Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

probleem on hoopis hommikusöögis nüüd, sest ma olen ligi 2 nädalat nüüd iga hommik 2 muna söönud ja ausalt, ei taha muna näha ka.

vabalt võid pool pakki kohupiima hommikusöögiks süüa ntx

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vabalt võid pool pakki kohupiima hommikusöögiks süüa ntx

Lihtsalt pool pakki kohupiima on ka veidi nüri...

Olgu siis juba maitsestamata kohupiim, kastmeks veidi maitsestamata jogurtit ning maitsestamiseks veidi marju / mingit vähese suhkrusisaldusega kompotti. Kõrvale paar tükki juustu+leib näiteks.

Nii saab hommikusöögiga vähemalt kõike vajalikku. Valke, rasvu ja süsikuid. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt pool pakki kohupiima on ka veidi nüri...

Olgu siis juba maitsestamata kohupiim, kastmeks veidi maitsestamata jogurtit ning maitsestamiseks veidi marju / mingit vähese suhkrusisaldusega kompotti. Kõrvale paar tükki juustu+leib näiteks.

Nii saab hommikusöögiga vähemalt kõike vajalikku. Valke, rasvu ja süsikuid. ;)

muidugi, sa ei PEA ilmtingimata muna sööma, too oma toidukavva vaheldust. rasva-valguallikaid oli sul minu mäletamist mööda teisigi (selliseid, mida süüa suudad), proovi neid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Sellist asja nagu liiga palju valku minu arust ei ole... seni kuni rasvu on piisavalt ja süsivesikuid samuti, võibki kõik muu toit valk olla."

No mis jutt see nüüd selline on??

Mis probleeme võib tekkida liiga palju valku süües?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis probleeme võib tekkida liiga palju valku süües?

Maksale ja erituselundkonnale liigne koormus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maksale ja erituselundkonnale liigne koormus.

Minu teada nende osas pole valgusöömisega seoses mingeid probleeme leitud. Pigem ikka luutihedus vanadel naistel, ehk see happe-aluse teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu teada nende osas pole valgusöömisega seoses mingeid probleeme leitud. Pigem ikka luutihedus vanadel naistel, ehk see happe-aluse teema.

Enne teravilja kasutuselevõttu oligi vist enamik toidulauda ikka liha/kala päralt? Ehk valk, valk ja valk + rasvad. Süsivesikuid tunduvalt vähem.

Nagu AlanStard sa siin varem välja ka toonud oled, siis vanad head lihasööjad olid ikka tugevad ja tervemate kehadega kui praegused saiasööjad. Kuigi kindlasti on tänapäevaste toiduainete hulgas väga palju kasulikku.

Aga jah. Liigne valk minu arust samuti probleeme ei tekita. Sisemine "tunne" on ikka tunduvalt parem peale seda kui läksin kõrgvalgu dieedile. Milleks neid süsivesikuid nii ohjeldamatult sisse kaanida - ei mõista.

Insuliin käib üles-alla ning teinekord võib jällegi rasva ning valgukogustest puudujääke olla, et keha optimaalselt varustada. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
M&F ajakirjas on üsna üüratud numbrid isegi. A la 3 ja 4g per kehakilo jne, mis ilmselt pole kõige mõistlikum soovitus.

Söön ka min 3 g kehakaalu kg kohta. Varem, kui sõin max 2 g, oli areng märgatavalt kehvem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu teada nende osas pole valgusöömisega seoses mingeid probleeme leitud. Pigem ikka luutihedus vanadel naistel, ehk see happe-aluse teema.

Huvitav miks sellest siis igal pool, k.a. meditsiiniõpikutes kirjutatakse ;) ?

Ja seesama happe-aluse teema kõiki süsteeme kurnabki.

Sisemine tunne on ka üsna petlik. Enne kui kasvaja leitakse või HIV avastatakse, võib ka siseminne tunne olla a-OK.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte miskit liiga palju pole hea. Mis kasvajaid põhjustab pole teada, muidu oleks ravimifirmade kasumid väiksemad ja onkoloogias uluks tuul. Sisemine tunne on aga paljudel vähihaigetel juba aastaid enne kehv, lihtsalt sellest ei räägita ja siin foorumis nad ei käi. Külastage vähiliidu foorumit, saate teada, mida tuntakse sisemiselt. Mul isa läks ka kasvajaga aga kaldun arvama, et väga palju sõltub inimtüübist, kuid ka nt. sellest, kas ta sõi palju praetud toitu või armastas alkoholi. Sisemine tunne on vägagi oluline indikaator.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sisemine tunne on vägagi oluline indikaator.

Muidugi on oluline, aga tahtsin öelda seda, et see pole alati ka objektiivne.

Kui sisetunne nii hea oleks, et tunneks kohe esimesed vähirakud ära, siis meil poleks sõeluuringuid ja proove vajagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta ole.

Ma nüüd ei propageeri, et kõik peaksid sööma ainult valku metsikutes kogustes: Aga samas ei näe põhjust miks peaks inimene sööma Süsivesikuid niivõrd palju. Kas siis süsivesikute liigsus keha sama halvasti ei peaks koormama? Kui ei sööda just väga kasulikke süsivesikute allikaid pidevalt ning täpselt ei jälgita seda, kuidas veresuhkru / insuliini tase kõigub - siis kujutan ette, et liigne süsivesikute söömine on kordades hullem, kui sama kogus valke.

Mõned söövad nt. 100g valke ja 400g süsivesikuid ja 100g rasvu näiteks. Kaaludes ise 100kg. Ehk rasvadega on korras, valkudega oleks ka nagu kõige minimaalsem tase täidetud. Aga milleks ei võiks tõsta valkude taset 300g peale ja süsivesikute tase langetada 200g peale või isegi veelgi madalamale.

Energiapuudust pole täheldanud, mis peaks ju näitama, et keha energia jaoks süsivesikuid niiväga ei vajagi. (Kui Rotteri sõnu õigesti mäletan siis süsivesikute põletamine energiaks hakkab toimuma peamiselt siis kui keha on ülimalt suure koormuse all. Ehk siis raske trenni ajal. Muul ajal kasutab keha energiaks rasvu enamasti)

Kui keha niiväga energia jaoks ka neid süsivesikuid ei vaja, siis milleks neid nii suurtes kogustes sisse keerata endale? ;)

Vbl mu loogika on vale, kuid arutelu on huvitav. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ise läksin ka umbes pool aastat tagsi üle väga valgurikkale dieedile. kuna pool aastat on ikkagi üpris lühike aeg, siis midagi konkreetset öelda ei oska veel, kuid otseseid kaebusi pole ka tekkinud. kehaline vorm on paranenud, enesetunne ok... mine nüüd võta kinni. aga see valkude-süsivesikute-ravade suhe igapäevatoidus on üks huvitav teema küll. esiteks pole ses osas üksmeelt, teiseks sõltub üüratult palju iga inimese ainevahetuse eripärast. nt mul kipub pahatihti olema nii, et peale toidukorda, kus süsivesikuid on kuni 50% (hommiku poole, pärast trenni) tekib jube uni, jõuetus ja väsimus. olen siin foorumis ka teiste suust kuulnud sarnast juttu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav miks sellest siis igal pool, k.a. meditsiiniõpikutes kirjutatakse ;) ?

Samal põhjusel, miks kunagi oli keemiaõpikutes alati mingi Lenini vms tsitaat aatomi kohta ;)

Kordamine enamasti ei ole tarkuse ema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maksale ja erituselundkonnale liigne koormus.

Mind huvitab, kui problemaatiline see täiesti terve maksa puhul on. Tundub, et probleeme tekib neil, kellel juba on mingeid viperusi maksaga. Siin on huvitav podcast suure valgusisaldusega dieedi kohta: http://www.nutrition.org/media/publication...Laymanfinal.mp3

Siin on päris asjalik artikkel antud teemal.

Since diabetes is the biggest cause of kidney failure and obesity is a contributing risk factor, you’d think that these overweight and obese diabetics eating high protein diets would have signs of kidney dysfunction. Nope.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
probleem on hoopis hommikusöögis nüüd, sest ma olen ligi 2 nädalat nüüd iga hommik 2 muna söönud ja ausalt, ei taha muna näha ka.

Kui sa sööd iga hommik 2 keedumuna, siis usun jh, et vb sa tõesti ei taha enam mune näha.

Mina olen nüüdseks söönud juba 3 nädalat järjest iga hommik 2-muna omletti, ja ei ole ära tüüdanud veel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa sööd iga hommik 2 keedumuna, siis usun jh, et vb sa tõesti ei taha enam mune näha.

Mina olen nüüdseks söönud juba 3 nädalat järjest iga hommik 2-muna omletti, ja ei ole ära tüüdanud veel.

Ma tegin ka omletti esimene nädal.. kuigi see eriti ei õnnestunud, kuna ma stabiilselt unustasin õli osta ja oliiviõli teadagi ei kannata kuumust ;) Aga noh.. muud ei jäänud üle. Panin ka igast asju sisse, et vaheldust oleks (seeni, baklazaani, tomatit, paprikat, seesamiseemneid - mida iganes pähe tuli) aga lõpuks juba see muna lõhn hakkas vastu..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tegin ka omletti esimene nädal.. kuigi see eriti ei õnnestunud, kuna ma stabiilselt unustasin õli osta ja oliiviõli teadagi ei kannata kuumust ;) Aga noh.. muud ei jäänud üle. Panin ka igast asju sisse, et vaheldust oleks (seeni, baklazaani, tomatit, paprikat, seesamiseemneid - mida iganes pähe tuli) aga lõpuks juba see muna lõhn hakkas vastu..

Muna praadimise kuumust kannatab oliiv vabalt. Tugevaks praadimiseks jääb väheks.

Mulle hakkas muna lõhn siis vastu kui ma veel seda väga teha ei osanud.. jäi kuidagi imal. Ega ma praegu ka imesid ei tee aga paremini tuleb küll välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muna praadimise kuumust kannatab oliiv vabalt. Tugevaks praadimiseks jääb väheks.

Mulle hakkas muna lõhn siis vastu kui ma veel seda väga teha ei osanud.. jäi kuidagi imal. Ega ma praegu ka imesid ei tee aga paremini tuleb küll välja.

eh ;) ei õnnestunud õli kaela ajada :D

no muna praadimisega ma saan hakkama aga see omlett tuli kahtlane.. ja ma ajan selle ikkagi õli süüks (või selle puudulikkuseks) ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei tea kas ma olen mingi eriline friik, aga ma ei kasuta muna ja omleti praadimiseks (üldse praadimiseks, nii harva kui ma seda valmistusviisi kasutan) üldse õli. vana hea küpsetuspaber pannile ja kui liiga hullu kuumust alla ei löö, saab selle peal ilusti toidu valmis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei tea kas ma olen mingi eriline friik, aga ma ei kasuta muna ja omleti praadimiseks (üldse praadimiseks, nii harva kui ma seda valmistusviisi kasutan) üldse õli. vana hea küpsetuspaber pannile ja kui liiga hullu kuumust alla ei löö, saab selle peal ilusti toidu valmis.

proovin! ma tavaliselt lihtsalt kärsatan pannipeal aga jah.. ei ole eriti rahul selle kärsatamisega ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida süüa siis hommikul, mis EI oleks puder ega muna. ega midagi väga rasket.. näiteks kana ja liha jne ma ei suudaks elusees hommikul endale sisse ajada (endine mitte-hommikul-sööja olen)

Üks võimalus on ka pannkooke või vahvleid teha. Kõige parem variant on muidugi kohupiimaga, st. paned taigna sisse kohupiima või siis kodujuustu. Saab sellised mõnusad paksemad pannkoogid. Ja võib lausa sõrnikud teha: seal on eriti palju kohupiima + manna + muna + suhkur. Kui hommikul ei viitsi, võib need ka eelmisel õhtul valmis teha. Või siis teha taigen eelmisel õhtul valmis - nagunii on parem, kui see seisab, jahu saab paisuda (kui tegu on jahu sisaldava taignaga, sõrnikutes näiteks seda pole).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mu kogu päeva kcal hulk on umbes 1800kcal trennipäevadel, kas on siis ok kui mu hommikusöök (10-11 ajal) on umbes 600kcal, või on liiga palju hommiku jaoks..

Kaloreid: 558.25 Kcal

Rasva: 43.05 g.

Valku: 34.9 g.

Süsivesikuid: 2.25 g.

Kiudaineid: 1.5 g.

põhimõtteliselt söön ma hommikusöögiga 2/3 oma päeva rasvadest ära... mis tuleb munast, suitsuvorstist, hapukoorest ja juustust.. kas peaksin siis hakkama võtma poes lahjemat juustu, hapukoort jne. ennem oli probleem et ma ei tarbinud piisavalt palju rasva, nüüd kuna võtsin juustu ja veits suitsuvorsti et need munad kuidagi söödavad oleksid siis tundub nagu liiga palju...

kogu päeva kalorid ilma pähkliteta:

Kaloreid: 1580.15 Kcal

Rasva: 57.45 g.

Valku: 92.1 g.

Süsivesikuid: 157.65 g.

Kiudaineid: 16.5 g.

kui pähkleid ka sööks tuleks rasvu ligi 80g kokku mis oleks 1,3g/kg kohta :) aga vajalikud 1800kcal tuleksid siis ilusti täis..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisa hommikusööki süsivesikuid. Ülejäänud toidukordadest võta natuke vähemaks.(ehk üldine päevanorm jääks samaks nagu praegu) Võid natuke ka rasvu hommikusöögist vähemaks võtta, et hommikusöök liiga suur ei oleks ning söö siis neid pähkleid teiste einete kõrvale.

Üldist kaloraaž tõstaks pigem valgu arvelt - aga see ainult minu arvamus. Pakk kohupiima ja ongi see 1800kcal täis ning toitainete vahekord korras.

Hommikusöögi rasvu võid tõesti piirata nii, et kasutad madalama rasvasisaldusega hapukoort, juustu. Maitsevahe on pea olematu ning hea viis kaloreid kontrollida. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×