Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Kui ma söön kaks tundi enne trenni, siis kuna ma peaksin jooma proteiinijooki?

Koheselt pärast trenni. Või küsid sa trennieelse proteiinijoogi kohta? Kui 2 tundi enne sööd ja kõht trennini täis püsib, siis pole enne trenni eraldi vaja. Kui, siis koos tolle toidukorraga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen siin viimasel ajal oma kehakaalu vähendanud umbes 10 kg, paar kilo võiks veel alla võtta kuid mõtsin, et tegeleks oopis trenniga vahepeal.

Teen jõusaalis trenni 3 korda nädalas 1 - 1,5 tundi + fat burni pool tundi. Seega mu treeningkoormus väga suur ei ole, mul ei ole mingeid suuremaid eesmärke, lihtsalt lihastoonust parandada ja lihaseid mõningal määral suurendada. Praegu lühikese treeningperioodi jooksul olen söönud lihtsalt valgurikast toitu ja tarvitan kalamaksa õli kapsleid 2 tk päevas.

Ei tahaks, et lihasareng jääks toitumise taha kinni, seega sooviks elementaarsed asjad paika panna.

Kui palju peaksin iga päev toidust saama valke?

Ilmselt peaks sööma valgu toidulisandit, kui palju, millist ja millal?

Võiks ka tarbida kreatiini, palju, millist, millal?

Mida peaks tarbima enne ja peale trenni?

Veel mingeid soovitusi toitumise kohapealt?

Olen 34a, 81kg, 180cm

Muudetud kasutaja AlanBStard poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui palju peaksin iga päev toidust saama valke? Oleneb eesmärgist aga jõualaga tegelejale soovitatakse ((~2g/kg) *kehakaal) / kui toitud päevas ~5 korda, siis ürita nt. iga toidukorraga ~30g valku saada.

Ilmselt peaks sööma valgu toidulisandit, kui palju, millist ja millal? Ei ole määrav tegur, võib ka toidust vajaliku valgukoguse kätte saada.

Võiks ka tarbida kreatiini, palju, millist, millal? Kui puuduvad suuremad eesmärgid, siis pelgalt lihastoonuse hoidmiseks pole see oluline.

Mida peaks tarbima enne ja peale trenni? Oleneb eesmärgist, ülejäänud toitumisest päeva lõikes.

Veel mingeid soovitusi toitumise kohapealt? Vaatame su menüü üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, võibolla tõesti saab valgupulbri ja kreatiinita hakkama.

Mu toitumine on praegu üsna suvaline, vaatan siis, et vajaliku valgu koguse kätte saaksin, mis arvan võib tegelikult väiksemgi olla.

Siiski pea kõigil on ju treeningkorraga seonduv toitumine, ehk peaks siiski mingi sheigi tegema, mis lihaste arengule ja taasumisele kasuks?

Muudetud kasutaja Eestlane112 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas lugesin teisest postitusest, et Protein N01 on hea liigestele.

Õlaliigesed on põhjus, miks ma ei saa suuremal koormusel trenni teha, ehk siis ikka peaks seda N01 tarbima:)

No mingi NO1 sul maagiliselt midagi korda ei tee. Õlgade jaoks on sul vaja õiget taastavat koormust pakkuda, palju puhkust ning jõusaalis tehnika selgeks saada ning õigesti soojendusi teha.

Liigeste jms puhul pöördu foorumi-kasuaja gmaster poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks soovitavad enamus proteiinitootjaid tarbida nende toodet hommikuse trenni puhul just enne trenni ning teist korda ligi 6h peale trenni.

Ise käin hommikul kella 8st trennis ning kella 10st kooli. Vahepeal jõuan napilt kodus käia ning midagi hambaalla panna. Seni olen kiirelt ühe süsivesikurohke valgusheigi teinud, et tunnis veresuhkur väga madalale ei läheks ning endiselt terane oleks.

Lugenud erinevate toodete juhendeid siis soovitavad tootjad aga tarbida ENNE trenni. Miks just nii, kas hommikusöögist (150ml helvestest piimaga putru+3muna/juustu singi võileivad) ei piisa?

Kui hommikul sheik sisse toppida siis mida peale trenni tarbida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitavad?

Kui ainult korra valgupulbrit tarbida, siis oleks see omal kohal ikka pärast trenni kui imendub märgatavalt kiiremini kui tavatoit.

Valku võib hommikul esimese asjana võtta siis, kui öö on tõesti pikk olnud ning tunned, et vajad kiiret "turgutust".

Söömata ööle järgnev kiire imendumisega valgujook varustab keha kiiresti kasvuks ja katabolismi peatamiseks vajalike aminohapetega. Aeglase imendumisega valgujook enne varahommikust trenni annab kehale pikema aja jooksul vajalikke aminohappeid, mis takistavad trenni ajal lihaste lagundamist.

Need oleks siis põhjendused, miks. Kas selleks tõesti vajadust on, on juba omaette küsimus.

Kui su päevaplaan võimaldab süüa normaalse hommikusöögi ja pärast seda vähemalt tunni oodata enne trenni, et söök viimast ei segaks, siis ei pea pulbrit enne tarbima.

Tundub, et sa oled lugenud mingite aeglase imendumisega kaseiinivalkude kohta, mida võib üldse kasutada toidukorra asemel ja keha varustamisel aminohapetega pikema aja jooksul, mitte pärast trenni taastumiseks. Ca 6 tunnist imendumist nende kohta lubatakse ja sel juhul oleks 6h tagant trabimine arusaadav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sõin täna kell 10 kolm rasvast viineri pirukat ja kaks kohukest ja trenni algab mul kell 13.00 . ja peale trenni MUSCLE+ :D

Ega see nüüd mingi hea hommikusöök küll pole :P. Minu tänane hommikusöök: 7 praemuna ja kuivainena kaalutuna 90g 4-vilja putru 300ml piima + 200ml vee peal keedetuna, sinna peale veel jogurtit :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega see nüüd mingi hea hommikusöök küll pole :P. Minu tänane hommikusöök: 7 praemuna ja kuivainena kaalutuna 90g 4-vilja putru 300ml piima + 200ml vee peal keedetuna, sinna peale veel jogurtit :).

Mis nii viga dieeditada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega see nüüd mingi hea hommikusöök küll pole :P. Minu tänane hommikusöök: 7 praemuna ja kuivainena kaalutuna 90g 4-vilja putru 300ml piima + 200ml vee peal keedetuna, sinna peale veel jogurtit :).

Aga see eest jõõõle rasvased lehttaignast :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Sooviks hakata panema enda toitumisele rohkem tähelepanu. Tegelen kodutreeningutega (jooks + jõuharjutused koduste vahenditega), üldiselt üritan üle päeva treenida. Olen 17 ning varasemalt olen üsna vähe aktiivse spordiga tegelenud (suht alles hakkasin regulaarse jooksu + jõuharjutustega tegelema).

Mida ja kas soovitaksite süüa enne trenni (ning kui pikalt enne?)? Ja pärast trenni?

Kas oleks enne/pärast trenni soovituslik kasutada ka mingeid aineid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.fitness.e...e&articleID=540

Tere!

Sooviks hakata panema enda toitumisele rohkem tähelepanu. Tegelen kodutreeningutega (jooks + jõuharjutused koduste vahenditega), üldiselt üritan üle päeva treenida. Olen 17 ning varasemalt olen üsna vähe aktiivse spordiga tegelenud (suht alles hakkasin regulaarse jooksu + jõuharjutustega tegelema).

Mida ja kas soovitaksite süüa enne trenni (ning kui pikalt enne?)? Ja pärast trenni?

Kas oleks enne/pärast trenni soovituslik kasutada ka mingeid aineid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud sellele artikklile viitamise eest. Kuid millistest toiduainetest saaks kõik need vajalikud aminohapped kätte?

//Panin vist enda küsimusega veidike puusse.. Nimelt, süüa ei tohtinud enne aeroobset ju üldse. Eks ma siis millalgi võtan sellele Whey vadakuvalgule ligi. Aeroobsega tegelikult on lihtsam see toitumine.

Jõutreeningul on aga rohkem jälgimist, mida sööma peab. Tundub küll üsna raske olevat ja päris suured piirangud tegelikult paneb see ette minu praeguste toitumisharjumustega võrreldes, kuid kui ma tulemusi näha tahan, siis eks ma üritan järgida neid nõuandeid. :D

Muudetud kasutaja S11mPo1ss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×