Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Mul polegi kavas mingeid lisandeid sööma hakata. Lihtsalt ärkamise ja trenni vahel ei jõua süüa ja peale trenni pole ju mõtet kohe ahmima hakata. Niisiis, targad inimesed, tasuks ehk trenn ära teha, tunnike vahet ja siis hommikusöögile asuda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu hommikune jõusaali treening silitan kõhtu ja biskan ennast pingile pikali, haigutan kästi põhjalikult nii et tunnen kuidas ma lihastega tööd teen, siis tõstan käed paar korda kõhu peale ja alla mis jääb minu soenduseks vahest tundub et see olekski nagu trenn, ja siis läheb asi tõsiseks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mis trenniga tegu on. kui jõusaal, siis ma usun, et see pool tundi halba ei tee ja pole vaja enne süüa. kuid arvan, et peaksid kindlasti sööma kohe peale trenni midagi kergemat ja valgurikast- kohupiim, jogurt, pluss süsiv. kuna peale trenni on ainevahetus suht kiire ja seedib ära kiiresti, siis võid peale 2h tugeva hommikusöögi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puutusin kokku sellise probleemiga.Enna tegin trenni tavaliselt umbes kl 18.00-20.00

peale trenni sai ilusti süüa jne.Nüüd on eluviis natuke muutunud ja trenni teen 20.00-22.00ni.KOju jõuan umbes 22.30 ja siis saan alles kõhu täis süüa.Ise arva,et see ei ole õige nii hilja süüa.kas keegi on sellise probleemiga kokku puutunud,ja mis lahenduse leidnud???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära söö nii hilja ? :rolleyes:

Peale trenni on minuteada kasulik sysivesikuid tarbida,

aga neid ka pole hea nii hilja ;)

Mis kell sa yldse magama lähed, kui sa veel nii hilja k6hu punni sööd :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võta pakk kohupiima (väherasvane rosina/vanilje jne) ... ega siis söömata saa jätta :) Ja see 35g süsivesikuid, mis sa kohupiimast saad, sind paksuks küll ei aja :)

Ise söön ka peale trenni suht hilja 21:30 - 22:00 ... pigem on probleem siis kui ei söö ... ma ei saaks öösel magada ... hakkan kohukesi unes nägema ja ärkan hommikul kell viis :rolleyes:

Nii et võta mõnisada grammi kodujuustu, kohupiim või tee endale väike salat tuunikala (krabipulkadega) ja tomati/kurgiga ... nämma ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

söö nii nagu peale trenni peab sööma.

Mina olen aru saanud, et vahet pole, kas trenn õhtul, päeval või hommikul, taastumist vajad siiski. Muidugi, eeldusel, et trenn on korralik ja ennast (glükogeenist) tühjaks pigistad, siis vajavad need varud täitmist ja ära karda, et rasvadeks lähevad õhtused süsivesikud.

(mina lõpetan trenni ca. 20:00, lasen korraliku koguse vadakut/glükoosi/malto't alla, söön ca. 21:00 mehise kõhutäie, ja kell 23:00 on juba "kõht tühi" ja sööks veel).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hey hey :rolleyes:

Kuidas selle söömisega siis ikkagi on?

Mitte süüa enne trenni (jõusaal) mitu tundi ja mitte süüa pärast trenni kui mitu tundi?

Olen kuulnud, et peale trenni toimub ka veel rasvade põletamine?

Eesmärk on jõusaalis põletada rasvu ja saada keha trimmi (mitte musklisse ;)

Tänud! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hey hey :rolleyes:

Kuidas selle söömisega siis ikkagi on?

Mitte süüa enne trenni (jõusaal) mitu tundi ja mitte süüa pärast trenni kui mitu tundi?

Olen kuulnud, et peale trenni toimub ka veel rasvade põletamine?

Eesmärk on jõusaalis põletada rasvu ja saada keha trimmi (mitte musklisse ;)

Tänud! :)

Kas sa käid ainult jõusaalis ja seda kaalualandamise eesmärgil??Ma soovitaks aktiivsemat tegevust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No nii ja naa, enamjaolt jah, jõusaal sobib hästi mulle. Mõned kilod võiks langeda küll..

Seal panen rõhku ka just sellele rasvapõletajast stepperile, millega korraga nii käte, kui jalgadega treenida saan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hey hey :rolleyes:

Kuidas selle söömisega siis ikkagi on?

Mitte süüa enne trenni (jõusaal) mitu tundi ja mitte süüa pärast trenni kui mitu tundi?

Olen kuulnud, et peale trenni toimub ka veel rasvade põletamine?

Eesmärk on jõusaalis põletada rasvu ja saada keha trimmi (mitte musklisse ;)

Tänud! :)

Minu teada 2h enne trenni ei ole mõtet süüa, aga peale trenni kohta ei oska midagi öelda, ise söön kohe kui koju jõuan :P

Oota mõne targema vastust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

massi ajal söön tavaliselt 1h enne trenni või enne trenni banaane. Koju jõudes söön siis kohe.

Rasvapõletuse ajal, mida teen praegu, söön 1-2h enne trenni ja 1h peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on lihtsalt soov langetada kaalu,siis treeningpäeval ei sööda 2h enne ja 3h pärast trenni.Vabal päeval tuleks süüa vähem.Olen ka ise treeninguinimene ja see,et vabal päeval tuleks süüa vähem,sain teada"Oldmanilt".Tema nõu tasub alati kuulata :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on lihtsalt soov langetada kaalu,siis treeningpäeval ei sööda 2h enne ja 3h pärast trenni.Vabal päeval tuleks süüa vähem.Olen ka ise treeninguinimene ja see,et vabal päeval tuleks süüa vähem,sain teada"Oldmanilt".Tema nõu tasub alati kuulata :)

3 tundi pärast trenni ei sööda ;) aga kuidas sa siis kavatsed taastada ennast!? Mina olen alati nii seda asja võtnud et vahet pole kas lisad kaalu või alandad siis ikka ja alati peale trenni u 1h tuleb süüa siis on ju parim aeg taastumiseks, nii palju kui kulturisti filme ja muud säärast vaadand ja lugend siis alati on isegi dieedi ajal peale trenni söödud 1h jooksul ja dieedi aeg peaaegu ainuke aeg kus nad süsivesikuid sõid! Või kas ma tõesti olen valesti aru saand? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on lihtsalt soov langetada kaalu,siis treeningpäeval ei sööda 2h enne ja 3h pärast trenni.Vabal päeval tuleks süüa vähem.Olen ka ise treeninguinimene ja see,et vabal päeval tuleks süüa vähem,sain teada"Oldmanilt".Tema nõu tasub alati kuulata :rolleyes:

loll jutt ja keha piinamine

ainus tõsi on see, et vabal päeval süüakse vähem ja et oldman on tark.

inimene vajab enne trenni veidi energiat ja peale trenni taastumiseks toitaineid. need on sul mingid kahtlased shapingu põhimõtted, mis pikapeale tervisele hakkavad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole enesepiinaja ning kuna ma ise seda asja teen,siis minu puhul see toimib.Pealegi ma ei palu kellelgi seda asja ju järele teha.Aga eks see oleneb trennist ja treenerist ja inimesest ka SUUR OSA.Las spetsialist parem vaatab Sind ja ütleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3 tundi pärast trenni ei sööda ;) aga kuidas sa siis kavatsed taastada ennast!? Mina olen alati nii seda asja võtnud et vahet pole kas lisad kaalu või alandad siis ikka ja alati peale trenni u 1h tuleb süüa siis on ju parim aeg taastumiseks, nii palju kui kulturisti filme ja muud säärast vaadand ja lugend siis alati on isegi dieedi ajal peale trenni söödud 1h jooksul ja dieedi aeg peaaegu ainuke aeg kus nad süsivesikuid sõid! Või kas ma tõesti olen valesti aru saand? :rolleyes:

Mina ei tegele kulturismiga.Kehanõudmised on erinevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei tegele kulturismiga.Kehanõudmised on erinevad.

kui sa vaielda tahad, siis otsi veidi ringi

enamus siinsest foorumist on just seda teemat täis:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on lihtsalt soov langetada kaalu,siis treeningpäeval ei sööda 2h enne ja 3h pärast trenni.Vabal päeval tuleks süüa vähem.Olen ka ise treeninguinimene ja see,et vabal päeval tuleks süüa vähem,sain teada"Oldmanilt".Tema nõu tasub alati kuulata :rolleyes:

Selline teguviis võib mõnevõrra isegi ohtlik olla.Treeningul tekivad inimesel lihastes mikrorebendid ja ainus võimalus neid parandada,on peale trenni süüa valku.Kui sa ei söö peale trenni 3 h,siis võib see tõsisemate kahjustuste-rebenditeni viia.Võtame asja nii-tulin maavärin ja vigastas seinu,oleks vaja kohe parandada,aga meie ei paranda,vaid laseme sel olla,tahame parandada pärast,aga vahepeal on maja saanud vihma ja tuul,mis on tekitanud kajustusi,mis on oluliselt püsivamad ja raskemini parandatavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui sa vaielda tahad, siis otsi veidi ringi

enamus siinsest foorumist on just seda teemat täis:)

Ma ei ole vaidlejatüüpi.Okei,vaataks seda teemat siin edasi nüüd.Enamus tõstatatud teemadest läheb muuks asjaks üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei ole vaidlejatüüpi.Okei,vaataks seda teemat siin edasi nüüd.Enamus tõstatatud teemadest läheb muuks asjaks üle.

No eks Sa siis oota selle peale Oti vastust, kui teisi ei usu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taastumise ja lihaskasvu maksimaliseerimiseks peaksid sa seega sööma nii süsivesikuid kui ka proteiini (eelistatult vadakuvalku) koheselt pärast treeningut. Lihaskasvu stimuleerimiseks lisa ka leutsiini.

Järgnevalt mõned näpunäites annuste suuruse määramiseks:

Toitainete kogus (põhiannus) tunnis 2-3 tunni jooksul pärast treeningut:

Vadak:

0,5 g/kehakaalu kohta

Leutsiin:

100 mg e. 0,1 g/kehakaalu kohta

Süsivesikud:

0,7 g/kehakaalu kohta

tsitaat artiklist

peaks olema piisavalt ammendav vastus

siin ei mängi väga rolli, kas tahad kaalu alandada või mitte, sest su keha siiski vajab valku, muutub ainult süsivesikute hulk

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus, et kas see on OK kui ma söön enne treeni 1 või 2 banaani ning trenni ajal joon Arctic spordi jooki(või on mõni parem mis taastab rohkem). Peale trenni pole aga kohe võimalik süüa midagi normaalset, seega äkki keegi oskab soovitada, mida peale trenni süüa kohe, et poest osta näiteks, sest koju jõuan ma alles 1-2 tunni pärast ning sooja sööki kohe ei saa tavaliselt või aitab ka külm toit(nt 500g jogurtit).

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

proovi enne trenni valku rohkem saada ja peale trenni ka süsivesikuid kõvasti.

peale trenni soovitan kas jogurtit või šeiki. veel on hea kohupiimatoru.

aga see järgmine päris toidukord peab olema väga asjalik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×