Jump to content
lõvi16

Unehäired

Recommended Posts

Küsimus siis selline...millest võiksid olla põhjustatud unehäired?(pole tglt kindel kas nad just unehäired on ;) ) Öösel korralikult magada ei saa, ärkad pidevalt ülesse ja und pole B) aga hommikul koolis on küll vahel nii et jää magama ;)

võib see olla põhjustatud ületreeningust?

kuid muu koha pealt ei ütleks küll et tegu ületreeninguga oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No see on üks ületreeningu sümptom jah, aga seda võib põhjustada ka stress jms. Proovi kasutada minegid und sodustavaid preparaate, mida saad aapteegist küsida nt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see võib oleneda ka kellaaegadest. mis kell sa magama lähed ja ärkad?

Vot magama lähen ma enamasti väga vara, tavaliselt kuskil 22.00 juba..ärkan kell 6.50

või peaksin hoopis hiljem magama minema et uni korralikult peale tuleks?? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui öösel und ei ole - siis loe, kõigepealt kolmeni, kui ikka und ei tule, siis kuueni ja kell seitse ongi aeg üles tulla. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oluline on kujundada magamamineku rituaal.

1. K6ht ei tohi olla ei liiga t2is ega ka tyhi.

2. Trennist peaks olema m88das v2hemalt kolm tundi.

3. Paar tundi enne magamaminekut 2ra tegele t88asjadega.

4. Kindel kellaaeg voodisseminekuks.

5. Voodi peaks olema sul magamiseks, mitte lugemiseks ega 6ppimiseks.

6. Hea raamat enne voodisseminekut ei tee paha.

7. Soe vann, v6ib aroomiteraapiaga.

Seda loetelu v6iks j2tkata. Arvesta magamiseks v2hemalt 9 tundi. Unev6la tekkides ei pruugi me enam normaalselt uinuda ja piisavalt sygavalt magada. Probleem, mis sul vist juba on...

Edu! ... ja ilusaid unen2gusid ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellised unehäired pidi olema üks armunud olemise sümptomeid ;) Ja eriti raske armumise puhul võib tekkida ka unehäirete kõrval selline tunne, et kõht on tühi aga söögiisu pole. Sööki lihtsalt ei suuda alla ajada-süda lihtsalt läheb pahaks kui söögi peale mõtled (raske juhtum omal nahal kogetud)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui öösel und ei ole - siis loe, kõigepealt kolmeni, kui ikka und ei tule, siis kuueni ja kell seitse ongi aeg üles tulla. ;)

ei peab proovima ;)

Oluline on kujundada magamamineku rituaal.

1. K6ht ei tohi olla ei liiga t2is ega ka tyhi.

2. Trennist peaks olema m88das v2hemalt kolm tundi.

3. Paar tundi enne magamaminekut 2ra tegele t88asjadega.

4. Kindel kellaaeg voodisseminekuks.

5. Voodi peaks olema sul magamiseks, mitte lugemiseks ega 6ppimiseks.

6. Hea raamat enne voodisseminekut ei tee paha.

7. Soe vann, v6ib aroomiteraapiaga.

Seda loetelu v6iks j2tkata. Arvesta magamiseks v2hemalt 9 tundi. Unev6la tekkides ei pruugi me enam normaalselt uinuda ja piisavalt sygavalt magada. Probleem, mis sul vist juba on...

Edu! ... ja ilusaid unen2gusid B)

Eks proovin neid näiteid järgida...

Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea raamat nüüd küll und ei soodusta, pigem halb ;)

Veel soodustab rahustav tee und, endal aitab meliss. Väiksel määral aitab ka sai+mesi+piim.

Apteegist soovitatakse sellist ravimit nagu unemati, aga seda siis kui probleem suurem.

Endal ka vahest sellised uneprobleemid, et lõika või leiba, aga mitte ei ärka üles keset ööd vaid ei jää magama, üldse. Maru väsinud võin olla, aga unine ei ole. Endal unevajadus kuskil 11 tundi, no vähemaks ei saa, magan 10 tundi olen terve päev sutsu unisevõitu, tund magamist lõunal on ainuke ravi. Ja no kooli ajal ei saa juttugi olla 11 tunnist magamisest, kui kell 7 peab üles saama. Oi mait ma ütlen küll. Otsin põhjust, miks nii on aga ei tea. Võimalik see, et keha pole harjunud sellise režiimiga: nädalavahetus tõusen umb kell 11 ja lähen magama samal ajal või suts hiljem ja probleeme pole. No ja see ajanihe on ju 4 tundi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tean tegelikku vastust. Väljas on täiskuu, täiskuuajal lähevad hullud ka hullumajas hullemaks ja paljud ei saa magada. Praegu on see mul suur probleem, et üldse und saada ja rahulikult magada. Kui sa mind ei usus siis pea päevikut natuke selle magamise kohta ja näed, et see võib olla tõsi.

Muudetud kasutaja klubikas poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See võib olla sellest, et kui une pealt läheb pauk lahti, siis ongi paugu pealt uni läinud : ) Äkki sellest ongi unetuse põhjus, tasub kontrollida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See võib olla sellest, et kui une pealt läheb pauk lahti, siis ongi paugu pealt uni läinud : ) Äkki sellest ongi unetuse põhjus, tasub kontrollida.

haha:D

ei nalja peab ka saama...aga asi õnneks selles pole ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Unehäired võivad tulla ka sellest ,kui õhtul liiga kaua arvuti taga istutakse.Mul on ka tihti nii,et kui istud hilja arvuti tag,siis ei tule und.Äkki on ka sinul sama probleem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Unehäired võivad tulla ka sellest ,kui õhtul liiga kaua arvuti taga istutakse.Mul on ka tihti nii,et kui istud hilja arvuti tag,siis ei tule und.Äkki on ka sinul sama probleem?

Minul on vahest nii küll ;) Aga huvitav miks see nii on..? Arvuti taga passimine just teeb uimaseks ju jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvatavasti tegu sellega, et arvutid/telekad jms kiirgavad valgust jms.

Aga kui Sa ei vahi erinevaid ekraane, siis hakkab keha tootma sellist ainet nagu melatoniin, mis teeb meid uimaseks ja väsinuks jms.

Kui aga vahid pingsalt arvuti ekraani, siis ei teki piisavalt melatoniini ja see võtab kauem aega.

Vähemalt see on üks põhjustest ;)

Sellepärast on ka talv stressirohke ja väsimust tekitav aeg kuna päevad on väga lühikesed ja päike on peaaegu olematu nähtus, siis lisaks sellele, et jääme ilma päikeselt saadavast D-vitamiinist, produtseerivad meie kehad tänu pidevale pimedusele ka kõvasti rohkem melatoniini.

Muudetud kasutaja StaticMoth poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei jah osad on siin iki päris head vastused:)aga mul on ka nii et kui arvutis oled siis und ei tule.mul on selega seoses üks hea nipp ka.se sis seesugune et kui ma olen vintis ja tahaks nagu kähku kaineks saada sis ma mängin 10 minutit ET-d(online sõjamäng)ja olengi juba kaine.olen paar korda sedasi teinud:)

ja mul on ka nii et kui on sellised rasked trenni päevad sis on uni pinna pealne.kuigi ületreeningut pole sest trenni tahe on laes ja muid nähtusi ka pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmmm ... kusjuures minul kipub nii olema, et kui on raskem-tihedam trenni ja ringi sebimise periood, siis on ka uni väiksem ja siis kui laisklen ning puhkan - magan nagu karuott ;) Kuigi võiks hoopis vastupidi olla. Mingiks unehäireks ma seda ei pea, pigem asi ikka selles, et söön mõlemal perioodil enam-vähem sama palju, aga trenn kulutab ju mehiselt B) süsivesikuid. Kui õhutul (peale trenni) neid piisavalt ei tarbi, siis pole ka une kvaliteet kõige parem. Kahjuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Unehäired võivad tulla ka sellest ,kui õhtul liiga kaua arvuti taga istutakse.Mul on ka tihti nii,et kui istud hilja arvuti tag,siis ei tule und.Äkki on ka sinul sama probleem?

ega võib olla küll, sest istun päris pikalt arvutis ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on tõsiseid probleeme unega, õieti unetusega. Õhtuti ei suuda kuidagi ei suuda normaalsel ajal magama jääda, lihtsalt und ei ole ega tule. Hommikul on vastupidine probleem- vabadel päevadel põõnan lõunani vähemalt aga harvad pole ka juhud kui alles kahe-kolme ajal kargu alla saan. Siis kui pool päeva magan, on ehk loogiline, et järgmisel ööl magama ei jää aga probleemid on ka siis, kui ärkan kl. 7 ja võitlen terve päev unega- õhtul koju jõudes kaob uni ära ja ükskõik kui väsinud ma ka ei ole, enne ühte-kahte ikka magama ei saa.

Olen proovinud, et teen õhtul kõva trenni, seejärel teen kõva sauna, siis veel võtan mõned õlled- erilist abi pole, lihtsalt järgmisel hommikul on veelgi raskem ärgata. Und ikka ei tule ehkki mõnus väsimus on see. Eelpooltoodud näite põhjal ei tohiks asi ka stressis olla- peale trenni, sauna ja õlut tunnen end ülilõõgastunult aga unest on asi kaugel.

Tuttav rääkis, et tal ema on suur ravimtaimede- ja raviteede spets ja entusiast ning kui sel tuttaval on peale pidutsemisperioodi samad jamad, siis ema keedab talle mingeid teesid, mis paneb ta magama nagu vastsündinud lapsukese. Ehk oskab keegi selle valdkonna koha pealt soovitada? Mingeid medikamente ma proovinud ei ole- olen kuulnud, et see ei ole lahendus. Laksad tablette sisse aga mõju kestab hommikul edasi ja hiljem ei saa nendeta üldse läbi?

Kindlasti on sellised jamad mingi määral pärilikud; mõned inimesed on lihtsalt nö. öö- ja teised-hommikuinimesed. Ühel mu sõbral on vastupidine jama- kesköö paiku kipub isegi peolaua taga vägisi silm kinni minema, seevastu hommikul on varavalges üleval. Temale valmistab se samapalju muret nagu mulle teine äärmus. Aga see selleks.

Tänud ette kõikidele vastajatele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ylev2simusest tekkinud uneh2ired...

Rezhiim on parim asi maailmas. Kindel aeg magamaminekuks, kindel aeg 2rkamiseks (arvestage 9 tunnise magamisega). Minul l2heb rytmi k2ttesaamiseks v2hemalt kaks n2dalat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on tõsiseid probleeme unega, õieti unetusega. Õhtuti ei suuda kuidagi ei suuda normaalsel ajal magama jääda, lihtsalt und ei ole ega tule. Hommikul on vastupidine probleem- vabadel päevadel põõnan lõunani vähemalt aga harvad pole ka juhud kui alles kahe-kolme ajal kargu alla saan. Siis kui pool päeva magan, on ehk loogiline, et järgmisel ööl magama ei jää aga probleemid on ka siis, kui ärkan kl. 7 ja võitlen terve päev unega- õhtul koju jõudes kaob uni ära ja ükskõik kui väsinud ma ka ei ole, enne ühte-kahte ikka magama ei saa.

Olen proovinud, et teen õhtul kõva trenni, seejärel teen kõva sauna, siis veel võtan mõned õlled- erilist abi pole, lihtsalt järgmisel hommikul on veelgi raskem ärgata. Und ikka ei tule ehkki mõnus väsimus on see. Eelpooltoodud näite põhjal ei tohiks asi ka stressis olla- peale trenni, sauna ja õlut tunnen end ülilõõgastunult aga unest on asi kaugel.

Tuttav rääkis, et tal ema on suur ravimtaimede- ja raviteede spets ja entusiast ning kui sel tuttaval on peale pidutsemisperioodi samad jamad, siis ema keedab talle mingeid teesid, mis paneb ta magama nagu vastsündinud lapsukese. Ehk oskab keegi selle valdkonna koha pealt soovitada? Mingeid medikamente ma proovinud ei ole- olen kuulnud, et see ei ole lahendus. Laksad tablette sisse aga mõju kestab hommikul edasi ja hiljem ei saa nendeta üldse läbi?

Kindlasti on sellised jamad mingi määral pärilikud; mõned inimesed on lihtsalt nö. öö- ja teised-hommikuinimesed. Ühel mu sõbral on vastupidine jama- kesköö paiku kipub isegi peolaua taga vägisi silm kinni minema, seevastu hommikul on varavalges üleval. Temale valmistab se samapalju muret nagu mulle teine äärmus. Aga see selleks.

Tänud ette kõikidele vastajatele.

Kui sul on raskusi magamajäämisega, söö enne voodisse heitmist süsivesikuid. Eriti hästi mõjub mesi, sai ja piim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×