Jump to content
ylr

Hüppevõime ja sprindikiiruse arendamine

Recommended Posts

Selleks on sporditedust kindlaks teinud terve rida harjutusi...mine raamatukokku ja võta sealt kergejustiku lektüüri...Kreatini kasutavad pea kõik sportdialad, male vist mitte, käll aga kabe kuna seal on liigutused palju käbedamad 8-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Olen suur korvpallifänn ja samas käin ka jõusaalis. Mind huvitab, mis harjutustega saaks oma hüppevõimet efektiivselt treenida. Praegu olen lühikest aega ainult kangiga kükke teinud. Loodan lugejate abile. Ette tänades, Hannu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Säärt tee muidugi jõusaalis ja just pikemad seeriad annavad hüppevõimet juurde!Kuigi kõige rohkem ma soovitax sul mõni hüppeprogramm läbi teha....ntx airalert...mulle andis see umbes 30cm hüpet juurde!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marek Kalmus kirjutas, et poolkükist sirutusega üleshüpped peaksid aitama. Kuidas seda üleshüpet täpselt tegema peaks, kas raskusi tuleb ka kasutada? Äkki härra Kalmus leiab aega mulle vastata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alusa 15-20-test seeriatest ja ühes trennis kuni 5 seeriat. Nii tee 2x nädalas. Järgmisel nädalal tõsta kordused 30-neni. Jätka samuti kuni suudad seerias taha 60-70 hüpet. Kui sõitsin ratast, siis ettevalmistus perioodil just nii tegin ja hüppevõime paranes oluliselt. Minule oli seda vaja, et trekil 1km. sõites oleks stardikiirendus max võimas. Proovi, mina ei olnud tol korral ainuke kelle hüppevõme taoliselt treenides oluliselt paremaks muutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka kõva kossu fänn ja suht lühike. Enda hüppevõimet parandasin 3 lihtsa harjutusega: esitex aitab hästi hüppenöör, hüpata eraldi mõlema jalaga, vaixelt ja ökonoomselt tõugates. Teiseks ja kolmandaks harjutusex olid kang õlal hüpped, nii kükkist üleshüpped kui ka sama moodi hüpates nagu hüppenööriga. Tegin 3 kuud nii trenni ja hüppevõime paranes kuskil 10 cm. Jõudu tööle. a ja hüppeid olex hea teha kui selga toetaks mingi vöö sugune asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hüppevõime arendamiseks on vaja arendada alajäsemete jõudu.Peamiselt kasutatakse hüpetel reie 4-pea lihast ja sääre 3-pealihast(loomulikult ka sääre eesmised ja reie tagumised lihased).Kõige effektiivsemateks hüppevõimet arendatavateks harjustusteks loetakse ekstensiivseid harjutusi(nt.sügavushüpped), aga selleks on vajalik väga hea eelnev lihaste jõutase.Harjutused jõumasinatel,harjutused kangiga (mitte hüppeid), samm-,kaugus-,kolmik-,viisikhüpped,hüppenöör jmt.Unstada ei tohiks ka puhkust...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan tutvuda anatoomialase kirjandusega-m.triceps surae ekh maakeeli sääre kolmpealihas (koosneb m.gastrognemiusest ja m.soleusest).Jõudu tudeerimiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×