Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Tohib.

Küsiks Nesaturi käest miks ei tohiks ja kust sa lugesid ja kas sa oled ikka päris kindel et õigesti aru said?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida rutem seda parem, aga mida sa mõtled prae all?

näiteks üks kena ahjupraad :lol:

Mina olen kuskilt kuulnud, et pool tundi või tund pärast trenni.

seda sama rääkis mul sõber ka kuigi pole küsinud miks ta nii arvab

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt ei teadnud kumma alla panna aga kuna seotud toiduga siis küsin siin.

Kuidas siis on kas peale trenni tohib kohe korraliku praadi süüa või ei?

Kui ei siis mitme tunni pärast?

Mitte võib vaid PEAB :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuarust vahet pidi hoidma sellepärast, et kui sa jood peale trennivalgusheiki, siis see tunnike on vajalik selleks, et sa jõuaks need valgud ära tarbida. Kui sa sööd kohe valgurikast toitu peale, siis lähevad osad valgud raisku, kuna inimene ei jõua vist üle 30gr valku korraga ära kasutada vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
näiteks üks kena ahjupraad :lol:

seda sama rääkis mul sõber ka kuigi pole küsinud miks ta nii arvab

Aga kui see ahjupraad on rasvasest sealihast ja kauaseedivast toidust, siis oleks mõtekam süüa peale trenni midagi, mis kergemalt seedub.

Muudetud kasutaja PumaZ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks ? Muna on kõige parem valgu allikas üldse, kui lihtsalt ära tüdined võid vahelduseks süüa kana või kodujuustu.

Aga kui eesmärk on kaalulangetamine?? Kuidas ja kuna toituda peale treeningut.... siis ei pea ju ainult valku´ koguma´?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui eesmärk on kaalulangetamine?? Kuidas ja kuna toituda peale treeningut.... siis ei pea ju ainult valku´ koguma´?

Valk olgu siiski omal kohal. Alati võib süüa aeglaselt imenduvaid süsivesikuid, kui ei taha insuliinitaseme tõusu. Samas ega vast erilist suurt vahet tekiks. Võib ikka süüa nii, nagu tavaliselt. Süsivesikuid tarbi lihstalt vastavalt koormusele. Kergem trenn, vähem sv-d..ja vastupidi.

edit: üks toidukord võiks olla kohe trenni lõppedes...Järgmine toidukord 1-1.5h hiljem.

Muudetud kasutaja Vilps poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui eesmärk on kaalulangetamine?? Kuidas ja kuna toituda peale treeningut.... siis ei pea ju ainult valku´ koguma´?

Peab ikka. Sellisel juhul on treeningjärgne aeg ainus kui on lubatud / õigustatud suurem kogus süsivesikuid ja valku on ikka piisavalt vaja. Treeningust on korralikult taastuda vaja, et treeninguvälisel ajal kenasti pekk põleks:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ise siin suht uus kasutaja ja pole kõigi asjadega end jõudnud veel kurssi viia,

nimelt käin ka vaikselt saalis, selleks et alla võtta, praegu kaalun 90 kg, 181cm

tahaks nii 84 peale tagasi saada;) suvel olin nii.

muidu paar aastat pole jõukas käinud, lihtsalt meeldis joosta, aga nyyd jalal mingi probleem, et yle 3 km ei saa joosta, parema jala sääremari läheb nii pingale et valus kohe, ja iga kord nii, teen sooja ja masseerin seda jalga aga paremaks ei lähe, siis otsustasin jõukasse minna, seal trenasööri peal hea joosta, seal pole nagu midagi, siis vaikselt teen jõudu ka;)

tahaks hakata õigesti sööma, mõtlesin ise ka et kui jõusaali koormus suur pole siis kas peab ka valke sööma, just neid mune asju, et olen kuulnud et need munad nyyd nii head ka pole et teevad paksuks just, kui liiast trenni taga pole.

praegu oeln paar nädalat mune, kala tatart ja riisi söönud, kolm neli korda päevas ja peale 18.00 ei söö, aga kahe nädalaga pole midagi alla läinud..

et milles võib jama olla, veits valesse kohta vist kirjutasin aga nuhh;)...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oletame, et treening kestab 1h ja kulutab 300 kalorit.

40 min enne treeningut söödi 500 kalorit.

Seega treeningu lõppedes on vähemalt 200 kalori jagu vaba energiat kehas, millest jätkub et 2h varustada energiaga keha.

Treening eemaldas lihastest väikse osa energiat, ja treeningu lõpus veel on seeduvat toitu kehas (see toit mida söödi 40 min enne treeningut), ehk 1h ja 40 min tagasi söödud toit veel annab energiat ka treeningjärgselt.

Seega pole koheselt treeningu järgselt mingit energia puudust nagu mina aru saan. Või on siiski energia puudust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oletame, et treening kestab 1h ja kulutab 300 kalorit.

40 min enne treeningut söödi 500 kalorit.

Seega treeningu lõppedes on vähemalt 200 kalori jagu vaba energiat kehas, millest jätkub et 2h varustada energiaga keha.

Treening eemaldas lihastest väikse osa energiat, ja treeningu lõpus veel on seeduvat toitu kehas (see toit mida söödi 40 min enne treeningut), ehk 1h ja 40 min tagasi söödud toit veel annab energiat ka treeningjärgselt.

Seega pole koheselt treeningu järgselt mingit energia puudust nagu mina aru saan. Või on siiski energia puudust?

Sellisel juhul pole kohustuslik jah, lihtsalt vahetult peale trenni söömisel on omad eelised, näiteks suurem tõenäosus, et sv talletatakse glükogeeniks lihastesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellisel juhul pole kohustuslik jah, lihtsalt vahetult peale trenni söömisel on omad eelised, näiteks suurem tõenäosus, et sv talletatakse glükogeeniks lihastesse.

Ma saan ka nii aru enam-vähem. Võib ka öelda, et "Vahetult peale trenni söömisel" on põhi-eeliseks see, et insuliini tase tõstetakse üles hetkeks, see toob kaasa eelised. Ja seda insuliini taset tõstab piisavalt äärmiselt väike kogus teatud liiki sööki, näiteks 10gr puhast valkupulbrit. Seega on mõtekas kasvõi 10gr pulbrit süia, või 50gr õuna süia, mõlemad täidavad põhieesmärgi. Suurt banaani sisse süia pole aga otseselt vaja selleks. Suurt valgusheiki sisse juua ka mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma saan ka nii aru enam-vähem. Võib ka öelda, et "Vahetult peale trenni söömisel" on põhi-eeliseks see, et insuliini tase tõstetakse üles hetkeks, see toob kaasa eelised. Ja seda insuliini taset tõstab piisavalt äärmiselt väike kogus teatud liiki sööki, näiteks 10gr puhast valkupulbrit. Seega on mõtekas kasvõi 10gr pulbrit süia, või 50gr õuna süia, mõlemad täidavad põhieesmärgi. Suurt banaani sisse süia pole aga otseselt vaja selleks. Suurt valgusheiki sisse juua ka mitte.

Kust sa oma info võtad:)? Oleneb muidugi eesmärgist ka.

Aga õun pole väga hea insuliinitaseme tõstja, banaan on juba parem, kuid siiski kordades nõrgem kui puhas dekstroos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kust sa oma info võtad:)? Oleneb muidugi eesmärgist ka.

Aga õun pole väga hea insuliinitaseme tõstja, banaan on juba parem, kuid siiski kordades nõrgem kui puhas dekstroos.

Millist infot sa silmas pead? Kui seda infot, et piisab äärmiselt väiksesest kogusest söögist, et insuliini taset treeningjärgselt kõrgele tõsta, siis see info pärineb ühest uuringust, mida siin foorumis kusagil on ka ära toodud, võin hiljem üles otsida siia.

Kust sa võtad info, et õun on dekstroosist kordades nõrgem? Kas mingitest GI-näitajatest kusagil veebilehel või kust? Ise arvan, et praktiliselt pole vahet õunal ja desktroosil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist infot sa silmas pead? Kui seda infot, et piisab äärmiselt väiksesest kogusest söögist, et insuliini taset treeningjärgselt kõrgele tõsta, siis see info pärineb ühest uuringust, mida siin foorumis kusagil on ka ära toodud, võin hiljem üles otsida siia.

Kust sa võtad info, et õun on dekstroosist kordades nõrgem? Kas mingitest GI-näitajatest kusagil veebilehel või kust? Ise arvan, et praktiliselt pole vahet õunal ja desktroosil.

Õunal ja dekstroosil on juba loogiliselt vahe sees kuna dekstroos on õunas vaid üks osa süsivesikutest.

Palun: estimated glycemic load.

Õun - 3

Banaan - 8

Fruktoos - 73

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hetkel söön peale trenni koguaeg 3 muna ja 1-1,5h pärast on õige söömine.Aga kas peaksin hoopis kanakintsu või kodujuustu muna asemel sööma hakkama ?

Kuidas sa sööd muna peale trenni?

Kas toorelt,praetult või keedetult?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õunal ja dekstroosil on juba loogiliselt vahe sees kuna dekstroos on õunas vaid üks osa süsivesikutest.

Palun: estimated glycemic load.

Õun - 3

Banaan - 8

Fruktoos - 73

Fruktoosi koguses 100gr ei ole ju võrreldav õunaga, mille kaaluks on ca 101 grammi. Peale trenni sööd kas ühe 101grammise õuna, või 13 grammi fruktoosi, ja võrdled omavahel 100gr õuna ja 13gr fruktoosi GL-isid, niipidi ikka, kuna need kaks on süsivesikute kogult võrdsed. Ja nende tulemused on:

4gr Fruktoosi: GL=3

28gr Fruktoosi: GL=20

Ilmselt: 13gr Fruktoosi: GL=10

101gr õuna: GL=3

Seega ilmselt fruktoosi-puru GL'i võid suhtuda kui arvu 10 ja õuna omasse kui ca 3X väiksemasse numbrisse. Nii on siis teooria ja arvud. Praktika on aga nii, et Gi/GL-indused tegelikkusega kooskõlas tõenäoselt pole. Näiteks kui sööd ära õuna siis tunned füsioloogiliselt, et kiirelt tekib selle omastamine kehas, see praktiliselt nii ka ilmselt tegelikkuses on. Kui fruktoosi-kapsel süia, siis vaevalt, et midagi insuliinis midagi suurt muud olema saab võrreldes õunaga.

Juhul kui fruktoos midagi õunast erinevamat teeb siiski, siis küsiks, et kuivõrd palj uerinevat siis tulemuseks on? Kas erinevus on niitühiselt väike, et jutt käib mõnest minutist, mis fruktoosi kasuks tuleb, või mõnest üksikust insuliini-taseme pügalast, mis rohkemaks osutub? Pakun, et vahet pole õunal ega muul, ja selel kohta tooksin hiljem siia ka artikli, mis annab mõista, et insuliini taseme tõstmiseks poel vaja midagi erilist, ega midagi erilises koguses, piisab väikestes kogustes lihtsatest asjadest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edu 13g süsivesikute söömisel peale trenni.

Millele toetad oma väite et eeltoodud GI-ja GL-indus omavahel seotud pole? Olen võrrelnud selle tulemusi GI-dega ja minumeelest sobib väga hästi.

p.s. Kes sööb fruktoosi kapslitena.....? :rolleyes:

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Edu 13g süsivesikute söömisel peale trenni.

Millele toetad oma väite et eeltoodud GI-ja GL-indus omavahel seotud pole? Olen võrrelnud selle tulemusi GI-dega ja minumeelest sobib väga hästi.

p.s. Kes sööb fruktoosi kapslitena.....? :rolleyes:

GL tähendab minuarusaamist mööda "näidik koguse X puhul puhtalt sööduna", ehk siis, see GL varieerub koguse 13 gr ja 100 gr puhul, lisaks varieerub see kui süüa vaadeldavat toitu üksi või teiste toitudega koos, lisaks varieerub see veel muude atributiitide suhtes. Sinu toodud 100 grammi fruktoosi võrdlus väikse õunaga ei näita midagi kasulikku, kuna seal 100gr fruktoosi GL näitab ülemõistuse suurt numbrit võrrelduna õunaga, justnagu mitmekümnekordne erinevus peaks inimeses toimuma kui 100 grammine fruktoosi kapsel/ampull sisse süiakse, võrrelduna õunast. Peaks ju tunda olema, et mitme-kümne kordselt teine tunne on fruktoosi puhul sel juhul? Aga ei ole mingit erinevat tunnet, sama tunen mis õuna ära süües eksole? Seal ei toimugi praktiliselt mingit erinevust õuna või fruktoosi tableti vahel, olgugi, et GI/GL arvud o nerinevad, sinu näite puhul lausa mitmekümnekordselt erinevad. Seetõttu pole see GL-indus seotud praktikaga.

Siin on artikkel, mis räägib treeningjärgse insuliini teemal:

http://user210805.websitewizard.com/files/...RR-Jan-2008.pdf

Ma ei leia sealt artiklist hetkel üles, aga seal antakse usutavalt kenasti mõista, et sellel mida treeningjärgselt inimene sööb pole tähtsust, olgu söögiks 13 grammine insuliini tablett või õun- sama tulemus on.

Kusagil on uuring, võib-olla sealsamas pdf-is kirjas, et inimese insuliin reageerib väga lihtsate söökide ja väikeste koguste peale. mingit GI/GL-teooria ei oma seal mingit praktilist tähtsust. Otsin selle välja.

Mis puutub insuliini praktilisele poolele, siis on sellegan ii ,et kui sööd sööklaprae, siis tunned täiskõhutunnet ja tekib kerge uimasus, see tunne ongi kõrge insuliini taseme tunne. 100gr fruktoosi sööklapraest tugevamalt seda tunnet ei tekita. Samamoodi on õunaga, sööd peale trenni õuna ära ja tunned füsioloogilist erinevust eelnevaga. Ja küsimus ei ole vaid tundes, kindlasti leidub uuringuid, mis näitavadki, et insuliin aktiveerub kõrgele lihtsa väikse õuna-sarnase sisendiga, kuid kuna ma neid uuringuid ei leia, siis hetkel on tegu "arvamusega" küll jah, üritan siiski ka uuringud tuua siia. Samamoodi nagu väidetakse, et peekon magusaisu vähendab, samamoodi tunnen mina peale trenni, et õun on täiesti efektiivne pala. Seetõttu ma ei saa aru, miks soovitatakse peale treeningut midagi keerulist, ja midagi suurekoguselist. Minnakse lausa niikaugele, et öeldakse, et kui treeningjärgselt 30gr/60gr V/SV koksi ei joo, siis võid treeningu maha kanda mõttes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei leia sealt artiklist hetkel üles, aga seal antakse usutavalt kenasti mõista, et sellel mida treeningjärgselt inimene sööb pole tähtsust, olgu söögiks 13 grammine insuliini tablett või õun- sama tulemus on.

Võta jah 13 grammi insuliini :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×