Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Lisa hommikusööki süsivesikuid. Ülejäänud toidukordadest võta natuke vähemaks.(ehk üldine päevanorm jääks samaks nagu praegu) Võid natuke ka rasvu hommikusöögist vähemaks võtta, et hommikusöök liiga suur ei oleks ning söö siis neid pähkleid teiste einete kõrvale.

Üldist kaloraaž tõstaks pigem valgu arvelt - aga see ainult minu arvamus. Pakk kohupiima ja ongi see 1800kcal täis ning toitainete vahekord korras.

Hommikusöögi rasvu võid tõesti piirata nii, et kasutad madalama rasvasisaldusega hapukoort, juustu. Maitsevahe on pea olematu ning hea viis kaloreid kontrollida. :)

see 1580kcal ongi juba koos õhtuse kohupiimaga peale trenni ;)

aga aitähh vastuse eest! üritan nüüd välja nuputada kuidas need süsikad oma hommikusööki saada :)

Muudetud kasutaja Kitkat1987 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see 1580kcal ongi juba koos õhtuse kohupiimaga peale trenni ;)

aga aitähh vastuse eest! üritan nüüd välja nuputada kuidas need süsikad oma hommikusööki saada :)

Riis, tatar, kaerahelbed... sellised väiksed 50g kuivmassi kogused. Riisi võid terve hunniku näiteks korraga ette valmis keeta ning siis vajadusel hea alati kaasa tarida kuskile. Soovitaks siis siinkohal siiski pruuni riisi, mitte seda töödeldud kommertsvalget riisi.

Kui õhtune kohupiim on juba menüüs siis võid liha/kala sisaldavate toidukordade ajal kogust tõsta. :)

Muidugi ega need pähklid sind ka tapa, hea lihtne viis häid rasvakaloreid saada ning jääb kõik täiesti normi piiresse. Aga lihtsalt minu arvates on kõige kasulikum valkude osakaalu veidi tõsta ja selle arvelt kalorite taset tõsta. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pähklil ja pähklil on vahe.

Seda kindlasti jah.

Mis need kõige paremad olidki nüüd...

Tippkulturist Fred Antsoni pingerida:

1. Kookospähkel - ülikasulikku küllastunud rasva 98%, 0 g oomega-3- ja 1,8 g ooomega-6-rasvhappeid 100 g kohta. Kookospähkli väärtust hakatakse õnneks nüüd uuesti avastama, selle söömine tuleb põhjamaalastele ainult kasuks.

2. Sarapuupähkel - monoküllastamata rasva 63%, 0 g oomega-3- ja 4 g oomega-6-rasvhappeid.

3. Mandlid - monoküllastamata rasva 52%, 0 g oomega-3- ja 10 g oomega-6-rasvhappeid.

4. Kreeka pähkel - palju polüküllastamata rasva, mistõttu säilib viletsalt (ostan ainult siis, kui saabub uus värske partii), millest 5,5 g oomega-3- ja 28 g oomega-6-rasvhappeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda kindlasti jah.

Mis need kõige paremad olidki nüüd...

Tippkulturist Fred Antsoni pingerida:

1. Kookospähkel - ülikasulikku küllastunud rasva 98%, 0 g oomega-3- ja 1,8 g ooomega-6-rasvhappeid 100 g kohta. Kookospähkli väärtust hakatakse õnneks nüüd uuesti avastama, selle söömine tuleb põhjamaalastele ainult kasuks.

2. Sarapuupähkel - monoküllastamata rasva 63%, 0 g oomega-3- ja 4 g oomega-6-rasvhappeid.

3. Mandlid - monoküllastamata rasva 52%, 0 g oomega-3- ja 10 g oomega-6-rasvhappeid.

4. Kreeka pähkel - palju polüküllastamata rasva, mistõttu säilib viletsalt (ostan ainult siis, kui saabub uus värske partii), millest 5,5 g oomega-3- ja 28 g oomega-6-rasvhappeid.

rohkem polegi pähkleid olemas ju :) tavaliselt söön segamini mandleid ja sarapuupähkleid. Tegelikult pean tunnistama et tavalised, röstimata ja soolata pistaatsipähklid on ka väga nämmad, aga neid vist nagunii eestis pole.. või vähemalt pole silma jäänud mulle (õnneks - kui nad eriti head ei tee?)).

aga kuidas suhtuda kuskusi ja punastesse läätsedesse? pole eriline riisi ega kartuli sõber (söön aint siis kui väljas või külapeal olen), teravilja pasta on isegi ok väikestes kogustes. tatart söön nii üle päeviti u 60g õhtusöögiks. tihti ei söögi üldse selliseid asju, aint juurikad + liha ja ei mahugi ju rohkem ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nutritional value per 100 g (3.5 oz)

Energy 1,477 kJ (353 kcal)

Carbohydrates 60 g

Sugars 2 g

Dietary fiber 31 g

Fat 1 g

Protein 26 g

Thiamine (Vit. B1) 0.87 mg (67%)

Folate (Vit. B9) 479 μg (120%)

Iron 7.5 mg (60%)

Couscousil sv 77 ja valk 13, kiudaine 5. Pmst tehakse nisujahust, kui ma ei eksi. Ehk siis nagu pastagi.

Nende vahel kindlasti läätsed paremad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks seda teemat ole juba arutatud ka, aga küsiks ikka veel kord üle - kuidas selle söömisega peale trenni siis ikkagi on..

Ma käin 4 korda nädalas jooksmas, vähemalt 1 h (loodan, et see kategoriseerub trenni alla), tavaliselt õhtuti. Peale jooksu ei taha üldse süüa, pole isu. Kas peaksin end selleks sundima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No taastumise mõttes peaks ikka midagi võtma, täiesti ilma söömata kuni hommikuni? Minul ka kohe peale trenni ei ole väga isu, tavaliselt söön umbes tunni aja möödudes, siis on tahan küll süüa. Olen tähele pannud, et isu sõltub ka trenni intensiivsusest. Kui on olnud raskem trenn, siis ei suudaks küll midagi kohe sissa pressida, pigem ootaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Midagi ikka võiks. Naistel niigi kehvasti selle söömisega - "mida vähem seda parem" ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No taastumise mõttes peaks ikka midagi võtma, täiesti ilma söömata kuni hommikuni? Minul ka kohe peale trenni ei ole väga isu, tavaliselt söön umbes tunni aja möödudes, siis on tahan küll süüa. Olen tähele pannud, et isu sõltub ka trenni intensiivsusest. Kui on olnud raskem trenn, siis ei suudaks küll midagi kohe sissa pressida, pigem ootaks.

Söögi saab ka sisse juua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks seda teemat ole juba arutatud ka, aga küsiks ikka veel kord üle - kuidas selle söömisega peale trenni siis ikkagi on..

Ma käin 4 korda nädalas jooksmas, vähemalt 1 h (loodan, et see kategoriseerub trenni alla), tavaliselt õhtuti. Peale jooksu ei taha üldse süüa, pole isu. Kas peaksin end selleks sundima?

Kindlasti peaks peale trenni sööma (1 tund jooksu kategoriseerub küll trenni alla ;)), organismil vaja ju taastuda trennist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti peaks peale trenni sööma (1 tund jooksu kategoriseerub küll trenni alla ;)), organismil vaja ju taastuda trennist.

Siin foorumis kolades ja veidi lugedes on jäänud sellime mulje, et trenni tuleb teha ikka mitu tundi, siis mõtlesingi et äkki minu tunnike jooksu jääb liiga lahjaks :D

Ma söön päevas umbes 1200-1300 kcal, teen ka nö patupäevi, kus söön 1500-1600 kcal päevas. Kaal on 1 kuuga alanenud 2,7 kg. Kuid jällegi lugedes teiste kirjutisi on seda liiga vähe. Mida peaksin muutma, kas rohkem trenni tegema? Söögiplaani väga muuta ei saa, sest olen väga pirts ja ei söö paljusid asju:D Tõitun põhiliselt jogurtist, puuviljadest, köögiviljadest, kodujuustust ja näkileibadest.

Kartulit, makarone, riisi, tatart ei söö üldse. Vahel söön ka saiakesi (teades kui mõttetud nad on).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui me ei tea su praegusi andmeid (pikkus,kaal), sis ei saa nagu väga öelda, kas see 2.7kg on piisav kadu. 1200 kcalit tundub väga vähe olevat, isegi naisele... Kõva ülekaalu korral on 1kg nädalas max mis soovitatav kaotada.

Muudetud kasutaja Kevin de puta madre poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui me ei tea su praegusi andmeid (pikkus,kaal), sis ei saa nagu väga öelda, kas see 2.7kg on piisav kadu. 1200 kcalit tundub väga vähe olevat, isegi naisele... Kõva ülekaalu korral on 1kg nädalas max mis soovitatav kaotada.

Ma olen 165 cm pikk, kaalulangetust alustasin 65,8 kg - nüüd olen 63,1. Mulle tundub, et mida raskem oled, seda kergem on kaalualandada. Piisab vaid pisikestest muudatustest (söö vorsti asemel sinki, kohvi ilma suhkruta ja võileib ilma võta), aga miks mul see nii aeglaselt läheb...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen 165 cm pikk, kaalulangetust alustasin 65,8 kg - nüüd olen 63,1. Mulle tundub, et mida raskem oled, seda kergem on kaalualandada. Piisab vaid pisikestest muudatustest (söö vorsti asemel sinki, kohvi ilma suhkruta ja võileib ilma LEIVATA), aga miks mul see nii aeglaselt läheb...?

Parandatud.

Mis on "aeglaselt"? 0,5 kg nädalas on väga normaalne tempo. Pisikesed muutused toovad ka pisikest edu. Üldiselt ei ole kaalumuutuseks vaja mitte "ajutist dieeti" vaid püsivat alusmuutust toitumiskäitumises.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Parandatud.

Mis on "aeglaselt"? 0,5 kg nädalas on väga normaalne tempo. Pisikesed muutused toovad ka pisikest edu. Üldiselt ei ole kaalumuutuseks vaja mitte "ajutist dieeti" vaid püsivat alusmuutust toitumiskäitumises.

Ma väljendasin end veidi valesti. Pidasin silmas, et neil kellel on suur ülekaal, et neile piisab ka pisikestest muudatustest. Kuid paari kilost ülekaalu (nagu mul) on raskem langetada. Nagu eelpool mainitud tõitun põhiliselt jogurtist, puuviljadest, köögiviljadest, kodujuustust ja näkileibadest..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kartulit, makarone, riisi, tatart ei söö üldse.

ma ka kartulit, makarone ja riisi ei söö. tatar meeldib kui on selline veits pool toores, ja läätsed on mu uued lemmikud, soovitan proovida!

samuti, ma ka alguses peale trenni ei kujutanud ette, et peaksin midagi sööma ;) aga usu, sellega harjub ära! Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei no see kaalulanguse tempo on väga ok, sellest rohkem hakkaks juba vaikselt kahtlane tunduma (tervislikkuse seisukohalt). kaalulangus peabki aeglaselt ja rahulikult sujuma, olema pikaajaline.

sinu toitumisest, nii lühidalt kui sa sellest rääkisid - pea silmas, et puuviljadest ja jogurtist saad sa päris korraliku portsu suhkruid. neid annaks ehk vältida või pisut piirata. muidu TUNDUB ok, ehkki kuidagi ühekülgne, samuti ei näe ma eriti heade rasvade allikaid - mis muideks aitavad rasvapõletusele kaasa.

patupäeavd on ka igaki normaalne, see aitab kohati üldisele seedetegevusele ja seega ka kaalulangusele pikemas perspektiivis kaasa.

aga üks asi on minu jaoks ikkagi täiesti mindblowing.... ok, ma saan aru, et see on tõeiesti võimalik, aga kuidas on nii, et sa elad ära 1300 kcal-ist ning mina söön päevas endale sisse 3000 kcal? kusjuures meie kaaluvahe on paar kg ning me mõlemad kaotame seejuures kaalu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei no see kaalulanguse tempo on väga ok, sellest rohkem hakkaks juba vaikselt kahtlane tunduma (tervislikkuse seisukohalt). kaalulangus peabki aeglaselt ja rahulikult sujuma, olema pikaajaline.

sinu toitumisest, nii lühidalt kui sa sellest rääkisid - pea silmas, et puuviljadest ja jogurtist saad sa päris korraliku portsu suhkruid. neid annaks ehk vältida või pisut piirata. muidu TUNDUB ok, ehkki kuidagi ühekülgne, samuti ei näe ma eriti heade rasvade allikaid - mis muideks aitavad rasvapõletusele kaasa.

patupäeavd on ka igaki normaalne, see aitab kohati üldisele seedetegevusele ja seega ka kaalulangusele pikemas perspektiivis kaasa.

aga üks asi on minu jaoks ikkagi täiesti mindblowing.... ok, ma saan aru, et see on tõeiesti võimalik, aga kuidas on nii, et sa elad ära 1300 kcal-ist ning mina söön päevas endale sisse 3000 kcal? kusjuures meie kaaluvahe on paar kg ning me mõlemad kaotame seejuures kaalu?

Puuvilju ja jogurtit sööngi peamiselt hommikul või vahel harva peale trenni. Suhkru üle arvestust ei pea, küll aga vaatan kaloreid..

Aga mida Sa sööd? Mina ei saaks rohkem süüa, tunneksin end väga kehvasti ja suuuuure pallina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puuvilju ja jogurtit sööngi peamiselt hommikul või vahel harva peale trenni. Suhkru üle arvestust ei pea, küll aga vaatan kaloreid..

Aga mida Sa sööd? Mina ei saaks rohkem süüa, tunneksin end väga kehvasti ja suuuuure pallina.

Suhkrul ja puuviljal on loomulikult vahe. Suhkrut jogurtist ma väldiks ikkagi tõsisemalt.

Ja nagu varem siin korduvalt näidatud on, pole niivõrd tähtis kaloraaž, kui pigem toitainete vahekord selles..

Toidu kvaliteet ja toitainete vahekord mõjutab ikka päris palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkrul ja puuviljal on loomulikult vahe. Suhkrut jogurtist ma väldiks ikkagi tõsisemalt.

Ja nagu varem siin korduvalt näidatud on, pole niivõrd tähtis kaloraaž, kui pigem toitainete vahekord selles..

Toidu kvaliteet ja toitainete vahekord mõjutab ikka päris palju.

Isegi Light jogurt on kurjast.. (ok, tean et ta sisaldab palju kunstlike magusaineid)? Aga millega see asendada? Kui ma seda ka ei söö, siis ei jäägi mulle ju midagi:D Maitsestamata jogurtit ei taha..

Kust ma saaksin siis neid häid baktereid oma kõhtu?;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Isegi Light jogurt on kurjast.. (ok, tean et ta sisaldab palju kunstlike magusaineid)?

Suvalised näited:

Farmi koorene kirsijogurt

Koostis pastöriseeritud piim, suhkur, kirsitükkidega lisand (kirsid, suhkur, modifitseeritud maisitärklis, puu- ja juurvilja kontsentraat (porgand, aroonia, viinamari), paksendajad: pektiin, ksantaankummi; happesuse regulaatorid: sidrunhape, naatriumtsitraadid, kaltsiumtsitraadid; lõhna- ja maitseained), lõssipulber, rõõsk koor 2,8%, modifitseeritud maisitärklis, želatiin, paksendaja pektiin, juuretis (sisaldab lisaks jogurtibakteritele ka probiootilisi piimahappebaktereid: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium, Lactobacillus paracasei). Toode sisaldab 7,7% kirsse.

Tere light maasika-vaarikajogurt

Koostis: rasvata piim, maasikad (3%), vaarikad ja vaarikapüree (2,4%), piimavalk, fruktoos, paksendajad: modifitseeritud maisitärklis ja karrageen, lõhna- ja maitseained, toiduvärv peedipunane (kontsentreeritud punase peedi mahl), magusained: aspartaam (sisaldab fenüülalaniini allikat) ja atsesulfaam K, juuretis, happesuse regulaator trinaatriumtsitraat.

Oleks nagu kurjemgi, eks?

Aga millega see asendada? Kui ma seda ka ei söö, siis ei jäägi mulle ju midagi:D Maitsestamata jogurtit ei taha..

Kui Sa just ilmtingimata jogurtit pead sööma, siis eelista siiski pigem maitsestamata varianti, mida võid ise nt marjadega timmida. Isiklikult valiksin küll pigem hapukoore.

Mina ei saaks rohkem süüa, tunneksin end väga kehvasti ja suuuuure pallina.

See on nähtavasti väga paljuski peas kinni, ilmselt väga paljudele naistele vähemalt mingis etapis tuttav teema, kaasa arvatud mulle endalegi. Nüüdseks olen üle saanud, ma loodan. ;)

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suvalised näited:

Farmi koorene kirsijogurt

Koostis pastöriseeritud piim, suhkur, kirsitükkidega lisand (kirsid, suhkur, modifitseeritud maisitärklis, puu- ja juurvilja kontsentraat (porgand, aroonia, viinamari), paksendajad: pektiin, ksantaankummi; happesuse regulaatorid: sidrunhape, naatriumtsitraadid, kaltsiumtsitraadid; lõhna- ja maitseained), lõssipulber, rõõsk koor 2,8%, modifitseeritud maisitärklis, želatiin, paksendaja pektiin, juuretis (sisaldab lisaks jogurtibakteritele ka probiootilisi piimahappebaktereid: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium, Lactobacillus paracasei). Toode sisaldab 7,7% kirsse.

Tere light maasika-vaarikajogurt

Koostis: rasvata piim, maasikad (3%), vaarikad ja vaarikapüree (2,4%), piimavalk, fruktoos, paksendajad: modifitseeritud maisitärklis ja karrageen, lõhna- ja maitseained, toiduvärv peedipunane (kontsentreeritud punase peedi mahl), magusained: aspartaam (sisaldab fenüülalaniini allikat) ja atsesulfaam K, juuretis, happesuse regulaator trinaatriumtsitraat.

Oleks nagu kurjemgi, eks?

Kui Sa just ilmtingimata jogurtit pead sööma, siis eelista siiski pigem maitsestamata varianti, mida võid ise nt marjadega timmida. Isiklikult valiksin küll pigem hapukoore.

Peale selle lugemist nagu ei tahaksi enam jogurtit süüa:D Aga mida siis hommikuks süüa? Palun ärge putru soovitage, ma kuidagi ei tahaks seda süüa.. Nälileiba? Sisaldab palju kiudaineid ja vähe kaloreid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale selle lugemist nagu ei tahaksi enam jogurtit süüa:D Aga mida siis hommikuks süüa? Palun ärge putru soovitage, ma kuidagi ei tahaks seda süüa.. Nälileiba? Sisaldab palju kiudaineid ja vähe kaloreid.

Kodujuustu näiteks, seda mainisid ju, et sööd. Mul endal tihtilugu hommikusöögiks kodujuust, mille sisse hakin natuke porrut ja lisandiks söön kõrvale mõned oliivõlised päikesekuivatatud tomatid. ;)

Tõsiselt, ära vaata neid kaloreid nii palju!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×