Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Kuidas suhtuda meesse? tulin just trennist ja mõned kohupiimad mis reedel ostsin, aga mis ei maitse tuleks ka kuidagi ära süüa :( lisasin pisut mett selveri vanilli kohupiimale siis on isegi ok.

et kas tohiks tarbida pisut?

No hea puhas mesi üldiselt suht kasulik asi. Mõõdukuse piires muidugi.

Ise ostan tavaliselt Selveri maitsestamata kohupiima. 52senti, 36g valku pakis. Maitsestan selveri kirsikompotiga. Mõnna. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võiksid minu arust vabalt kaloraaži tõsta ca. 1800 peale ja vaadata kuidas siis olemine on.

Hetkel olen siis üritanud süüa oma BAV ilusti täis, rasvade söömisega on nii nagu ta on :s ei suuda välja mõelda kust piisavalt saaks. pähkleid ja seemneid üritasin süüa.. aga siis terve päev suu käib, kas see on ka hea siis? sest korraga mingi 50g pähkleid sisse ajada on suht keeruline <_< ma söön oma hommikusööki (2muna omlett juurviljadega) juba tund aega..

aga suht väsitav on nii palju süüa, hommikul on eriti raske üles saada.. või sellega harjub ära?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hetkel olen siis üritanud süüa oma BAV ilusti täis, rasvade söömisega on nii nagu ta on :s ei suuda välja mõelda kust piisavalt saaks. pähkleid ja seemneid üritasin süüa.. aga siis terve päev suu käib, kas see on ka hea siis? sest korraga mingi 50g pähkleid sisse ajada on suht keeruline <_< ma söön oma hommikusööki (2muna omlett juurviljadega) juba tund aega..

aga suht väsitav on nii palju süüa, hommikul on eriti raske üles saada.. või sellega harjub ära?

oi-oi-oi. see on muidugi õige, et sa sööd oma bav täis, kuid tegelikult tuleks sellest ikkagi mõnevõrra rohkem süüa. sest nagu öeldud, bav on see kalorite hulk, mille sa PEAD saama, et ELUS PÜSIDA. st et pikemat aega alla bav süües sa pmst sured nälga. aga et rääkida tervislikest eluviisidest, tuleb bav kindlasti ületada, et kehal oleks energiat midagi peale paaniliselt elus hoida püüdmisega tegeleda. süües iga päev vaid bav, on su keha häireseisundus, lihas pmst puudub (ja ma ei räägi lihastest, mida näha oleks), keha hoiab iga milligrammi rasva alles, mis aga saab.

uskumatu, et 50g pähkleid süüa on sulle raske - inimesed on ikka nii erinevad... (ei heida sulle siinkohal seda kuidagi ette) ausõna, mul poleks probleemi ka 500g pähkleid korraga ära süüa, igati head asjad minu meelest!

hommikul raske üles saada? sa mõtled, et üles ärgata? või hommikusöök alla suruda, kumba?

kui raske on süüa igasugu värke, siis ehk proovid kalorirohkemaid asju juua? vedeliku kujul "söömise" puhul imenduvad toitained kiiremini ning vast mahub ka rohkem sisse, ei pea närima jne... ja vedelikku saaks siis ka normaalses koguses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usun, et mida kauem toitumiskavaga suudad vaeva näha - seda rohkem see hakkab ka tööle.

Ainevahetus hakkab korralikult töötama. Ning koos trenniga jõuad lõpuks sinnamaale, et hommikul ärgates on selline nälg, et söö või hobune ära.

Ei kujuta hästi ette kuidas 2 muna juurikatega raske hommikuti ära süüa on. :(

Endal hommikul 4-5 muna, kauss riisi (kuivainena mingi 60g), suur tomat, 100g hapukoort ning peale kõige selle söömist on tunne, et võiks veel midagi hamba alla pista. :P - Muidugi eks ma suur poiss ka. Niiet ega ma ei saagi ette kujutada kuidas isu oleks poole vähem kaaludes. <_<

Aga pea vastu. :P

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ärgata on raske hommikuti. varem ärkasin 8-9 ajal, päike ajas juba varem üles aga vedelsin niisama voodis et 8-9h und ära tuleks. nüüd on 10-11 ajal ikka veel nii magus uni ja pean lihtsalt sundima ennast püsti tõusma ja kohvi tegema. äkki sellest õhtusest söömisest? siiani olen söönud peale trenni banaani ja 200g kohupiima, aga ega ma neid ka just 5minutiga ära ei söö.. 1h läheb kindlasti <_< ehk siis hiljemalt kella 23ks on söödud kogu kraam, magama lähen 1-2 ajal..

ja ma tean jah et pean sööma rohkem kui BAV aga varem ma sõin kusagil 1000kcal normaalset toitu ja siis mingi 100g tumedat shokolaadi näiteks või mingit saasta, sealt tuli mul mu kaloritehunnik täis.. praegu "normaalset toitu" süües tundub et peaksin 24/7 sööma et ületada oma BAV'i :(

ps! 2 muna on suht keeruline süüa arvestades et ma muna ei söö tegelikult =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mine varem magama ju ;)

hmm kuidas ma küll ise selle peale ei tulnud? :D äkki sellepärast et und ei tule varem ju.. :P

aga tahtsin veel küsida, et mida veel peale muna/omleti hommikuks süüa? sest ma pakun et kui ma iga hommik mune söön siis ma söön niiviisi 2 nädalat ja elusees enam muna süüa ei suudaks.

mingist teisest sarnasest teemast lugesin et igasugused krõbuskid pole hea valik, aga nestle fitnessi omad? putru ma ei söö, jogurtit ka mitte, piima ainult mingite hommikusöögihelvestega..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hmm kuidas ma küll ise selle peale ei tulnud? :D äkki sellepärast et und ei tule varem ju.. ;)

aga tahtsin veel küsida, et mida veel peale muna/omleti hommikuks süüa? sest ma pakun et kui ma iga hommik mune söön siis ma söön niiviisi 2 nädalat ja elusees enam muna süüa ei suudaks.

mingist teisest sarnasest teemast lugesin et igasugused krõbuskid pole hea valik, aga nestle fitnessi omad? putru ma ei söö, jogurtit ka mitte, piima ainult mingite hommikusöögihelvestega..

Hommikuks omleti/muna asemel söö ntx putru, kas neljavilja, kaera vms.

Ise söön kaerahelbeid+ kohupiima, vahel müslit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koostasin siis jälle endale menüüd paariks päevaks ja tekkis ikkagi küsimus, et miks kaloriarvutil on soovituslik valgu tarbimine 15%. Mul ilma igasuguste piimatoodeteta juba on 22,5%, süsivesikuid 50%.

Kaloreid: 1284.21 Kcal

Rasva: 62.8 g.

Valku: 52.33 g.

Süsivesikuid: 117.86 g.

Kiudaineid: 20.8 g.

ise hea meelega lisaksin veel 100g kodujuustu hommiku-muna kõrvale aga siis oleks nii:

Kaloreid: 1394.21 Kcal

Rasva: 66.8 g.

Valku: 68.33 g.

Süsivesikuid: 119.86 g.

Kiudaineid: 20.8 g.

ehk siis mu BAV oleks ilusti koos, hetkel jalg vigastatud ja ei saa trenni teha ;) aga valku oleks 26,8%, süsivesikuid 47%, rasv 26% (rasv tuleb 50g pähklitest ja 100g lõhest ja kahest munast)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Koostasin siis jälle endale menüüd paariks päevaks ja tekkis ikkagi küsimus, et miks kaloriarvutil on soovituslik valgu tarbimine 15%. Mul ilma igasuguste piimatoodeteta juba on 22,5%, süsivesikuid 50%.

Kaloreid: 1284.21 Kcal

Rasva: 62.8 g.

Valku: 52.33 g.

Süsivesikuid: 117.86 g.

Kiudaineid: 20.8 g.

ise hea meelega lisaksin veel 100g kodujuustu hommiku-muna kõrvale aga siis oleks nii:

Kaloreid: 1394.21 Kcal

Rasva: 66.8 g.

Valku: 68.33 g.

Süsivesikuid: 119.86 g.

Kiudaineid: 20.8 g.

ehk siis mu BAV oleks ilusti koos, hetkel jalg vigastatud ja ei saa trenni teha ;) aga valku oleks 26,8%, süsivesikuid 47%, rasv 26% (rasv tuleb 50g pähklitest ja 100g lõhest ja kahest munast)

protsendid on täitsa ok minu arvates, eks need olene inimese ainevahetusest, eripärast, eelistustest jne.

...aga neid va kaloreid kokku on ikka kole vähe...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
protsendid on täitsa ok minu arvates, eks need olene inimese ainevahetusest, eripärast, eelistustest jne.

...aga neid va kaloreid kokku on ikka kole vähe...

aitähh vastuse eest! et pole mõtet neid valke karta ex ;)

trennipäevadel suudan 1800kcal umbes ära süüa ;) mis tuleb ka suht vaevaliselt.. aga algus seegi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aitähh vastuse eest! et pole mõtet neid valke karta ex ;)

trennipäevadel suudan 1800kcal umbes ära süüa ;) mis tuleb ka suht vaevaliselt.. aga algus seegi!

no näed! hakkab looma. kui tunned, et suudad (ilma suure sundimiseta) rohkem süüa, siis seda teegi, sinu puhul on igasugune paksuksminemine välistatud. ja trennide poole pealt - keep it up!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Sellist asja nagu liiga palju valku minu arust ei ole... seni kuni rasvu on piisavalt ja süsivesikuid samuti, võibki kõik muu toit valk olla."

No mis jutt see nüüd selline on??

Muudetud kasutaja younger poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mind pani lihtsalt kahtlema, et miks kaloriarvuti arvab, et valku võiks 15% olla aint.. mina, kes ma arvasin, et ma valku tarbin ülivähe (kui ma sellele tähelepanu ei pööra) saan selle ka topeltületatud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mingist teisest sarnasest teemast lugesin et igasugused krõbuskid pole hea valik, aga nestle fitnessi omad?

Lihtsalt fitness on jama... mingi hyper või supermega fatburn võiks ka nimes olla, siis on kindla peale minek ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hetkel olen siis üritanud süüa oma BAV ilusti täis, rasvade söömisega on nii nagu ta on :s ei suuda välja mõelda kust piisavalt saaks. pähkleid ja seemneid üritasin süüa.. aga siis terve päev suu käib, kas see on ka hea siis?

BAV on kõigil erinev, ja rasva saab igalt poolt, kookospiim, oliiviõli, rasvane kala, või, hapukoor, siga ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole helbepooldaja. Ega teraviljapooldaja ka pole. Inimese luustikud ja hambad käisid teravilja tulekuga väga alla.

Ja need on üsna tavalised helbed, ei mingit fitnessi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole helbepooldaja. Ega teraviljapooldaja ka pole. Inimese luustikud ja hambad käisid teravilja tulekuga väga alla.

Ja need on üsna tavalised helbed, ei mingit fitnessi.

mida süüa siis hommikul, mis EI oleks puder ega muna. ega midagi väga rasket.. näiteks kana ja liha jne ma ei suudaks elusees hommikul endale sisse ajada (endine mitte-hommikul-sööja olen)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas Kitkat1987 nüüd teab, mida enne ja peale trenni süüa? Kui ei, siis ütle, mida sulle meeldiks nendel aegadel süüa.

ma olen aru saanud et ennem trenni 2h on OK süüa õhtusööki (keegi siin sellele vastu ka ei vaielnud, et halb oleks ;) ) ja peale trenni söön vanilli kohupiima + banaani

sellega on kõik hästi ;)

v.a see et homme on mul trenn kell 6 ja pole võimalik süüa kell 4 õhtust.. eks homme näis kas olen elus või mitte :D (ehk siis homme söön oma õhtusöögi peale trenni kui koju jõuan hoopis). loodetavasti kokku ei kuku

probleem on hoopis hommikusöögis nüüd, sest ma olen ligi 2 nädalat nüüd iga hommik 2 muna söönud ja ausalt, ei taha muna näha ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

What about süsivesikud/kiudained (võileivad,puder,pähklid vms.) koos miski valgujoogiga - hommikusöögiks.

Peale trenni kohupiim + banaan edasi;lõuna-,õhtusöögile lisad siis muna^^

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×