Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

krt algul ongi lihasvalu, keha pole harjunud lihtsalt lõhkumisega, läheb üle, nah te kohe pulbreid soovitate :lol: , kohupiim+banaan alguses ning toitumine korda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
krt algul ongi lihasvalu, keha pole harjunud lihtsalt lõhkumisega, läheb üle, nah te kohe pulbreid soovitate :lol: , kohupiim+banaan alguses ning toitumine korda

Nõus, et igast pulbreid ei ole algajatele vaja, kuid taastusjook, kui on tõesti ränk treening selja taga, see ei tee paha ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline küsimus, et olen suht algaja jõusaali alal, aga olen juba mõnda aega käinud.

Pärast jõusaali on tavaliselt suht suur valu lihastes ja küsisin sõbralt mida teha, kes juba pikemat aega on käinud.

Tema kasutab mingit taastajat, aga ma vaatasin, et need on päris kallid. Siis leidsin mingi massilisaja vms. mis oli vähe odavam ning mõtlesin, et kui ma tarvitaks teda ainult pärast trenni, kas see oleks mõistlik või on kellelgi mõni muu nipp kuidas taastuda ilusti :lol:

Tänud!

Söö ja puhka korralikult, küll siis kasvad ja taastud ka kui treenid mõistusega. Küll sul neid pulbreid kunagia ega kasutada küll. Uuri foorumist ja erinevatest artiklitest ületreeningu, toitumiste, mis põhimõtetel keha areneb jne kohta. Foorum ujub sellistes teemades.

Muudetud kasutaja -Egert poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas on suuremat vahet, et kas ma söön nt vahetult peale trenni(võtan nt kohupiimapaki trenni kaasa) või siis nii poole tunni/ tunni pärast kui kodus?

Ja kumba oleks soovitatav süüa peale trenni? kas korralik soe portsjon või mingi valgurikas toit. Oleneb trenni tüübist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poole tunniga ei juhtu veel midagi hullu, kuid soovitav on jah vahetult peale koormust süüa ja selliseljuhul nagu mainiti ka eelnevas postis süsivesik + valk, kas glükoos + vadakuvalk (suhtes 2:1 või 3:1) või tavatoidust viinamarjamahl + magus kohupiim. või magus kohupiim + 1 küpsem banaan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, vabandan, kui selline teema juba olemas on. Aja puuduse tõttu ei ole aga seda otsida.

Tahaksin teada, millist lisandit soovitate võtta, kas enne või pärast trenni.EEsmärgiks on kasvatada lihasmassi kuna olen 180 pikk ja kaalun 66kg. Kas tasuks osta mõni taastaja või massilisaja?

Soovitage tooteid siit samast fitness poest .

Ette eänades _ee_

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saan trenni teha iga päev üsna hilja, 20-21 aeg õhtul tavaliselt. Enne seda aga töölt tulles on kõht jube tühi. Kas on hullu, kui ma söön ENNE trenni suurema söögi nt kana ja riisi ja siis pärast trenni söön ainult 300 grammi kohupiima ja midagi natuke veel? Eesmärk on massi kasvatamine.

Või peaks ikkagi selle tugevama toidukorra kindlasti pärast trenni tegema? On seal suurt vahet?

Tänud ette!

S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen käinud jõusaalis 2 aastat (3-4 korda nädalas). Kaalun 70kg ja olen 178 cm pikk. Plaanis oleks võtta kuni 5 kg juurde lihaste arvelt. Millist proteiini te soovitaksite? Ise ei suutnud ära otsustada, kuna valik suht suur, ehk teadjad oskavad soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alusta lihtsatest asjadest peale trenni kas Dextro segatuna Hera80 (4-5 spl kumbagi portsjoni kohta) vett ca 500ml. Või võtad toote, kus nad juba mõlemad sees on Mass2 siis lihtsalt ca 80 gr. pulbrit portjoni kohta. Suurem ja kokkuvõttes odavam variant on Mass Blast 4 kg (valgu ja süsika suhe nagu Mass 2).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja põhiline on siis valgu ja süsivesiku segu(segad kas eraldi kokku või ostad valmissegu) tarbida eelkõige vahetult peale treeningut. Võid muidugi vajadusel ka ca tund aega enne trenni ühe sheigi tarbida, aga kui valida vaid üks kord päevas, siis pigem ikka peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere. Selline küsimus ,et kui kaua peaks peale trenni söömisega ootama ? kasutan ka valgupulbrit mass 2. Teen trenni ära ja ootan hetkel 1 h siis söön ja joon mass 2 sisse. Ette tänades Siim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et võib ka ~1h ennem trenni ja vahetult peale trenni ka tarbida? Valin siis selle variandi. Ja näiteks kui olen eesmärgi ära täitnud, ehk siis oma 5 kg juurde võtnud lihaste arvelt. Kui selle tarbimise ära lõpetan, kas siis võib mu kaal alla tagasi ka minna? Niipalju kui ma 2 aastat käinud olen, on kaal koguaeg stabiilne olnud (+-1kg).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere. Selline küsimus ,et kui kaua peaks peale trenni söömisega ootama ? kasutan ka valgupulbrit mass 2. Teen trenni ära ja ootan hetkel 1 h siis söön ja joon mass 2 sisse. Ette tänades Siim.

Taastusjoogid on mõeldud ikka vahetult peale treeningut tarbimiseks, mis mõte neil muidu oleks?

Kohe peale trenni jood oma 100g mass2 ära ja tund peale sheiki võid kodus juba tahke korraliku tavatoidu süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et võib ka ~1h ennem trenni ja vahetult peale trenni ka tarbida? Valin siis selle variandi. Ja näiteks kui olen eesmärgi ära täitnud, ehk siis oma 5 kg juurde võtnud lihaste arvelt. Kui selle tarbimise ära lõpetan, kas siis võib mu kaal alla tagasi ka minna? Niipalju kui ma 2 aastat käinud olen, on kaal koguaeg stabiilne olnud (+-1kg).

Võib küll tagasi alla minna. Kaalu tõus ja langus on ikkagi matemaatika: sööd rohkem kaloreid kui kulutad, võtad juurde. Sööd vähem: võtad alla. Kui tarbid toidulisandi asemel sama kaloraaziga tavatoitu, siis peaks kaal muidugi säilima. Samas kui trenni edasi teed, pole mõtet toidulisandist loobuda: trennist taastuda on ikka vaja, olenemata, kas tahad kaalu tõsta ja lihast kasvatada või langetada. Taastusjooke kasutavad nii jooksjad kui suusatajad, aga keegi pole hädas, et kaal vastutahtmisi aina tõuseb ja tõuseb. Võid siis lihtsalt valida mõne kalorivaesema lisandi kui tahad kaalu hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Taastusjoogid on mõeldud ikka vahetult peale treeningut tarbimiseks, mis mõte neil muidu oleks?

Kohe peale trenni jood oma 100g mass2 ära ja tund peale sheiki võid kodus juba tahke korraliku tavatoidu süüa.

Miski ütleb mulle et mass2 on suur kalori pomm, kui sul nälg tunni pärast kallal pole võid vabalt hiljem süüa! Ma olin ka kunagi selles kinni et peale sheiki 45-60min peab sööma, aga nüüd söön 2.5 h hiljem ja miski pole muutunud, va see et kõht ei ole kinni. Peale trenni 40g valku ja 150g kaerahelbe putru(vahest moosi ka), töötab natuke paremini, kui odavad lihtsuhkrud...Krt pikaks läks vastus...midaiganes :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miski ütleb mulle et mass2 on suur kalori pomm, kui sul nälg tunni pärast kallal pole võid vabalt hiljem süüa! Ma olin ka kunagi selles kinni et peale sheiki 45-60min peab sööma, aga nüüd söön 2.5 h hiljem ja miski pole muutunud, va see et kõht ei ole kinni. Peale trenni 40g valku ja 150g kaerahelbe putru(vahest moosi ka), töötab natuke paremini, kui odavad lihtsuhkrud...Krt pikaks läks vastus...midaiganes :huh:

Su kõhutunne võib palju arvata, aga lähtugem siiski faktidest: mass2 100g kohta 360 kcal mis on pigem normaalne taastusjook kui massilisaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×