Jump to content
rait000

küürus selg..

Recommended Posts

mida teha küürus seljaga...ammusest ajast juba sepik seljas...kõndides saan selja ikka ilusti sirgeks ajada enamvähem ..aga ei suuda istuda koguaeg sirge seljaga ja siis tuleb ull küür selga...peeglist on suht jube vaadata oma selga..et mis harjutusi peaks tegema ja kas on võimalik küür täiesti terveks ravida või saab seda ainult vähendada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan sul hakata tegema HARJUTUSI ,MIS tugevdavad kõhulihaseid.Minul oli ka varem selg küürus,kõik naersid mul üle ,aga kui hakasin tegema kõhulihaseid ,siis kadus küür ära.Samuti soovitan sul tegema hakata ka selja sirutajaid,kuna siis lood sa omale justkui kaitsva korsetti ümber talje.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõhtu treenin kolm korda nädalas..aga mitte väga suure koormusega..

Aga ku kaua sa oled kõhtu treeninud?Ja kas selga ka treenid?Ma mõtlen alaselga,mitte tiibasid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no kõhulihased on mul tugevad..mingi aastake olen pidevalt treeninud..aga enne seda paar aastat rahulikumalt..alaselga teen kord nädalas jõutõmmet...alaselg mul veel nats nõrk ,seda pole ma kaua just treeninud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki on aga asi hoopis selles,et sa ei hoia ise oma rühti? ;) Lased selja küüru?Kui nii,siis proovi mõnda aega hoida,siis saab see sul juba harjumuseks ja hoiad seda ilma pingutuseta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale jõutõmbe tegemist on selline tunne, et selg on hästi sirge. ;)

rüht ei sõltu ainult seljalihastest, kui istudes vaagna asendit korrigeerida, siis pead palju vähem selga pingutama. Liiguta vaagnaluu ülemist otsa ette ja sabakonti taha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina arvan, et peaksid rõhku panema nii ala- kui ka ülaselja lihastele. alaselg hoiab keha sirgena, ülaselg hoiab õlad taga. lisaks arvan, et sa ei saa ka ilma kõhu treeninguta, kõht on nagu kere stabilisaator - kui see on nõrk, siis tekivadki probleemid. kindlasti treeni ka kogu keha ja kui vähegi võimalik, siis ürita treenida ilma tõsterihmata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

enamusel, kellel on rühiprobleemid, on ikkagi küür, ehk siis eesmised lihased on eelisarenenud.

seda on ka täiesti tavalisel inimesel võimalik jõusaalis saavutada.

niisiis, tasakaalustatud treening ja ürita ennast õige rühiga harjutada.

ujumist soovitaks ka, aga just võimalikult erinevaid stiile+selili

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsterihmal on oma kindel eesmärk! See aitab seljavaegusi ennetada, mitte vastupidi. Kui kuskil on ilmunud mõni teaduslik artikkel tõstevöö vastunäidustusest halva rühi korral, siis tutvuks sellega hea meelega isegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

loodame et ajapikku läheb asi paremaks..seljale pööran suurt tähelepanu...selg areneb praegu normaalselt...ja eks ma üritan hoida ennast võimalikult sirgena..alaselg on mul sirge nii nagu peab aga õlad on ees ja ülaseljast läheb alles kõveraks...suudan ennast sirgeks ajada ilusti külll aga sirgelt koguaeg hoida ei saa ja unustan ennast..sellega olen enamvähem harjunud juba et kõndides koguaeg selg sirgena hoida..aga eks paistab,selg areneb ja loodame et ka rüht paraneb..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan et ei saa t2pit2hti kasutada.

Olen sama yle elanud ja minul soovitati kindlasti suur r6hk panna sellisele harjutusele nagu T6mbed kangiga v k2sikutega ,ettekallutatult. Ja veel kindlasti rinnalihaseid venitada palju. Eks polnud kyll v2ga suurt usku aga ikkagi proovisin ja nyyd on mulle paljud tulnud ytlema et, n2en parem v2lja ja selg hakkab juba ilmet v6tma. Eks ma lihtsalt annan soovituse aga soovitan proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Spordiga saab rühti parandada seljal asuvaid lihaseid arendades. Põhilised tähelepanu vajavad on trapets, tagumised õlalihased, seljalailihased ja lihased, mis jäävad lailihase ning õlalihaste vahele. Teine oluline komponent on ülekehalise venivuse, elastuse arendamine, sest rühti võivad paigast kiskuda päris palju lihased kehal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsterihmal on oma kindel eesmärk! See aitab seljavaegusi ennetada, mitte vastupidi. Kui kuskil on ilmunud mõni teaduslik artikkel tõstevöö vastunäidustusest halva rühi korral, siis tutvuks sellega hea meelega isegi.

1)Sa ei kasuta tõsterihma, tõstes suuri raskusi?

Toitumise ja treeningu guru Chris Aceto seletab, et sel mündil on kaks poolt: "Kui sa ei kasuta tõstevööd kui tõstad suuri raskusi, siis on suur oht end vigastada, kuna see toetab kõhu ja alaseljalihaseid - tasakaalustades seda kohta. Aga on see point, et kui inimesed alustavad treeninguid koos vööga, siis ei kasvata nad neid stabiliseerivaid lihaseid ja nii suureneb vigastuste oht, mida tugevamaks muutuvad teised lihased. Ehk teisisõnu: kasuta tõstevööd ainult rasketes seriates võimalike vigastuste vältimiseks.."

( http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=1637 )

selle lausega peaks olema kõik õeldud, mida ma oma postuses mõtlesin. tean paljusid, kes terve trenni vältel käivad ringi vöö peal. ei ole eriti tark tegu mu meelest. kui vööd kasutada, siis ikka maksimumide korral või teatud ahrjutustes, kus pinge seljale suurem ja vigastuseoht kergem tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On olemas ütlus, et küürakat parandab ainult haud.

Rühivigasid on võimalik parandada jõusaalis, aga anatoomiliste iseärasuste suhtes on sul õigus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×