Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Hommikul vajadki kaloreid!

Light jogurtid on light ainult rasvasisalduse pärast, suhkrut on seal ikka liiga palju.

Kui arvad, et hommikusöögiks on sobiv näkileib, sis pean kahjuks sind kurvastama, et sul on toitumises midagi tõsiselt paigast ära.

Ei julge rohkem midagi välja pakkuda, kui et näita oma terviklikku toitumisplaani:)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale selle lugemist nagu ei tahaksi enam jogurtit süüa:D Aga mida siis hommikuks süüa? Palun ärge putru soovitage, ma kuidagi ei tahaks seda süüa.. Nälileiba? Sisaldab palju kiudaineid ja vähe kaloreid.

Kui hommikul trenni ei tee, siis söö hommikuks omletti ja hapukoort ning väldi süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikul vajadki kaloreid!

Light jogurtid on light ainult rasvasisalduse pärast, suhkrut on seal ikka liiga palju.

Kui arvad, et hommikusöögiks on sobiv näkileib, sis pean kahjuks sind kurvastama, et sul on toitumises midagi tõsiselt paigast ära.

Ei julge rohkem midagi välja pakkuda, kui et näita oma terviklikku toitumisplaani:)

Kindasti on mu toitumine tõsiselt paigast ära, seda jub sel põhjusel, et mulle ei maitse paljud toidud.

Näileiba pidasin silmas pigem lisandina tomati, kurgi, kanasingi ja kohvitassi juurde.

Täna siis olen söönud

Hommik - 200g jogurtit, banaan

Oode - pirn

Lõuna - tass kohvi, 2 näileiba, 200g tomateid, 100g kodujuustu

Õhtu - Köögivilja hautis (viimane söök on kell 18)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma söön light jogurtit "kohe peale trennni" sellepärast, et neis on ka väiksem kogus suhkruid kui meil poes müüdavatel 2-3% jogurtitel (julgelt poole rohkem sv sees). Mida sa ikka alternatiivina tarbid? Eestis ju normaalset jogurtit ei ole (ilma suhkruta, nat. magusad).

Tavaline kohupiim ei sobi, sest seal palju rasva. Selle asemel tarbin kodujuustu 4% ja see on teine teema/klass. Seega rasvata kohupiima? Need on ju kõik päris magusad ja tunda kuidas suhkurt sisse kugistad (nagu ka light`i puhul, kuid kogused jällegi palju suuremad, 3+ korda).

Paneme mõned alternatiivid joonele: g / v / r / sv / Kcal

1. Jogurt (Light) 150 5.4 0.15 8.7 59.21

2. Kohupiim (Tere Light) 125 17,1 0,13 14 143

3. 3% jogurt (Tere Maasika) 150 4,05 4,5 24 157

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan,et see peale kella kuut ei söö on paljudel sissejuurdunud asi mida tuleks muuta.Eriti hull veel kui mõni läheb 12 ajal magama öösel.Mina sellise näljatundega küll ei suudaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatan,et see peale kella kuut ei söö on paljudel sissejuurdunud asi mida tuleks muuta.Eriti hull veel kui mõni läheb 12 ajal magama öösel.Mina sellise näljatundega küll ei suudaks.

Aga mul pole näljatunnet. Ei söö, sest pole isu, teed ja vett joon küll. Ja tavaliselt lähen magama kell 22, kuna kell 5.30 on vaja juba ärgata:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindasti on mu toitumine tõsiselt paigast ära, seda jub sel põhjusel, et mulle ei maitse paljud toidud.

Näileiba pidasin silmas pigem lisandina tomati, kurgi, kanasingi ja kohvitassi juurde.

Täna siis olen söönud

Hommik - 200g jogurtit, banaan

Oode - pirn

Lõuna - tass kohvi, 2 näileiba, 200g tomateid, 100g kodujuustu

Õhtu - Köögivilja hautis (viimane söök on kell 18)

Minuteada saavad haiglas isegi voodihaiged rohkem süüa ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mul pole näljatunnet. Ei söö, sest pole isu, teed ja vett joon küll. Ja tavaliselt lähen magama kell 22, kuna kell 5.30 on vaja juba ärgata:)

Mul ka ei olnud, lõpuks hakkas ka kõht valutama (ja need on kõige hullemad valud, mida mul seni füüsiliselt on tulnud taluda), kui üldse midagi sõin. Näljatunde puudumine ei tähenda, et kõik on korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puuvilju ja jogurtit sööngi peamiselt hommikul või vahel harva peale trenni. Suhkru üle arvestust ei pea, küll aga vaatan kaloreid..

Aga mida Sa sööd? Mina ei saaks rohkem süüa, tunneksin end väga kehvasti ja suuuuure pallina.

häid baktereid saad kõhtu nt dr helluse keefirist või atsidofiilhapupiimast. palju parem variant kui jogurt.

siiski soovitan piimatoodete puhul meeles pidada et kõige rohkem saame neist süsivesikuid ning enamasti on need süsivesikud seal laktoosist ehk piimaSUHKRUST.

mida ise kõige rohkem söön?

kohupiim (erinevad rasvasisaldused)

aeg-ajalt keefir

valgupulbrid

tomat

sibul

õun

korralik rukkileib, enamasti kodusvalmistatud (nb! 95% poeleibadest on kasutu solk)

odra-, kaera-, rukkihelbed (täistera)

heeringas

tuunikala

harva lõhe

veisemaks

kanafilee

erinevad sojatooted

munad

kodujuust

jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindasti on mu toitumine tõsiselt paigast ära, seda jub sel põhjusel, et mulle ei maitse paljud toidud.

Näileiba pidasin silmas pigem lisandina tomati, kurgi, kanasingi ja kohvitassi juurde.

Täna siis olen söönud

Hommik - 200g jogurtit, banaan

Oode - pirn

Lõuna - tass kohvi, 2 näileiba, 200g tomateid, 100g kodujuustu

Õhtu - Köögivilja hautis (viimane söök on kell 18)

praeguse toidukava probleem on sul see, et hommikusöögist saad sa süsivesikuid, ootest süsivesikuid, lõunast süsivesikuid ja natuke valku ja õhtusöögist süsivesikuid.

mina soovitaksin süsivesikutega kõvasti tagasi tõmmata, valku ja rasva juurde kruttida. eriti valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle naljaga pole sa loodetavasti kaua jõudnud tegeleda. See on ju sulaselge nälgimine. ;)

Kuna olen esmasp-kolmap tööl, mis on pm ainult istumine (võib nimetada ka "voodihaige reziimiks:D), siis selle tõttu sööngi nendel päevadel vähe. Kui olen liikuvam, siis ka söön rohkem. Tavaliselt tuleb ikka 1200-1300 kcal täis:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa saad ju ikka aru, et sellise toitumisega on su keha koguaeg häireolukorras.Sinu keha saab aru ,et toitu on vähe ja kõik mis vähegi saab tuleb ladustada! Siin olli just nädal tagasi teema kellegist, kes luges kaloried, sõi küll pea kaks korda rohkem kui sina, aga ikkagi luges. Ja kaal ei langenud,sest tema "dieedis"oli ka ikka väga palju suhkruid kohupiimakreemide ja puuviljade näol. Loe siit foorumit, ka naised saavad endale söömist lubada ja kui sa sööd õiged asju, siis sa saad neid tunduvalt rohkem süia, kui igasugu jama. Sest tunnista, sinu olukord on ikka suht kehv praegu. Ja selle pärast kella kuute mitte söömise....,otsi ise neid selle reegli austajaid on siin palju sõimatud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa saad ju ikka aru, et sellise toitumisega on su keha koguaeg häireolukorras.Sinu keha saab aru ,et toitu on vähe ja kõik mis vähegi saab tuleb ladustada! Siin olli just nädal tagasi teema kellegist, kes luges kaloried, sõi küll pea kaks korda rohkem kui sina, aga ikkagi luges. Ja kaal ei langenud,sest tema "dieedis"oli ka ikka väga palju suhkruid kohupiimakreemide ja puuviljade näol. Loe siit foorumit, ka naised saavad endale söömist lubada ja kui sa sööd õiged asju, siis sa saad neid tunduvalt rohkem süia, kui igasugu jama. Sest tunnista, sinu olukord on ikka suht kehv praegu. Ja selle pärast kella kuute mitte söömise....,otsi ise neid selle reegli austajaid on siin palju sõimatud!

See pole reegel, kodus sööme kella 18-19 ajal õhtusöögi ära ja peale seda pole vajadust süüa enam. Aga kui kaal langeb ja tunnen end hästi, jõuan trenni teha, kas see siis polegi märk sellest, et midagigi õigesti teen?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See pole reegel, kodus sööme kella 18-19 ajal õhtusöögi ära ja peale seda pole vajadust süüa enam. Aga kui kaal langeb ja tunnen end hästi, jõuan trenni teha, kas see siis polegi märk sellest, et midagigi õigesti teen?

Ilma naljata - inimesed, kellel on anoreksia räägivad ka aegajalt sama juttu. Ma ei ütle, et sul on - seda pole kindlasti ainult foorumijutu põhjal võimalik väita, aga subjektiivne enesetunne võib olla petlik.

Küsimused, mille peale mõelda:

Kaal langeb mille arvelt? Kas kaotad rasva / lihast / vett protsendina? Mille alusel seda hindad?

Trenni jõuad teha - mida see tähendab? Millist trenni teed, milline on jõudlus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilma naljata - inimesed, kellel on anoreksia räägivad ka aegajalt sama juttu. Ma ei ütle, et sul on - seda pole kindlasti ainult foorumijutu põhjal võimalik väita, aga subjektiivne enesetunne võib olla petlik.

Küsimused, mille peale mõelda:

Kaal langeb mille arvelt? Kas kaotad rasva / lihast / vett protsendina? Mille alusel seda hindad?

Trenni jõuad teha - mida see tähendab? Millist trenni teed, milline on jõudlus?

4 korda nädalas 1-1,5h jooksu tavaliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Külaline_Katarina_*

Hei,

Käin 3x nädalas hommikuti jõusaalis + pärast teen pool tundi aeroobset. Ärkan umbes 6.45 ja siis 7.15 jõuan trenni.

Tühja kõhuga ma trenni teha ei saa, pea käib ringi ja energiat ka ei ole. Samas kui midagi söön - tavaliselt putru/müslit jogurtiga + puuvili, siis on jälle selline tunne, et midagi loksub kõhus ja nt kõhulihaseid on küll ebamugav treenida.

Mida ma peaksin sööma? Või äkki on mingi valgupulber vms toidulisand, mis ilma kõhtu täitmata trenniks nn üles äratab ja energiat annab?

Trenni eesmärk on lihaseid toonuses hoida (mitte kasvatada) ja samas ka natuke rasva kaotada.

Aitäh:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hei,

Käin 3x nädalas hommikuti jõusaalis + pärast teen pool tundi aeroobset. Ärkan umbes 6.45 ja siis 7.15 jõuan trenni.

Tühja kõhuga ma trenni teha ei saa, pea käib ringi ja energiat ka ei ole. Samas kui midagi söön - tavaliselt putru/müslit jogurtiga + puuvili, siis on jälle selline tunne, et midagi loksub kõhus ja nt kõhulihaseid on küll ebamugav treenida.

Mida ma peaksin sööma? Või äkki on mingi valgupulber vms toidulisand, mis ilma kõhtu täitmata trenniks nn üles äratab ja energiat annab?

Trenni eesmärk on lihaseid toonuses hoida (mitte kasvatada) ja samas ka natuke rasva kaotada.

Aitäh:)

ega siin jah midagi muud pole ..pead varem ärkama ...et jõuaksid vähemalt tund enne trenni süüa ...söö kohupiima või kodujuustu .+puuvili ...ideaalis peaksid saama nii aegalseid kui kiireid süsiveiskuid enne trenni nt moosileib või midagi ...puder jogutiga pole ka paha ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nii - tuleb varem üles ärgata.

Ise käin samuti hommikuti trennis: ärkan 6:10, korralik kogus putru ja kohupiima kõhtu koos vitamiinidega ja trennis olen 8:00 paiku. Ei ole mingit ebamugavustunnet kõhus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise söön ~1h enne bodypumpi/jõusaali ja on väga mõnus trenni teha. Kui ma selle vahe näiteks 3-tunniseks olen jätnud, siis läheb jõusaalis kõht täitsa tühjaks lõpu poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline küsimus, et kui võtta peale trenni sisse elementaarne kombo. Kas on mõtet 30-60 minutit peale trenni süüa lõunat? Või just peakski?

Ca. tund peale trenni on soovitav süüa korralik eine. Olenevalt kellaajast valk+süsivesikud+veidi rasva või valk+rasv+veidi süsivesikuid (kui üldse)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikul: Peekon (milline parim?), praemuna või müsli puuviljadega. Kõrvale haps/piim.

Lõunaks ja õhtuks praad- kalafilee vms.

Vahepealseks snäkiks kohupiim, kodujuust, halvaa, pähklid-rosinad, puuviljad (banaan ntks).

Trenni teen nii, et 3-4 korda nädalas jooksmist ja 2 korda jõusaali.

Mida süüa kohe pärast jooksmist/jõusaali? Kohupiima, juua hapsi/piima ja süüa jogurtit ning puuvilja kõrvale?

Prooviks õhtuks teha rammusat jooki: kohupiim+mahl+banaan+mesi. Plaan ikka kaalust juurde võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Katus

Mida soovitaksite tarvitada kohe peale jõusaali?

Tuttav soovitas juua viinamarjamahla. Aga äkki oskate soovitada midagi spetsiifilisemalt?

Ehk siis. Mida süüa või juua kohe peale jõusaali.

Enne üldiselt midagi ei söö.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×