Jump to content
matti

Kehatüüp / kehatüübid

Recommended Posts

Kõige lihtsam oli nii, et võtad pöidla ja keskmise sõrmega randme ümbert kinni ja kui sõrmed kokku ulatuvad täpselt, oled mesomorf, kui üksteise peale, siis ektomorf ja kui ei ulatu kokku, siis endomorf.Selle järgi ma olen ektomorfi poole kalduv mesomorf.

Sama on ka siis minul

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul peaaegu ulatuvad :lol:,pisut jääb puudu.

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige lihtsam oli nii, et võtad pöidla ja keskmise sõrmega randme ümbert kinni ja kui sõrmed kokku ulatuvad täpselt, oled mesomorf, kui üksteise peale, siis ektomorf ja kui ei ulatu kokku, siis endomorf.Selle järgi ma olen ektomorfi poole kalduv mesomorf.

Kust selline meetod pärineb? On sellel mingit alust ka või kellegi "leiutis" ? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige lihtsam oli nii, et võtad pöidla ja keskmise sõrmega randme ümbert kinni ja kui sõrmed kokku ulatuvad täpselt, oled mesomorf, kui üksteise peale, siis ektomorf ja kui ei ulatu kokku, siis endomorf.Selle järgi ma olen ektomorfi poole kalduv mesomorf.

No sellisel juhul ma olin kunagi ektomorf, seejärel muutusin mesomorfiks ja nüüd olen siis endomorf. :rolleyes::lol: Ahjaa, kui mul on külm, siis muutun väheke tagasi mesomorfiks. Aga kui ikka mehe moodi pigistada, siis jällegi ektomorfiks.

Selge, ma olen äkki metamorf.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No sellisel juhul ma olin kunagi ektomorf, seejärel muutusin mesomorfiks ja nüüd olen siis endomorf. :rolleyes::lol: Ahjaa, kui mul on külm, siis muutun väheke tagasi mesomorfiks. Aga kui ikka mehe moodi pigistada, siis jällegi ektomorfiks.

Selge, ma olen äkki metamorf.

Nii saab ju ainult ekto+meso/endo+meso segu olla, aga ekto ja endo segu ei saa olla kuidagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin väike näide somatotüübi määramisest (hommikul, söömata-joomata):

Pikkus 174,3 cm

Kaal 73,1 kg

Rasva%, käed 8,0 (12,5)

Rasva%, jalad 14,0

Talje ümbermõõt 82,0 cm

Puusa ümbermõõt 97,0 cm

Biitseps 31,3 cm

Biitseps pingutatult 34,3 cm

Säär 39,2 cm

Triitsepsi nahavolt 6,5 mm

Abaluu 6,0 mm

Niude nahavolt 4,5 mm

Sääre nahavolt 4,5 mm

Humeruse diameeter 7,1 cm

Femuri 9,7 cm

Somatotüüp 1,5 (endomorf) - 5,6 (mesomorf) - 2,0 (ektomorf) <-> ektomorfne mesomorf.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige lihtsam oli nii, et võtad pöidla ja keskmise sõrmega randme ümbert kinni ja kui sõrmed kokku ulatuvad täpselt, oled mesomorf, kui üksteise peale, siis ektomorf ja kui ei ulatu kokku, siis endomorf.Selle järgi ma olen ektomorfi poole kalduv mesomorf.

See on päris veider asi ju. Ma olen nagu peamiselt endomorf enda arust, sest kaalu 87kg ligi aga pikkus ~185cm. Selle randme trikiga olen ektomorf :lol::rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on päris veider asi ju. Ma olen nagu peamiselt endomorf enda arust, sest kaalu 87kg ligi aga pikkus ~185cm. Selle randme trikiga olen ektomorf :);)

Ega see randme trikk ainuüksi ei määragi keha kehatüüpi- tuleb ka muid faktoreid arvestada nagu näiteks ainevahetus jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega see randme trikk ainuüksi ei määragi keha kehatüüpi- tuleb ka muid faktoreid arvestada nagu näiteks ainevahetus jne.

Ma sain aru jah et see aint ei määra :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mesomorf ja natuke endomorf.

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma polegi väitnud, et see on mingi teaduslik meetod selle määramiseks, see on kõige lihtsam ja käepärasem meetod, nagu ma ennem mainisin ja ma pole seda ka ise välja mõelnud, vaid see on bodybuilding.com-ist võetud.Endomorfiks ei tee sind su kaal, või see kui suur kõht sul ees on, pigem ikka ainevahtuse kiirus ja luustik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

raske on muuta kehatüüpi,kergem on muuta välimust,ektomorfiks endomorfiks,ektomorfist mesomorfiks jne.Nii ei saagi välimuse põhjal enamasti kehatüüpi määrata.On ektomorfe kellel on ees suurem kõht,kui osadel endomorfidel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://paranormaalne.blogspot.com/2007/12/...-toitumine.html

Huvitav, et lisaks keha ehitusele, klapivad sama kehatüübiga inimestel veel nii paljud asjad.

Ma olen teine keha tüüp ja mul klappis veel: sirged ja läikivad juukse, kerged tedretähed, helepruunid juuksed, kehakaalu kerge suurendamine ja vähendamine, nägemisprobleemid ja iseloomuomadused pidasid ka kõik paika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen segatüüp- peast nabani lihamorf, nabast põlvini pekimorf, põlvist pahkluudeni jälle lihamorf, jalalabadest ja käelabadest kondimorf <_<

Randmest sõrmedega kinni võttes ulatub ligi 1 cm üksteise peale. Sest mul on peenikesed randmed ja pikad sõrmed, mitte sellepärast, et üleni kondine oleksin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mingi arvamuse järgi saab inimest pikemaks teda venitades või siis läbi pikaajalise rippumise ... reaalselt "pikendatakse" "päkapikk inimesi" seeläbi et lõigatakse näiteks sääreluu keskelt pooleks ja pannakse vahele reguleeritavad metallist jurakad ... ja siis iga mõne aja tagant krutitakse inimest pikemaks ... vähemalt nii räägiti CSI-s .... <--- teoreetiliselt peaks see ju funkama...

teoreetiliselt funkab see jah hästi, praktiliselt ka :-)

nii ravitakse luumurdusid, kus on luu nii kildudeks olnud, et enam midagi kokku ehitada ei anna... siis pannakse need samad "metallist jurakad" luu külge kinni ja keeratakse 1 mm haaval järjest edasi kuni jalg on teise jalaga pikkuselt võrdne, väga aeganõudev protsess on, aga tulemus on seda väärt

(luu nimelt ei hakka kokku kasvama kui otstel on suur vahe, 1 mm vahe luuotste vahel võimaldab kokku kasvada)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niisis. Surfasin vaikselt siin foorumis, oli lihtsalt igav. Mõtlesin veits kehatüüpide kohta uurida Google'ist, ja leidsin sellise asja

http://en.wikipedia.org/wiki/Somatotype_an...onal_psychology

Siin siis väike pildike.

somatotype-body-types.jpg

Ja küsimus selline. Kunagi, umbes aasta tagasi ütles mulle mu kehalise õpetaja, et mul on laiad õlad. Kunagi, kui olin umbes 12, käisin Maadluses, umbes aasta. Kokku tegelikult alustasin kui olin umbes 10 ja lõpetasin 14, kuid viilisin palju. Praegu olen 16 ja pool, aga lihas on ikka alles, küsimus selline, et kas ma läheksin "Mesomorph" kategooria alla? Pole pea 5 aastat trenni teinud, kuid märkasin et kui hakkasin lihtsalt testiks 6-8 korda päevas rohkem sööma, tõmbasin paari nädalaga 3-4 kilo juurde. Kadus samuti ülikiirelt, umbes kuuga, kui taandusin tagasi oma vanasse režiimi. Pikkus 185cm, kaal praegu 68kg. Sama asi oli kätekõverdustega ja siis kui kooli toodi meile tõstepink, mida sai iga vahetund kasutada. Samuti http://www.muscleandstrength.com/articles/...-endomorph.html ütleb, et mesomorphid on tugevad. Käesurumises tõmbasin tervele klassile koti pähe, inimestele kes olid minust kümme kuni 20 kilo raskemad ja suuremad.

Lisan ka siia väikse pildi.

28kpmk4.png

Muudetud kasutaja Anaruson poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×