Jump to content
Aken

Kolmeks jaotatud kava

Recommended Posts

ma tahaks siinkohal küsida kas on parem teha trenni 4jaks jaotatud kava järgi nii et trennid on esmaspäev, teisipäev, neljapäev reede või teeb sama välja mis kolmeks jaotatud kava järgi käija?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma tahaks siinkohal küsida kas on parem teha trenni 4jaks jaotatud kava järgi nii et trennid on esmaspäev, teisipäev, neljapäev reede või teeb sama välja mis kolmeks jaotatud kava järgi käija?

sama vahe, kas joosta korraga 10km v 5km....koormus on suurem

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ärge aeroobse päevi unustage + puhkepäevad

Kuidas sel juhul oleks? Kas nii: esm trenn, teisip aeroobne, kolmap trenn, neljap puhkus, reede trenn, laupäev aeroobne, pühap puhkus. Või tehakse aeroobset lihtsalt trenni asemel (sest see ju ka rämedalt koormab). nt esm trenn, kolmap aeroobne, reede trenn, ülejäänud päevadel puhkus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas on väga vale kui aeroobne teha jõusaali otsa nii 30 minutit kui eesmärk on rasvapõletus?

Vastupidi - väga õige!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen kolmeks jaotatud kava niimoodi: esmaspäev trenn, teisipäev trenn, kolmapäev aeroobne, neljapäev trenn, reede trenn, laupäev - pühapäev puhkus või midagi kerget, aga mitte kangi. Iga nädal tuleb siis ühte gruppi teha esmaspäeval ja reedel. Taastub ilusasti ära küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vastupidi - väga õige!

Aga kas rasvapõletamisele on kasulikum tehe aeroobset enne trenni või peale ? Ise alustan treeningut 20-30 minutilise aeroobsega ning siis trenn raskustega plus lõpetuseks venitused. Aga ehk oleks siis kasulikum alustada soojendusvenitusetega ning lõpetada hoopis jooksmise ja rattaga? On siin mingit erilist vahet?

Tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sama vahe, kas joosta korraga 10km v 5km....koormus on suurem

Samas aga, võimalikult laiali jaoatud kavaga läheb vähem aega ja koormad end vähem ju! Teistpidi mõeldes jällegi - käid rohkem kordi nädalas. Jällegi koormab organismi, niisiis, kuidas võtta. Kas teha võimalikult laiali jaoatud kavaga korraga 45 minutit- 1 tund (nagu minul) või teed 3'ks jaoatud kavaga, millega läheb 1,5 tundi+... mina arvan et tähtis on pigem lihase koormamine, kui organismi üldine koormus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks Hugo Rivera 3-päevane split:

Day 1 - Chest/Back/Abs

Day 2 - Thighs/Hamstrings/Calves

Day 3 - Shoulders/Biceps/Triceps

Kuna suveaeg on enamjaolt käes, siis oma senise 4 päevase kava muudan üle 3 päevaseks, sest sellise kuumaga ei jõua lihtsalt nii palju rabada. Tõstan kavas kindlasti suve lähenedes aeroobse treeningu hulka. Igatahes kava tundus mulle täitsa asjalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas aga, võimalikult laiali jaoatud kavaga läheb vähem aega ja koormad end vähem ju! Teistpidi mõeldes jällegi - käid rohkem kordi nädalas. Jällegi koormab organismi, niisiis, kuidas võtta. Kas teha võimalikult laiali jaoatud kavaga korraga 45 minutit- 1 tund (nagu minul) või teed 3'ks jaoatud kavaga, millega läheb 1,5 tundi+... mina arvan et tähtis on pigem lihase koormamine, kui organismi üldine koormus.

aga seda ma ju väitsingi, et koormus on 4se splitingu puhul suurem, ehk siis koormus konkreetsele lihasele, mida ma ei täpsustanud, kuna oluline oli see, et suur vahe on sees, kas teed 4 x nädalas jõusaali või teed 3.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina teen kolmeks jaotatud kava niimoodi: esmaspäev trenn, teisipäev trenn, kolmapäev aeroobne, neljapäev trenn, reede trenn, laupäev - pühapäev puhkus või midagi kerget, aga mitte kangi. Iga nädal tuleb siis ühte gruppi teha esmaspäeval ja reedel. Taastub ilusasti ära küll.

Kindel, et see mida sina teed, on kolmeks jaotatud kava!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas on väga vale kui aeroobne teha jõusaali otsa nii 30 minutit kui eesmärk on rasvapõletus?

Nii pidavat rasvapõletus efektiivseim olema. Jõutreeninguga kulutab enamuse süsivesikutest ära. Trenni lõpus on neid piisavalt vähe, et organism kergelt aeroobse treeningu algul rasvapõletusele üle läheks. Samas on puuduseks jõutrenni lõpus juba ära kurnatud närvisüsteem(lihtsam ületreenitust saavutada).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindel, et see mida sina teed, on kolmeks jaotatud kava!?

kahtlustan küll, et on kolmeks jaotatud kava

E rind, biits, triits, käsivars

T jalg

K aeroobne

N selg, õlg

R rind, biits, triits, käsivars

L-P puhkus

E jalg

T selg, õlg

K aeroobne

N rind, biits, triits, käsivars

R jalg

L-P puhkus

E selg, õlg

T rind, biits, triits, käsivars

K aeroobne

N jalg

R selg, õlg

L-P puhkus

...ja sama asi uuesti

Mulle sobib väga hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millist aeroobset trenni teha kolmeks jaotatud kava kõrvale kord nädalas? Peaaeesmärk on massi koguda, siis vist jooksmine ei sobi eriti? Jalgrattasõit ei pidanud eriti hea olema, välja arvatud juhul kui väga ühtlase maastiku juures ei ela. Saalis rattaga vändata ka ei tahaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×