Jump to content
lõvi16

Unehäired

Recommended Posts

mhh.. mul eluaeg nii olnud, et võin nii WASted olla kui üldse võimalik. Alla 2tunni pole võimalik magama jääda. üldiselt ca 3 tundi magamajäämine. Eeldan et see on sellest, et niipea kui pikali viskan, siis tuhatmiljon mõtet käib läbi ja siis mingi uue TEEMA tulenedes hakkad seda rohkem mõtlema ja unustad väsimuse täiesti ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ka aitab jah :) aga no vot ei aita ka see enam igakord B)

Rotter räägi siis põhjusest? Ma olen enda poolt nagu kõik teinud aga no vot uni kadunud voodis! Lugesin ,et korras inimene peaks voodis suht kiirelt uinuma mitte vähklema seal 3 tundi ennem :)

Üks hea nipp uinumiseks on lugemine.

Kõigepealt loe kolmeni, siis viieni ja kui ikka und ei ole tulnud, siis hakka kell 6 oma igapäevaseid toimetusi tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks hea nipp uinumiseks on lugemine.

Kõigepealt loe kolmeni, siis viieni ja kui ikka und ei ole tulnud, siis hakka kell 6 oma igapäevaseid toimetusi tegema.

hea B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minulgi suht aktuaalne teema. Tegelikult pool elu unehäired olnud, aga täna öösel näiteks ei maganud ühtegi minutit. Nii hull ka asi naljalt pole. Eile sai 10h arvuti taga tööd rügatud ja ergutuseks natuke Coca Colat joodud, mida muidu üldse ei joo. Ei tea kas see tõesti nii kõvasti paugub siis. B)

Muudetud kasutaja Kenneth poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minulgi suht aktuaalne teema. Tegelikult pool elu unehäired olnud, aga täna öösel näiteks ei maganud ühtegi minutit. Nii hull ka asi naljalt pole. Eile sai 10h arvuti taga tööd rügatud ja ergutuseks natuke Coca Colat joodud, mida muidu üldse ei joo. Ei tea kas see tõesti nii kõvasti paugub siis. B)

Ka mul on juhtunud, et kui paar kuud koolat, teed, kohvi jm erguteid puutunud pole ning siis mingi päev nt võtad tassi või kaks kangemat tšäid, siis uni ei taha tulla või on selline poolärkvel olek terve öö.

Teemaalgatajale.

Kas ja milliseid jõusaali toidulisandeid võtad? Sa mainisid, et pidid mingil hommikul kell 5 ärkama... kas teed vahetusetega tööd (mõnikord päev, siis öö, siis varahommik)? Ka korduv ülemagamine (10-12 h und) võib mingist hetkest unehäireid tekitama hakata.

Nipid isiklikust kogemusest jm. 1) Kui oleks vähegi võimalik igal päeval umbes ühel ja samal ajal voodisse heita, siis kujuneks kehal/organismil teatud rütm ja ta nö harjuks teatud kindlal ajal uniseks jääma. 2) Ära söö raskesti seeditavat toitu (praetud kartulid, liha, seened jm) vähemalt 2-3 tundi enne magama minekut - vahetult ennevoodisse minekut võta klaas (sooja) piima, kerge (pikaajalise imendumisega) valgušeik või 1/3-1/2 karpi (400g) kodujuustu. 3) Raamatu lugemine (45-60 min) voodis aitab ka, viib argimõtted peast eemale, rahustab, väsitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on pea liialt mõtteid täis, siis mina olen võtnud raamatu ja diivani peale kolinud 15-20 minutit ja silm vajub vägisi kinni. Tagasi voodisse ja olemas.

Kui on päeval midagi väga intensiivset olnud: rattamaraton vms, siis on ka närvid oma elu elamas ja magada ei lase. Selliste puhkude jaoks Unemati tilgad peale pingutust. Sama ka siis kui kõva trenn liiga hilisel kellaajal.

Igausugu ergutavad ained ka loomulikult takistavad head rahulikku und. Kofeiin suuremas koguses eriti. Hiljaaegu avaldatud uurimuse tulemustes oli ka järeldus, et kofeiin põhjustab juba mitte väga suurtes kogustes tarbides hallutsinatsioone ja paranoiat.

Samas autoroolis rekkameeste peal katsetatud parim kiire puhkamise meetod on suht kummaline. Kange kohv ja peale seda u pooletunnine uinak hoiab autojuhi silmad jälle pikalt lahti.

Ja eraldi teema on termogeenilised rasvapõletajad. Esimene kord kui ühe kapsli võtsin, siis kahe järgneva ööga magasin u 4 tundi kokku. Sellest esimesel ööl u 20 minutit. Ei olnudki kusjuures jube. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna olen ülikooli lõpetamas ja stress on üle pea kasvanud, pole unehäired mulle üldse võõrad. Mind on aidanud enese täielik väljalülitamine, seega nõustun eelnevate vastajatega, et töö-kool-kohustused-mured peast minema visata. Vähemalt püüa. Kasuks tuleb millelegi üliigavale mõtlemine, usu või mitte, aga üldjuhul see töötab B)

Väga raskes olukorras aitavad ka palderjaniekstraktitabletid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siit leiad head infot:

http://www.helpguide.org/life/sleep_tips.htm

http://www.sleepnet.com/tips.html

Siin on head rahustamis ja mõtete mujaleviimise võtted:

http://www.umm.edu/sleep/relax_tech.htm

Kokkuvõtvalt soovitaksin minna igapäev sama kellaaeg magama. Umbes tund või nii enne magamaminekut lülitada arvuti-telekas ja muud müraallikad välja, jättes tööle ainult hämarad tuled, et toas oleks üpriski pime.

Kui on käes aeg magama minna, soovitan kohe voodis teha mõnda kõige rohkem meeldivamat ja rahustavamat tehnikat, mis eelnevas lingis kirjas on. Kui 15-20 minutiga ei tule und, tõuse voodist üles, pane mõni hämar tuli põlema ja tee midagi igavat ja rahustavat. Ära kindlasti vaata telekat ega mine arvutisse. See võib olla raamatu lugemine, nõude pesemine jne, olenevalt eelistustest. Kui tunned ennast unisema, mine voodisse ja korda rahustamisharjutusi.

Nüüd peaks küll uni tulema, kui ei, siis korda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka puhkuse ajal und ei tulnud. Ja põhjus oli see, et mõned päevad sai kauem üleval olla ( kell 4-5 hommikuni B)). Nii läks kõik päev sassi, elasin põhimõtteliselt öösel ja magasin päeval. Muidugi toitusin nagu tavaliselt, peaaegu. Nüüd kui tööl jälle, on kõik korras, uni tuleb juba 9 ajal ning ei jõua ära oodata millal magama saaba minna. Põhimõtteliselt peale trenni söön kergemat toitu ja ongi tuduaeg. Arvan, et paljudel on see probleem, kuid nagu sa mainisid et pead 5 tõusma veel.... noo ma ei kujuta ettegi siis, kui ma viiest tõusma peaksin oleks silm loojas juba peale tööd :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul sama jama, uinunumisega väga väga kaua aega raskusi olnud, senikaua *khm kuni jah, muud (naiste) ja teised toredad mõttet pähe tulid, magan nagu beebi.

Võite järele proovida, ega paha ei tee : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsau,

Täna siis sain magada 6 tundi B) Aga trenni pole ka teinud enam 3 päeva tänu unele aga täna lähen saab mis saab aga nii kaua eemal olla ka jama :)

Aga voodis üritan jah ennast välja lülitada ja mõelda häid mõtteid aga ei midagi! Enne 12 magama ei jää lihtsalt, olgu kasvõi surmav uni :) Ennem kui tegelen millegagi siis selline uni peal ja niikui voodisse saab siis püsin üleval.

Jah ,mul on töö vahetustega! Üks nädal pean ärkama kell 6 , teine kell 9 umbes.

aga mis une tilkadest te rääkisite? Ja kas need ei riku midagi ära? Mõtlen just et äkki keha harjub ära ja pärast ilma nendeta ei jäägi enam magama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsau,

Täna siis sain magada 6 tundi B) Aga trenni pole ka teinud enam 3 päeva tänu unele aga täna lähen saab mis saab aga nii kaua eemal olla ka jama :)

Aga voodis üritan jah ennast välja lülitada ja mõelda häid mõtteid aga ei midagi! Enne 12 magama ei jää lihtsalt, olgu kasvõi surmav uni :) Ennem kui tegelen millegagi siis selline uni peal ja niikui voodisse saab siis püsin üleval.

Jah ,mul on töö vahetustega! Üks nädal pean ärkama kell 6 , teine kell 9 umbes.

aga mis une tilkadest te rääkisite? Ja kas need ei riku midagi ära? Mõtlen just et äkki keha harjub ära ja pärast ilma nendeta ei jäägi enam magama?

Mina teie asemel vahetaksin esimeseks asjaks kindlasti oma t88kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No job, no money, no problem. :)

Teine v6imalus oleks luua selline range rytm ymber oma t88graafiku, mis hakkaks soodustama kindlal ajal 7-8 tunni pikkust und, see eeldaks ka v2hemalt kahe tunni pikkust uinumiseks ettevalmistust.

St tuleb leida v2hemalt 10 tundi 88p2evas, kus keskenduda ainult magamisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teine v6imalus oleks luua selline range rytm ymber oma t88graafiku, mis hakkaks soodustama kindlal ajal 7-8 tunni pikkust und, see eeldaks ka v2hemalt kahe tunni pikkust uinumiseks ettevalmistust.

St tuleb leida v2hemalt 10 tundi 88p2evas, kus keskenduda ainult magamisele.

Ma olen niimoodi valmistunud aga lihtsald ei jää magama enne 12, ükstas puha kui väsinud olen :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen niimoodi valmistunud aga lihtsald ei jää magama enne 12, ükstas puha kui väsinud olen :angry:

...ega see ei ole s6rmenips.

Kui systeem on sassis, siis tuleb vaeva n2ha v2hemalt paar n2dalat, vahest rohkemgi.

Rituaalid, rituaalid, rituaalid.

N2it: 6htune soe vann, soe piim v6i rahustav tee, melatoniin, mingi unejutt, televiisor ja kindlasti ka arvuti kinni v2hemalt paar tundi enne magamaminekut, mingi kerge m6nus s88k (mina ei maga tyhja k6huga...).

Te arvate, et see saab nii lihtne olema... :o Arvake veel. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...ega see ei ole s6rmenips.

Kui systeem on sassis, siis tuleb vaeva n2ha v2hemalt paar n2dalat, vahest rohkemgi.

Rituaalid, rituaalid, rituaalid.

N2it: 6htune soe vann, soe piim v6i rahustav tee, melatoniin, mingi unejutt, televiisor ja kindlasti ka arvuti kinni v2hemalt paar tundi enne magamaminekut, mingi kerge m6nus s88k (mina ei maga tyhja k6huga...).

Te arvate, et see saab nii lihtne olema... :angry: Arvake veel. :)

Kui mingi kuri tädi hakkaks mulle unejuttu rääkima, siis ma jääksin kindlasti enne hirmuga juba magama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka olnud suuri probleeme unetusega. Lihtsalt ütleme, et ärkan kell 7 ja uni tuleb vahest kell 4 näiteks. Ja kui ma peaks päeval endale väikese uinaku lubama, siis võib juhtuda, et ma ei uinugi. Kõik võimalikud nipid, neist ei ole mingit kasu, kui sul on unestusega ikka tõsine probleem. Peamiseks põhjuseks ikka enamasti lligsed mõtted, mis takistavad uinuda. Ja lõpuks ma lähen suht närvi, et miks ma siis ei uinu ning siis kütan end üles ja jälle pole lootust uinuda.

Hetkel seda probleemi pole sest on tekkinud mingi sugune rutiin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×