma peaksin tegema...

Aitähh!

Sinupuhul pole mitte niivõrd tähtis see mis kava järgi treenida, vaid see mida ja kui tihti süüa.

Trenn peaks olema esmajärgus massi ja jõu kogumiseks, mida sinupuhul kindlasti ilma vastavalt toitumiseta loota ei maksa. marek.kalmus@mail.ee on mu aadress. Räägime kui soovid oma kehaga vastavad muutuseid hakata läbi viima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mul on ausalt öeldes suur masendus ja alaväärsuskompleks oma keha üle. Ma olen 186 cm pikk ja kaalun 71 kg- nagu öeldakse; pikk ja peen, nagu sitaseen. Teinekord ei julge päikese käes isegi särki miaha võtta kuna kõik näevad minu keha. Söömise kohapeat ma ei kurda- ma söön hommikul 2-3 röstsaia, lõunal söön natukene rohkem ja siis õhtul söön kõige rohkem. Biitsepsi ümbermõõt on kõigest 28 cm, reie ja säärelihaseid pole peaaegu et märgatagi, lisaks sellele paistavad roided välja. Rasvakihti absoluutselt ei tundu olevat. Kõik mu sõbrad narrivad mind, et ma sobiksin väga hästi naismodelliks ning küllap võidaksin järgmise American's next topmodel'i tiitli :lol:.... Tõsine masendus tekib selliseid solvanguid kuulates. Ma pole kunagi jõusaalis käinud. Olen mänginud pallimänge ja neid mängides saan aru, et füüsiline vorm on ikka väga nigel. Äkki oskaksite teie mind aidata?

Missugust treeningkava peaksin kasutama? Ise arvan et Algajate kava(2) oleks suhteliselt jõukohane.

Keerulisem probleem on raskustega. Kumb on tähtsam, kas see kui teen seeriad korralikult ära, või raskuste suurus?

Tahaks midagi manustada ka, mis aitaks kasvatada lihast (vaatasin FAST CREATINE 100% Pure Creatine). Kas peaks veel midagi kasutama, et tulemused kiiremini väljapaistma hakaksid?

Ma loodan, et keegi oskab mind aidata või välja pakkuda mida ja kuidas ma peaksin tegema...

Aitähh!

Mina soovitaxin proovida Hardgaineri treeningut. See treeningstiil on mõeldud just spetsiaalselt kõhnematele inimestele, kellel on lihasmassi lisamisega raskusi. See süsteem on tööseeriate tegemine u 85% 1RM juures (1RM=maksimum mis sa suudad suruda 1 korda, sellest võta siis 85% ja treeni selle raskusega nt 6 kordust). See on küll kõrge intensiivsusega, aga selle eest on vähem seeriaid (1-3); tavaliselt 1-2 korda nädalas. Raskusi lisatakse iga nädal(mina lisasin tavaliselt kangile 1,25 kilo iga nädal). Ning kui sa oled lisanud näiteks 2 nädalat pidevalt 1,25 kg ja tunned et raskus hakkab juba üle jõu käima, siis pead tegema intensiivsustsükleid. See tähendab siis alustamist uuesti väiksematest raskustest kuni uue 6 korduselise parima isikliku tulemuseni, ja nii edasi. Aga uuri ise täpsemalt google-st või www.bodybuilding-st Hardgaineri kavade kohta. Sa võiksid proovida ka püramiidi ja sinna sekka superseeriaid, mis minu puhul töötas väga hästi (olen nimelt sama kehatüübiga).Siin peaks ka selle kohta infot olema, ainult otsi! :lol:

Söögi koha pealt veel niipalju, Sa pead PALJU sööma(!). See ei tähenda et päevas 10 praadi, aga lihtsalt söö väiksemaid portsjone, aga mitu korda päevas (mina söön 6-8 väikest einet päevas).Nõustun sellega, et ära toidulisanditega väga kiirusta, eelista ikka tavatoitu. Ja nii Sinu kui minu puhul ei saa kiiretest tulemustest rääkidagi, Sa pead tulemuste nimel kõvasti tööd tegema. Igatahes soovin edu! :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

POSTIHIIR, ta võib praegu kõhn olla, aga see ei tähenda et hardgainer tüüp on !!! Ta pole kunagi treenind jõusaalis, sain nii aru, niisiis enne seda teada ei saa, mis tüüp olla võid.

ROOKIE5, selle koha pealt, kas pöörata tähelpanu raskustele või seeria puhtusele, vastaksin et mõlemad peaksid koskõlas. Maksimaalne raskus, kuid samas puhas ja tehniliselt korras treening. Kuid siiski, see võiks olla nii, kui pigem võiks algaja teha natuke väiksema raskusega, et õppida ära õige sooritus harjutustes. Kui sa kavatsed kuhugi jõusaali minna, siis küsi treeneri järgi, kes aitab sul tehnika korda sättida. Saaksid ka jõusaalis treenijate käest küsida, kuid vahest võiva nemadki eksida ja treener on kindlam, kes abistab ja juhendab.

Ja kindlasti on üks, mis jõusaali ja treenimisega kaasas käib - toitumine. Teised juba andsid sulle siin nõu. Kindlasti konstulteeri Marek Kalmusega. Usun, et saad asjaga hakkama, kui vaid pühendumust ja sihikindlust on.

Edu sulle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitan sul võimalikult palju ilma särgita inimeste hulgas viibida, kuni sa nende solvangutega ära harjud, või nad enam ei viitsi neid ütelda. Kadunud Ervin Abel oli ka suht sale mees, aga ma ei usu, et ta õhtud läbi põdes oma käsivarte ümbermõõdu pärast.

Lihast kasvata siis, kui sa tahad endale lihaselist keha ja sulle meeldib rauda tõsta, mitte sellepärast, et siis ei peaks teiste solvanguid kuulama. On veel palju spordialasid, kus lihased on suureks miinuseks, võibolla huvitab sind hoopis muu ala.

Sinu mure puhul on pigem vajalik teha väike enesanalüüs, mõelda sellele, kas sinu õnn oleneb liialt teiste arvamusest jne.

Ma olen päris veendunud, et mõni lihamägi teeks siia sarnase teema, et ta tahaks parem suhtleja olla, haritum olla, parema huumorisoonega olla.

Maailmas on palju sinule sarnase kehaga inimesi, keda absull ei koti teiste pilked, ma soovitan sul püüda rohkem nende moodi olla, mitte kujutleda, kuidas sul juukseid kammides särgikäis rebeneb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vana sa oled?Ma olin ka ennem jõusaalis käima hakkamist poolteist aastat tagasi 68kg ja 184cm, ei ütleks et ma teistest palju kõhnem olin, ma olin siis 16 aastane, alustasin algul ilma mingi kavata ja tegin suurte raskustega 2-3 kordust, nüüd ma olen 83kg ja rasvaprotsent on enam-vähem sama, sellises vanuses muidugi on kasv kiire nii pikkusesse, kui laiusesse, aga ma usun, et see suurte raskustega baasharjutuste tegemine oli hea algus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algajale ikka nii lühikesi seeriad suure raskusega teha ei soovitaks, sest see on suhteliselt ohtlik. Algajad ju tehniliselt õigesti sooritada harjutusi tavaliselt ei oska ja raskuse tunnetus esialgu puudub. Tasa ja targu peaks alustama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no mulle näitas treener ette, ta oli endine tõstja ja soovitas mul ka nii teha, alustasin ma alati tõstmisega, ehk siis tõstan kangi maast pea kohale, siis tegin kükke, rinnalt surumist ja jõutõmmet lõppu jäksasin ainult sõuda veel natuke.Muidugi ma varieerisin ka harjutusi kõvasti, asendasin neid ja tõstsin ümber, see oli selline oldschool jõusaal, kus masinaid polnudki, kuid selle-eest oli palju sangpomme, millest ma siiani puudust tunnen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

räägin siis omadest kogemustest natuke.

alustasin paar aastat tagasi, olin 193 ja 68... sai rahulikult tehtud ja mis oli minu viga üle aasta, et ei põõranud tähelepanud toiumisele...

eelmine suvi 5 kuud trenni ei teinud, olin füüsilise tööpeal, rääkimata korralikust toitumisest ja mass langes masendavalt umbes 67 peale...

novemris sain aru, et asi on mäda, andis ka füüsiliselt tunda. sai asi korralikult uuesti kätte võetud, trenn, toitumine, lisandid ja praeguseks 80 kilo olemas.

pika ja igava jutt point siis selles, et korralik toitumine ja regulaarne trenn on kõige võti!

ja kindlasti mitte ei tasu ennast häbeneda. mina ka 67 kilose poisina käisin rannas ilma probleemideta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav on lugeda teie jutte.. Ma olen Jõutõstja ja meil on ikka hoopis teine olukord. Enamus selle portaali kasutajaid soovib oma massi suurendada. Siis mul on olukord hoopis teine.. Ma küll tahan, et mu tulemused paraneksid aga loodan, et kaal jumalapärast ei tõuseks see, et ma 10 kg juurde võtan tähendab seda, et konkurensis püsimiseks pean ma nii kükis tõmbes kui ka surumises oma oma tulemust vähemlat 25 kg võrra parandama see teeb kogusummas juba 75 kg suhtelisel suur number..

Abipaljulae soovin edu ja kannatust. Näiteks tegin mina 2 esimest aastat trenni iseseisvalt, peale esimest võistlust sain ma alles treeneri. Soovitan sulle 3 trenni päeva nädalas jalg,rind, selg ja umbes 10 kordust seerias. Lisandeid pole kindlasti 1 aasta vähemalt vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul tahet ei ole siis ära hakka tegelema jõusaaliga sellepärast, et teised sõimavad .

Kõik inimesed polegi mingid põkad ütle neile kes norivad, et nad teavad ikka mis jõud ja jõusaal on ?

3x nädalas hakka tegelema ja enesekindlust varu endale juurde .

Toitumine tee alguses niipalju korda kui saad , piimatooted ja lihatooteid söö .

Jõusaalis ära tee koguaeg rinda sellejaoks vaata endale kindel treeningkava .

Okei edu sulle .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rookie5,hakka trenni tegema ja kui sul vähegi tahtmist,saad sa endale mõne aastaga jõulise ja laia keha.Alustades olin mina 173 pikk ja 49 kilo raske,biitseps oli kuskil 25 cm,nüüd pärast mõneaastast treenimist olen 183 pikk,kaalun 94 kilo ja biitseps on 43-44 cm.Usu endasse ja sa saavutad alati selle ,mida tahad.!!!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×