Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Kui te tahate kaalu langeta ükskõik mille arvelt, siis pole jah enne ja pärast trenni mõtet süüa. Aga mis jamate, siis pole üldse mõtet süüa. Ole päev ilma söögita ja näed kuidas kaal langeb:)

Aga kui te tahate rasvaprotsenti langetada ja samal ajal lihast hoida, siis peaks ikka toitumise hoole alla võtma. Kindlasti kohe peal trenni esimesel võimalusel süüa. Ja enne trenni tuleb samuti süüa, ega jah 30 min enne süüa pole kõige targem- täis kõhuga pole hea trenni teha. Enne aeglaselt imenduvaid süsivesikuid ja pärast kiireid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
massi ajal söön tavaliselt 1h enne trenni või enne trenni banaane. Koju jõudes söön siis kohe.

Rasvapõletuse ajal, mida teen praegu, söön 1-2h enne trenni ja 1h peale trenni.

Kuidas sa suudad vahetult enne trenni banaane (kiireid süskareid) süüa? Ma korra katsetasin ning see võttis soorituse ajal peaaegu pildituks; pärast trenni söömine on sootuks teine lugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hey hey :)

Kuidas selle söömisega siis ikkagi on?

Mitte süüa enne trenni (jõusaal) mitu tundi ja mitte süüa pärast trenni kui mitu tundi?

Olen kuulnud, et peale trenni toimub ka veel rasvade põletamine?

Eesmärk on jõusaalis põletada rasvu ja saada keha trimmi (mitte musklisse :D

Tänud! ;)

Ott Kiivikas kunagi kirjutas ühes teemas:

lihtsalt vastuseid on tulnud juba üksjagu, teeme mõningad põhitõed selgeks.

1) Treeningjärgse shakeiga me ei tõsta ega langeta kehakaalu - see sõltub ikkagi ööpäevasest kulutusest ja tagasisöödava energia suhtest.

2) Treeningjärgse taastusjoogi mõte on eelkõige taastada energiavarud ja peatada katabolism ehk lihaste lagundamine

3) Treeningjärgse taastusjoogi süsivesikute ja valkude suhe peas olema 2:1 või 3:1 süsivesikute kasuks.

4) Ostes valgubaasil toote lisa sinna alati süsivesikuid

5) Joo taastusjooki ükskõik peale millist treeningut (mitte ainult peale jõusaali)

6) Klassifitseering mass, dieet , taastus - see on lihtsalt vajalik, et inimesed paremini orienteeruksid ja ei oleks üks suur hunnik ühesuguseid tooteid, põhimõte on üks, parem taastumine (treening määrtleb ära selle, milline see tulemus saab olema, kes tõstab hakkab rohkem tõstma, kes jookseb muutub vastupidavamaks jne.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endale koostatud kava järgi enne trenni (ca tund) söön mune ja peale trenni valgusheik jogurtiga. Kui teed aeroobset ja rauda ei pumpa, siis erilist valguvajadust peale trenni pole.

"Erilist" pole, aga muidu üldiselt valguvajadus ikkagi on. Aminohappeid kulutatakse ikkagi,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

45min enne trenni lahjat maitsestamatta kohupiima koos sysivesikute, valgupulbriga.

Ehk 40g valku, ~40g kiireid (fast dextro) ja ~40g aeglaseid sysivesikuid (malto6)

Oleks hard gainer võiks sysikaid isegi rohkem võtta. Kuid ofkoors loeb ka see mida sa enne, hommikul/päeval söönd oled.

Vahel lisan veel toore muna kohupiimale lisaks....

Tavaliselt teen topelt koguse, hea tarbida enne ja peale trenni.

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa suudad vahetult enne trenni banaane (kiireid süskareid) süüa? Ma korra katsetasin ning see võttis soorituse ajal peaaegu pildituks; pärast trenni söömine on sootuks teine lugu.

Insuliini produktsioon ei ole siis enam adekvaatne... Insuliinresistentsus on tekkinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, olen terve päeva foorumites tuhlanud ja ei oska endiselt seisukohta võtta kuidas peaks ennem ja peale trenni sööma.

BAV: 1441 ja koos keskmise füüsilise koormusega 2234

Trennis käin 2 korda nädalas tantsuline aeroobika (ilma lihasharjutusteta) ja 2 korda aeroobika mis pöörab suuremat rõhku lihastele.

tavaliselt söön umbes 2h ennem trenni minekut oma õhtusöögi (trennid toimuvad umbes 7-8 ajal õhtul). ja söön suht korralikult, põhiliselt seetõttu kuna on kogemused kokkukukkumisega peale trenni, või hakkab lihtsalt halb.

peale trenni tavaliselt ei söö midagi. siit foormist saan aru, et see on väga vale. aga koju jõuan umbes 9-10 ajal alles, ja nälga ei tunne absoluutselt. magama lähen 12-1 ajal..

seega küsimus: kas peab siis punnitama midagi endale peale trenni sisse veel? või piisaks kui sööks ühe banaani (seda ikka suudaks).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuidas hommikul peale ärkamist on, kas kõht tuntavalt tühi?

Edit: Mina sööks paar peotäis päevalille seemneid ja kasvõi ühe banaani.

Edit 2: Teema on alafoorumis kaalust maha...seega, mis teised seemnetest ja banaanist arvavad?

Muudetud kasutaja Looduses6ber poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei ole eriti tähele pannud et nälg üles ajaks :(

hommikul muidu võtan suht vabalt, ärkan nii 9 ajal, joon kohvi (suhkruta ja 20ml 3% piimaga) ja söön hommiku-lõunasöögi koos, tavaliselt ei vali eriliselt mida suhu pistan hommikuti, sest 6h olen koolis, ja pole aega käia lõunat söömas.. ja kusagilt peab energia võtma ju päevaks.

siinkohal on igasugused vahepalade ideed teretulnud mida saaks lihtsalt kotti pista ja 3-4 ajal ära järada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei ole eriti tähele pannud et nälg üles ajaks :(

hommikul muidu võtan suht vabalt, ärkan nii 9 ajal, joon kohvi (suhkruta ja 20ml 3% piimaga) ja söön hommiku-lõunasöögi koos, tavaliselt ei vali eriliselt mida suhu pistan hommikuti, sest 6h olen koolis, ja pole aega käia lõunat söömas.. ja kusagilt peab energia võtma ju päevaks.

siinkohal on igasugused vahepalade ideed teretulnud mida saaks lihtsalt kotti pista ja 3-4 ajal ära järada :)

Ma võtan ülikooli pikematel päevadel kodujuustu kaasa, ei lähe halvaks ka selle ajaga, hea kiirelt ära süüa :), aga kui väga pikk päev ja koju ei jõua, siis kohvikusse mingit praadi ka ikka :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen lugenud seda artiklit ja mida rohkem loen seda nõutum olen :(

artiklis on öeldud et peaks sööma valku peale trenni, kuna ma mingeid piimatooteid eriti hea meelega ei söö üldse siis palju ma peaks endale nö sisse suruma seda et piisav oleks (olen 61kg, 170cm).

artikli järgi peaks ootama 1,5h süsivesikutega aga mu trenn lõppeb kell 8-9, ehk siis 10.30 sobiks üks banaan või mingid seemned siis?

ainuke õige asi mida hetkel teen on vist vesi trenni ajal..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen lugenud seda artiklit ja mida rohkem loen seda nõutum olen :(

artiklis on öeldud et peaks sööma valku peale trenni, kuna ma mingeid piimatooteid eriti hea meelega ei söö üldse siis palju ma peaks endale nö sisse suruma seda et piisav oleks (olen 61kg, 170cm).

artikli järgi peaks ootama 1,5h süsivesikutega aga mu trenn lõppeb kell 8-9, ehk siis 10.30 sobiks üks banaan või mingid seemned siis?

ainuke õige asi mida hetkel teen on vist vesi trenni ajal..

.

Teema pikka, aga ehk leiad siit midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen lugenud seda artiklit ja mida rohkem loen seda nõutum olen :(

artiklis on öeldud et peaks sööma valku peale trenni, kuna ma mingeid piimatooteid eriti hea meelega ei söö üldse siis palju ma peaks endale nö sisse suruma seda et piisav oleks (olen 61kg, 170cm).

artikli järgi peaks ootama 1,5h süsivesikutega aga mu trenn lõppeb kell 8-9, ehk siis 10.30 sobiks üks banaan või mingid seemned siis?

ainuke õige asi mida hetkel teen on vist vesi trenni ajal..

üldiselt öeldakse, et pärast aeroobset oota süsivesikutega tund-poolteist, et nö põlemine saaks kehas toimuda.

pärast jõusaali on aga just hea kohe korralik kogus süsivesikuid ja valku sinna juurde võtta, et kehal oleks, millest lihast ehitada ja jõuvarusid taastada.

jama lugu, et sulle piimatooted ei maitse, need on väga mugav valguallikas.... ehk siis munavalged valguallikana tuleks kõne alla? rosinad-banaan süsiveskuks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aitähh vastuste eest!

tulin peale trenni mitut sorti kohupiimadega koju :( mõni isegi on söödav mulle. aga mis koguse ma peaks peale trenni ära sööma? 100g?

Ega siis valku ainult piimatoodetest saa. Kuhu jäävad siis munad, kala, kana ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

muna (1-2tk) üritan hommikuti 10-11 ajal süüa kui ärkan. Ja kala/kana 2h ennem trenni, 17-18 ajal.

keegi pole endiselt vastanud palju seda kohupiima peale trenni peaks endale sisse ajama? kas 100g oleks piisav?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
muna (1-2tk) üritan hommikuti 10-11 ajal süüa kui ärkan. Ja kala/kana 2h ennem trenni, 17-18 ajal.

keegi pole endiselt vastanud palju seda kohupiima peale trenni peaks endale sisse ajama? kas 100g oleks piisav?

Kui sa hommikul ainult 1-2 muna sööd, siis seda on megavähe, aga peale trenni terve pakk ikka, enamus 200g, siis saab 30-35g valku kätte(mitte need torud vms maitsestatud, seal on valku vähem ja süskareid suht palju)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah, mulle meeldib kõige rohkem magus vanilli kohupiim..

lõin oma kalorid ka kokku kaloriarvutiga

hetkel tuleb siis nii:

Kaloreid: 1532.1 Kcal

Rasva: 57 g.

Valku: 75.5 g.

Süsivesikuid: 169 g.

Kiudaineid: 14.9 g.

selle põhjal kasutan ma isegi liiga palju valku :( (25%, soovituslik oleks 15%)

Kuidas muidu tundub? selle põhjal 18,9% rasvu, 25% valku, 56,1% süsivesikuid. tegelikult oma õhtusöögi juurde tavaliselt söön 5-6 oliivi ka juurde aga ei suutnud leida neid kaloriarvutilt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jah, mulle meeldib kõige rohkem magus vanilli kohupiim..

lõin oma kalorid ka kokku kaloriarvutiga

hetkel tuleb siis nii:

Kaloreid: 1532.1 Kcal

Rasva: 57 g.

Valku: 75.5 g.

Süsivesikuid: 169 g.

Kiudaineid: 14.9 g.

selle põhjal kasutan ma isegi liiga palju valku :( (25%, soovituslik oleks 15%)

Kuidas muidu tundub? selle põhjal 18,9% rasvu, 25% valku, 56,1% süsivesikuid. tegelikult oma õhtusöögi juurde tavaliselt söön 5-6 oliivi ka juurde aga ei suutnud leida neid kaloriarvutilt.

Sellist asja nagu liiga palju valku minu arust ei ole... seni kuni rasvu on piisavalt ja süsivesikuid samuti, võibki kõik muu toit valk olla.

Kaloreid sul veidi vähe päevas. Pm on tegemist sinu BAVga. Ehk niipalju kaloreid on sul vaja, et üldse elus püsida. Lisa vähemalt 500kcal juurde, mis sul päevaste tegemiste peale kulub... vbl isegi rohkem. Ehk reaalselt kulutad päevas 2000-2500kcal.

Võiksid minu arust vabalt kaloraaži tõsta ca. 1800 peale ja vaadata kuidas siis olemine on.

Näiteks 15g rasvu päevas juures ning 30g valke lisaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas suhtuda meesse? tulin just trennist ja mõned kohupiimad mis reedel ostsin, aga mis ei maitse tuleks ka kuidagi ära süüa <_< lisasin pisut mett selveri vanilli kohupiimale siis on isegi ok.

et kas tohiks tarbida pisut?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×