Jump to content
rainisk

Kehaehituse tüüp.

Recommended Posts

Mure/küsimus siis selles, et ei oska oma kehatüüpi määrata.

Olen 183 cm pikk ja kaalun ~70 kg.

Endomorf-vähe lihast, palju rasva

Ektomorf-vähe lihast, vähe rasva

Endomesomorf-palju, lihast palju rasva

Mesomorf- palju lihast, vähe rasva

Kas tüübid on sellised?

Kui on, siis ma ei suuda määratleda kas olen mesomorf või endomesomorf. Nimelt lihast ikka on. Ülakehal (seljal, käsivarrel, rinnal) ja reitel rasva üldse ei ole, samas kõhul ja reitel on selline keskmine "polster" peal. Nii on olnud nii kaua kui mäletan.

Ette tänades !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole mõtet asja keeruliseks ajada

Endomorf - paks, põssa, pekinägu, rasvarull jne.

Ektomorf - kondine, kleenuke, kõhna jne.

Mesomorf - turske, ambaal, põkk jne..

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mesomorf:Kehatüübile iseloomulik. Hästi arenenud lihaste ja sportliku figuuriga kehatüüp. Tal on suhteliselt peenike piht, ilusad käelihased, õla- ja puusavöö on proportsionaalselt võrdsed või puusad natuke kitsamad. Optimaalselt liikudes ja tervislikult süües kummitab teda harva kaalumure. Nende ainevahetus on loomulikult üpris kiire ja organismis töödeldakse rasv enamasti lihasmassiks, kuna mesomorfid on suhteliselt suure kondiga. Nende keha on loodud liikuma. Nad on head sportlased või peavad lihtsalt füüsilisest aktiivsusest lugu. End lõdvaks lastes ei pea mesomorf eriti figuuri pärast pabistama, sest hea vorm püsib ka trennis käimata üpris kaua.

Ys. Laia6lgne ja lihaseline.

Endomorf:Kehatüübile iseloomulik. Lühikest kuni keskmist kasvu, kaldub ülekaalulisusele. Endomorfi õla- ja puusavöö on tavaliselt laiad, talje kogukas, mis tekitabki ümara kehakuju. Aeglase ainevahetuse tõttu salvestab tema organism toiduenergiat rasvana tunduvalt rohkem kui teiste kehatüüpide oma. Endomorfid kipuvad end vähem liigutama, neile meeldib palju magada. Ideaalse vormi saavutamiseks ja hoidmiseks tuleb jälgida küllaltki rangelt toitumisrežiimi ja korrapäraselt treenida.

Ys. pehme ja yheylbaline.

Ektomorf: Kehatüübile iseloomulik. Veidi poisilik figuur, puusad ja õlad on enam-vähem sama kitsad, talje ei eristu eriti puusavööst. Ektomorf ei võta kaalus juurde. Tema väike keha on nagu tuumajaam, mis on päeva jooksul võimeline kulutama tohutult energiat. Lihaseid ja ka rasva on kehas vähe. Teda iseloomustavad liikuvad liigesed ja hea painduvus. Nõrkade skeletilihaste tõttu esineb neil sageli rühivigu.

Tavaliselt sööb ektomorf teiste kehatüüpidega võrreldes ülipalju või valesti, kuid on ikka peenike. Ta on võimeline sööma nõrkemiseni pastat või ka ainult jänesetoitu.

Pikad jalad ja k2ed, k6hn.

Vast oli abi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No vähemalt enda kehatüübi suutsin ära määrata-mesomorf.Aga küsijal on tõenäoliselt mesomorfne kehatüüp,see ,et pisut on pekki kõhu peal,ei ´tee sind veel endomesomorfiks,kuna mõningal määral peabki inmsel rasvkudet kehal olema,muidu hakkab külm. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole mõtet asja keeruliseks ajada

Endomorf - paks, põssa, pekinägu, rasvarull jne.

Ektomorf - kondine, kleenuke, kõhna jne.

Mesomorf - turske, ambaal, põkk jne..

IRW, ma olen AMBAAL ja PÕKK :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas selle teooria järgi saavad inimesed ka muutuda ühest kehatüübist teiseks?

M6ni ektomorf v6ib p2ris mesomorfi moodi olla p2rast pikki vaevarikkaid treeninguid, kuid p6him6tteliselt siiski mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mesomorf:Kehatüübile iseloomulik. Hästi arenenud lihaste ja sportliku figuuriga kehatüüp. Tal on suhteliselt peenike piht, ilusad käelihased, õla- ja puusavöö on proportsionaalselt võrdsed või puusad natuke kitsamad. Optimaalselt liikudes ja tervislikult süües kummitab teda harva kaalumure. Nende ainevahetus on loomulikult üpris kiire ja organismis töödeldakse rasv enamasti lihasmassiks, kuna mesomorfid on suhteliselt suure kondiga. Nende keha on loodud liikuma. Nad on head sportlased või peavad lihtsalt füüsilisest aktiivsusest lugu. End lõdvaks lastes ei pea mesomorf eriti figuuri pärast pabistama, sest hea vorm püsib ka trennis käimata üpris kaua.

Ys. Laia6lgne ja lihaseline.

Endomorf:Kehatüübile iseloomulik. Lühikest kuni keskmist kasvu, kaldub ülekaalulisusele. Endomorfi õla- ja puusavöö on tavaliselt laiad, talje kogukas, mis tekitabki ümara kehakuju. Aeglase ainevahetuse tõttu salvestab tema organism toiduenergiat rasvana tunduvalt rohkem kui teiste kehatüüpide oma. Endomorfid kipuvad end vähem liigutama, neile meeldib palju magada. Ideaalse vormi saavutamiseks ja hoidmiseks tuleb jälgida küllaltki rangelt toitumisrežiimi ja korrapäraselt treenida.

Ys. pehme ja yheylbaline.

Ektomorf: Kehatüübile iseloomulik. Veidi poisilik figuur, puusad ja õlad on enam-vähem sama kitsad, talje ei eristu eriti puusavööst. Ektomorf ei võta kaalus juurde. Tema väike keha on nagu tuumajaam, mis on päeva jooksul võimeline kulutama tohutult energiat. Lihaseid ja ka rasva on kehas vähe. Teda iseloomustavad liikuvad liigesed ja hea painduvus. Nõrkade skeletilihaste tõttu esineb neil sageli rühivigu.

Tavaliselt sööb ektomorf teiste kehatüüpidega võrreldes ülipalju või valesti, kuid on ikka peenike. Ta on võimeline sööma nõrkemiseni pastat või ka ainult jänesetoitu.

Pikad jalad ja k2ed, k6hn.

Vast oli abi...

Suured tänud :) .

IRW, ma olen AMBAAL ja PÕKK :lol:

Tudust ainult põkid ja mesomorfid tulevadki :lol: .

kas selle teooria järgi saavad inimesed ka muutuda ühest kehatüübist teiseks?

See on hea küsimus jah, aga ma ei usu. Päris-päris väiksena olin küll suht "ümmargune", aga no see oli ikka üle kümne aasta tagasi ja lapsed ongi ikka sellised. Täiskasvanud inimesel ju kehatüüp küll muutuda ei saa, ega õlad väljaarenenud skeletetiga inimestel enam laiemaks ei lähe näiteks. Või kuida "ümarad" endomorfid järsku ektomorfideks muutuvad? Rasvaprotsenti saab alandada ja lihaseid kasvatada, kuid kui endomorf ennast käest laseb, muutub ikka selliseks nagu enne ju. Aga ma pole loomuliklt 100% kindel.

Igastahes suur tänu kõigile, jõudsin ka järeldusele, et olen mesomorfse kehatüübiga. :)

Päikest !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
M6ni ektomorf v6ib p2ris mesomorfi moodi olla p2rast pikki vaevarikkaid treeninguid, kuid p6him6tteliselt siiski mitte.

Kuidas liigitada Argo Ader, kellel lihasmassi oleks aga skeleti poolest pole siiski soositud? (kitsad õlad näiteks)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas liigitada Argo Ader, kellel lihasmassi oleks aga skeleti poolest pole siiski soositud? (kitsad õlad näiteks)

selleks peab vaatama pilte sellest ajast,kui Ader veel ei tegelenud kulturismiga. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest see jaotus on iganenud, liigselt lihtsustav ja praktikas raskesti kasutatav ning võimalik (see on lihtsalt oletus praegu, mul pole aega ja viitsimist mingeid artikleid läbi kammima hakata praegu) et lihtsalt vale.

Edit 1:

Lugege ise:

Somatotüüpidest Wikipedias - See on wikipedias, seega see peab olema tõde:)

Edit 2: ebyem, sul on ilus kõht.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selleks peab vaatama pilte sellest ajast,kui Ader veel ei tegelenud kulturismiga. :lol:

P2ris puhtaid tyype ei ole. Argo (ei tunne teda isiklikult ja ma loodan, et siiski tean, keda te silmas peate) tundub mulle ektomorfi baasiga olevat. Kui palju tal mesomorfi m6jutusi on ja millise vaevaga ta endale ysnagi korraliku muskulatuuri on saanud... J22n vastuse v6lgu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ikke hää on olla mesomorf.sööd vähe või palju,ikka kasvab lihas edasi. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei suuda ennast ikka kuidagi ära määrata :lol:

Puusa vöö suht lai ja õlgu üritan muidugi laiemaks ajada..

Nädalas teen jõusaali 4 korda + käin jooksmas vabadel päevadel , et nagu laisk ei ole ?

Pikku on 178 cm :D , vanus 15 , et väga jumbu kah pole

Aga samas pole ka täiesti sportlik keha veel :lol: , eriti ümar nagu ka pole ( 5 vms cm pekki ikka kõhulihaste peal veel on )

Muudetud kasutaja Poiss73 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei suuda ennast ikka kuidagi ära määrata :D

Puusa vöö suht lai ja õlgu üritan muidugi laiemaks ajada..

Nädalas teen jõusaali 4 korda + käin jooksmas vabadel päevadel , et nagu laisk ei ole ?

Pikku on 178 cm :D , vanus 15 , et väga jumbu kah pole

Aga samas pole ka täiesti sportlik keha veel :lol: , eriti ümar nagu ka pole ( 5 vms cm pekki ikka kõhulihaste peal veel on )

Ma võin sind lohutada,15 aastaselt polegi veel võimalik täpselt määrata,määrata saab alles siis kui oled juba välja arenenud :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehatüüpi on tegelikult võimalik juba varem ära määrata kui 15 aastaselt.luusik on ikkagi inimestel erinev ja näiteks mesomorph on juba ka sellises vanuses teistest suurem lihaselisem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kehatüüpi on tegelikult võimalik juba varem ära määrata kui 15 aastaselt.luusik on ikkagi inimestel erinev ja näiteks mesomorph on juba ka sellises vanuses teistest suurem lihaselisem.

Lubage palun vastu vaielda. Ma siiski sooviks,et seda kommenteeriks mõni teadja, kas Oldman(nüüdse nimega ROtter) või Alan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, miks Oldman enam Oldman pole ? :lol:

Mul vastavad teadmised igatahes puuduvad. Niipalju tean et minu kehatüüp teistega võrreldes on lapsest peale põhimõtteliselt sama olnud. Ja kõigil, keda piisavalt tunnen, on umbes sama lugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, miks Oldman enam Oldman pole ? :D

Mul vastavad teadmised igatahes puuduvad. Niipalju tean et minu kehatüüp teistega võrreldes on lapsest peale põhimõtteliselt sama olnud. Ja kõigil, keda piisavalt tunnen, on umbes sama lugu.

Nimi meest ei riku, aga mees nime küll. :lol:

Ma lihtsalt võtsin oma sünnijärgse nime tagasi - äkki mõni tunneb tänaval ära ja ütleb "Tere!" :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×