Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Kuna lugesin siin Treeningjärgset toitumist ja ühtteist veel, tekkis mure.

Ma söön peale trenni 200g kohupiima + 200-300g banaani (~40g valku ja 80 süsikaid)

Kas kohupiim sisaldab kaseiini valku? Pole see siis kasulik peale trenni süüa ja lihasmassi arendamiseks?

Kasulikum on vadakuvalk?, aga ei leia tavatoidus toodet, kus vadakut esineks :/

Palun öelge veel häid taastajaid peale trenni (vadakuvalku sisaldavad, kiiresti imenduvad) B)

NB! Ma ei taha toidulisandeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna lugesin siin Treeningjärgset toitumist ja ühtteist veel, tekkis mure.

Ma söön peale trenni 200g kohupiima + 200-300g banaani (~40g valku ja 80 süsikaid)

Kas kohupiim sisaldab kaseiini valku? Pole see siis kasulik peale trenni süüa ja lihasmassi arendamiseks?

Kasulikum on vadakuvalk?, aga ei leia tavatoidus toodet, kus vadakut esineks :/

Palun öelge veel häid taastajaid peale trenni (vadakuvalku sisaldavad, kiiresti imenduvad) B)

NB! Ma ei taha toidulisandeid.

Jah, kohupiimas on nö. aeglasemalt imendub kaseiin. On küll kasulik, kui nii öelda saab. Saad vajaliku valgokoguse loomulikult kätte. Samas toidulisandite puhul on eelis just see, et kiiremini omastatavad ja kindlasti tuleb ka odavam, kui alati pakk kohupiima osta + banaanid.

Miks mitte hunniku munavalgeid peale trenni süüa. 100g munavalgetes peaks olema ca. 10-11g valku.

Siiski odavam variant on jällegi pulbri näol.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sööge terveid mune, tuleb kokkuvõttes odavam kui ükskõik milline valgupulber. Kindlasti hakkab keegi nüüd rääkima munakollaste kahjulikkusest...

Muna söön ma nagunii õhtusöögi kõrvale leivaga B)

Muudetud kasutaja Tuffel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiani on need kollaste väljakoukimised põhjendatud liigse kolesterooliga, aga noorel inimesel, kel sellega kõik korras ei tea kas tasub muretseda üldse. Eks need muretsejad sööge miski kuu aja vältel iga päev näiteks 7 munakollast ning mõõtke kolesterooli taset seejärel, kui kõik on korras, siis andke samamoodi edasi ja teadke, et kollastest saate palju muud kasulikku...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiani on need kollaste väljakoukimised põhjendatud liigse kolesterooliga, aga noorel inimesel, kel sellega kõik korras ei tea kas tasub muretseda üldse. Eks need muretsejad sööge miski kuu aja vältel iga päev näiteks 7 munakollast ning mõõtke kolesterooli taset seejärel, kui kõik on korras, siis andke samamoodi edasi ja teadke, et kollastest saate palju muud kasulikku...

Munakollaste söömisest see kolesterool küll kõrgeks ei lähe, vb siis kui päevas 50 muna süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Munakollaste söömisest see kolesterool küll kõrgeks ei lähe, vb siis kui päevas 50 muna süüa.

Kolesterool on testosterooni tootmiseks hädavajalik lähteaine, sestap ei ole teatud määral kolesterooli sisse vohmimine sugugi halb.

Muudetud kasutaja wtrix poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohupiim kui kontsentreeritud toiduaine on väga hea peale trenni süüa- kontsentreeritud toiduained ongi abiks lihaste kasvatamisel. Kohupiim sisaldab lisaks kaseiinile ka VADAKU valke. ~20 % kohupiima valkudest on vadak , 80 % kaseiin. Aga ei ole selle imendumisega kiiret üldiselt, julgen arvata et kaseiin isegi on parem taastaja - algajatele. Nii et ära muretse vadaku pärast - tee korralikult trenni ja puhka piisavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga peale trenni üks blenderis kokku segatud jook (200g kohupiim + 200g banaani + mingit vedelainet[piim või misiganes]) ja valgushake kohe otsa ei tee ka paha ? Või see valgushake jätta pigem õhtuks enne magamaminekut ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kolesterool on testosterooni tootmiseks hädavajalik lähteaine, sestap ei ole teatud määral kolesterooli sisse vohmimine sugugi halb.

kolesteroolil ja kolesteroolil on vahe sees. On hea- ja halb kolesterool

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohupiim ning piim sisaldab küll enamjalot aeglaselt imenduvat kaseiinvalku, kuid ega ta paha teha saa. Kindlasti parem kui mitte midagi.

Kohupiim küll jah, aga piim koosneb ju siiski 80% Vadakust ja 20% kaseiinist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohupiim küll jah, aga piim koosneb ju siiski 80% Vadakust ja 20% kaseiinist.
Ma arvasin ka, et koosneb. Praegu hakkasin netist uurima, ning avastasin sellise asja: (Link)
There are four different types of casein proteins, and collectively they make up around 80 percent of the protein in milk, by weight. /--/ Milk contains dozens of other types of proteins besides the caseins. They are more water-soluble than the caseins and do not form larger structures. Because these proteins remain suspended in the whey left behind when the caseins coagulate into curds, they are collectively known as whey proteins. Whey proteins make up around twenty percent of the protein in milk, by weight.

Kas see vastab tõele?

Aga mainin veel eeltoodud sheigi toiteväärtuse ära:

Kohupiim rasvata (Mumuu) (200 g):

- 166 Kcal, 1 g rasva, 36 g valgud, 3 g süsivesikud, 0 g kiudaineid

piim 2,5 % (500 g):

- 260 Kcal, 12.5 g rasva, 15 g valgud, 25 g süsivesikud, 0 g kiudaineid

banaan (200 g):

- 186 Kcal, 0 g rasva, 2 g valgud, 40 g süsivesikud, 4 g kiudaineid

Kaloreid kokku: 612 Kcal

Rasva: 13.5 g.

Valke: 53 g.

Süsivesikuid: 68 g.

Kiudaineid: 4 g.

Kohupiim: 8,50 EEK

280g banaane: 5,60 EEK (40% banaanist on koor. 20EEK/kg hinna juures)

Piim: 3,50 EEK

KOKKU: 17,60 EEK

Versus proteiinisheik:

piim 2,5 % (500 g):

- 260 Kcal, 12.5 g rasva, 15 g valgud, 25 g süsivesikud, 0 g kiudaineid

FitWhey (20 g):

- 74 Kcal, 0.3 g rasva, 17.2 g valgud, 0.6 g süsivesikud, 0 g kiudaineid

Dekstroos (Trauben Zucker) (50g)

- 183 Kcal, 0g rasva, 0g valgud, 45.75g süsivesikud, 0g kiudaineid

Kaloreid kokku: 517 Kcal

Rasva: 12.8 g.

Valke: 32.2 g.

Süsivesikuid: 71,35 g.

Kiudaineid: 0 g.

Piim 3,50 EEK

Valk 5,70 EEK (Fitshopi FitWhey 199.-/700g kliendikaardiga)

Viinamarjasuhkur 2 EEK

KOKKU: 11,20 EEK

3 korda nädalas trenni kuu aega = 15 trennipäeva = 15 jooki

Isevalmistatud sheigi puhul: 15*17,60=264 EEK

Vadakusheigi puhul: 15*11,20=168 EEK

Lõin igavuse pärast arvud kokku.. Parandage, kui näete viga. Hinnad panin ligikaudsed, ei tea täpselt palju banaan maksab. Ning jah, mul on piisavalt vaba aega :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miksisin kokku kohupiim+banaanid+viinamarjamahl ja võtsin trenni kaasa, mitte ei jaluta koju nagu alati teind ja siis söönd :rolleyes: tunne kohe parem kui riietusruumis sisse lasin ;)

Aga kui ma tahaks ka proovida toidulisandeid siis pmtlst: Hera80+Trauben Zucker(dextroos)+0,5l vett sobiks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miksisin kokku kohupiim+banaanid+viinamarjamahl ja võtsin trenni kaasa, mitte ei jaluta koju nagu alati teind ja siis söönd :rolleyes: tunne kohe parem kui riietusruumis sisse lasin ;)

Aga kui ma tahaks ka proovida toidulisandeid siis pmtlst: Hera80+Trauben Zucker(dextroos)+0,5l vett sobiks ?

Sobib ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju 1 supilusika täis on umbe (parajalt kuhjas)

Ning kas kui pulbrid ostan siis kas süsivesikuid võib ikka banaaniga kombineerida (ma mõtlen et dextro pulbrit natuke vähem ja siis ntks 1 banaan)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palju 1 supilusika täis on umbe (parajalt kuhjas)

Ning kas kui pulbrid ostan siis kas süsivesikuid võib ikka banaaniga kombineerida (ma mõtlen et dextro pulbrit natuke vähem ja siis ntks 1 banaan)

Kes sul keelab kombineerida :rolleyes:

Ma olen arvestanud et 1 teelusikas valgupulbrit on 5g ning 1 supilusikas 15g.

Muudetud kasutaja Lightheaded poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×