Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

ma proovin nüüd midagi sellist süüa, mis valku ja süsivesikuid annab, aga kas see päris toidukord peaks olema selline liha toit või samuti mis sisaldab teatud aineid, ma arvan et kartulit ja siis nt hakklihakaste või siis kartulid ja viinerid(pihvid) ei ole just kõige parem, et midagi peaks ka lisaks veel olema, piima joon ka ikka mitu klaasi päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus, et kas see on OK kui ma söön enne treeni 1 või 2 banaani ning trenni ajal joon Arctic spordi jooki(või on mõni parem mis taastab rohkem). Peale trenni pole aga kohe võimalik süüa midagi normaalset, seega äkki keegi oskab soovitada, mida peale trenni süüa kohe, et poest osta näiteks, sest koju jõuan ma alles 1-2 tunni pärast ning sooja sööki kohe ei saa tavaliselt või aitab ka külm toit(nt 500g jogurtit).

Tänud!

Banaani söö ikka peale trenni - saad energia taastamiseks vajalikud süsivesikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lugesin, et ka kartulikrõpsud sisaldavad süsivesikuid, aga neid süüa vist pole ikkagi hea, kuid kuivatatud aprikoosi peale treeni veel süüa oleks hea äkki?

Tänud kõigile kes on aidanud =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu toitumiskavas seisab et peale trenni valgušeik + 1 puuvili v.a. banaan.

Seega olen aru saanud et banaan pole parim puuvilja valik peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma söön peale trenni tavaliselt 6-8 kuivatatud datlit ( müüakse lahtiselt ) ning valgušeik..... siis laekun koju, teen süüa - seega ca 1-1,3h hiljem soe toit peale mis on päeva kõige tugevam toidukord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma proovin nüüd midagi sellist süüa, mis valku ja süsivesikuid annab, aga kas see päris toidukord peaks olema selline liha toit või samuti mis sisaldab teatud aineid, ma arvan et kartulit ja siis nt hakklihakaste või siis kartulid ja viinerid(pihvid) ei ole just kõige parem, et midagi peaks ka lisaks veel olema, piima joon ka ikka mitu klaasi päevas.

lisaks lihale (kana, kala) (viinereid ja muud seesugust küll ei soovitaks) ja kartulile/pastale/riisile peaks ka kindlasti korralik ports toorsalatit juures olema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna ma pole siiamaani igakord toorsalatit söönud, siis nüüd hakkan ka seda sööma ;) ning kuidas selle valgušheigiga on. Kas see on toidulisand proteiinina või tehakse see kuidagi teisiti, olen näinud mõnikord mõnda inimest jõukas, kellel "Fast" šheiker ja siis valge vedelik on sees, tahaks teada kas seda tasub kasutada või tuleb ennem toitumine õigeks saada? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna ma pole siiamaani igakord toorsalatit söönud, siis nüüd hakkan ka seda sööma :) ning kuidas selle valgušheigiga on. Kas see on toidulisand proteiinina või tehakse see kuidagi teisiti, olen näinud mõnikord mõnda inimest jõukas, kellel "Fast" šheiker ja siis valge vedelik on sees, tahaks teada kas seda tasub kasutada või tuleb ennem toitumine õigeks saada? :rolleyes:

Ennem kindlasti toitumine korda ja siis võid hakata mõtlema toidulisadele.Ka tavatoiduga kasvad jõudsalt,niiet need toidulisandid ple A ja O. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui präast trenni kohe võtta valgusheik ,siis mis aja pärast jälle jõuab keha valku omastada... et mul nagu kipub pärast trenni kohe kõht tühjaks minema ja sheigist ja banaanist ei jätku kindlasti. Et kas tund on liiga lühike aeg?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui präast trenni kohe võtta valgusheik ,siis mis aja pärast jälle jõuab keha valku omastada... et mul nagu kipub pärast trenni kohe kõht tühjaks minema ja sheigist ja banaanist ei jätku kindlasti. Et kas tund on liiga lühike aeg?

Peale trenni joo valgusheiki ja tunni aja pärast võid rahulikult tavatoitu peale süüa :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale trenni joo valgusheiki ja tunni aja pärast võid rahulikult tavatoitu peale süüa :D

aga üldiselt.. kas muidu toidukordade vahel piisab mõnikord ka 2st tunnist? mõnikord läheb kõht nagu kiiremini tühjaks.. ja kuna aega pole alati ja on valida kas süüa 2 või 5 tunni pärast siis eelistaks kahte ,aga kas piisab 2st tunnist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen Bodypumpi 3x nädalas, mida ja millal peaks sööma kui eesmärk oleks lihtsalt trimmi saada ennast. Kaalus alla ei taha võtta (vb paar kilo), juurde kindlasti mitte, aga tahaks et oleks lihased ikka natuke näha (nt kõhul) ja et keha poleks nii lodev ja pehme.

Ehk siis tahaks rasva põletada aga lihast mitte kaotada. Siiamaani olen peale trenni söönud kodujuustu või jogurtit õhtul, kas see on õige?

Muudetud kasutaja Taevastkukkunud poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas enne trenni peaks sööma pigem valku või süsivesikuid ja mida pärast?

Valku. Süsivesikuid ei tohi enne trenni tarbida, sest need tekitavad unisust. Söö nt tund kuni kaks enne trenni kohupiima või kodujuustu. Olenevalt Sinu trenni intensiivsusest (oletan et bodybumpist saad kätte korraliku koormuse), peaksid sööma kohe pärast trenni kiiresti imenduvaid valke (vadak) ja kiiresti imenduvaid süsivesikuid (viinamarjasuhkur) ehk siis oleks tark võtta shake. Paar tundi pärast trenni söö veel midagi valgurikast (kana, tuunikala, muna, kohupiim, kodujuust) ning söö nt juurvilju ja kasulikke rasvu (omega3, oliivõli, linaseemneõli). Jõudu!

Muudetud kasutaja wola poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas enne trenni peaks sööma pigem valku või süsivesikuid ja mida pärast?

Enne trenni söö natuke süsivesikuid ka, sest valgud on aeglased energiaandjad, aga pärast trenni söö rohkem süsivesikuid ja vähem valke, sest süsivesikuid on vaja lihaste glükogeenivarude taastamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enne trenni söö natuke süsivesikuid ka, sest valgud on aeglased energiaandjad, aga pärast trenni söö rohkem süsivesikuid ja vähem valke, sest süsivesikuid on vaja lihaste glükogeenivarude taastamiseks.

Mida peaks siis sööma peale trenni? kohupiim + mõni viil leiba?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida peaks siis sööma peale trenni? kohupiim + mõni viil leiba?

Teoreetiliselt on vaja pärast intensiivset treeningut kiiresti imenduvaid valke ja süsivesikuid. Kirjutasin ju juba sellest. Miks ei viitsi inimesed korralikult lugeda?

Kohupiima valgus on 80% aeglaselt imenduvaid valke, Sul on vaja aga kiireid, vadakut. Kiiretest süsivesikitest söö kas banaani või viinamarja suhkrut (dextrose).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuarust enne trenni ei tohikski süüa, mingi 2 tundi. Aga enne trenni võtan poest snickersi või lioni. :D see annab hea panuse :)

Muudetud kasutaja Beljo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×