Jump to content
ebyem

PIIM!

Recommended Posts

Kui teraselt üldse keegi loeb, mis piima (ja ka muude piimatoodete) kohta kirjutatakse?Mis seal sees on ja mis tootega tehtud on? Kas on kujunenud välja oma lemmikud ja miks? Saan aru, et tahetakse rasvavaba jne, aga rasva vaba võib ju teha palju palju rohkem kahju inimesele, kui see (tegelikult hea) rasv piimas. Ei hakka ma siin pikemalt nendest hetkel kirjutama. Sooviks esmalt vastukajasid, kes mida tarbib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joon ka 2.5 % piima, kuigi olen ostnud ka 1.5st. Muidu jooks ehk maapiima, aga maal tädi alati hoiatab, et ega linnainimese kõht ei kannata rammusat maapiima:) Nii et panen seda maal olles vaid tilgakese kohvi peale.

Mis puudutab aga teisi piimatooteid, n. jogurteid, siis söön neid hea meelega, kuigi üks miinus neil on- need on niiii magusaks tehtud, et vahel läheb lausa süda pahaks ja igasugune isu kaob ära. Ükskord lausa nautisin maitsestamata jogurtit:)

Pudingid maitsevad nagu liim.

Muidu lemmikud on Ekstra kodujuust hapukoorega, kindlat jogurtilemmikut ei ole.

Muudetud kasutaja trennineiu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poes käies peab alati olema tähelepanelik. Tihti proovitakse inimesi lollitada. Ükspäev ostsin karbi kalapulki. Pakendil suurelt SALMON ja ilus lõhefilee pilt oli ka. 13 eeki 250g. Kodus lugesin luubiga pisikesi kirjusid tähekesi pakendi tagaküljel - lõhe sisaldus 5% :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piimast on kujunenud viimase kümne aasta jooksul üsna terav vaidlusobjekt. Osad väidavad, et piim on saatanast ja sellest tuleks eemale hoida. Nad toetuvad väidetele, et kaseiini seedumisel tekivad organismis ohtlikud keemilised ühendid. Lisaks olevat piim lastel peamiseks allergiate tekitajaks. Inimese immuunsüsteem ei olevat võimeline lehmapiimaga hästi kohanema. Piimavalgutalumatus puudutab küll ainult teatud gruppi inimesi, kelle jaoks võib ülemäärane piimakogus isegi eluohtlik olla, aga mis olla halb ühele, olla halb ka kõigile teistele :D . Järgmine häda on seotud piimasuhkruga, aga eks laktoositalumatusest on kõik ilmselt isegi kuulnud. Veel tuuakse piima esile kui mitmete vähkhaiguste tekitajat ja osad uuringud ütlevad sama ka Parkinsoni tõve kohta. Siis pajatatakse veel pikalt ja laialt piimarasvast, mis on kõrge kolesteroolisisaldusega jne. Ülejäänud inimesed jätavad selle teadusudu üldse kõrvale ja ütlevad lihtsalt, et piim on looduse enda poolt loodud imetajatele universaalseks toiduaineks, mille najal uued väikesed maailmakodanikud tükk aega elavad ja kasvavad. Looduse looming ei saavat olla vale. Seda kinnitavad ilmselt ka paljud teie hulgast, kes ohtralt piima joovad ja väga tugeva tervisega on. Muidugi võib välja tuua ka kümneid teaduslikke põhjendusi, miks piim on hädavajalik toiduaine. Minule iseenesest sümpatiseerivad kõik teooriad, mis põhinevad looduse algupäral, sest Loodus on inimese valmis meisterdanud ja tema juba teab, mis on õige ja mis vale. Rafineeritud suhkur, keedusool, alkohol jne on näited sellest, mida inimene ise oma lauale on toonud ja nagu me kõik teame, on nad põhjustanud palju pahandust. Piima võiks selle taustal rohkem usaldada. Kellel on piimatoodetega probleeme, siis tuleb lihtsalt hoolikamalt valida, sest vastavaid piimatooteid on tänapäeval pea iga probleemi puhuks. Got milk?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

SUURMEES, kes on suur mees ka praegu on kunagi öelnud: "Piim on laste jaoks, mina joon õlut."

Ma just ka päris pisike enam ei ole aga joon nii piima kui õlut.)

Tegelikult on piim igati hea ja kasulik, samas ei ole piim jook vaid eelõige ikka söök. Umbes nagu lahja proteiinijook. Piim pudru juurde sobib igati hästi, samuti sobib piim kartuli ja kohupiimaga. Kindlasti ei sobi piim kokku söögikorraga kus on liha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

enamasti 2,5 ja 3,5 , samuti joon köike petti ja keefiri vähemalt liitri vöi kaks päevas ,peale igat trenni olen viimasel ajal rasvatut piima vötnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen ka suur piimatoodete sõber.

Mina olen piimavastastelt veel seda kuulnud, et piima ei ole soovitatav juua kuna see seedib kaua ja on suureks koormaks meie seedesüsteemile (kõige pealt peab ta kõhus käärima minema ja siis saab hakata toimetama vms.).

Mida sellest arvate?

Mina olen igatahes rohkem hakanud jooma keefirit. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söön peaaegu kõiki piimatooteid, va. mõned lääged jogurtid. Piim on ehtne maapiim ja läheb iga toidu juurde va. supp. Piima läheb päevas tavaliselt 1l-2,5l.

Muudetud kasutaja painkiller poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle piim maitseb. Eriti soe piim... mmmm... Kahjuks on mul probleeme madala hemoglobiiniga veres ja arst soovitas vähem piima juua, kuna see pidavat rauda välja viima. Jogurtid ja muud hapendatud piimatooted olevat selles suhtes paremad, nii et üritan siis rohkem neid tarbida. Üldse lugesin veel, et minu veregrupiga inimesed ei tohiks eriti piimatooteid tarbida... aga mulle maitsevad need ja niisiis ma nii karmilt siiski asja ei võta. Piima joon umbes tassi päevas, mõnikord rohkem/mõnikord üldse mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joon 2.5% piima. Vahest ostan ka maapiima, ei oska öelda, kui suure rasvaprotsendiga too on, kuid tundub mitu korda rasvasem, kui poe 2,5% piim.

Ja kui juba kogustele jutt läks siis 1,5-2 L läheb ikka päevas.

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

alma piim vist oli,sinses pakis.head kogemused. tere piim juba värske kuupäevaga peaaegu vana,aga see sinises pakendis olen piima joonud realiseerimisajast 3 päeva hiljem ja maitse erinevust küll ei ole

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
alma piim vist oli,sinses pakis.head kogemused. tere piim juba värske kuupäevaga peaaegu vana,aga see sinises pakendis olen piima joonud realiseerimisajast 3 päeva hiljem ja maitse erinevust küll ei ole

ma jõin lonksu mingit piima, mis oli 3 päeva realiseerimisajast üle, vastik maitse oli. pärast 1-2 nädala jooksul juues värsket piima, oli tunda seda sama vastikut maitset.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×