Jump to content
Kristelle

Kaalust alla ja vormi

Recommended Posts

Tere

Tahaksin teada kas sellest piisab? Kõik algas eelmise aasta operatsioonist, mille tagajärjle võtsin juurde oma kolm kilo ja peale selle aastast oppi võtsin ka oma 2-3 kilo juurde nüüd tahaks aga nendest lahti saada. Kõige suuremat muret teevad kõht, mis on opi tagajärjel muutunud selliseks nagu oleks sünnitanud või oleks rase ...ühesõnaga on punnis ja ei lähe vormi tagasi ja reied. Muidu olen ise 168cm pikk ...kaaluda tahaks kuskil 53-54 kg ...tean et kohe öeldakse et see on alakaal aga selles kaalus tunnen ennast kõige paremini ;)

Hakkasin toitmist jälgima oma nädal tagasi...tulemus on -0,5 kg mis on täiesti ok aga liikumist on mul vähe ning sellest nädalast hakkan ka trennis käima. T - spin fatburn ja K- bosu-fatburn... teistel päevadel kui vähegi ilma on käin rullitamas või jalutamas... Kas sellest peaks piisama või peaksin veel oma graafikusse mõne trennipäeva kirjutama???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

0.5kg nädalas on täitsa normaalne tempo. Trenn ei mängi väga suurt rolli. Teed trenni võid lihtsalt rohkem süüa, aga muidugi kui soovid rasvaprotsendi väga alla ajada, kulturisti tasemele, on lugu teisiti.

Kaalukaotamise vaatenurgast tee trenni nii palju, et siis jääksid kuskil 500 kaloriga miinusesse iga päev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikul eriti süüa ei taha aga noh minu toitumine näeb välja järgmine (kui trenni pole siis on ikka õhtusöök ka sest muidu on kõht jube tühi)

Kell 8:00 - puuvilja smuuti 0,25 l

Kell 9:00 - 125g riisipuding, tee , puuvili

kell 10:30 - mingi puuvili

kell 12:00 - lõuna (kuidas kunagi aga tavaliselt on kartul või puder + lihakaste või lihtsalt liha + toorsalat)

Kell 14-15 vahel - puuvili või väike jogurt

Kell 17:00 - trenn

Kell 19:00 - midagi kerget mida kodus juhtub olema.

Tean, et see pole kõige parem toidusedel aga lihtsalt rohkem ei lähe seda toitu sisse kui trenni teen ja kui ei tee siis suurest igavusest hakkangi näksima igasugu asju, mis pole õhtul just kõige targem tegu.

Kulturisti välimust ei taha aga hea oleks küll oma rasva protsenti ka vähendada :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah kohupiim mulle maitseb ja vbl tõesti on see nii et hommikul ei taha seetõttu süüa et on söödud õhtul.... sest eile õhtul ei söönud ma peale kella 19 enam midagi jõid vaid taimeteed. Ja hommikul oli tunda et kõht tühi aga sellegi poolest ei läinud rohkem sisse kui see puding ja puuvili.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See mure on paljudel, et olles harjunud hommikuti mitte sööma, tundub hommikune söök vastumeelne. Kuid nagu öeldakse, harjutamine teeb meistriks, st et harjutades ennast tasapisi hommikul järjest rohkem sööma, avastad varsti, et sööd hommikusööki sama suure isuga, kui igat muudki toidukorda.

Veel üks võimalus hommikul isu kasvatamiseks on selline, et kohe peale tõusmist sööd ära u 10 magusat rosinat või paar kuivatatud aprikoosiviilu. Seejärel pesed hambad, paned kohvi üles või pudru keema ning selleks ajaks, kui hommikusöök valmis (ca 10-15 minuti pärast), on su magu juba nö "üles ärganud" ning isu peaks olema parem, kui tavaliselt. See on muidugi individuaalne, kuid tavaliselt on nende peal töötanud, kes hommikuse söömisega kimpus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa ju valku peaaegu ei söögi, aina süsikad: puding, puuvili, puder jne. Kindlasti lisa igasse toidukorda midagi valgurikast: kodujuust, kohupiim, liha! Selle arvelt tarbi süsikaid vähem. Miks sa näiteks muna ei võiks hommikuti süüa? Rasvu peab kindlasti saama: natuke pähkleid v mandleid igapäev, salatile võid lisada oliivõli, hommikul võta kalaõli/kapsleid. Ja ära osta rasvatuid piimatooteid--see rasv seal ei tee sulle midagi halba. Hommikul söö üks päeva tugevaim toidukord, isegi siis, kui kõht ei ole tühi. Keha harjub sellega ja pikapeale läheb kõht tühjaks siis ka. Ja trennijärgne toidukord on kindlasti väga tähtis- siis võid lubada omale veidi rohkem süsivesikuid, kui muul ajal (va hommikul, mil võiksid süüa neid ka rohkem) ja kindlasti midagi valgurikast (näiteks riis või tatar+ mingi liha+salat)

Muide, ma ise eile näiteks sõin viimase korra kella 1 ajal öösel ja hommikusöök oli juba kl 9 ajal--ei olnud küll probleemi, et poleks alla läinud :blink: Harjutamine teeb meistriks!

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täna just sõingi tatart+liha+salati :rolleyes: ja nüüd õigisin ka ühe õuna sisse et jõuaks trennis ikka midagi teha. Peale trenni mõtelsin müslipatoonikese süüa. Kas see oleks ok? :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikul eriti süüa ei taha aga noh minu toitumine näeb välja järgmine (kui trenni pole siis on ikka õhtusöök ka sest muidu on kõht jube tühi)

Kell 8:00 - puuvilja smuuti 0,25 l

Kell 9:00 - 125g riisipuding, tee , puuvili

kell 10:30 - mingi puuvili

kell 12:00 - lõuna (kuidas kunagi aga tavaliselt on kartul või puder + lihakaste või lihtsalt liha + toorsalat)

Kell 14-15 vahel - puuvili või väike jogurt

Kell 17:00 - trenn

Kell 19:00 - midagi kerget mida kodus juhtub olema.

Tean, et see pole kõige parem toidusedel aga lihtsalt rohkem ei lähe seda toitu sisse kui trenni teen ja kui ei tee siis suurest igavusest hakkangi näksima igasugu asju, mis pole õhtul just kõige targem tegu.

Kulturisti välimust ei taha aga hea oleks küll oma rasva protsenti ka vähendada :blink:

Kle,loe õige see jutt läbi.

Mina su asemel vaataks toitumise põhjalikult üle.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täna just sõingi tatart+liha+salati :rolleyes: ja nüüd õigisin ka ühe õuna sisse et jõuaks trennis ikka midagi teha. Peale trenni mõtelsin müslipatoonikese süüa. Kas see oleks ok? :blink:

Peale intensiivset trenni võiksid hoopis maitsestamata kohupiima süüa, näiteks koos moosiga-- saad nii kiiresti imenduvaid süsikaid kui valku. Või osta omale mingi valgulisand (ise kasutan neid regulaarselt peale trenni juba mitmeid aastaid)

Batoonides on küll süsikaid, kuid liiga palju lihtsuhkruid, ja valku sa nendest oma lihaste jaoks ei saa. Ära nende puuviljadega üle ka pinguta--kui tahad, siis korra päevas hommikupoole pigem--neis on jällegi palju suhkruid.

Söö ka rohkem juur-ja köögivilja-need täitavad enne trenni kenasti kõhtu ja sisaldavad vähem kaloreid.

Ja Fredi artiklid tasub kindlasti läbi lugeda--olen ka ise tema teooriate austaja ja praktiseerija. Jutt on õige ja toimib edukalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale intensiivset trenni võiksid hoopis maitsestamata kohupiima süüa, näiteks koos moosiga-- saad nii kiiresti imenduvaid süsikaid kui valku.

Ma niisama küsin.Kui panna moosi juurde,milleks siis on vaja üldse maitsestamata kohupiima,võiks olla parem maitsestatud ja ilma moosita?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma niisama küsin.Kui panna moosi juurde,milleks siis on vaja üldse maitsestamata kohupiima,võiks olla parem maitsestatud ja ilma moosita?

No maitsestatud kohupiimas ei ole näiteks....maasikaid :blink: Kujuta ette, et sa sööd iga päev näiteks aasta otsa tavalist suhkruga maitsestatud kohupiima....Ja nüüd kujuta ette, et sööd kohupiima, millesse on lisatud kord maasika-, kord mustika-, kord mingit muud moosi. On ju vahe? Asi peab minu meelest ikka ka maitsema ja ei tohiks tekkida rutiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ostisin nüüd ka enda toitumiskava välja mis kunagi sai tehtud kuid kui hakkasin selle järgi sööma siis jätsin poole toidust järgi kuna kõht sai mega täis. Aga üritan nüüd seda uuesti järgima hakata aga väiksemate kogustega mille jõuan ka ära süüa.

Kuigi see ndl on juba väheke tulemusi näha -0,5 kg :rolleyes: , loodan , et olen õigel teel. Kuigi paha ndl vahetus on vahele tulemus kus on sünnipäev aga eks siis tuleb ka ennast kõvasti taltsudada....

Aga veel üks küss et kui ongi sünnipäev vahepeal kus süüakse ja juuakse, mis siis nt järgmisel päeval peaks tegema natuke vähem sööma või? (vabandan ette rumalate küsimuste pärast) :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle jääb arusaamatuks, et kusagil foorumi teemas räägiti, et rasvapõletus peaks olema pulsiga 120, nii, et saad sõbraga juttu ajada. Samas artiklis "kuidas rikkuda vorm ja kahjustada tervist" räägiti, et see on kõige kahjulikum. Veel räägitakse seal sellest, et üle kahe korra nädalas ei maksa aeroobset teha :blink: ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle jääb arusaamatuks, et kusagil foorumi teemas räägiti, et rasvapõletus peaks olema pulsiga 120, nii, et saad sõbraga juttu ajada. Samas artiklis "kuidas rikkuda vorm ja kahjustada tervist" räägiti, et see on kõige kahjulikum. Veel räägitakse seal sellest, et üle kahe korra nädalas ei maksa aeroobset teha :blink: ...

Seal oli kirjas, et treeningut allpool aeroobset läve (u 120-130 l/min) ei tasu üle kahe korra nädalas teha, mis on igati mõistetav, kui me räägime tüüpilisest kulturismitreeningust (massiperioodil). Kahjulikuks nimetati seda, kui sa hakkad seda madala intensiivsusega aeroobset iga päev tegema. Samas oli ju öeldud, et jõutreeningut ikkagi tuleb kombineerida aeroobsega, lihtsalt ei tohiks ainult madala intensiivsusega aeroobset teha, vaid lisaks teha ka intervalltreeningut/kardiotreeningut anaeroobse läve läheduses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ostisin nüüd ka enda toitumiskava välja mis kunagi sai tehtud kuid kui hakkasin selle järgi sööma siis jätsin poole toidust järgi kuna kõht sai mega täis. Aga üritan nüüd seda uuesti järgima hakata aga väiksemate kogustega mille jõuan ka ära süüa.

Kuigi see ndl on juba väheke tulemusi näha -0,5 kg :lol: , loodan , et olen õigel teel. Kuigi paha ndl vahetus on vahele tulemus kus on sünnipäev aga eks siis tuleb ka ennast kõvasti taltsudada....

Aga veel üks küss et kui ongi sünnipäev vahepeal kus süüakse ja juuakse, mis siis nt järgmisel päeval peaks tegema natuke vähem sööma või? (vabandan ette rumalate küsimuste pärast) :blink:

Pean sind kurvastama,aga sünnipäevaroogadest tuleb sul eemale hoida!:rolleyes: Preagu,kui oled alles algusfaasis ja pole nõ. seda rütmi veel kätte saanud,on see eriti raske, aga kui oled sellega hakkama saanud siis oled tubli töö juba ära teinud. Jätka samas vaimus. See 0.5kg on täiesti rahuldav kaalulangus. See näitab,et oled piisava kiirusega kaalu kaotanud. Sellist asja ära küll tee,et sünnipäevaõhtul mugid end kui hamster täis ja järgmine päev lased ainult leiba ja vett. SUNNI ennast ja siis näed ka TULEMUSI. Nii,kuidas oled vaeva näinud,nõnda saad ka tulemusi:)

Kõvat iseloomu ja edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uurisin juba mis sünnipäeva menüüs on :rolleyes: ning seal palju juurikadi ja liha nii et saan süüa aga jah siiski mõõdukalt.. Kuigi ndl hakkab mööda saama ja vaatan oma söögi isu siis ega palju enam eriti ei lähegi...kui ports käes ega siis rohkem ei tahagi.

Aga kuidas ikka selle aeroobse treeninguga on siis ??? No aeroobses trenningus oli mul pulss enamus aega 135- edasi (bosus) spinnis oli alates 110 ...edasi. See peaks ju normaalne olema või?? :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No maitsestatud kohupiimas ei ole näiteks....maasikaid :blink: Kujuta ette, et sa sööd iga päev näiteks aasta otsa tavalist suhkruga maitsestatud kohupiima....Ja nüüd kujuta ette, et sööd kohupiima, millesse on lisatud kord maasika-, kord mustika-, kord mingit muud moosi. On ju vahe? Asi peab minu meelest ikka ka maitsema ja ei tohiks tekkida rutiini.

Mina tavaliselt maitsestan oma kohupiima veel ka kondenspiimaga,väga hää tuleb :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No on käes reede. olen koguaeg jäginud mida suust sisseajan ja eile trenni päeva polnud , päev nagu ikka õhtul sõin ka sellist kerget toitu nagu riis kana ja krevettidega ning lisasin ka muna sinna, kohe oli see 0,5kg tagasi mis maha võtsin.....MIS MA VALESTI OLEN TEINUD??? :blink::rolleyes::lol::lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No on käes reede. olen koguaeg jäginud mida suust sisseajan ja eile trenni päeva polnud , päev nagu ikka õhtul sõin ka sellist kerget toitu nagu riis kana ja krevettidega ning lisasin ka muna sinna, kohe oli see 0,5kg tagasi mis maha võtsin.....MIS MA VALESTI OLEN TEINUD??? :blink::rolleyes::lol::lol:

Rahune nüüd maha.See su pool kilo võib vabalt juurde tulla ka vee sisaldusest organismis.Samuti võis organism kasutada puhkepäeva varude taastamiseks - sa ju alustasid toitumiskava?No organism loodab,et tuled "mõistusele",et jätkad vanaviisi, :lol:

Ja sa ikka kaalud end hommikuti,enne sööki?Ja iga päev ühel ajal?

btw,mina sinu asemel võtaks esmaste järelduste tegemiseks pikema tsükli - no nädal ntx.

Ja veel.Soovitaks nüüd ära mõõta oma rasvaprotsendi ja strateegilised mõõdud,et pärast võrrelda.Rasv ju kaalub vähem ja võtab rohkem ruumi.Ja kui rasvaprotsent ja vööümbermõõt ikka vähenevad,kuigi kaal püsib,siis pole ju kah häda midagi.Ei ole kaal ainus näitaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×