Jump to content
Kristelle

Dieet

Recommended Posts

Terekest

Mul väike mure sooviks kaalust alla võtta mingi 5-7kg. Ehk oskate mingit dieeti või toitumiskava soovitada. Kaalu tahaks mingi 2kuuga normi saada. :D

Kahjuks on mul elutempo hetkel nii kiire et trennidesse kahjuks ei jõua kui siis ndl vahetusel ujuma, uisutama vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terekest

Mul väike mure sooviks kaalust alla võtta mingi 5-7kg. Ehk oskate mingit dieeti või toitumiskava soovitada. Kaalu tahaks mingi 2kuuga normi saada. :D

Kahjuks on mul elutempo hetkel nii kiire et trennidesse kahjuks ei jõua kui siis ndl vahetusel ujuma, uisutama vms.

põhimõtteliselt on sinu soovid reaalsed ... toitumise koha pealt vaata foorumis natuke ringi ... selliseid teemasid siin juba palju olnud .... parim lahendus oleks muidugi lasta mõnel proffil personaalne toitumiskava teha pealehel on link selle kohta ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava ma ei oska tuua, kuid foorumist leiad kindlasti. Lisan lihtsalt paar põhimõtet, mille abil saab kergesti vormi:

1. Alati söö tasakaalustatud toitu. See tähendab, et alati olgu toiduse sees nii süsivesikud kui ka valgud ning õiges proportsioonis. Dieedid on tihti ülesehitatud 2 põhimõte abil: kas jäetakse rasvad dieedist välja või jäetakse süsivesikud dieedist välja. Mina soovitaks ise kõik sisse jätta ning mitte dieeti pidada, vaid lihstal õppida õiget toitu sööma. Dieet on lihtsalt lisastress organismile, aitab võimendada tööstressi nätieks. Kuna sul on niigi kiire elu, siis arvan, et lisakoormust ei ole sinna vaja. Rasvadest nii palju: loomseid rasvu tuleb vältida, eelista taimseid. Neist parimad on pähklites.

2. Söö päevas 3...5 korda. Tihe söömine koormab natuke magu, ent tagab ühtlase veresuhkrutaseme -vähem neid olukordi kus energia on otsas või lihtsalt on hundiisu, kuna ple ammu süüa saanud.

3. Lõpeta söömine pärast 17.00-18.00. Enda puhul tean öelda, et mina saan 1 nädalaga endal sixpacki välja selle põhmõtte abil. Ma muidugi käin ise trennis regulaarselt.

4. Hommikusöök on oluline. Selle ärajätmine on lollus ja konkreetne tervise lõhkumine.

5. Alusta enda toidutarbimise kalorite lugemisega ning tutvu sellise mõistega nagu toidu glükeemiline indeks (GI).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kava ma ei oska tuua, kuid foorumist leiad kindlasti. Lisan lihtsalt paar põhimõtet, mille abil saab kergesti vormi:

1. Alati söö tasakaalustatud toitu. See tähendab, et alati olgu toiduse sees nii süsivesikud kui ka valgud ning õiges proportsioonis. Dieedid on tihti ülesehitatud 2 põhimõte abil: kas jäetakse rasvad dieedist välja või jäetakse süsivesikud dieedist välja. Mina soovitaks ise kõik sisse jätta ning mitte dieeti pidada, vaid lihstal õppida õiget toitu sööma. Dieet on lihtsalt lisastress organismile, aitab võimendada tööstressi nätieks. Kuna sul on niigi kiire elu, siis arvan, et lisakoormust ei ole sinna vaja. Rasvadest nii palju: loomseid rasvu tuleb vältida, eelista taimseid. Neist parimad on pähklites.

2. Söö päevas 3...5 korda. Tihe söömine koormab natuke magu, ent tagab ühtlase veresuhkrutaseme -vähem neid olukordi kus energia on otsas või lihtsalt on hundiisu, kuna ple ammu süüa saanud.

3. Lõpeta söömine pärast 17.00-18.00. Enda puhul tean öelda, et mina saan 1 nädalaga endal sixpacki välja selle põhmõtte abil. Ma muidugi käin ise trennis regulaarselt.

4. Hommikusöök on oluline. Selle ärajätmine on lollus ja konkreetne tervise lõhkumine.

5. Alusta enda toidutarbimise kalorite lugemisega ning tutvu sellise mõistega nagu toidu glükeemiline indeks (GI).

Täpsustuseks: normaalseks elutalitluseks vajab inimene nii küllastatud kui ka küllastamata rasvhappeid. Mõlemad on inimorganismis hädavajalikud keha koostises leiduvate lipiidide ehituskomponentidena. Nii et loomseid rasvu päris vältida ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terekest

Mul väike mure sooviks kaalust alla võtta mingi 5-7kg. Ehk oskate mingit dieeti või toitumiskava soovitada. Kaalu tahaks mingi 2kuuga normi saada. :D

Kahjuks on mul elutempo hetkel nii kiire et trennidesse kahjuks ei jõua kui siis ndl vahetusel ujuma, uisutama vms.

Kas sul on eesmärk lihtsalt kaalust alla saada või soovid ka,et peeglisse vaadates oleks muutusi näha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3. Lõpeta söömine pärast 17.00-18.00. Enda puhul tean öelda, et mina saan 1 nädalaga endal sixpacki välja selle põhmõtte abil. Ma muidugi käin ise trennis regulaarselt.

:D Mida?

Lõpetad söömise kell 6 õhtul ja arvatavasti lähed 10 paiku magama, tõused kell 8-9. Mitu tundi su organism on näljas seljuhul olnud? SEE on tervise tapmine. see pole enam normaalne. Viimane söömine võib olla 2 tundi enne magama minekut. Õhtul söömine ei tee paksuks, loe sellist artiklit mis siin kuskil on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:D Mida?

Lõpetad söömise kell 6 õhtul ja arvatavasti lähed 10 paiku magama, tõused kell 8-9. Mitu tundi su organism on näljas seljuhul olnud? SEE on tervise tapmine. see pole enam normaalne. Viimane söömine võib olla 2 tundi enne magama minekut. Õhtul söömine ei tee paksuks, loe sellist artiklit mis siin kuskil on.

Tere,

see jutt,et pärast kuute ära parem söö on väga õige.Mul endal sama dieet,kuigi minu puhul kehtib ka tõsiasi,et käin trennis.Nädalas alaneb umbes 1-1,5 kilo.Mina saan küll süsivesikuid kõige enam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

see jutt,et pärast kuute ära parem söö on väga õige.Mul endal sama dieet,kuigi minu puhul kehtib ka tõsiasi,et käin trennis.Nädalas alaneb umbes 1-1,5 kilo.Mina saan küll süsivesikuid kõige enam.

Siin tulebki välja see,et inimesed langetavad sedasi küll kaalu,kuid mille arvelt?Ise võtan küll dieedix rohkem aega,et säilitada maximaalselt lihast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

see jutt,et pärast kuute ära parem söö on väga õige.Mul endal sama dieet,kuigi minu puhul kehtib ka tõsiasi,et käin trennis.Nädalas alaneb umbes 1-1,5 kilo.Mina saan küll süsivesikuid kõige enam.

Kus KOHAST sa seda võtad,et see õige on??Ei soovita teha järgi kõike,mida naised saunas räägivad!!See onEnese tapmine,mis hilisemas eas võib tublisti kätte maksta.Korralik kava ja trenn võrdub tulemus,mille arvelt sa end EI tapa!!MIKS PEATE ALATI DIEEDI ALL SILMAS NÄLGIMIST??DIEET ON MINU MÕISTES ÕIGE TOITUMINE,MITTE NÄLJUTAMINE!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muide vähem söömine, sh ka pärast 5-6 söömise vältimine on inimese tervisele vägagi kasulik. Öine seedimine on tervisele just kahjulik. Öise seedimine häirib und. Ja korralik uni on tunduvalt olulisem, kui üks lisasöömaaeg. Tervislikkuse seisukohalt on ka mõtet näiteks maole mõelda, mis saab tegelikult tiheda söömisgraafiku korral päris korralikult vatti. Magu ei ole imerelv, mis suudab alati üks-kõik-kui-palju seedida, sellel on ka vaja anda taastumisaega.

See, et kell 6-st söömise löpetab ei tähenda veel, et inimene ei seetõttu vähem kaloreid kätte saaks. Tuleb süüa lihtsalt õigeid asju õiges koguses ja õigel ajal.

Ainuke asi, mida tegelikult une ajal lihaste kasvatamiseks vaja on, on valgud, sest aminohaped lagunevad ca 3h jooksul pärast sissesöömist.

PS! Lihases kaotab küll jah, kuid teema algatajal ei olnud plaanis hakata ennast ülespumpama ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

see jutt,et pärast kuute ära parem söö on väga õige.Mul endal sama dieet,kuigi minu puhul kehtib ka tõsiasi,et käin trennis.Nädalas alaneb umbes 1-1,5 kilo.Mina saan küll süsivesikuid kõige enam.

Esialgu kaotad kaalus küll, aga mõne aja pärast hakkab iga suutäis just sinna kinni, kust Sa teda varem kaotasid. Siis sööd veel vähem ja avastad, et kaal ikkagi ei lange.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sööd õiges koguses õigel ajal ja ei hakka kusagile lisanduma. Lisaks veel saad väga hea eneseunde korraliku une läbi, mis ise juba elimineerib pool söögiisust.

Kui hehee räägib dieedist, siis ei ole eriti võimalik, et hakkab lisanduma rasva, sest dieedi põhiteesiks on vähema energia sissesöömine, kui jõuab tarbida.

Muidugi kui lihtsalt piirduda ilma füüsilise koormuseta dieediga, siis jõuab alati murdepunkti, milles lõpeb dieet. Seega tasub hoopis dieeti vältida, kuna seda ei suuda igavesti läbiviia. Selle asemel tasubl korralikult süüa ning trenni teha. Treeningu koha pealt on kaval teha anaeroobset ja aeroobset treeningut kordamööda, see on väga efektiivne kaalu langetamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis jutt see on et peale 5-6 süüa ei tohi ja et see tervisele kasulik on? Ja veel dieedile? Nii pikalt mitte süües aeglustub ainevahetus, rasvapõletusprotsessid ka sealjuures. Ja lisaks hakkab keha just salvestama rasva, et näljaperioodil ellu jääda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×