Jump to content
hehee

Ei higista trennis

Recommended Posts

Mis jama see on, et rassin kus tahes (jõusaal, aeroobika, jooksurada), väsitan ennast roppumoodi ära küll, aga ei higista. Siis ei ole suurt rasvapõletust ka loota?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pulssi oled mõõtnud? Rasvapõletus peaks kõige effektiivsemalt toimuma teatud pulsivahemikus.

(mul õnneks/kahjuks sellist "probleemi" ei ole, et ei higistaks. Kui trenni alguses soojenduseks u. 10 minutit ratast olen sõitnud, siis higi juba tilgub. Igatahes eimese harjutuse tegemise ajaks juba higi tilgub. :blink: )

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sel juhul uuri seda artiklit ka:

http://fitness.ee/main.php?main=artikkel&a...mp;bot=bot.blue

...

Järgmine intensiivsustsoon on nn. fitness tsoon. Töö intensiivsus selles tsoonis on 60-70% maksimaalsest SLS - st. Ka siin tsoonis läheb ca. 85% põletatud kaloritest rasvade arvelt, 10% süsivesikute arvelt ja 5% proteiinide arvelt.

Uuringud ja katsed on näidanud, et aeroobne treening selles intensiivsusvahemikus stimuleerib kõige enam rasvade mobiliseerimist ja põletamist. Mobiliseerimine tähendabki seda, et rasvhappe molekul “kisutakse” ladestunud rasvaraku küljest lahti ja vere vahendusel transporditakse ta lihasesse, mis teda energiaks kasutab.

Selles tsoonis on rasvade mobiliseerimise kiirus kõige suurem.

Kuna töö intensiivsus, võrreldes eelmise intensiivsustsooniga, on suurem, põletatakse selles tsoonis ka tunduvalt rohkem kaloreid. See tsoon on rasvapõletamiseks sobivaim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keha hakkab higistama siis, kui ta "arvab" et keha temperatuur on kõrge ja on vaja teda jahutada (higi jahutab keha)?

Jah nii ta on, higistamine on keha omadus kehatemperatuuri alandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis jama see on, et rassin kus tahes (jõusaal, aeroobika, jooksurada), väsitan ennast roppumoodi ära küll, aga ei higista. Siis ei ole suurt rasvapõletust ka loota?

Järelikult treeningu intensiivsus on madal, pead treenima kõrgemal pulsisagedusel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis jama see on, et rassin kus tahes (jõusaal, aeroobika, jooksurada), väsitan ennast roppumoodi ära küll, aga ei higista. Siis ei ole suurt rasvapõletust ka loota?

vähe vist pingutad ikka. see tõesti individuaalne, olen ka näind trennis väga lihastes meest kes ei higista.

mul omal aga hakkab higi jooksma juba enne soendust riiete vahetuseajal tavaliselt ja trenni lõpuks on riided läbimärjad-täielik vastand sulle

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järelikult treeningu intensiivsus on madal, pead treenima kõrgemal pulsisagedusel.

Sattusin seda vana postitust lugema. Endal oli sama lugu viimane kord trennis. Ei tekkinud pea mingit higi, kuigi mõnikord on tekkinud. Ja kas ikka PEAB treenima kõrgemal pulsisagedusel? Ma ei ole saanud regulaarselt trenni teha ning eile jõulusaalis kava tehes läks seega pulss ikka liiga kõrgele. (Kuni 150-160 l/min) Püüdsin siis enam pause teha. Kui ma nüüd oleksingi arvanud, et peab kõrgemalt pulsil seetõttu tegema, siis ma ilmselt poleks magada öösel saanud. On ka seda juhtunud, kui pulss liiga kõrgele lastud. Vbl on see higi asi kuidas kunagi kellelgi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei näe probleemi. Jõusaalis pole veel kordagi higi lahti saanud, kuigi pingutan nii, et pilt taskus. Näiteks jooksuga hakkavad esimesed higistamise tunnused ilmnema alles 30min jooksul, kuigi pulss on 150 peal. Rattaga sõites on veel hullem, suht kuumal suvepäeval võin 60km maha vändata ilma et naha märjaks saan. Samas ei ütleks et ma ei pingutaks või trennis nalja teeks, lihtsalt ei higista ja kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt ise higistan ka suht palju ja sõber, kellega trennis vahest käin, ei higista peaaegu üldse. Samas tähele pannud,et ta käib WCs ka selle võrra rohkem. Eks kui vett välja ei higista, siis tuleb see uriinina topelt kogustes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvapõletus peaks toimima 120-140 pulsivahemikus. Mina higistan ka, kuidas kunagi, aga püüan nii rassida, et saaksin oma pulsi nii kõrgele. Kahjuks on minul pulss kogu aeg madal, rahuseisundis ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks siinkohal,et kas higistamine sõltub ka soolade tarbimisest?Et loogilin olex ju,kui soolade tarbimine on väga madal,siis ei hoita enam kehas vett kinni-ühesõnaga plegi midagi higistada. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsiks siinkohal,et kas higistamine sõltub ka soolade tarbimisest?Et loogilin olex ju,kui soolade tarbimine on väga madal,siis ei hoita enam kehas vett kinni-ühesõnaga plegi midagi higistada. :ph34r:

Kuigi higi koosneb põhiliselt veest, võib higistamisega kaasneda ka soolade kaotus. Et higi sisaldab enamikku sooladest vähem kui vereplasma, ei põhjusta higistamine siiski soolade hulga vähenemist veres, välja arvatud juhud, kui vedelikukaotuse korvamiseks juuakse higist väiksema soolasisaldusega jooke.

Kui veevarud on näiteks varasema higistamise tõttu vähenenud, on organismi higitootmis- ja termoregulatsiooni võime häirunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna minu trenn ja toitumine on mulle soovitud tulemusi andnud, siis pole ma higistamisele või selle puudumisele enam mõelnud, kuigi olgu öeldud, et trennis ma endiselt ei higista. Higistan üksnes siis, kui ma millegipärast pabistan.

Teema taas päevakorda tõusmisega tuli mulle aga meelde üks minu mittehigistamise lugu. Läksime õega hiljuti ilusalongi ja võtsime mõelmad vettväljutava protseduuri. Mässiti meid mingite möginatega sisse ja keerati kilest kookonisse, kuhu jäeti vist nii pooleks tunniks. Kui õde, kes on minust ka veidi kogukam, kookonist välja võeti, ujus see veest, minu kookon ja nahk olid aga täiesti (!) kuivad. Kosmeetik naeris ja küsis, kas mul siis polegi vett sees. Ei ma osanud talle muud vastata, kui seda, et järgmine kord võtan masaaži :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga üldiselt kuidas selle higistamisega on? on see hea või halb kui peale rasket trenni särk läbimärg on? milleks kasulik, kahjulik? joon trenni ajal poolteist liitrit vett ära... enamasti lasen läbi brita endale seda vett ja valan pudelisse? peaks hakkama poevett mineraalidega ostma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks higistamine oleneb ka saali temperatuurist ja õhuringlusest. Jahedas ruumis, kus õhk liigub, ei hakkagi tihtipeale palav isegi jõutõmmet tehes.

Heh, viibisin hiljuti välismaal ja tegin kohalikega trenni (panen hiljem ka mõned pildid üles). Sooja oli nii 31 C (TTÜ spordisaal suviti on selle kõrval poisike). Kohalik oli imestunud, kui mitte õelda isegi natuke pahane, sest hetkega oli kangi pink läbi leotatud valge mehe kehamahladega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×