Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Võta jah 13 grammi insuliini :rolleyes:

Mõtlesin ikka 13 grammi toda suhkrut, mida nimetasid, mitte insukat.

Aga ma jään siiani arvamusele, et treeningjärgselt pole oluline mis paluke sisse süia. Võib olla küspsis, võib olla õun, või võib ka olla 100gr või 1000gr massilisajat, ei anna ükski neist paremat lihaskasvu ega rohkemat insuliini kui teised.

Et kui keegi viitsib lahti seletada, et on ikka küll oluline, mis pudi treeningjärgselt sisse süia, siis kuulaks huviga.

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga ma jään siiani arvamusele, et treeningjärgselt pole oluline mis paluke sisse süia. Võib olla küspsis, võib olla õun, või võib ka olla 100gr või 1000gr massilisajat, ei anna ükski neist paremat lihaskasvu ega rohkemat insuliini kui teised.

See on kõige absurdsem väide üldse :)

Põhimõtteliselt sa väidad et pole vahet mida sööd, insuliin eritub nii nagu ise tahab?

Siin sulle väike näide. Ilmselgelt on näha, et sukroosirikas (massilisaja) toit tõstab insuliini rohkem kui fruktoosi (su õun).

Suckale08_fig3_glucose_insulin_day.jpg

Lisaks on siit väga hästi näha, kuidas insuliin järgib vereglükoosi taset.

Ootan huviga, mida sa järgmiseks välja mõtled. Et tegelikult vereglükoosi hulk ei sõltu sisse söödud toidust:D?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõtlesin ikka 13 grammi toda suhkrut, mida nimetasid, mitte insukat.

Aga ma jään siiani arvamusele, et treeningjärgselt pole oluline mis paluke sisse süia. Võib olla küspsis, võib olla õun, või võib ka olla 100gr või 1000gr massilisajat, ei anna ükski neist paremat lihaskasvu ega rohkemat insuliini kui teised.

Et kui keegi viitsib lahti seletada, et on ikka küll oluline, mis pudi treeningjärgselt sisse süia, siis kuulaks huviga.

Aga sa tee proovi . Söö kaks kuud peale trenni üks küpsis ja järgmine kaks kuud näiteks proteiinijook koos süsivesikutega.Tee pilti kah ja kirjuta üles mida ja kui palju sa peale küpsist järgmisel toidukorral konsumeerisid.

Võibolla saad targemaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mahl ja kohupiim ei sobi kokku ka ju

Mis ajast nad kokku ei sobi?

Aga muidu enne trenni see mahl küll kohustuslik pole ja kohupiim samuti mitte kui mitte rohkem kui 2 tundi enne trenni oli korralik eine... kui pikem vahe sees siis tasub jah kohupiim hingealla tõmmata. Küll aga peale trenni mahl+kohupiim hea valik.

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis ajast nad kokku ei sobi?

Aga muidu enne trenni see mahl küll kohustuslik pole ja kohupiim samuti mitte kui mitte rohkem kui 2 tundi enne trenni oli korralik eine... kui pikem vahe sees siis tasub jah kohupiim hingealla tõmmata. Küll aga peale trenni mahl+kohupiim hea valik.

vahet pole kas on puuvili v6i puuviljast pressitud mahl,igaljuhul puuvilju koos teiste todiainetega ei ole hea,siis ei seedi korralikult 2ra ju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vahet pole kas on puuvili v6i puuviljast pressitud mahl,igaljuhul puuvilju koos teiste todiainetega ei ole hea,siis ei seedi korralikult 2ra ju?

Vot pole sellist asja kuulnud. Peale liha jah ei tasu puuvilju või leiba süüa - läheb käärima enne kui liha eest ära seedub. Aga puuvili(või mahl) + kohupiim(või mu valgurikas piimatoode) on elementaarne varjant koheselt peale trenni tarbimiseks.

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vot pole sellist asja kuulnud. Peale liha jah ei tasu puuvilju või leiba süüa - läheb käärima enne kui liha eest ära seedub. Aga puuvili(või mahl) + kohupiim(või mu valgurikas piimatoode) on elementaarne varjant koheselt peale trenni tarbimiseks.

täitsa õige jutt, loomsed ja taimsed valgud tuleks üldse eraldi süüa et seedimine parem oleks

ise sellist dieet juba 2-3 a teinud ja muutused on ikka tohutud, aga nojah see liiga pikk arutelu ja ei viitsi diskusseerida...

eks sinna dieedini leiavad tee kellel vaja on,

kas siis põhjuseks ülekaalulisus või allergiad

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida syya peale trenni,mida saaks tavaliselt toidupoest jne,kuna valku eraldi ma tellida ei saa,ema ei taha,et keemiat tarbin,kuigi r22gin talle,et see on looduslik.

Maagi Ekstra kodujuust maitsestamata jogurtiga, 300g tops, 41g valku/tops. Talleggi fileerull, 20g valku/100g. Muna. Kuid enne kui hakkad sisse ajama valku, veelgi enam, valgupulbreid, kontrolli et su rasvanorm tuleks päevas täis. Rasv on oluline hormoonsüsteemile ja kolesterool on vajalik testosterooni tootmiseks. Paljalt pulbritest toitudes oled kohe rasvapuuduses. Nii et vahele ikka ka tükk sealiha, head rasvast kala ka. Ja salatit oliiviõliga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täitsa õige jutt, loomsed ja taimsed valgud tuleks üldse eraldi süüa et seedimine parem oleks

ise sellist dieet juba 2-3 a teinud ja muutused on ikka tohutud, aga nojah see liiga pikk arutelu ja ei viitsi diskusseerida...

eks sinna dieedini leiavad tee kellel vaja on,

kas siis põhjuseks ülekaalulisus või allergiad

Kuidas see siis välja näeb? Liha kõrvale ei söö siis midagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täitsa õige jutt, loomsed ja taimsed valgud tuleks üldse eraldi süüa et seedimine parem oleks

Ma ei kujuta sellist einet kohe üldse ette. Olen elu aeg liha koos kõrvallisandite nagu juurviljade, riisi, makaronide, leiva, läätsede või muu taolisega söönud ja olen ilusti hakkama saanud. Isegi kui see on tõsi, ma arvan et ei juhtu midagi hullu kui sa sööd loomseid ja taimseid valke koos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täitsa õige jutt, loomsed ja taimsed valgud tuleks üldse eraldi süüa et seedimine parem oleks

ise sellist dieet juba 2-3 a teinud ja muutused on ikka tohutud, aga nojah see liiga pikk arutelu ja ei viitsi diskusseerida...

eks sinna dieedini leiavad tee kellel vaja on,

kas siis põhjuseks ülekaalulisus või allergiad

Valgud(taimsed,loomsed)+T2rkliserikkad süsivesikud ei sobi kokku

Valgud+rasvad ja 6lid ei sobi kokku

loomsed+taimsed valgus koos syya peax sobima kyll

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei kujuta sellist einet kohe üldse ette. Olen elu aeg liha koos kõrvallisandite nagu juurviljade, riisi, makaronide, leiva, läätsede või muu taolisega söönud ja olen ilusti hakkama saanud. Isegi kui see on tõsi, ma arvan et ei juhtu midagi hullu kui sa sööd loomseid ja taimseid valke koos.

ega ei juhtugi midagi hullu, see lihtsalt enesetunde küsimus vast, seal oli mingi 100 põhjust veel aga ei mäleta

enda peal vähemalt töötab, kõhugaasid 0 ja muud gaasid ka 0 kui õieti niimodi süüa, + ei ole rasket tunnet peale söömist

aga vastuseks kellegile et liha kõrvale midagi ei söö

siis liha kõrvale sobivad küll juurviljad ja värgid, et salatid üldiselt või midagi sellist,

ise võibolla isegi kahetsen et selle dieedini jõudsin sest nüüd väga raske lahti saada, sest kui nö enda jaoks ''valesti'' söön, siis kas liha koos riisi või makaronidega, siis hakkan tundma jälle seda rasket tunnet ja hakkab tekkima väsimus jne,

nende probleemide tõttu sinna dieedini jõudsingi, nüüdseks kõik need mured mis olid on lahendatud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ega ei juhtugi midagi hullu, see lihtsalt enesetunde küsimus vast, seal oli mingi 100 põhjust veel aga ei mäleta

enda peal vähemalt töötab, kõhugaasid 0 ja muud gaasid ka 0 kui õieti niimodi süüa, + ei ole rasket tunnet peale söömist

aga vastuseks kellegile et liha kõrvale midagi ei söö

siis liha kõrvale sobivad küll juurviljad ja värgid, et salatid üldiselt või midagi sellist,

ise võibolla isegi kahetsen et selle dieedini jõudsin sest nüüd väga raske lahti saada, sest kui nö enda jaoks ''valesti'' söön, siis kas liha koos riisi või makaronidega, siis hakkan tundma jälle seda rasket tunnet ja hakkab tekkima väsimus jne,

nende probleemide tõttu sinna dieedini jõudsingi, nüüdseks kõik need mured mis olid on lahendatud

Kui sööd sgamini ja mälud toidu täesti läbi, siis ei ole samuti rasket tunnet kõhus ja gaase mitte, omats kogemusest võin seda öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sööd sgamini ja mälud toidu täesti läbi, siis ei ole samuti rasket tunnet kõhus ja gaase mitte, omats kogemusest võin seda öelda.

Nojah aga endal on kahjuks kehapeal tunda seda..... olen pöördunud tagasi tavalise söömise peale nagu iga teine inimene sööb, tekkis jälle jube väsimus... allergiad lõid välja ja täiesti võimatu oli olla. Paraku nüüd seoses trennitegemisega ja massikogumisega pean ikkagi aeg ajalt valesti sööma, kuna aega napib ja ei saa oodata neid intervalle et ained korralikult ära jagada. Aga jah igal inimesel erinev, paraku olen mina vaid vist üks õnnetu kellel selline söömine halvasti mõjub.

Aga muidu teen lihtsalt nii, et kuna taimsete valkude puhul on mul järgmisetoidukorra intervall 1 tund, siis saan näiteks süüa suure portsu putru, makarone, riisi või midagi ja leiba ning juurikaid kõrvale süüa, siis tunni pärast saan midagi loomset sisse lahmida, näiteks liha, muna kus kõrvale võib samuti salat käia õlidega jne ja ega see ka väga paha variant pole , aga peale loomset valku peab see intervall jälle vähemalt 2 tundi olema, sellepärast on veits keeruline

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ega ei juhtugi midagi hullu, see lihtsalt enesetunde küsimus vast, seal oli mingi 100 põhjust veel aga ei mäleta

enda peal vähemalt töötab, kõhugaasid 0 ja muud gaasid ka 0 kui õieti niimodi süüa, + ei ole rasket tunnet peale söömist

aga vastuseks kellegile et liha kõrvale midagi ei söö

siis liha kõrvale sobivad küll juurviljad ja värgid, et salatid üldiselt või midagi sellist,

ise võibolla isegi kahetsen et selle dieedini jõudsin sest nüüd väga raske lahti saada, sest kui nö enda jaoks ''valesti'' söön, siis kas liha koos riisi või makaronidega, siis hakkan tundma jälle seda rasket tunnet ja hakkab tekkima väsimus jne,

nende probleemide tõttu sinna dieedini jõudsingi, nüüdseks kõik need mured mis olid on lahendatud

Tunnen sulle kaasa kui väljas pead sööma :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tunnen sulle kaasa kui väljas pead sööma :)

vot see on ka raske juhus jah... aga mis teha

on ka kohti kus saab valida ja reguleerida enda toitumist, aga enamjaolt jah..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahepeal tekkis söömise kohapealt väike segadus jälle.

nimelt milliseid toite tuleks täpsemalt süüa ennem trenni ?

Sest praegu pole seda eriti jälginud ja on läinud kuidas kunagi, kas siis pudrud, makaronid, tatar, riis, või siis paari viilu leivaga tuunikalakonservi sisse lasknud, või siis kohupiim/kodujuust jne... aga mis asju oleks kõige parem ennem trenni süüa ja mis peaks olema umbes see ajaline intervall peale söömist trennini.

*Peale trenni

hetkel on küll massipulber mis katab tunniks ajaks ilusti mugavalt aja ära, et peale seda lasta korralikku toitu.

Et koguaeg sama asja ka ei taha... ise vahetan suht tihti ikka neid asju aga ei tea kas nii võib.

Ehk siis peale trenni kas siis muna , kohupiim/kodujuust, kanafilee/loomaliha , tuunikala jne

Jälgin muidugi neid valke ja süsivesikuid ka

Muudetud kasutaja haamer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nimelt milliseid toite tuleks täpsemalt süüa ennem trenni ?

Enne trenni söömise aeg sõltub söögi kogusest. Kui sööd 2 võileiba enne trenni, siis poolteist tundi enne trenni neid süüa on liiga kauge aeg, trennis jääb energiat väheks, seega tuleks süüa rohkem võileibu kui soovid poolteist tund ienne trenni süüa. Kui aga just 2 võileiba on võtta ainult, siis minimaalne trennieelne aeg on 30 minutit, et neid süüa. Poolteist tundi kuni pool tundi on see trenni eelne ooteaeg, millal süüa, olenevalt toidu kogusest see aeg ka varieerub. Tugevalt täiskõhu tundega pole ju hea trenn iteha, ja nälgas tühja kõhuga samuti, seetõttu tuleb portsjoni suurus ja ajastus valida nii, et trennis oleks energiline hea tunne. See mis on portsjoni sees, ei oma tähtsust, portsjoni suurus ja ajastamine aga küll. Kui tunned et mingi söögiga seedemine eriti vaevaline on, nagu näiteks ca liitri piima korral minul, siis pole enne trenni seda mõtet üldse süüa, olgu siis kasvõi poolteist tundi ooteajaks enen trenni, kui aga o ntavaline rutiinne toit, siis pole tähtsust mis toit see on, peaasi et energiaks laguneks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×