Jump to content
Doughboy

Lihasmassi kasvatamine ja kiiruse säilitamine

Recommended Posts

Tere!

Mul oleks vaja juurde saada ~5 kg juuli lõpuks,kuna siis tiitli võistlus.

Hetkel kaalun 71kg ja võistluskaal seal 76kg.Ala nimelt vabamaadlus.Kuid kõige selle juures ei tohi ma kiirust kaotada.

Kui mõtekas oleks hakata kasutama kreatiini?Või on hoopis mingeid muid ja paremadi võimalus.

Treeningkava: Esmaspäev: Maadlustreening ; Teisipäev: Jooksmine ja jõutreening ; Kolmapäev: Maadlustreening ;Neljapäev: tavaliselt mängin korvpalli(Või peaksin selle korvpalli asendama mingi muu tegevusega ) ja teen peale seda jõudu ; Reede: jooksmine ja jõutreening ; Laupäev: tavaliselt võistlused ja Pühapäev : puhkus.

P.S Mis vahe kreatiinil ja proteiinil? (Vanus mul 17)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mul oleks vaja juurde saada ~5 kg juuli lõpuks,kuna siis tiitli võistlus.

Hetkel kaalun 71kg ja võistluskaal seal 76kg.Ala nimelt vabamaadlus.Kuid kõige selle juures ei tohi ma kiirust kaotada.

Kui mõtekas oleks hakata kasutama kreatiini?Või on hoopis mingeid muid ja paremadi võimalus.

Treeningkava: Esmaspäev: Maadlustreening ; Teisipäev: Jooksmine ja jõutreening ; Kolmapäev: Maadlustreening ;Neljapäev: tavaliselt mängin korvpalli(Või peaksin selle korvpalli asendama mingi muu tegevusega ) ja teen peale seda jõudu ; Reede: jooksmine ja jõutreening ; Laupäev: tavaliselt võistlused ja Pühapäev : puhkus.

P.S Mis vahe kreatiinil ja proteiinil? (Vanus mul 17)

Kreatiin tekib energiavahetuse käigus maksas, neerudes ning ka kõhunäärmes ja on liha koostisosaks.Organismi enda kreatiini varust (90-140g) on ladestunud 95% skeletilihastes. Organism vajab päevas umbes 2g kreatiini, mille organism lõpuks kreatiniini kujul uriiniga väljutab. Nimetatud kreatiini kogus taastatakse: 1g sünteesitakse organismi poolt , ning ülejäänud 1g saadakse toidust. Kreatiini leidub üksnes loomsetes toiduainetes, eelkõige lihas.

Proteiin e. valk. Valgud on unikaalsed ja asendamatud toitained ning pikaajalised valguvarud meie organismis puuduvad. Valkude asendamatus võrreldes teiste toitainetega avaldub nende rohketes ja erilistes ülesannetes inimorganismis.

Toiduvalkude bioloogiline väärtus sõltub nende aminohappelisest koostisest. Aminohapped jagatakse asendatavateks ja asendamatuteks, millest viimaseid organism ise ei tooda ja sellepärast tuleb neid saada toiduga. Valgud, mis sisaldavad kõiki aminohappeid organite ja kudede valkude sünteesiks, on täisväärtuslikud valgud.

Nad sisalduvad loomsetes toiduainetes: piimas, lihas, munades, kalas. Nende valkude omastatavus on kõrge, ligikaudu 90 %.

Taimsetes toiduainetes leiduvad valgud ei sisalda kõiki asendamatuid aminohappeid või sisaldavad neid ebapiisavas koguses. Seepärast nimetatakse neid mittetäisväärtuslikeks. Nende omastatavus on väiksem, ligikaudu 60 %.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mul oleks vaja juurde saada ~5 kg juuli lõpuks,kuna siis tiitli võistlus.

Hetkel kaalun 71kg ja võistluskaal seal 76kg.Ala nimelt vabamaadlus.Kuid kõige selle juures ei tohi ma kiirust kaotada.

Kui mõtekas oleks hakata kasutama kreatiini?Või on hoopis mingeid muid ja paremadi võimalus.

Treeningkava: Esmaspäev: Maadlustreening ; Teisipäev: Jooksmine ja jõutreening ; Kolmapäev: Maadlustreening ;Neljapäev: tavaliselt mängin korvpalli(Või peaksin selle korvpalli asendama mingi muu tegevusega ) ja teen peale seda jõudu ; Reede: jooksmine ja jõutreening ; Laupäev: tavaliselt võistlused ja Pühapäev : puhkus.

P.S Mis vahe kreatiinil ja proteiinil? (Vanus mul 17)

Aga miks sa pead võistluskaalu ülemise piiri juures olema, kas mõni kilo kergem ei või olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks sa pead võistluskaalu ülemise piiri juures olema, kas mõni kilo kergem ei või olla?

Kuna Eesti MV tegin -76kg siis pean tiitlivõistlustel seal kaalus tegema.Eesti paneb igasse kaalu iga kaaluklassi parima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mul oleks vaja juurde saada ~5 kg juuli lõpuks,kuna siis tiitli võistlus.

Hetkel kaalun 71kg ja võistluskaal seal 76kg.Ala nimelt vabamaadlus.Kuid kõige selle juures ei tohi ma kiirust kaotada.

Kui mõtekas oleks hakata kasutama kreatiini?Või on hoopis mingeid muid ja paremadi võimalus.

Treeningkava: Esmaspäev: Maadlustreening ; Teisipäev: Jooksmine ja jõutreening ; Kolmapäev: Maadlustreening ;Neljapäev: tavaliselt mängin korvpalli(Või peaksin selle korvpalli asendama mingi muu tegevusega ) ja teen peale seda jõudu ; Reede: jooksmine ja jõutreening ; Laupäev: tavaliselt võistlused ja Pühapäev : puhkus.

P.S Mis vahe kreatiinil ja proteiinil? (Vanus mul 17)

Kuna sinu põhialaks on siiski maadlus, siis nii lühikese aja jooksul ei ole võimalik kehakaalu suurendada ainult lihaste arvelt, enamuse kehakaalu tõusust annaks rasvkude. Uuringud näitavad, et kreatiini tuntav mõju avaldub ca 80 % kasutanutest. Kreatiin seob organismis vett ja vaevalt sa tahaksid kehakaalu tõusu ainult vee arvelt. Kui õigesti planeerida treeninguid ja toitumist, on võimalik suurendada kehakaalu nii, et sa ei kaota kiiruses ja võidad ka jõunäitajates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna sinu põhialaks on siiski maadlus, siis nii lühikese aja jooksul ei ole võimalik kehakaalu suurendada ainult lihaste arvelt, enamuse kehakaalu tõusust annaks rasvkude. Uuringud näitavad, et kreatiini tuntav mõju avaldub ca 80 % kasutanutest. Kreatiin seob organismis vett ja vaevalt sa tahaksid kehakaalu tõusu ainult vee arvelt. Kui õigesti planeerida treeninguid ja toitumist, on võimalik suurendada kehakaalu nii, et sa ei kaota kiiruses ja võidad ka jõunäitajates.

Tänud.

Aga ehk oskaksite veel öelda, kuhu peaksin ma pöörduma ,et saada õige treeningkava ning toitumismenüü.

Sain ma kreatiini kasutamise kohta õigest aru, et see mõju pikema aja peale ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×