Jump to content
Kriss86

jooksmine

Recommended Posts

Tere! :D Tahaksin teada et kui käia jooksmas kaalualandamise eesmärgil, siis millal ja kui palju peaks jooksma?Et ise hakkasin jooksmas käima 2 korda päevas:hommikul(3-4km)kell 06.30 enne söömist ja õhtul peale kooli(5km) kella 18-19 aeg.Ja jooksen siis sörkides mitte kiiresti ;) Ja siis seda ka et kas L-karnitiini tuleks võtta pool tundi enne jooksmist?Et see mõjuks trenni jooksul.

Mis te arvate selle kohta, on see norm? :lol:

Ette tänades kristina:))

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere! :D Tahaksin teada et kui käia jooksmas kaalualandamise eesmärgil, siis millal ja kui palju peaks jooksma?Et ise hakkasin jooksmas käima 2 korda päevas:hommikul(3-4km)kell 06.30 enne söömist ja õhtul peale kooli(5km) kella 18-19 aeg.Ja jooksen siis sörkides mitte kiiresti ;) Ja siis seda ka et kas L-karnitiini tuleks võtta pool tundi enne jooksmist?Et see mõjuks trenni jooksul.

Mis te arvate selle kohta, on see norm? :lol:

Ette tänades kristina:))

Ma pole küll asjatundja, aga mulle ei tundu eriti tervislik võtta hommikul kell 6 tühja kõhu peale L-karnitiini ja siis tühja kõhu pealt jooksma minna. Aga nagu ma ütlesin, pole asjatundja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Kaalu alandamisega on nii, et lisaks treeningule peab arvestama ka tavatoiduga. Ainult jooksmise ja L-karnitiini abil ei pruugi saavutada soovitud effekti, kui pärast trenni süüakse ära seapraad ja juuakse limonaadi peale. Mina käisin ka just jooksmas ja jooksin ajaliselt umbes 1 tunni parajat sörki vahelduvate kiirendustega. Jooksin spordisaalis ringiratast ja seljas oli mul pikk soe dress, et natuke rohkem higistaksin. Õhtul on mul veel 1 tund spinningutrenni ja pärast seda jõusaalitreening ning saun. Mul on vaja veel 1 kg alla saada ja seda kaalu hoida 2-3 nädalat võistlushooaja lõpuni. Söönud olen täna ühe õuna ja 300 grammi rasvata kodujuustu. Loomulikult on minu dieet väga äärmuslik, aga hetkel pidasin seda vajalikuks välja tuua, et lugejad mõistaksid kõige paremini, kuidas on võimalik ennast dieediga kõige hullemini piinata maksimaalse eesmärgi nimel. Kaalu alandamiseks oleks soovitav omale seada konkreetne eesmärk- mis kaaluni tahad kehakaalu alandada, sest kui puudub konkreetne eesmärk, siis puudub ka 100% motivatsioon. Jooksmisega on nii, et aja jooksul paratamatult koormused tõusevad ning tore oleks kui saad vahelduseks sõita ka jalgrattaga, tegeleda aeroobikaga jne. L-karnitiini kasutamine on individuaalne ja mina kasutan seda keskmiselt 3 korda päevas nii hommikul lõuna ajal kui õhtul normaalsetes kogustes enda jaoks.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsiks siin teemas, et mis oleks parim söök ennem jooksu. Kui süüa tavapärane hommikusöök(puder jne), siis ei suudaks küll kohe jooksma minna.

Tere Kaups!

Mina ei ole nüüd küll suur hommikujooksude spetsialist, aga kui olengi kaitseväe ridades sellise treeninguga kokku puutunud, siis oleme jooksmas käinud ikka kohe peale ärkamist ja enne hommikusööki. Peale hommikusööki pudrupommina ei tahaks küll jooksurajale ronida :lol:

Muudetud kasutaja vend vähk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsiks siin teemas, et mis oleks parim söök ennem jooksu. Kui süüa tavapärane hommikusöök(puder jne), siis ei suudaks küll kohe jooksma minna.

Hommikul enne jooksu kerge süsivesik ergutab ja annab särtsu ning kindlasti joo. Öö jooksul kaotad sa vett ning hommikul joostes kaotad veelgi: võimalikud tagajärjed on krambid ja täiesti niru enesetunne. Muidugi ära vahetult enne trenni joo suurtes kogustes, kuskil 15-20min enne õue minekut ning kui suudad veepudeliga ringi lipata, siis ka jooksu ajal on hea vahel sõõm või paar võtta.

Ise hommikuti tavaliselt mingi väikese puuvilja võtnud 15 min enne jooksu ja kusil 250-400ml vett kaaninud. Mõjub hästi! Jutt jällegi omast kogemusest ja minu puhul toimib hästi. Hüva jooksu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma siin eelmine kevad (jah, ei viitsi enam jooksmas käia), jooksma läksin hommikul, siis jõin klaasi viinamarjamahla enne jooksu, võttis suure nälja ära. Aga ma ei jooksnud ka kaalulangetamise eesmärgiga, kuigi ei kujuta hästi ette täitsa koriseva kõhuga jooksmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen kuulnud variante, et võetakse paar tsitruselist enne jooksu, kuna n sidrun pidi aitama rasvu lõhustada

ise seda ei harrasta, aga pidavat mõnes ringkonnas päris popp olema

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Kaalu alandamisega on nii, et lisaks treeningule peab arvestama ka tavatoiduga. Ainult jooksmise ja L-karnitiini abil ei pruugi saavutada soovitud effekti, kui pärast trenni süüakse ära seapraad ja juuakse limonaadi peale. Mina käisin ka just jooksmas ja jooksin ajaliselt umbes 1 tunni parajat sörki vahelduvate kiirendustega. Jooksin spordisaalis ringiratast ja seljas oli mul pikk soe dress, et natuke rohkem higistaksin. Õhtul on mul veel 1 tund spinningutrenni ja pärast seda jõusaalitreening ning saun. Mul on vaja veel 1 kg alla saada ja seda kaalu hoida 2-3 nädalat võistlushooaja lõpuni. Söönud olen täna ühe õuna ja 300 grammi rasvata kodujuustu. Loomulikult on minu dieet väga äärmuslik, aga hetkel pidasin seda vajalikuks välja tuua, et lugejad mõistaksid kõige paremini, kuidas on võimalik ennast dieediga kõige hullemini piinata maksimaalse eesmärgi nimel. Kaalu alandamiseks oleks soovitav omale seada konkreetne eesmärk- mis kaaluni tahad kehakaalu alandada, sest kui puudub konkreetne eesmärk, siis puudub ka 100% motivatsioon. Jooksmisega on nii, et aja jooksul paratamatult koormused tõusevad ning tore oleks kui saad vahelduseks sõita ka jalgrattaga, tegeleda aeroobikaga jne. L-karnitiini kasutamine on individuaalne ja mina kasutan seda keskmiselt 3 korda päevas nii hommikul lõuna ajal kui õhtul normaalsetes kogustes enda jaoks.

Edu!

Miks sa õuna sööd? Kas see tervislik dieedi juures või/ja kasulik või lihtsalt meeldib sulle?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine rasvapõletamise eesmärgil on kõige efektiivsem, kui selle kestus on 45min...1h, sest kusagil 30min (võin eksida numbriga) pärast jooksma hakkamist on kõik vabad süsivesikud ära tarbitud ning organism hakkab rasvast energiat ammutama, kuna tajub, et pingutuse kestus on pikaajaline. Rasvad on organismi eelistatuimad energiaallikad pika kestusega pingutuste tarvis.

Üks meetod on veel kohvi tarbimine. Kui võtta enne jooksu kohvi tühja kõhu peale, siis see stimuleerib närvisüsteemi tugevamini pingutama ning samas miskit pidi suunab organismi ümber rohkem rasvavarudest energiat ammutama (täpset suunamise ideed ei mäleta, kuna teooriat lugesin väga ammu, kuid ise kasutan vahest). Pärast jooksu on veel ca 1h rasvade põletamine energia ammutamise eesmärgil intensiivne - sel ajal tasub nälgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×