Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

keegi kes teab võiks aidata. kuidas selle pärast trenni söömisega siis on? kui ma söön päeval kell 9, 12, 15, ja 18 ning lähen seitsmeks trenni (aeroobne + jõutrenn), mis kestab kaks tundi, kas võib või peab siis kella üheksa ajal ka veel midagi sööma? ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib süüa ikka! Aga oleneb mida süüa!? Kuna tegemist on suhteliset hilise õhtutunniga,ja organism enam raskemaid süsivesikuid ja rasvu

ei vaja,selleks et katta päevalõpukest,siis trennijärgseks menüüks sobiks valgurikkam ja lahjam toit. Kasvõi üks korralik proteiini?heik(vt.Robocop linki!) või lahja liha või kala,piimatooted...!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ootaksin soovitusi söömise kohta enne ja pärast bodypumpi trenni. Mida ja kui palju. Ise olen 57kg ja 168cm. Eesmärgiks ikka pisut rohkem vormi saada ja kaalu langetada rasva arvelt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahetult, enne treeningut ei soovita midagi suurt ja tahket süüa , ise kasutan PowerBar geli , mis sisaldab süsivesikuid ja aminohappeid , vedela toiduna imendub ruttu ja ei tekkita kõhu probleeme , mis võivad tekkida tahke toidu manustamisel vahetult enne treeningut. Treenig järgselt soovitan manustada valgu ja süsivesiku baasil , vedelat toitesegu. Ise kasutan WDGP(Tai Kane) , mis tänu hüdroslüüsile omastub suurepäraselt ja taastab kiirelt nii jõu, kui energia varud.

Kiire ja korralik taastumien hea sportliku vormi alus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen asjast nii arusaanud, et tavaliselt enne ja pärast trenni ei ole soovitav süüa ca 2 tundi. Et sellisel juhul organism võtab taastumiseks organismis olevat rasva ja kui sööd, siis võtab söödud energia arvelt ning vana (see mida ihaldame maha võtta) jääb alles. Teine arusaam, et valk enne ja pärast trenni soodustab lihaste teket. Kas olen siis siiani asjadest valesti arusaanud või on see iganenud teooria?

Nüüd loen siit ja ka trennis räägiti, et peale trenni peab valku sööma, et lihas ei taastu muidu ning tekib pikapeale väsimus. Aga kuidas siis 4 kg lahti saada jääb natuke arusaamatuks. Kui keegi oskab selgitada, mis on see päris õige, siis olen ülimalt tänulik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juhul, kui soovime kaalust allavõtta lihaste arvelt , siis on mõistlik treenigu eelselt ja järgselt mitte süüa , selline dieet sobib neile kes soovivad oma jõudu vähendada.

Kui soovime parandada oma sportlike tulemusi ja väljanägemist, siis soovitaks energia ja jõu taastamiseks ikkagi korralikult toituda.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalust alla saamiseks peab ka kannatust varuma, kui suudame saavutada tempo - nädalas pool kilo alla ja mitte rohke , siis säilitame ka jõu , tervise ja hea enesetunde ,

Toidu kalorsust ega trennimahtu ei tohi järsult kõigutada , harjumusi tuleb muuta pisi tasa , et nende uued harjumused muutuksid tõesti harjumusteks , mitte ei jääks lihtsalt kampaania korras tehtavateks eneseületusteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tean, et peale trenni peab sööma ja olen ka seda teinud. Aga point on selles, et trenni lõpetan tavaliselt alles kella 21 paiku seega kodus olen kell 22. Kas see pole hilja söömise jaoks, kui eesmärgiks on ikkagi kaalu alandada? Magama jään kuskil kesköö paiku. Varem ma mitte kuidagi trenni ka ei jõua, kuna on vaja ju tööl käia:(((

Seega, kas see on liiga hiline aeg söömiseks??

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale trenni peab sööma, ka õhtusel ajal, midagi hullu ei juhtu kuna ainevahetus on aktiivne veel paar tundi peale treeningut. Ürita mitte koduni oodata, vaid teha üks shake taastusjooki peale trenni vahetult, see peab sisaldama süsivesikuid ca 40 - 50 gr ja valku 20 - 25 ( naistel). Siis taastad nii energiavarud kui peatada lihaste lagundamise. Õhtul enne magamaminekut jõuad veel süüa kui tahad, midagi lahjat valgurikast, et tagada lihaste taastumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina söön vahetult enne magama minekut, tühjakõhuga magama jääda pole lihtsalt minu jaoks võimalik.Väga hea on lahja kohupiim ja hautatud juurviljad.Proovi järgi ja näed, et see toimib!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga olen kuulnud jutte, et enne magama minekut ei ole soovitav süüa kuna magu vajab ka puhkust. Kunagi kooli räägiti, nüüd siin kõik vastupidi. Kas muuduele organitele on siis õhtune söömine kasulik või on natuke kahjulik ka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kysimus selline:Kas peale trenni on lubatud süüa.Oma mäletamist mööda oli midagi sellist,et 1 h ennem trenni ja 1 h pärast trenni ei võinud syya.On see nii?Ehk keegi seletab kui se on nii miks peale trenni pole kasulik süüa ennem 1 h möödumist.

Ette tänades Tanel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb süüa kohe peale trenni valku et lihas areneks, kui ei söö siis tekib katabolism. Kõige kasulikum aeg on süüa kohe peale trenni või peale trenni poole tunni ulatuses. vot tak ei viitsi siin pikalt trükkida

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäi mainimata jah, et tund enne trenni üks valgushake sisse ja sellest piisab, võib ka lisada süsivesikuid. Peale trenni aga kohe sest lihas on nn näljas ja valgu ja süsivesiku defitsiit on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida oleks kõige õigem süüa enne trenni (ujumine+jooksmine) ja kui kaua ennem toituma peaks? Või ei tohiks tükk aega enne trenni midagi süüa?

****

Ja kui ma õigesti aru saanud olen, siis peale trenni on kõige õigem süüa:

banaane, rosinaid, kohupiima, piima, kodujuustu, kala ??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sa pead ilmselt ise katsetama, millise kõhuga sul on hea trenni teha. Minule näiteks küll ei meeldi trenni teha ajal, mil toimub seedimine ja 1,5 tundi enne trenni on minu jaoks liiga lühike aeg seedimiseks. Siiski sõltub palju ka eine iseloomust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere! Küsimus, et kui meeldib hommikuti trenni teha, st millal ja kui palju siis sööma peaks, kui kaalus juurde just võtta ei tahaks? Trenni teen ca 20-30 min peale ärkamist. Öeldakse, et hommikusöök peaks tugev olema- tuleb siis süüa ca 1-1,5h peale hommikust trenni? Kas ka enne peaks mingi ampsu võtma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise tegin ka kunagi kõvasti jooksu(2 korda päevas)

Hommikul 30 min. enne jooksu jõin proteiini seigi muidu kui täis kõhuga jooksma lähed siis tavaliselt tekivad kõrvetised ja hakkab pistma kergesti!!!

Aga jah enne jooksu proteiini seik pole paha ja siis ei võta juurde ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×