Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Su kõhutunne võib palju arvata, aga lähtugem siiski faktidest: mass2 100g kohta 360 kcal mis on pigem normaalne taastusjook kui massilisaja.

Eksitav nimi on tootel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen kasutanud MASS2-te. Seejuures on terve elu olnud probleeme kaalu juurdevõtmisega, aga tundus et oli kasu - u. 10 kuuga 9 kilo juurde. Märksõnadeks on ssiiki järjepidev treenimine(see ei tähenda, et peaks 4-5 korda nädalas - pigem seda, et ei tuleks sisse mitme nädalasi või kuiseid pause) ja õige söömine (ikka rohkelt valku).

Muudetud kasutaja infomees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist, sooviksin nõu toitumise kohta kohe pärast jõusaali.

Asi on selline, et teen tavaliselt 1h 15 minti jõusaali ja ujun otsa 30 minutit.

Sooviksin teada kas ma peaksin sööma enne ujumist valgu rikkast toitu kus on 70g valku ja 24g rasva ja üle jäänud toitained.

Või võin seda teha ka pärast ujumist?

Ette tänades,

Martin

Muudetud kasutaja Koksu. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise arvan et ei ole hullu kui sa kohe 30 min otsa ujud ja alles siis jood oma sheigi või sööd kohupiima jne. "uksed" pidid umbes 90 min veel pärast trenni lahti olema. mitte et muul ajal organism ei omasta valku jne vaid siis on see aeg kõige "magusam". Aga ma ei ole kindel kas 70g valku korraga on hea mõte võtta, oleneb sinu kehakaalust muidugi aga ise arvan et piisab kuskil 30-50g valku korraga, kusagil foorumis oli teema kus räägiti valkude omastamisest ja tea kas organism suudab selle 70g korraga omastada. Las targemad veel täpsustavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Targad onud rääkisid, et ööpäevas 2g valku iga kg kohta ehk 80 kilone mees kes sööb 5 korda päevas umbes 32g iga toidukorraga.

Targad onud liialdasid veidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Targad onud liialdasid veidi.

Nojah, oleneb nii mitmest asjast, et ei saagi väga täpselt paika panna. kui lihasmassi kasvatad ja 3-4x nädalas jõusaalis siis miks mitte 2 :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, oleneb nii mitmest asjast, et ei saagi väga täpselt paika panna. kui lihasmassi kasvatad ja 3-4x nädalas jõusaalis siis miks mitte 2 :blink:

Miks mitte isegi 3, 4 või 5g :huh:

Ise jätan enamasti 2,5g per kehakilo. Rohkem ei jõua õgida ja ega lisandeid ka niipalju ei saa võtta kuna rahakotile hakkaks. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks mitte isegi 3, 4 või 5g :huh:

Ise jätan enamasti 2,5g per kehakilo. Rohkem ei jõua õgida ja ega lisandeid ka niipalju ei saa võtta kuna rahakotile hakkaks. :blink:

Milleks kütta ahju antiikmööbliga aka have a nice time having extra expensive piss.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks kütta ahju antiikmööbliga aka have a nice time having extra expensive piss.

...ja maks töötab nagu loom, kui kasutada M. Zilmeri sõnastust. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks kütta ahju antiikmööbliga aka have a nice time having extra expensive piss.

Arvan, et herr Otsuse sõnad on siin kõigile veidike liiga südamesse läinud.

Suured poisid söövad siiski jätkuvalt palju valku ning kahjuks praktika näitab, et vähese valgu peal vägilasi ei kasva. Aga eks igaüks arvab, mis rohkem meeldib. :huh:

Ning ma ei kujuta ette, et ma tunneks ennast paremini, kui valkude asemel süsivesikuid sisse kühveldama hakkaksin või rasva oma niigi rasvasele menüüle lisaksin. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suured poisid söövad siiski jätkuvalt palju valku ning kahjuks praktika näitab, et vähese valgu peal vägilasi ei kasva. Aga eks igaüks arvab, mis rohkem meeldib. :blink:

Suurtel poistel on lihaste osakaal ka juba suurem ja see vajab ju rohkem valku. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ennem tuleb suureks poisiks saada ja siis võid süüa nagu suur poiss :blink: .Vähemalt mulle on nagu kuskilt meelde jäänd , et see kõrge proteiinisisaldusega dieet on rohkem kogenud treenijate teema. Vett tuleb vist palju juua , kui proteiini kogus väga kõrge on toidukavas . :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennem tuleb suureks poisiks saada ja siis võid süüa nagu suur poiss :blink: .Vähemalt mulle on nagu kuskilt meelde jäänd , et see kõrge proteiinisisaldusega dieet on rohkem kogenud treenijate teema. Vett tuleb vist palju juua , kui proteiini kogus väga kõrge on toidukavas . :huh:

Aga kuidas suureks poisiks saada? :)

Kui ma söön suuri koguseid süsivesikuid siis on kindel, et ülejääk läheb rasvadeks - ega suurt muud kehal nende süsivesikutega peale hakata pole, kui energiavarud täis.

Ilmselge, et liigne valk läheb kas kehast välja või siis rasvadeks aga samuti läheb valk ka lihaste ehitamiseks. Ning kahjuks ei ole keegi võimeline täpset kogust arvestama, palju keha valku vajab grammi täpsusega.

Ning parem kehale veidi ekstra anda, kui et vähem. Las tuleb need mõned grammid rasva koos selle lihasega - parem ikka kui süüa süskareid ning ainult rasva endale tekitada.

Loodan, et enamik väiksemaid poisse proovivad suureks ikka liha peal kasvada mitte saiakeste. :)

Kuid jah ei vaidle vastu. Mida suurem oled, seda rohkem valku vaja. Kuid kuna enamik arvestab niikuinii valgu tarbimist grammi kehakilo kohta, siis vahet polegi kui suur või väike oled. Kaalu kasvades hakkad seda malli järgides ju automaatselt enam valke tarvima.

80kg poiss 3g kehakilo kohta = 240g valke päevas, 120kg jõujuurikas 3g kehakilo kohta = 360g valke päevas.

Marek vist unistas siin mingi aeg 5g kehakilo kohta söömisest. Aga finantsid vist hästi ei luba. Ega lihtne pole jah kilode kaupa kvaliteetset liha/kala osta. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Välismaal kasutatakse ühte ilusat põhimõtet veel, mis meil pole siin foorumis nagu väga levinud - kasvamiseks 1 g per 0,5 kg LBM ehk Lean Body Mass.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine on korras (Ott Kiivikase toitumiskava). Aga tekkis üks küsimus ja vb pakub see veel kellelegi huvi... Seega küsin siin ;) Kuidas võiks välja näha õhtune toitumine, kui trenn lõpeb 22-23 ajal ja umbes tund peale seda magama?

Kava järgi on trennijärgne toit k 20-20.30 ajal ja õhtu viimane toit 21.30-22 ajal. Ja toitainetesisaldus siis ikka nö tüüpiline - peale trenni sv+valk ja enne magamaminekut valk+rasv. Viimasel ajal on lihtsalt trenn nihkunud hilisemale ajale... Kas piisab, kui need toidukorrad lihtsalt ära vahetada? Või peaks trennijärgne, kuid samas une-eelne toit olema teistsugune?

Aitäh :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on lihtsalt soov langetada kaalu,siis treeningpäeval ei sööda 2h enne ja 3h pärast trenni.Vabal päeval tuleks süüa vähem.Olen ka ise treeninguinimene ja see,et vabal päeval tuleks süüa vähem,sain teada"Oldmanilt".Tema nõu tasub alati kuulata :D

Sööma peaks juu umbes iga 4h tunni tagant, kui teha nii, nagu sina tuleb 2+3(oletame, et trenni peale lähen koos pesemisega kuskil 3h)+3h, mis teeb 8 tundi ilma söömata :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×