Jump to content
Sir

Kalamaksaõli

Recommended Posts

Tere!

Apteegis müüakse kalamaksaõli kapsleid, omega3 sisaldus väidetavalt 1 gramm, soovitatav kogus 1 tk päevas. Kas natuke vähe ei ole? Tuleks vedelal kujul kalamaksaõli otsida?

Peace!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Apteegis müüakse kalamaksaõli kapsleid, omega3 sisaldus väidetavalt 1 gramm, soovitatav kogus 1 tk päevas. Kas natuke vähe ei ole? Tuleks vedelal kujul kalamaksaõli otsida?

Peace!

1g on liiga vähe.. ise kasutasin ka neid, kuni HR Antson soovitas lõpetada see lollus ja võtta vedelal kujul ning 2 korda päevas.

Otsida pole vaja, astu apteeki ja osta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Apteegis müüakse kalamaksaõli kapsleid, omega3 sisaldus väidetavalt 1 gramm, soovitatav kogus 1 tk päevas. Kas natuke vähe ei ole? Tuleks vedelal kujul kalamaksaõli otsida?

Peace!

Apteegis on saada samuti ju vedelal kujul...kas siis tavalise maitsega või siis sidrunimaitselist!;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Apteegis on saada samuti ju vedelal kujul...kas siis tavalise maitsega või siis sidrunimaitselist!;)

väidetavalt on vahe, kas tegu on kalamaksaõliga või kalaõliga. See kapslites on nö kalaõli.. Aga puhas kalaõli pidi palju kallim olema ja pm ei pidanud seda eestis olemagi. Nii mulle rääkis tädi apteegis ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kapslites on mõlemat varianti. Kalaõli ja kalamaksaõli - nii rääkis mulle ka apteekritädi.

Kahjuks jah pudelis polegi enam enamus kohtades saada. Kõigepaelt sai sidrunimaitseline otsa ja nüüd on ka "ülimalt-paha-originaalmaitsega" otsas.

Peab vist tõesti jah lõhe kõhuäärt õlle kõrvale hakkama närima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mujal maailmas on suht tavaline see, et tavaline kalaõli ka pudelis on... ma ei saa aru miks eestis seda saada pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soolakala(punast) süües peaks ka juba kvaliteetset rasva andma?Või jääb väheseks?Ise söön aeg-ajalt lausa 200 gr. korraga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kapslites on mõlemat varianti. Kalaõli ja kalamaksaõli - nii rääkis mulle ka apteekritädi.

Kahjuks jah pudelis polegi enam enamus kohtades saada. Kõigepaelt sai sidrunimaitseline otsa ja nüüd on ka "ülimalt-paha-originaalmaitsega" otsas.

Peab vist tõesti jah lõhe kõhuäärt õlle kõrvale hakkama närima.

kui seda paha maitsega tahad siis võin suunata kus on... sidruni oma vajab pikemat otsimist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

www.raviminfo.ee on ka päris palju infi.

aga mis vahet on kalaõlil ja kalamaksaõlil?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole viitsinud veel süveneda sellesse, ei viitsi nii hilja ka foorumist otsida, aga milleks kalamaksaõli hea on?

Kala on kasulik toiduaine, sisaldades mitmeid inimorganismile vajalikke aineid ja vitamiine. Kala sisaldab 13-23% täisväärtuslikke valke, mida on paljudes kalades lausa 25% (anšoovis, tuunikala); sügisel on isegi räimes valku kuni 23%. Rasva sisaldus kõigub tugevalt 0,1-33%ni, mis sõltub kala liigist ja püüdmisajast. Rasvasemateks loetakse lõhelisi, heeringalisi, tuuralisi, tuunikala, skumbriat, makrelli. Üsna vähe on rasva tursas, hõbeheigis ja haugis. Äärmiselt kasulik kalarasv sisaldab suurtes kogustes A, D ja E vitamiine, mõnedes liikides ka B1 ja B2 vitamiini. Kala ja kalatooteid sisaldavad ka väga olulist Omega-3 – rasvhapet.

Kalas on rikkalik valik mineraalaineid (1-5%), kuhu kuuluvad kaalium, raud ja fosfor. Oluline on kalas mikroelement seleeni sisaldus, mis kaitseb inimorganismi vähirakkude arengu eest ja hoiab ära südameinfarkti. Kaaliumi sisaldus on suurem merekalades, mis on oluline mikroelement südamehaigetele. Kõik merekalad on rikkad joodist, millest meil rafineeritud toiduainete ajastul tihti vajaka jääb. Kalatoit on seega oluline kilpnäärme alatalituse all kannatavatele inimestele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et saada igapäevaselt vajalik 1 g oomega-3-rasvhappeid, tuleks süüa 50 g lõhet või 330 g krevette või 25 g heeringat või 500 g turska.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui seda paha maitsega tahad siis võin suunata kus on... sidruni oma vajab pikemat otsimist

Vajaks veits suunamist küll, raviminfo.ee näitab ainult kapslite elukohtasid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ostsin alles üleeile e teisipäeval Kalamaja apteegist uue pudeli Mölleri kalamaksaõli. Maksis 64.50.-

Mulle on kalamaksaõli päris maitsema hakanud nagu linaseemneõligi, on kohupiimaga väga hea.

Kõige odavam ja kasulikum on osta pudelis. Kapslites tuleb kallim ja ainus pluss on et kapslites ei tunne maitset ja vb on ka mugavam.

On olemas ka sidrunimaitselist Mölleri kalamaksaõli, mis on veidi kallim aga see-eest peaks paremini maitsema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ostsin alles üleeile e teisipäeval Kalamaja apteegist uue pudeli Mölleri kalamaksaõli. Maksis 64.50.-

Mulle on kalamaksaõli päris maitsema hakanud nagu linaseemneõligi, on kohupiimaga väga hea.

Kõige odavam ja kasulikum on osta pudelis. Kapslites tuleb kallim ja ainus pluss on et kapslites ei tunne maitset ja vb on ka mugavam.

On olemas ka sidrunimaitselist Mölleri kalamaksaõli, mis on veidi kallim aga see-eest peaks paremini maitsema.

kas kalamaja omas sidruni maitselist on v?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×